Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Antifriz suyu boşalmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cf Moto 250SR
    Antifriz suyunu değiştrmek için vidayı çıkardım ama antfriz boşalmıyor. Antfriz üst kapağı epey kireç ve kir içindeydi. Tıkanma ihtimali var mı, başına böyle bir şey gelen varsa nasıl çözdüğünü anlatabilir mi, değiştirmenin başka bir yolu var mı? İlk defa değiştiriyorum kullanıcı yorumlarına göre bakır renkli vidayı açtım ama su boşalmadı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Bloğun sağ tarafında su pompası bulunur, onun sıralı köşe civatalarının haricinde bir adet tahliye civatası bulunur onu söktüğünüz zaman bütün sistemdeki sıvının boşalması gerekmektedir. Radyatör kapağınıda açarsanız yukarıdan hava alacağı için çok daha hızlı boşlacaktır.

Motosikleti
    Cf Moto 250SR
    Doğrudur ama tahliye civatasını açıyorum üst radyatör kapağını açıyorum ama bir damla sıvı gelmiyor. Acaba ben mi yanlış civatayı açıyorum ondan da emin değilim.Tahliye civatasını belli eden bakır renkli pul değil mi? Fotoğraf atsam yardımcı olabilir misiniz

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı izzgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğrudur ama tahliye civatasını açıyorum üst radyatör kapağını açıyorum ama bir damla sıvı gelmiyor. Acaba ben mi yanlış civatayı açıyorum ondan da emin değilim.Tahliye civatasını belli eden bakır renkli pul değil mi? Fotoğraf atsam yardımcı olabilir misiniz
    Tabi, fotoğraf atın bakalım.

Motosikleti
    Cf Moto 250SR
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi, fotoğraf atın bakalım.
    https://hizliresim.com/81deulo fotoğraftaki kırmızıyla işaretlediğim yer değil mi? Bu arada ordaki turunculuk bakır renkli pul.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    İşaretli civata aynı zamanda kapağıda sıkıyor , kapağın içinde küçük bir delik oluyor ve civata kanalına suyu veriyor , delik küçük olduğu için tıkanmış olabilir , hemen üstteki hortum kelepçesinin uçlarını pense ile sık kelepçe genişleyecektir , hortumu rahatça çıkarıp suyu hızlıca boşaltabilirsin , doldurduktan sonra silindir kapağının üst tarafında sistemdeki havayı çıkarmak için 8 mm lik bir rekor vardır genellikle , gevşetip kabarcıklar tükenene kadar açık kalsın sonra sık işlem tamamdır ;)

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    https://hizliresim.com/81deulo fotoğraftaki kırmızıyla işaretlediğim yer değil mi? Bu arada ordaki turunculuk bakır renkli pul.
    Evet doğru yeri sökmüşsünüz, bahsedildiği gibide tıkanmış olabilir. Eğer imkanınız varsa o kapağı komple söküp su pompasını ve arkasındaki sızdırmazlık keçelerini kontrol ederseniz sizin için çok sağlıklı olacaktır, hem motorun genel durumu hakkında bilginiz olur.

Motosikleti
    Cf Moto 250SR
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet doğru yeri sökmüşsünüz, bahsedildiği gibide tıkanmış olabilir. Eğer imkanınız varsa o kapağı komple söküp su pompasını ve arkasındaki sızdırmazlık keçelerini kontrol ederseniz sizin için çok sağlıklı olacaktır, hem motorun genel durumu hakkında bilginiz olur.
    Paylaştığınızr bilgiler için çok teşekkür ederim. Açınca sürpriz bir şeyle karşılaşma ihtimalim var mı varsa direkt ustaya götüreyim

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Paylaştığınızr bilgiler için çok teşekkür ederim. Açınca sürpriz bir şeyle karşılaşma ihtimalim var mı varsa direkt ustaya götüreyim
    Takıldığın yerde youtube'dan yardım alabilirsin. Hiç bir usta senin yapacağın kadar özenli yapmaz o işi. Zamanın kısıtlı değilse ve rahatça uğraşabileceğin yerin varsa yavaştan alıştır kendini, çok keyifli oluyor motorla uğraşmak.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Yüksek ihtimalle karşılaşmazsınız, anladığım kadarıylada bu işe eliniz yatkın çok rahat bu işi başarırsınız.

Motosikleti
    Cf Moto 250SR
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşaretli civata aynı zamanda kapağıda sıkıyor , kapağın içinde küçük bir delik oluyor ve civata kanalına suyu veriyor , delik küçük olduğu için tıkanmış olabilir , hemen üstteki hortum kelepçesinin uçlarını pense ile sık kelepçe genişleyecektir , hortumu rahatça çıkarıp suyu hızlıca boşaltabilirsin , doldurduktan sonra silindir kapağının üst tarafında sistemdeki havayı çıkarmak için 8 mm lik bir rekor vardır genellikle , gevşetip kabarcıklar tükenene kadar açık kalsın sonra sık işlem tamamdır ;)
    Tamamdır yarın bunu deniyeceğim.İlginiz için ayrıca teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:12 ----------

Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takıldığın yerde youtube'dan yardım alabilirsin. Hiç bir usta senin yapacağın kadar özenli yapmaz o işi. Zamanın kısıtlı değilse ve rahatça uğraşabileceğin yerin varsa yavaştan alıştır kendini, çok keyifli oluyor motorla uğraşmak.
    İlk kez yapacağım için biraz tereddütte kaldım sizlerden de fikir almak istedim.Teşekkür ederim yorumunuz için. Ayrıca dediğiniz gibi kullandığımız motorlar zevkli , üstüne ayrıntılarını bilmek sorunlarını gidermek motoru daha zevkli hale getiriyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)