Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Yolda kaldım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Bergson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Markadan ziyade ülkenin insan kalitesi ile alakalı bir durum bence
    Kesinlikle.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Ana sorun olmasa bile, hararet lambası yaktığına göre motorun soğutma sistemi sağlıklı çalışmıyor, çalışamıyor demektir. Bu bile başlı başına önemli. O modelde tecrübeli bir servis ya da ustanın bakması gerekir. Marka ile anlaşmalı yetkili servisin bölgecilik yapıp, motor ile ilgilenmemesi çok sinir bozucu bir durum, asla kabul edilemez. Motorun satışını yapmak başka bir şey, gelen motorun yetkili bayi olarak bakım ve tamir hizmetini vermek ise başka bir şey. Motoru istediğiniz yerden alıp, istediğiniz yetkili serviste bakım ve tamire sokabilmelisiniz. Firma yetkililerine durumu bildirmeniz yerinde olmuş. Sorunun kaynağının ne olduğu ve nasıl çözüldüğü bilgisini merakla bekliyoruz.
    ozanturk bunu beğendi.
    = = = Be Aprilia racer! = = =

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    "80-90 arası sakin şekilde sağdan seyrediyordum ki motor önce hararet lambası yaktı. Neyse lambayı söndürdük soğuttuk vs. derken gişelere geldim. Debriyajı çektiğim gibi çaaat motor stop etti bir daha da çalıştıramadık"

Bu "çaaat" ın gerçekten çıkmadığını ümit ediyorum zira hararet yapmış bir motordan gelen çat (helede tek silindir küçük cc) sesi hayra alamet değil.

İlk hararette vazgeçilseydi keşke....

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı Bergson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Markadan ziyade ülkenin insan kalitesi ile alakalı bir durum bence
    Vakti zamanında BMW ile gezen çiftin başına gelenler ve ilgili! BMW servisleri

http://nihalharmanli.blogspot.com/p/geziler.html
    Kesinlikle katılıyorum. Motorumu aldığımdan beri aslında Bajaj markasına olan tüm önyargılarımı yıkmıştım. Gerçekten işini hakkıyla yapan ve ilgilenen çok güzel servis noktaları bulunuyor. Servis olayı bence de tamamen insan kalitesiyle alakalı.

Alıntı aargh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ana sorun olmasa bile, hararet lambası yaktığına göre motorun soğutma sistemi sağlıklı çalışmıyor, çalışamıyor demektir. Bu bile başlı başına önemli. O modelde tecrübeli bir servis ya da ustanın bakması gerekir. Marka ile anlaşmalı yetkili servisin bölgecilik yapıp, motor ile ilgilenmemesi çok sinir bozucu bir durum, asla kabul edilemez. Motorun satışını yapmak başka bir şey, gelen motorun yetkili bayi olarak bakım ve tamir hizmetini vermek ise başka bir şey. Motoru istediğiniz yerden alıp, istediğiniz yetkili serviste bakım ve tamire sokabilmelisiniz. Firma yetkililerine durumu bildirmeniz yerinde olmuş. Sorunun kaynağının ne olduğu ve nasıl çözüldüğü bilgisini merakla bekliyoruz.
    İşin garip tarafı hararet lambasını yaktığında motoru zerre zorlamıyordum. Kuzey Marmara’da bir düzlükte 65-70km arası sağ şeritten seyir halindeydim, devir deseniz aşağı yukarı 4500-5000 devir civarındaydı. Soğutma suyum, yağım vs. her şeyim tam; hava filtrem temiz.. İlginç bir durum.

Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu "çaaat" ın gerçekten çıkmadığını ümit ediyorum zira hararet yapmış bir motordan gelen çat (helede tek silindir küçük cc) sesi hayra alamet değil.

İlk hararette vazgeçilseydi keşke....
    Oradaki “çaaat” sesi tamamen mecazi, hiçbir ön uyarı/tepki vermeden beklenmedik anda oldu gibisinden tanımlamaya çalıştım Hakan Bey Yoksa herhangi bir ses çıkmadı, normal bir stop etme durumu gibiydi.

İlk ve tek hararet uyarısında yukarıda bahsettiğim gibi motorun en sakin anındaydım. Tabii ki hemen ilk gölgeye çekip kullanım kılavuzuna uygun şekilde motorun soğumasını bekledim (kullanım kılavuzunda motor bir süre rölantide çalıştırılıp soğuduktan sonra stop edilir, hararet göstergesi yandığında anında stop edilmez parçalara zarar verir gibi bir tanımlama yapılıyor diye hatırlıyorum). 20bin kilometredir anahtar değmeyen, sadece bakımdan bakıma servise giden bir motorun böyle bir tepki vermesi gerçekten ilginç oldu.

Bütün olayın baştan sonra video kaydı mevcut elimde. Çene kameram devir saatimden hızıma ve göstergeme kadar tüm detayları çekti. Bugün servis yoğunluğundan, ki pazartesi sabahı ilginç bir yoğunluk, motor biraz akşamüstüne doğru kaldı. Şu an servisteyiz, bir dönüş olduğunda buradan da detayları paylaşacağım.
    zihnigonen ve espresso bunu beğendiler.

lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Ne çıktı acaba motorda bende merak ettim
    Bizde uzun yol yapmaya korkmayalım :(

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    "kullanım kılavuzunda motor bir süre rölantide çalıştırılıp soğuduktan sonra stop edilir, hararet göstergesi yandığında anında stop edilmez parçalara zarar verir gibi bir tanımlama yapılıyor diye hatırlıyorum"
    Evet yüke bindirmeden devridaim çalışsın diye. Sirkülasyon durursa su daha da ısınır metaldekini emerek...

Çat sesinin mecazi olduğuna sevindim 🙂.

Sanki motor kendini korumaya aldığı için marş basmadı gibi geliyor...Bakalım ne çıkacak....

Motosikleti
    Dominar D400
    Geçmiş olsun Diğer arkdaşlar bir çok noktaya değinmiş ancak ben onlardan farklı olarak buradaki cümleden motoru halen tanıyamamışsınız diye düşünüyorum.
    Alıntı Khaira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...

Kuzey marmara’da Dominar 250’yle sakin sakin 110-120 arası seyrederken motor bir anda gaz kesmeye başladı. 90-80-70 derken hızım baya düştü. Şişmiştir dedim kenara çektim hemen benzinlikte yarım saat mola verdim. ...
    Zira su soğutmalı motorda ne şişmesi?!? Belli ki bir sorun olmuş ve gaz yememeye başlamış, siz de ister istemez (bilerek ya da bilmeyerek, ya da zorunlu olarak) üstüne gitmişsiniz görünüyor.
    Ben de merak ediyorum sebep-sonuç ne çıkacak diye. Tekrar geçmiş olsun.

Motosikleti
    Tracer 700
    Servis yoğunluğundan dolayı henüz bir gelişme mevcut değil maalesef. Haber geldikçe buradan da paylaşacağım.

Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun Diğer arkdaşlar bir çok noktaya değinmiş ancak ben onlardan farklı olarak buradaki cümleden motoru halen tanıyamamışsınız diye düşünüyorum.

Zira su soğutmalı motorda ne şişmesi?!? Belli ki bir sorun olmuş ve gaz yememeye başlamış, siz de ister istemez (bilerek ya da bilmeyerek, ya da zorunlu olarak) üstüne gitmişsiniz görünüyor.
    Ben de merak ediyorum sebep-sonuç ne çıkacak diye. Tekrar geçmiş olsun.

Öncelikle teşekkür ederim mesajınız için. Motosikletimi fazlasıyla tanıdığımı ve kapasitesini, neler yapabileceğini bildiğimi düşünüyorum. Su soğutmalı bir motorda şişmeden kastettiğim şey ise hava durumu, soğutma sıvısı, hava filtresi, su pompası, devirdaim keçesi vs. gibi bir sürü etkene bağlı olarak soğutma sisteminin düzgün çalışamaması. Yani bu noktada bütün etkenleri göz önünde bulundurduğumuzda su soğutmalı bir motor da şişme yapıp buna tepki verebilir. Ha tabii ki hava soğutmalı bir motosikletteki şişmeyle aynı şeyden bahsetmiyorum bu durumda.

Önceki mesajlarımda bahsettiğim gibi bir terslik olduğunu anladığım noktada, fazlasıyla yüksek hızlarda seyredilen bir otobanda alabileceğim tüm tedbirleri ve önlemleri aldım. Gaz kesen su soğutmalı bir motorda o motorun üstüne gitmenin herhangi bir anlamı yok. O anda aklıma son gelen şey soğutma sistemiydi, çünkü malum Dominar’lar bu gibi stop etme, gaz kesme problemleriyle meşhur.

Umarım en kısa zamanda sebep-sonuç ortaya çıkacak. Ben de merakla beklemedeyim.

Bu süreçte ise motorumdan fazlasıyla soğudum. Sanırım tommygun’ın dediği gibi, yapıldıktan sonra ilk boşlukta bir ufak uzun yol motivasyonumu yerine getirir gibi düşünüyorum. Şu anda motoru servisten almaya bile gidesim yok
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun. Bajaj'ın 250cc. lik modellerini ben de yakından takip ediyordum. Gidişatları pek iyi değil. Ucuz etin yahnisi diye düşünmek lazım. Çin'li Zontes'in yeni gelen 350cc. modelleri Dominar 400'den %50 daha pahalı. 155cc. modeli ise Bajaj'ın 250 cc. motorları ile aynı fiyat.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Geçmiş olsun motorunuz kırmızı renkti sanırsam servis girişinde görmüştüm.

Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun motorunuz kırmızı renkti sanırsam servis girişinde görmüştüm.
    Evet girişte sağda duruyordu son baktığımda, herhalde yarın gündüz içeri alırlar diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Hocam ne oldu, nasıl vaziyet, halloldu mu?

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam ne oldu, nasıl vaziyet, halloldu mu?
    Vallahi bende merak ettim. Sonunda servisi arayıp "kımıldayın ulenn" diye azarlayacağım.
    Khaira ve espresso bunu beğendiler.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    Cbf 150 motosikletim 10 yaşını geçti.
    Tam diyorum bırak bu japon seviciliğini bak millet ne güzel bajaj hero falan biniyor.
    Al kendine çıtır bi hintli derken, böyle konuları görünce tekrar başa dönüyorum.
    Hintli Tvs Apache rtr150 kullandım 10 küsür bin km neredeyse tapagaz kullandım, tık Demedi. Bajaj grubu bişeyleri tam yapamıyor gördüğüm kadarıyla. Sym Wolf kullanıyorum 4,5 yıl 15 bin km'yi aşkın süredir, kendisi Taiwan'lı o da aynı şekilde sorunsuz makina.
    tommygun, Khaira ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallahi bende merak ettim. Sonunda servisi arayıp "kımıldayın ulenn" diye azarlayacağım.
    Yolda bırakan motora illaki bir antipati olmuştur. "Kalsın bir hafta, çeksin cezasını" diye düşünüyor belki Kayra arkadaş...🙂..Garibim o da bekliyordur sahibinin yolunu...Tüh yahu...🥲
    Khaira bunu beğendi.

Motosikleti
    Tracer 700
    Merhaba herkese Henüz ilginç şekilde bir gelişme mevcut değil.. Anladığım kadarıyla serviste 1 haftadır bir yoğunluk ve sıra mevcut. En son dün baktığımda motorum hala servisin önünde yatıyordu malesef.

Yolda bırakan motora illaki bir antipati olmuştur. "Kalsın bir hafta, çeksin cezasını" diye düşünüyor belki Kayra arkadaş...��..Garibim o da bekliyordur sahibinin yolunu...Tüh yahu...��
    Hakan Bey güldürdünüz, teşekkürler . Valla ben de sabırsızlıkla onun yolunu bekliyorum, gelse de bir an önce satsam diye Şaka bir yana süreç beklediğimden fazla uzadı, henüz sebebe dair herhangi bir şey bilmiyoruz.. Belki çok basit bir şey bile olabilir, 15 dakikada hallolabilir düşüncesi içimi kemiriyor

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Merhaba herkese Henüz ilginç şekilde bir gelişme mevcut değil.. Anladığım kadarıyla serviste 1 haftadır bir yoğunluk ve sıra mevcut. En son dün baktığımda motorum hala servisin önünde yatıyordu malesef.

Hakan Bey güldürdünüz, teşekkürler . Valla ben de sabırsızlıkla onun yolunu bekliyorum, gelse de bir an önce satsam diye Şaka bir yana süreç beklediğimden fazla uzadı, henüz sebebe dair herhangi bir şey bilmiyoruz.. Belki çok basit bir şey bile olabilir, 15 dakikada hallolabilir düşüncesi içimi kemiriyor
    Büyük ihtimal motor korumaya aldı kendini, hata kodunu resetleyip çalıştıracaklar. Soğutmayla ilgili gibi problem. Termostat açmamış olabilir, devirdaim bozulmuştur...İnşallah basittir. Satarsan haberimiz olsun, değişelim...😁
    Khaira bunu beğendi.

Motosikleti
    Tracer 700
    Büyük ihtimal motor korumaya aldı kendini, hata kodunu resetleyip çalıştıracaklar. Soğutmayla ilgili gibi problem. Termostat açmamış olabilir, devirdaim bozulmuştur...İnşallah basittir. Satarsan haberimiz olsun, değişelim...��
    Benim tahminim de o yönde, hayırlısı diyelim bekleyelim Versys 650'leri gözüme kestirdim, ufaktan bir arayıştayım. Problemi çözelim de gerisi zamanı gelince düşünülür Hakan Hocam, sevgiler

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Benim tahminim de o yönde, hayırlısı diyelim bekleyelim Versys 650'leri gözüme kestirdim, ufaktan bir arayıştayım. Problemi çözelim de gerisi zamanı gelince düşünülür Hakan Hocam, sevgiler
    Versys çok iyi motor, bende 300 ü vardı. Vstrom 650 almadan önce çok karasız kalmıştım 650 lik Versys için..Servis olsa tercih ederdim de..

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    alırken dikkat et yağdan kaynaklı motoru patlatıp yarım yamalak toplanan çok var bir ara bende alıcaktım neredeyse hepsinde blokta yağ izleri vardı fazlaca terleme yapmış şekilde bir çoğuda yeni toplandı vs diyordu vaz geçip nc700x almıştım
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)