Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Forum kuralları güncellenmesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    "Banlı üyeler tekrar hesap açarak foruma serbestçe girebilir."

şekline bir kural eklemeye ne dersiniz?

Çünkü Hırbo istediği gibi sahte hesap alıyor, foruma giriyor, sonra küfredip gidiyor, sonra bunu tekrar tekrar yapıyor...

An itibariyle @Firelight nick'li üyenin aynı yasaklı üye olduğunun forumda herkes farkında. Yönetimden kimse bunun farkında değil mi? Verdiğiniz cezanın bir hükmü var mı?
    Defaatle banlandığı şeyleri yapmasını mı bekliyorsunuz yine banlamak için? Öyleyse niye banlıyorsunuz ki?
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Abi sen naptin ya.kendini bu kadar rezil etmeseydin keske.

Taaaaa Amerikalardan gelip bunlarla mi ugrasiyosun gercekten ?

Odtu de Stanford ta bunun icin mi okudun ? Abi senin yasindiler yurudu gitti linkedin e gir hepsi mudur oldu sen burda bebeler gibi agliyon.

Valla uzuldum lan

Bu arada hirbo falan degilim.sadece forumu yakindan takip eden biriyim.

Kufur yok,hakaret yok..dostluk,arkadasliktir benim sloganim.

Svg.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hırbo selam, nasılsın? Yine formundasın. Tamamen destekliyorum seni.

Hasmet selam, sence de bu serzeniş yeterince uzamadı mı? Forum yetkililerinden herhangi bir şey istemeye gerek yok. Gecen sen mi yazmıştın, forumda reklam amaclı bir fake hesap tanıtım yapmıştı, aynı sırada başka bir konuda saatlerce herkes ana avrat birbirine giydiriyor, banlı üyeler, küfürler havada uçuşuyordu. Yönetim ne yaptı? reklam yapan fake hesabı 15 dakıka içinde banladı. ancak tartışmaya müdahale etmedi.

yani konu hırbo, salih, sen ben değil. Yönetimin bakış acısına göre "etkileşim" olsun da nasıl olursa olsun.

Bu nedenle kişisel alanı aşmayıp bireye küfür de etse, kavga da etse, ya da etsek umrumda değil. Bu forumun istediği şey, bu forum böyle mutlu oluyor.

Hırbo ya da başkasıyla tartışmalara girme, cevap verme, konudan uzak dur. Eğer duramıyorsan senin şahsi tercihin.

Ben hırboyu destekliyorum, olması gerekeni yapıyor.

Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur.
    Üzmeyin Hırbonen hocamı... O bize lazım.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Voltaren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzmeyin Hırbonen hocamı...
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hırbo selam, nasılsın?
    Ne demistim?

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    An itibariyle @Firelight nick'li üyenin aynı yasaklı üye olduğunun forumda herkes farkında.
    Mesela hirbo gibi bir yil banlanip iki hafta sonra tekrar sahte hesapla foruma girmeme izin verecek misiniz?

Verecekseniz ona gore davranayim.

Vermeyecekseniz Hirbonen/Firelight niye hala burada?

Kurallar herkese ayni isliyor degil mi?

Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur.
    Ben bilmediğim için soruyorum arkadaşlar: Hırbonen geçmişte n'aptı da banlandı?

Bir de cezası artık yeterli değil mi, yani ömür boyu ban'lı kalmasın?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Abi bu adam seni çok incitmis.resmen tramva yaratmis sende.
    neden ekran goruntusu alip her yere yapistirdigini anladim simdi :(

Yani eger haksiz yere uzerine gitttiyse allah onun belasini versin.
    Okumus,madalyali bir insani bu duruma getirmeye kimsenin hakki olmamali.

Yokmus gibi davran abi,arndiol dogru soyluyor.

Svg.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Banlı üyeler tekrar hesap açarak foruma serbestçe girebilir."

şekline bir kural eklemeye ne dersiniz?

Çünkü Hırbo istediği gibi sahte hesap alıyor, foruma giriyor, sonra küfredip gidiyor, sonra bunu tekrar tekrar yapıyor...

An itibariyle @Firelight nick'li üyenin aynı yasaklı üye olduğunun forumda herkes farkında. Yönetimden kimse bunun farkında değil mi? Verdiğiniz cezanın bir hükmü var mı?
    Defaatle banlandığı şeyleri yapmasını mı bekliyorsunuz yine banlamak için? Öyleyse niye banlıyorsunuz ki?

Hasmet Selam,

Forumda "Ban" yani yasaklama bildiğin ve tahmin edebileceğin üzere forum database'ine kayıtlı bir kullanıcı id'sinin foruma girişini devre dışı bırakma mantığı ile çalışıyor.

Alternatif olarak IP adresini de blacklist'e alabiliyorsun, ama günümüz şartlarında ip adresini değiştirmek 30 saniye sürüyor. Forum altyapısı oldukça eski. Bunun dışında herhangi bir yasaklama methodunu da desteklemiyor. Örneğin Hw/Ban.. Kaldi ki, günümüz koşullarında hwid değiştirmek de 1-2 dk'da mümkün.

Alternatif olarak ne yapılabilir diye düşünecek olursak, foruma yeni üyelik alımını kapatmaktan başka hiç bir seçenek kalmıyor. Kısacası bu işin tek çözümü foruma üyeliği durdurmak.

Şimdi forum'a üyeliği mi durduralım ? Ne yapalim sen fikrini söyle, üzerine tartışalım. Daha önce de troll mevzuu ile ilgili bir iki satır yazmıştım. Troll'e prim veren yine buradaki insanlar.. Sen ya da x kişi, bunu ciddiye almayıp görmediği ve cevaplamadığı sürece, bunun devam etmesi olası bile değil, Örneğin bu konu, sen bu konuyu açarak ona prim yaptırıyorsun ki ilk cevabı kendisi vermiş, çünkü istediği ve beklediği de bu. Ben şimdi bu kişiyi forumdan uzaklaştıracağım, ama eminimki bu hareket onu daha da ateşleyip hemen yeni bir üyelik daha alacak.. Bu tabi benim şahsi düşüncem.
    pea bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasmet Selam,

Forumda "Ban" yani yasaklama bildiğin ve tahmin edebileceğin üzere forum database'ine kayıtlı bir kullanıcı id'sinin foruma girişini devre dışı bırakma mantığı ile çalışıyor.

Alternatif olarak IP adresini de blacklist'e alabiliyorsun, ama günümüz şartlarında ip adresini değiştirmek 30 saniye sürüyor. Forum altyapısı oldukça eski. Bunun dışında herhangi bir yasaklama methodunu da desteklemiyor. Örneğin Hw/Ban.. Kaldi ki, günümüz koşullarında hwid değiştirmek de 1-2 dk'da mümkün.

Alternatif olarak ne yapılabilir diye düşünecek olursak, foruma yeni üyelik alımını kapatmaktan başka hiç bir seçenek kalmıyor. Kısacası bu işin tek çözümü foruma üyeliği durdurmak.

Şimdi forum'a üyeliği mi durduralım ? Ne yapalim sen fikrini söyle, üzerine tartışalım. Daha önce de troll mevzuu ile ilgili bir iki satır yazmıştım. Troll'e prim veren yine buradaki insanlar.. Sen ya da x kişi, bunu ciddiye almayıp görmediği ve cevaplamadığı sürece, bunun devam etmesi olası bile değil, Örneğin bu konu, sen bu konuyu açarak ona prim yaptırıyorsun ki ilk cevabı kendisi vermiş, çünkü istediği ve beklediği de bu. Bu tabi benim şahsi düşüncem.

Ben simdi neden trol ilan edildim ? Gercekten merak ediyorum.
    Hasmet bey benim umrumda degil,actigim basliklara neden sinek gibi yapisip beni surekli taciz ediyor anlamadim.

Essek kadar olmus bir adamin,burda ilkokul 2 bebesi gibi aglamasi beni gercekten sasirrti.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hırbo selam, nasılsın? Yine formundasın. Tamamen destekliyorum seni.

Forum yetkililerinden herhangi bir şey istemeye gerek yok. Gecen sen mi yazmıştın, forumda reklam amaclı bir fake hesap tanıtım yapmıştı, aynı sırada başka bir konuda saatlerce herkes ana avrat birbirine giydiriyor, banlı üyeler, küfürler havada uçuşuyordu. Yönetim ne yaptı? reklam yapan fake hesabı 15 dakıka içinde banladı. ancak tartışmaya müdahale etmedi.

yani konu hırbo, salih, sen ben değil. Yönetimin bakış acısına göre "etkileşim" olsun da nasıl olursa olsun.

Bu nedenle kişisel alanı aşmayıp bireye küfür de etse, kavga da etse, ya da etsek umrumda değil. Bu forumun istediği şey, bu forum böyle mutlu oluyor.

Kişisel düşüncelere saygım var, bu şekilde düşündüğüne göre buna sebep olan bir takım durumlar sana bu hissiyatı veya düşünceyi vermiş olabilir. 15-16 senedir bu forumda olan birisi olarak şunları söylemek istiyorum.

Hiç okudun mu bilmiyorum fakat forumun yönetimi zamanında yine yönetim grubu ile belirlenmiş Forum Kuralları ile sağlanıyor. Dolayısı ile bu kuralların dışına çıkıldığında belirlenmiş olan ceza puan sistemi ile hareket ediliyor. Yani kısacası bir kişinin şahsi düşünceleri veya direktifleri ile değil..

Açıkçası yönetim içerisindeki genel kanı, günümüz şartlarında Forum kullanımının her geçen gün azaldığı bir ortamda insanları elimizden geldiği kadar küstürmemeye yönelik bir yönetim şekli, ve fakat bu demek olmuyor ki, sayıp sövmeye, ahlaksızlığa ve benzeri toplumsal düzene aykırı durumlara göz yumulacak bir yönetim şekli.

Şuan yönetim içerisindeki en genç adam 30'una geldi, en yaşlımız Alper amca 50'ye merdiven dayadi (Alper bana dalacak sonunda) işin latifesi bir yana,eskisi kadar yoğun bir konsantrasyon sağlayamadığımız kesin. Bu noktada neler yapılabilir bi oturup konuşulması gerek kanısındayım.

Lafı da çok uzatmadan bitirecek olursam, her zaman söylediğimiz gibi, yazılan her satırı okuma ve aksiyon alma şansımız maalesef yok, o yüzden siz gördüğünüz küfür kıyameti raporlarsanız, veya daha acil bir aksiyon gerektiğini düşünüyorsanız Özel mesaj olarak iletirsiniz, ve gereğinin de yapıldığını görüyor olursunuz..

Ha raporladım, özel mesaj da gönderdim,3 gün geçti 5 gün geçti, halen o küfürlü mesajlar orada duruyor ise, o zaman söylediklerinde haklı olduğunu kabul ederim.

Bu Konu MT Site Yönetimi Tarafından Kapatılmıştır.
    Sebep:   Konu yönetim tarafından sonlandırılmıştır.
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)