Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

R25 en fazla kaç km olmalı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    250nk
    Selamlar 2016-2017 model alınacak abs olmayan R25lerde en fazla kaç km ye kadar bakmalıyım? 35bin km örnek fazla mıdır? Kaç km arası bakmamı önerirsiniz? Absli olanları daha pahalı sanırsam abssiz belki alabilirim bir ümit, ilk vitesli motorum olucak 250sr’a 90a yakın para vermektense birşekilde ayarlayabilirsem yamaha r25 düşüneyim diyorum? Ama 250sr da km düşük oluyor en fazla 2500km gibi öyle avantajı var.Bilgisizim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    R25 in kullanıcısı önemli eğer apaçi ise 1000 kilometrede olsa dahi alınmaz ama düzgün ve motosiklet bilinci ile kullanan kimseyse 80000 kilometredede alınır tamamen kullanıcı profili ve bakımına kalmış bir durum. Mesela sayın Cyan hocam var eğer o R25 kullanıyor olsaydı ve 80000 kilometrede olsaydı içimde sıkıntı olmadan bakmaya giderdim.
    Cyan, espresso ve Dxsec bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İlk vitesli motorunuz olarak neden R25 bakıyorsunuz? 250 Sr'ı neden hakir gördünüz?

Siz bence dürüst olmayarak ayıp ediyorsunuz. Eğer "olm ben alsatçıyım, erkek gibi kullanamam bu motoru, 3 kuruş para biriktirdim, o para da arabaya yetmiyor, el mahkum motor alarak kar sağlayacağız" deme yürekliliği gösterseniz eminim daha doğru cevaplar alırdınız.
    espresso ve blueway2 bunu beğendiler.

Motosikleti
    250nk
    Ben gayet dürüstüm al-satçılık nasıl yapılır onu bile bilmem daha kendi üzerime ilk motorumu 3 ay önce aldım rks azure 80cc ve motorlara karşı bilgim yoktu su son 1 ayda bilgilenmeye basladım, azure yetmiyoe hız olarak ve a2 ehliyete yazıldım ekimin sonunda ehliyetimi alıcam ve o sıra da motor alıcam, insanları bu şekilde yargılamazsanız sevinirim.! Burası bilgi alıp-verme platformu olduğu için siz değerli bilgi sahibi insanlardan bilgi almaya calısıyorum cünkü cevremde buna dair kimse yok ve her ne kadar araştırsam da sizlerden de bilgi almak istiyorum motordan anladıgınız icin ama bu yaklaşımınız hiçte hoş değil. Herkes sizin kadar bilgili olmak zorunda değil, zamanla elbet bende o bilgiye ulaşırım teşekkürler
    freasy, Dxsec, ergunerbaş ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

30-35 Bin km’ye kadar servis bakımlı kozmetiği düzgün bir R25 alınabilir. Bu kmlerde servis kaydı olmayan R25 almazdım şahsen. Kimlerin eline geçtiği ve nasıl kullanıldığı bilinen bir gerçek

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    R25 kullanicilari genel olarak yuksek devir ceviren tayfa.zincir disli,yag,amortisor,fren bakimlarini aksatiyorlar cunku paralari sadece r25 almaya yetiyor gencler.temiz bulursan tabiki al da ancak bilgisizsen 250sr al guzel motosiklet
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    250nk
    Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 kullanicilari genel olarak yuksek devir ceviren tayfa.zincir disli,yag,amortisor,fren bakimlarini aksatiyorlar cunku paralari sadece r25 almaya yetiyor gencler.temiz bulursan tabiki al da ancak bilgisizsen 250sr al guzel motosiklet
    Teşekkürederim r25 bakmamın sebebi yamaha olması baska hicbir sebebi yok, 250sr icin cin malı diyolar ama asıl sorun o degıl parça sıkıntısı olmasaydı ama bu gidişle 250sr alıcam gibi zaten. Temizinden pek anlamam r25in ben

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Temiz r25 yoktur henüz kol çıkarmamış r25 vardır. Motoru alacağınız kişi eli yüzü düzgün, 30 yaş ve üzeriyse ve ilk sahibiyse alınabilir. Para senin sen bilirsin ama r25 den uzak dur. Mt25 alınır ama temizi bulunursa. 1 kilometreden racing e benziyor diye r25 alıp sonra da usta usta gezme motoru toplatıcam diye.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    250nk
    Teşekkürederim, vazgeçtim r25’i düşünmüyorum artık, sanırsam haklısınız
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    MT25 2016
    mt25 bakın, temiz bulma olasılığı daha fazla. ben 39 binde aldım, amortisör bakımı, zincir dişlisi, lastiği değişmiş bir şekilde. şu an 43 binde mermi gibi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Naked dusunursen 90bine cok guzel honda cb 250r ve ktm duke 250 var.ilanlar dusuk km de.uretim yillari yeni

sedattemiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT249-S
    Ben de o bütçelerde ss motosiklet bakıyorum. Eğer "ben çok hızlı gitçem abi en hızlı ben olcam" demiyorsanız gsx-r 250 bakmanızı tavsiye ederim.

Yamaha ile ilgili en sevdiğim şey servisi arayıp şase numarası verdiğinizde geçmiş servis kayıtları konusunda bilgi aktarıyorlar. Şahsen R25 alacak olsam full servis bakımlısı haricini almazdım. Gerçekten temiz r25 bulmak olanaksız gibi bir şey.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Kullanıcısına bağlı. Benim MT25'i satarken ekspertize soktuk, o sırada bir tane de R26 vardı, 5bin km'deydi, arka freni bitmişti. Bu bir işaret mesela.
    Doğru düzgün kullanıldıysa 30-35bin'de de alınabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:56 ----------

Alıntı sedattemiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha ile ilgili en sevdiğim şey servisi arayıp şase numarası verdiğinizde geçmiş servis kayıtları konusunda bilgi aktarıyorlar. Şahsen R25 alacak olsam full servis bakımlısı haricini almazdım. Gerçekten temiz r25 bulmak olanaksız gibi bir şey.
    Böyle bir şey yapıyorlarsa baya suç işliyorlar. Ruhsat sahibi yanında olduğunda sadece döküm verebilmeliler.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Kendi ömrünün ne kadar olduğunu bilirsen, bu sorunun cevabını da bilirsin. Ama bir makine alıyoruz. 3 aşağı 5 yukarı tahmin etme yolları var. Yukarıda da velirtilmiş. R25 kullanıcıların "çoğunluğu" apaçi tayfası. Vuuututututu insanı. Bu tip makinelerde en önemli sorun Geçmiş bilgisi ve bundan çıkarılacak sonuç

60 bin km de motor alıyorsun diyelim. O 60 bine nasıl geldi? Kayıtlar nerede? Sürekli yetkili servise gittiyse 10-15 tane servis bakım kaydı olması lazım. Türkiye'nin herhangi bir yerindeki yetkili Yamaha servisine ruhsatla gidersen, sana bedavaya tüm motor geçmişini anlatıyorlar. Bunu yap. 10 bin km 20 bin km den sonra 40-50 bine gelene kadar servise uğramamışsa, pati çekerek oradan uzaklaş. Bu net. Tartışılmayacak bir konu. Bakımlar serviste olacak. Zaten almak değil binmek marifet. Bu motorun servis masraflarını karşılayamıyorsa başka yerlerden de kısmıştır. Hemen aklına bunu getir. Çok yönlü, detaylı bir mühendislik fizibilitesi gerektirir motorlu araç satın almak!!

İkincisi tamam bakımların düzenli yapıldığı ispatlandı. Ama her 10 bin km de ön fren balatası, her 15 bin km de debriyaj, her 20 bin km de zincir dişli seti değiştiyse adam apaçi işte. Motoru dibine kadar köklemiş. Alma. Debriyaj sağlamsa yine pati çekerek uzaklaş

Sahibine de ekspetiz yap. Apaçi mi? Sıkıntı etme sen reis diye mi konuşuyor? Mator ilanı nasıl? Kara fatma kaçışta, yeşil ninja uçuşta, sarı fırtına esişte, kırmızı cimcime s..işte bu tip ilanlardan kaç.

Sigortalar asla fiyat şişirmez. Bilakis fiyatı düşürmeye çalışır. Sigorta şişirmesi diye birşey yoktur. Bu devirde kimse keyfe keder bir yer boyatmaz. Adam boya isteyen yeri korkusundan aksine boyatmıyor. Keyfe keder boyama diye birşey yoktur. Mutlaka boyanması gereken bir yer boyanır.

Hayırlı olsun
    espresso ve maktama bunu beğendiler.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Küçük bir not.
    50-60bin km'de motosiklet alıyorsam ve sahibi yetkili servise götürmek dışında bir şey yapmadıysa ben o motoru almam.

"Yetkili" servis denildiği zaman gerçekten yetkin ve yetkili birileri motosiklete gerekli özeni gösteriyor diye düşünüyor insan. Keşke uzaktan yakından alakası olsa.
    maktama, blueway2, DickName ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Değil 25 bin 250 binde bile alacağım modeller var,
    Ama bizim ülkemizde 2. el r25 bırak 25, 2500 km de de olsa alınmaz. O paraya git kazı kazan oyna, karlı çıkma şansın daha fazla.
    espresso ve blueway2 bunu beğendiler.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Şekilli motor arıyorsan kesinlikle motogp mavi renk suzuki gsx 250r alınabilir. 140 ı geçmiyor ama görüntü olarak rakipsiz. Malzeme kalitesi olarak da rakipsiz. Ve yanlış hatırlamıyorsam abs standart.
    BatuhanK. ve sedattemiz bunu beğendiler.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Kanaatimce neredeyse hiçbir düşük cc SS motosiklet ikinci elde alınmaz. Hele R25 hiç...

Kullanıcı kesimi istisnalar hariç (ki onlarda arada kaynıyor) eli habire gazda,
    gaz verip kesenlerden oluşuyor. Bu esnada motor ya boşta yada debriyaj çekili.

Küçük cc motorların çoğu 7-8 bin devirlerde 100km hızı görmekte.

R25 denen ucubeyse sürekli yüksek devirde bağırttırarak kullanılıyor.
    Buda aynı zaman ve km diliminde motorun 2 kat fazla devir çevirmesi dolayısıyla aşınması demek.

Önünüzde her ikiside 35.000 km de, bir standart birde R25 varsa, R25 benim açımdan normal motora göre 70.000 km yi
    devirmiş demektir.

İstisnalar hariç, böylesine hor kullanılan, el değiştirilen motosikletler eninde sonunda birisinde patlar.

Yine bence bir motorun adı "piyasa malı" haline gelmişse yine ondan uzak durmakta fayda var.
    Bizde piyasa malından anlaşılan "al, kullan, zarar etmeden sat, kullandığın yanına kar kalsın".
    Böyle bir mantık sadece 3.dünya ülkelerinde olur.

Tekrar belirteyim. İstisna illa vardır. Ama adı üzerinde "istisna".
    Metehan07-70 ve espresso bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ne 5000 ne 50000 2. el r 25 i gördüğün zaman dön arkanı kaç oradan kullanıcı kitlesi %90 apache
    eğer doğru düzgün sorunsuz 250 cc motosiklet arıyorsan git inazuma al inazuma f al azcık yakıt fazla olur ama emin ol yamaha dan çok daha stabil bir motosiklet
    espresso bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sıfır tecrübe diyorsun(kendini savunacak hiçbir şey olmadan ormanın içinde gezmektesin). R25 almak istiyorum diyorsun(ayıların en çok sevdiği gıdayı sırt çantama koyup ormanda gecelemek istiyorum diyorsun). Çok heyecanlı olacak
    espresso, Metehan07-70 ve DickName bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)