Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

R25 en fazla kaç km olmalı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    Selamlar,

rs200 almayı düşündüğünüzü gördüm ve yapmayın :D çok uzun süre ns200 kullandım blok sağlam ama her yerinden ayrı ses geliyor ki yakın arkadaşlarımda rs200 de vardı. oturuş pozisyonu gereksiz agresif ama motor gitmiyor, bayar yani. ns200de grenajsız olmasına rağmen her yerinde zırıltı varken rs200de acayip fazla. ki cf moto 250sr çok daha karizmatik ve teknolojik bir motosiklet. bu versusun kazananı cfmoto tabi bu bencesi :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temizi hiç yok demiyoruz zaten illa ki vardır ama o da ya satışta değildir ya da sıfıra yakın veya daha yüksek fiyata satıştadır. Nazlı kardeşimiz motor konusunda tecrübeli değil ve temizine denk gelme ihtimali çok düşük. O yüzden nacizane tavsiyem suzuki gsx 250r almasıdır. Malzeme kalitesi r25 den 2 gömlek üstündür ve bana göre moto gp rengi en güzel motosikletlerden biridir. Ama illa ki r25 alıcam derse keyfi bilir. Suzukiye bütçe yeterliyse çinli 250sr ve gudubet rs 200 akla bile gelmemelidir.
    E GSXR'a bütçe yettiğinde düşünülmemesi gerekenler R25'e karşı düşünülmeli mi?
    Acayip bir kitlesi var daha doğrusu instagram yüzünden bunun 10 katı zannediliyor diye; R25'in açık ara alınacak en iyi 250cc motosikletlerden biri, net şekilde en iyi 250cc supersport olduğu es geçiliyor. GSXR'ın CBR'ın ürettiğinden %50 fazla güç üretiyor R25, %50. Hiç küçümsenecek azımsanacak bir şey değil. GSXR'ın malzeme kalitesi 2 gömlek üstün olabilir, GSXR1000'in de malzeme kalitesi R1'den iyidir, farketmez bu o kadar. 25'lik Yamaha bloğu geldiği günden beri bu sınıfın çıtasını belirliyor. 25hp bir motosiklet ile 38hp motosikleti yanyana koyun, bunların arasında inanılmazşehiriçi farklıar, inanılmaz tur farkları falan yoksa, 38hp olan her zaman kazanan olacaktır, yarıştan bahsetmiyorum tabi kazanan derken

Yani bulması zor mudur, ayrı bir konu. Ben bizzat temiz R25'i olan iki tane insan biliyorum, satarlar mı sormadım
    Ama sanki söz konusu motor CBR 954 falan gibi bahsediliyor, orası garip. Tamam trafikteki R25 sürücülerine kızın da, bu R25'in suçu değil.
    R25'teki sıkıntı şu, kişi eğer supersport üzerinden devam edecekse sürücü gelişimi açısından bir sonraki motoru seçmek zor oluyor. R25 kullanıcıları genelde MT07'ye geçiyorlar bu da biraz fazlaca bir sıçrayış oluyor. CBR500 ve Ninja 400 dışında bir alternatif de yok, onları da pek istemiyorlar o kadar ağırlık artıyor motor büyüyor ama doğru düzgün bir güç artışı yok diye. Şimdi de R7'ye sıçranabilir, aynı şey yine biraz fazla güç artışı oluyor.
    Thesinner83 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu sahibi arkadaşın alıntılamadığı sizin de alıntılayamadığınız ama tebrik ettiğiniz mesajın muhattabı benim. Ben hala bu kardeşimizin aldığı motoru 2-3 aya satacak bir alsatçı olduğunu ve "hangi motoru alırsam daha fazla kar elde ederim" diye düşündüğüne inanıyorum. Siz bence daha 1 ay önce aramıza katılan dünün yeni yetme üyesi olarak geçmiş konuları bir araştırın, inceleyin, yıllar öncesine dönün. Birini laf sokacaksanız da az delikanlı olun, alıntılayın. Öyle ödlek gibi uzaktan tebrik etmekle olmaz bu işler.
    "Ben hala bu kardeşimizin aldığı motoru 2-3 aya satacak bir alsatçı olduğunu ve "hangi motoru alırsam daha fazla kar elde ederim" diye düşündüğüne inanıyorum. "

konuyu böyle ifade etseniz kimsenin itirazı olmazdı herhalde ama forumun tecrübeli, bilgili, rütbeli üyeleri olarak birine varsayım üzerinden saldırmanın doğru olmadığını sizin daha iyi biliyor olmanız lazım. bir şey ima edecekseniz de daha düzgün bir ifadeyle yapabilirsiniz. foruma yeni üye olmam doğruyla yanlışı ayırt etmeme engel değil.

orijinal mesaj sahibi alıntılamadığı için ben de alıntılayamadım. böyle bir şey mümkünse de bilmiyorum. kendinizi fazla önemsemeyin yani insanlar benden çekiniyor, mentionsız laf çakıyor vs. diye.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Ben hala bu kardeşimizin aldığı motoru 2-3 aya satacak bir alsatçı olduğunu ve "hangi motoru alırsam daha fazla kar elde ederim" diye düşündüğüne inanıyorum. "

konuyu böyle ifade etseniz kimsenin itirazı olmazdı herhalde ama forumun tecrübeli, bilgili, rütbeli üyeleri olarak birine varsayım üzerinden saldırmanın doğru olmadığını sizin daha iyi biliyor olmanız lazım. bir şey ima edecekseniz de daha düzgün bir ifadeyle yapabilirsiniz. foruma yeni üye olmam doğruyla yanlışı ayırt etmeme engel değil.

orijinal mesaj sahibi alıntılamadığı için ben de alıntılayamadım. böyle bir şey mümkünse de bilmiyorum. kendinizi fazla önemsemeyin yani insanlar benden çekiniyor, mentionsız laf çakıyor vs. diye.
    Çekinmek mi? Benden niye çekinsinler ki? Siz kendinizi önemsiz hissediyor olabilirsiniz ama biz yine de aramızda olduğunuz için sizi önemsiyoruz, siz de kendinizi önemseyin. Evet, sanırım birbirimizi anladık. Bundan sonra birbirimize nezaket kuralları içinde laf çakacaksak da yukarıda yaptığımız gibi alıntılayarak laf çakarsak daha sağlıklı bir iletişimimiz olacaktır.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E GSXR'a bütçe yettiğinde düşünülmemesi gerekenler R25'e karşı düşünülmeli mi?
    Acayip bir kitlesi var daha doğrusu instagram yüzünden bunun 10 katı zannediliyor diye; R25'in açık ara alınacak en iyi 250cc motosikletlerden biri, net şekilde en iyi 250cc supersport olduğu es geçiliyor. GSXR'ın CBR'ın ürettiğinden %50 fazla güç üretiyor R25, %50. Hiç küçümsenecek azımsanacak bir şey değil. GSXR'ın malzeme kalitesi 2 gömlek üstün olabilir, GSXR1000'in de malzeme kalitesi R1'den iyidir, farketmez bu o kadar. 25'lik Yamaha bloğu geldiği günden beri bu sınıfın çıtasını belirliyor. 25hp bir motosiklet ile 38hp motosikleti yanyana koyun, bunların arasında inanılmazşehiriçi farklıar, inanılmaz tur farkları falan yoksa, 38hp olan her zaman kazanan olacaktır, yarıştan bahsetmiyorum tabi kazanan derken

Yani bulması zor mudur, ayrı bir konu. Ben bizzat temiz R25'i olan iki tane insan biliyorum, satarlar mı sormadım
    Ama sanki söz konusu motor CBR 954 falan gibi bahsediliyor, orası garip. Tamam trafikteki R25 sürücülerine kızın da, bu R25'in suçu değil.
    R25'teki sıkıntı şu, kişi eğer supersport üzerinden devam edecekse sürücü gelişimi açısından bir sonraki motoru seçmek zor oluyor. R25 kullanıcıları genelde MT07'ye geçiyorlar bu da biraz fazlaca bir sıçrayış oluyor. CBR500 ve Ninja 400 dışında bir alternatif de yok, onları da pek istemiyorlar o kadar ağırlık artıyor motor büyüyor ama doğru düzgün bir güç artışı yok diye. Şimdi de R7'ye sıçranabilir, aynı şey yine biraz fazla güç artışı oluyor.
    Allah aşkına ne anlatıyorsun? Ben r25 kötü bi motor demedim benim önceki motorum da mt 25 di artısını eksisini biliyorum ben. İlk mesajımda yazmıştım hız peşinde değilse konu sahibi gsxr almalı diye. R25 in sürücülerine kız bu r25 in suçu değil ne alaka? Kız sıfır motor almayacak. Motor istediği kadar güzel olsun kullanıcı kitlesinin %90 ından fazlası sürekli redline'da kullanıyor motoru instagramdan değil bu benim kendi gözlemim. Sen kefil olacak mısın kızın alacağı r25 e? Belki de zar zor biriktirdiği, tek birikimi olan parayı düşük riskli bir motora kullansın diye yazıyorum ben. Herşeyi geçtim acemi bir sürücüye abs standard olan bir motor varken sırf daha güçlü diye frenleri çok kötü olan bir motor(kullandım, biliyorum) önermemeliyiz. Marka fanatikliği yapıp da milletin kanına girmeyin.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    250nk
    Alıntı Barisozde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

rs200 almayı düşündüğünüzü gördüm ve yapmayın :D çok uzun süre ns200 kullandım blok sağlam ama her yerinden ayrı ses geliyor ki yakın arkadaşlarımda rs200 de vardı. oturuş pozisyonu gereksiz agresif ama motor gitmiyor, bayar yani. ns200de grenajsız olmasına rağmen her yerinde zırıltı varken rs200de acayip fazla. ki cf moto 250sr çok daha karizmatik ve teknolojik bir motosiklet. bu versusun kazananı cfmoto tabi bu bencesi :D
    Kullanıcısı olarak bilgilendirdiğinizden ötürü cok teşekkürederimm, sanırsam cf moto tercih edicem, arkadaş suzuki önermişti ama param okadarına yetmiyor, en mantıklısı sanırsam 250sr teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:48 ----------

Allah aşkına ne anlatıyorsun? Ben r25 kötü bi motor demedim benim önceki motorum da mt 25 di artısını eksisini biliyorum ben. İlk mesajımda yazmıştım hız peşinde değilse konu sahibi gsxr almalı diye. R25 in sürücülerine kız bu r25 in suçu değil ne alaka? Kız sıfır motor almayacak. Motor istediği kadar güzel olsun kullanıcı kitlesinin %90 ından fazlası sürekli redline'da kullanıyor motoru instagramdan değil bu benim kendi gözlemim. Sen kefil olacak mısın kızın alacağı r25 e? Belki de zar zor biriktirdiği, tek birikimi olan parayı düşük riskli bir motora kullansın diye yazıyorum ben. Herşeyi geçtim acemi bir sürücüye abs standard olan bir motor varken sırf daha güçlü diye frenleri çok kötü olan bir motor(kullandım, biliyorum) önermemeliyiz. Marka fanatikliği yapıp da milletin kanına girmeyin.
    R25 icin temizini bulmam cok zor ve alıcağım motor iyi olmayabilir bundan ötürü dediğiniz gibi tek birikimimi hatalı bir yatırıım yapmak istemiyorum, temiz olsun benim olsun kafasındayım,suzukiye param yetmiyor fakat o yüzden 250sr arayışında olucam, tabi ki düzgün r25ler vardır ama ben bulamam yüksek ihtimal, acemi oldugum icin de dediğiniz gibi absli bir motor şart. Teşekkürler

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Adam gsxr250 önermiş birde uzun uzun yazmış şaka gibi ya. Suzuki trde bu modeli önemsemiyor resmen, siz ise burda alınır vs. diyorsunuz. Ülkenin geldiği son halde insan alacağı araç için tabii kide piyasada rağbet görmesine bakacaktır. Çünkü herkes usta değil ve motosikletten anlamıyor. Bu kadar alıp satan binen insan bir şey bilmiyor sen biliyorsun ve diyorsun ki gsxr250 daha iyi r25den. Bu motosiklet 20 bin lira iken de, şuan 150 bin lira iken de piyasada en çok rağbet gören motosiklet oldu. İnsanların ulaşabileceği fiyat bandında mt25 ve r25 modeli her zaman ilk tercih olmuş ve olacaktır. Çünkü rakip firmaların düzgün bir alternatifi yok yok yok. Gsxr250 nin parça kalitesinin r25den iyi olduğunu iddia etmek komiklik olur. Kötü değildir ama asla üstün olduğunu düşünmüyorum.

İşin özeti satış adetlerine bakmak yeterli olur. Temiz motor elbet bulunur.
    Thesinner83 bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Ben gayet iddialı söylüyorum bence 2015-2016 falan R25 in temizini gayet fazlası ile iddialı söylüyorum bulamassın bulan çıkarır getirir koyar benim ustam altından girer üstünden çıkar temiz ise bende varmış derim ..

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam gsxr250 önermiş birde uzun uzun yazmış şaka gibi ya. Suzuki trde bu modeli önemsemiyor resmen, siz ise burda alınır vs. diyorsunuz. Ülkenin geldiği son halde insan alacağı araç için tabii kide piyasada rağbet görmesine bakacaktır. Çünkü herkes usta değil ve motosikletten anlamıyor. Bu kadar alıp satan binen insan bir şey bilmiyor sen biliyorsun ve diyorsun ki gsxr250 daha iyi r25den. Bu motosiklet 20 bin lira iken de, şuan 150 bin lira iken de piyasada en çok rağbet gören motosiklet oldu. İnsanların ulaşabileceği fiyat bandında mt25 ve r25 modeli her zaman ilk tercih olmuş ve olacaktır. Çünkü rakip firmaların düzgün bir alternatifi yok yok yok. Gsxr250 nin parça kalitesinin r25den iyi olduğunu iddia etmek komiklik olur. Kötü değildir ama asla üstün olduğunu düşünmüyorum.

Bence de gsxr parca kalitesi r25 ten daha iyi neden komiklik olsun?

ayni model ayni km r25 i 130k ya alabiliyorsun, gsxr i 95k civari alabiliyorsun.

Bu sartlar altinda r25 e param yetiyor olsa bile gsxr250 tercih ederdim.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    2015 16 model dediğiniz motorlar zaten ilk model yılları. Ne bekliyorsunuz 10binde 15binde motosiklet bulmayı mı? Zaten gidip aaa düşük km diye alırsanız 15 16 model olanları dersiniz burda aa bu niye temiz değilmiş yahu niye böyle oldu ki böyle. Yorulmuş motosiklet ile yorulmamış motosikleti karşılaştırmanız komik. Ayrıca r25in tek silindiri bozuk olsun yine gsxr250den kat kat daha iyi bir motosiklet gözümde.

Şilede yeni aldığı ağır hasar kayıtlı 2016 r25 motosikleti ile kaza yapan arkadaşım oldu. Ön çatalları eğrildi, kafa demiri yamuldu, çoğu grenajları çatladı kırıldı vs. Ama adam o motosiklet ile evine kadar dönebildi.

Tabi sizlere göre gsxr250 çok daha iyi bir motosiklet lafım yok buyrun satın alın

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki cümleden bin tane uyduruk çıkarım yaparak size resmen saldıran "tecrübeli" arkadaşa verdiğiniz sakin cevap için sizi tebrik ediyorum. inşallah gönlünüze göre güzel bir motor bulursunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:01 ----------

iki cümleden bin tane uyduruk çıkarım yaparak size resmen saldıran "tecrübeli" arkadaşa verdiğiniz sakin cevap için sizi tebrik ediyorum. inşallah gönlünüze göre güzel bir motor bulursunuz.
    "Yollar yürümekle aşınmaz." - Süleyman Demirel

Motosikleti
    cb250r
    2015 16 model dediğiniz motorlar zaten ilk model yılları. Ne bekliyorsunuz 10binde 15binde motosiklet bulmayı mı? Zaten gidip aaa düşük km diye alırsanız 15 16 model olanları dersiniz burda aa bu niye temiz değilmiş yahu niye böyle oldu ki böyle. Yorulmuş motosiklet ile yorulmamış motosikleti karşılaştırmanız komik. Ayrıca r25in tek silindiri bozuk olsun yine gsxr250den kat kat daha iyi bir motosiklet gözümde.

Şilede yeni aldığı ağır hasar kayıtlı 2016 r25 motosikleti ile kaza yapan arkadaşım oldu. Ön çatalları eğrildi, kafa demiri yamuldu, çoğu grenajları çatladı kırıldı vs. Ama adam o motosiklet ile evine kadar dönebildi.

Tabi sizlere göre gsxr250 çok daha iyi bir motosiklet lafım yok buyrun satın alın
    Hangisi iyi notosiklettir tartisilir tabi. R25 in iyi yanlarini hepimiz biliyoruz. R25 in yapabildiklerini yapabilen baska 250cc yok zaten.

Ama parca kelitesi deyince Gsxr daha kaliteli. Fanboyluk yapmaya gerek yok.

Ayrica kriterimiz kazali motorun yuruyebilmesi ise, surucu kurslarindaki pulsar 150 ler hepsinden kaliteli o zaman, kirilmamis yamulmamis aksami yok ama hala gidiyor?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Aynen gsxr250 ve r25 sürmüş biri olarak gsrx daha kaliteli bir motor bunun için profesör uzman olmaya gerek yok ikisine binen herkes bunu der biraz tecrübesi varsa..

Ama gsxr da şekli şüklu oturma pozisyonu ne olursa olsun ss zevki keyfi vermiyor daha çok sport touring makine edası var yani inazumayı ss çevirsen gsxr olurdu herhalde ama o touring ruhu kalmaya devam ederdi .. Buda bence biraz o mantık..

R25 250cc de tam bir ss rakipsiz bana göre ondan sonra ikinci gelicek motor hyo gt250r olurdu başkada bence 250 cc de ss makine yok .. tek silindirlileri ben istediği kadar granajlı oturma pozisyonu ss olsun ss makine gözüyle görmüyorum. Tek silindirli ss görünümlü makineler naked commuter makinelerin görsel olarak güzelleştirilmiş hali bence kötüde değil asla insanlar gerçekte ss olmasada görsel olarak yakışıklı makineye binmek isteye bilir ..

İddia etmiyoruz gerçekleri söylüyoruz gsxr’nin parça kalitesi havada karada R25’ten kat kat daha iyidir.Bunun aksini iddia ederek sen komik duruma düşüyorsun ama farkında değilsin.Hatta Suzukinin tüm motorları Yamaha’nın motorlarından kalite olarak üstündür.Satış rakamının yüksekliği kalitesinin daha yüksek olduğunu ifade etmez.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Suzuki max. torku 6.500dd'da, max. gücü ise 12.500dd'da veriyor. R25 max. torku 10.000dd'da, max. gücü ise 12.500dd'da veriyor. Suzuki max. tork noktası max. güç noktasının %72'si, R25'te bu %80. Suzuki alt devirlerde daha canlı hissettirir, hem mutlak hem nispi olarak.

R25 her koşulda kayda değer miktarda daha fazla yakıt harcayacaktır ve şehir içi süratlerde (vites düşürüp devir yükseltmedikçe) nispeten cansız hissettirecektir. Yani ağırlıklı olarak şehir içinde trafikte kullanılacak ise R25'in çok keyifli bir motosiklet olduğunu zannetmem. Suzuki daha keyifli olacaktır.

Memleketteki top speed merakını da anlayabilmiş değilim, çok değişik bir fenomen. Kardeşim ilk çıktığında aldı R25'i, ancak 3 ay dayanabildi sattı. SS tarzı sürüş yapmakla ilgilenmiyorsanız alınacak motosiklet değil açıkçası, aksi takdirde şahane tabi...
    espresso bunu beğendi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen gsxr250 ve r25 sürmüş biri olarak gsrx daha kaliteli bir motor bunun için profesör uzman olmaya gerek yok ikisine binen herkes bunu der biraz tecrübesi varsa..

Ama gsxr da şekli şüklu oturma pozisyonu ne olursa olsun ss zevki keyfi vermiyor daha çok sport touring makine edası var yani inazumayı ss çevirsen gsxr olurdu herhalde ama o touring ruhu kalmaya devam ederdi .. Buda bence biraz o mantık..

R25 250cc de tam bir ss rakipsiz bana göre ondan sonra ikinci gelicek motor hyo gt250r olurdu başkada bence 250 cc de ss makine yok .. tek silindirlileri ben istediği kadar granajlı oturma pozisyonu ss olsun ss makine gözüyle görmüyorum. Tek silindirli ss görünümlü makineler naked commuter makinelerin görsel olarak güzelleştirilmiş hali bence kötüde değil asla insanlar gerçekte ss olmasada görsel olarak yakışıklı makineye binmek isteye bilir ..
    Sen de haklısın ben de😆. Neyse zaten konuyu açan kardeşimiz tercihini farklı kullanmak istiyor bütçe dolayısıyla hayırlı olsun güle güle kullansın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:58 ----------

Yaw he he aynen.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs

saçma bir karşılaştırma olmuş kazaya göre aldığı darbe ve kritik parçalar değişir

ama şu da gerçek parça kalitesi her modelde suzukinin her daim yamahadan daha kaliteli olmuştur sade gsxr ya da r25 olarak bakma , ki ilk gelen seri r25 lerde farbikasyon yağ pompası sorunu vardı çoğu garantiden değişti sonra renk değişimi oldu o serilerde pompa dişlisi değişti komple üretimden

r25 in tutulma sebebide sadece bizim ülkede görsel ve bg olarak üstte olması yoksa ona göre teknik anlamda çok daha iyi agresif ss sınıfı rc 390 var ama ülkede litrelik ss alan abilerde de olduğu gibi motor alınca bakılan tek şey abi top speed kaç o yüzden tutuldu ama gsx r bir ss değil bu da ayrı bir konu sport touring aynı rs200 sr250 ve cbr 250 gibi abi o ss ama cılar gelmeden kaçtım :D
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konu hangisi daha iyi değildi, ama oraya evrildi. R25 e kötü diyen çıkmaz, en fazla %3 veya 5 çıkar. Halen ülkemizde bu cc de bence en iyisi. Ama gidip sıfır alırsan. Bu başlık altında tartışılan 2. el de R25 konusuydu aslında.
    Bana ait olan bir Motosiklet.net atasözü ile açıklayayım,
    ''R25 , r6 hayali olup, parası r25 e yetenlerin motorudur.'' (İstisnalar kaideyi bozmaz)

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    650F'i de deliyor sanırım R25.
    Böyle mi yanıt vereyim şimdi? Sana kötü motor dedin mi dedim ben?
    Çevrenizde sadece çapulcu R25 sürücüsü görüyorsanız çevrenizi kontrol edin o zaman. Bu nasıl?

Marka fanatikliğiymiş.. :D Evet gerçekten R25 ve Yamaha için ölüp bitiyorum ya :D
    Sen kefil olacak mısın GSXR'a? Parça bulabileceğinin, satabileceğinin garantisini verecek misin? Yok. Eee?

R25 sınıfının açık ara en iyi motoru yıllardır, temizi de gayet var. Siz nereye bakarsanız onu görürsünüz.
    Ha GSXR alınmaz falan mı dedim ben? Yoo.
    Sadece R25'i at gözlüğü ile, trafikte canınızı sıktılar diye, artık sebebi her neyse gereksiz yere gömme merakı var, ben de buna itiraz ediyorum. Forumda adam konuya yazıyor temiz motorum var diye, ben diyorum arkadaşımda var, satan var arkadaşım 4-5 ay önce, gayet düzgün bakılmış motorlar. Ama paşalar buyuruyor ki bu YOK. İyi yok tamam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:30 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki max. torku 6.500dd'da, max. gücü ise 12.500dd'da veriyor. R25 max. torku 10.000dd'da, max. gücü ise 12.500dd'da veriyor. Suzuki max. tork noktası max. güç noktasının %72'si, R25'te bu %80. Suzuki alt devirlerde daha canlı hissettirir, hem mutlak hem nispi olarak.

R25 her koşulda kayda değer miktarda daha fazla yakıt harcayacaktır ve şehir içi süratlerde (vites düşürüp devir yükseltmedikçe) nispeten cansız hissettirecektir. Yani ağırlıklı olarak şehir içinde trafikte kullanılacak ise R25'in çok keyifli bir motosiklet olduğunu zannetmem. Suzuki daha keyifli olacaktır.

Memleketteki top speed merakını da anlayabilmiş değilim, çok değişik bir fenomen. Kardeşim ilk çıktığında aldı R25'i, ancak 3 ay dayanabildi sattı. SS tarzı sürüş yapmakla ilgilenmiyorsanız alınacak motosiklet değil açıkçası, aksi takdirde şahane tabi...
    Yani bir supersport motosikleti değerlendirirkenki maddeler bunlar mı

Gücünü aşağıda veriyor.
    Daha az yakıyor.
    Şehir içinde keyifsiz.

Tabii ki sen istediğin kriterlerle bakabilirsin ona göre bir motosiklet alırsın. E zaten o yüzden mis gibi CB'ye biniyorsun. Sorulan şey o değil ama.
    Daha aşağıda güç veriyorsa, daha az yakıyorsa, şehir içinde daha kolay kullanılıyorsa Suzuki oturup düşünsün ben ne ürettim diye

Top speed merakı litrelik SS kullanıcılarında garipsediğim bir şey benim. Ama düşük CC'de motorun top speed'i ve konforlu seyahat sürati gayet önem arz ediyor benim için de, anlamlı da buluyorum. GSXR'ın son hızı 140kmh gibi bişey kadranda. Böyle bir motor alıp ara sıra da uzun yola çıkacak bir insanın buna önem vermesi garip gelmiyor bana.
    berk_cglr bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Ne uzatmışsınız R25 genelde genç arkadaşların ilk motoru yada ns cbr250 den inip az bir km tecrübesiyle üstüne oturdukları bir alet..

Haliyle bu makineler çok sık el değiştiriyor yani 3-4 yaşında olup 7-8 defadan fazla el değiştiren R25 ler var ki 2015-2016 falan siz düşünün .. bütün hatalarını yanlışlarını acemiliğini bu motorda atanlar var merdiven altı ustalara motoru götürenler var ucuz kalitesiz yan sanayi malzemeler kullananlar var doğru düzgün bakım periyodunu yapmayanlar var ..

Temizi varmıdır illaki vardır ama benim kitabımda istisnalar kaideleri bozmaz yada 100 bin motor içinde 500 tane temizi varsa o benim için örnek teşkil etmez ben geriye kalan 99 bin 500 i örnek alırım doğrusu odur çünkü ..
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)