Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Honda Hornet 750

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence Türkiye de yapılması gereken şey emisyon standartlarında tıpkı Japonya Amerika Çin Hindistan Rusya ve bazı Asya ülkeleri gibi kendi emisyon standartlarımızı belirlememiz yani kendimize ait milli standartlar olması Euro emisyon standartları bize bence en azından motorsiklet için uygun değil en azından Euro 4 standartı yapsalar sadece motorsiklete özel siz o zaman görün piyasa nasıl coşuyor Türkiye marka model cenneti olur 250cc 400cc 4 silindir makineler mi istersiniz en vere çeşit 250cc 400cc çift silindir makineler mi istersiniz .. piyasalar Coşar ..

Zaten euro6 standart hale gelirse motorsiklette bir iki seneye bugün kü motorları bile mumla ararız
    Biz araç üretmiyoruz ki (kendi markamız/fabrikamız yok) kendi standardımızı yapalım. Yok TR dese ki "biz euro 4 standardını kabul ediyoruz, getirin satın" problem değişmeyecek. Adam 200-300 hadi bilemedin 1000 tane motosiklet satacak diye eski standartta motosiklet üretmeyecek. Biz ne üreticiyiz ne pazar.

Belki euro yerine hindistan, uzak doğu veya güney amerikada kullanılan standartları kabullenebiliriz. Ama bir kere avrupa'ya entegre olmuşuz. Böyle bir değişiklik mümkün değil diye düşünüyorum. Hem bu şikayet sadece motosiklet tarafında var, otomobil tarafında emisyonlardan yana en azından benim duyduğum bir şikayet yok.

Motor bulup alamama kısmına gelince, motor alamıyoruz edemiyoruz, devletin çok da umrunda değil. Alamamanı istiyor zaten. Bin servise git fabrikaya, akşam dön eve, aç televizyonu otur. Hayat budur.
    hasmet, mattiadestro ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yerli ve milli emisyon standardı yerine "parayı veren düdüğü çalar" desek daha az uğraştırıcı olur. Türkiye'de Akp döneminde sağlıklı işleyen hiç bir kamu kurumu kalmadı. Yerli ve Milli dediğimiz Karadeniz'in bile her güzel yerini Karadenizliler Araplara sattı. Velhasıl 5-10 bg daha güçlü motora bineceğiz diye hiç emisyon memisyon uğraşmayalım. Bizden herşey olur ama yerli ve milli olmaz.
    mattiadestro, espresso ve GoGi bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı KırmızıGrom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz araç üretmiyoruz ki (kendi markamız/fabrikamız yok) kendi standardımızı yapalım. Yok TR dese ki "biz euro 4 standardını kabul ediyoruz, getirin satın" problem değişmeyecek. Adam 200-300 hadi bilemedin 1000 tane motosiklet satacak diye eski standartta motosiklet üretmeyecek. Biz ne üreticiyiz ne pazar.

Belki euro yerine hindistan, uzak doğu veya güney amerikada kullanılan standartları kabullenebiliriz. Ama bir kere avrupa'ya entegre olmuşuz. Böyle bir değişiklik mümkün değil diye düşünüyorum. Hem bu şikayet sadece motosiklet tarafında var, otomobil tarafında emisyonlardan yana en azından benim duyduğum bir şikayet yok.

Motor bulup alamama kısmına gelince, motor alamıyoruz edemiyoruz, devletin çok da umrunda değil. Alamamanı istiyor zaten. Bin servise git fabrikaya, akşam dön eve, aç televizyonu otur. Hayat budur.
    Basit örnek veriyim Japonlar için Avrupa pazarı çok mu önemli sanıyorsun Japonya Asya Amerika pazarında esas satışları ve bu pazarlarda genel olarak kendi emisyon standartları olsada Euro 4 denk gelen bir standartları var haliyle bu pazarlara ürettikleri her tür motor senin pazarına da gelir işte yeni çift silindir cbr250rr niye gelmiyor kawasaki 250cc 4 silindirlisi niye gelmiyor suzukinin falanca modeli niye gelmiyor dediğin motorların hepsi gelir

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Basit örnek veriyim Japonlar için Avrupa pazarı çok mu önemli sanıyorsun
    Degil mi? Kar marji yuksek olan buyuk hacimli motosikletler Amerika disinda en cok nerede satiyordur?

Hatta Honda'nin Italya'da fabrikasi var, hem motosiklet dizayni hem de uretimi yapiyor. Honda CB900F Hornet ve CB1000R'in ikisi de Italya'da uretilmis. Baska hangi modeller Italyan uretimi bilmiyorum.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Degil mi? Kar marji yuksek olan buyuk hacimli motosikletler Amerika disinda en cok nerede satiyordur?

Hatta Honda'nin Italya'da fabrikasi var, hem motosiklet dizayni hem de uretimi yapiyor. Honda CB900F Hornet ve CB1000R'in ikisi de Italya'da uretilmis. Baska hangi modeller Italyan uretimi bilmiyorum.
    fabrika 900cc litrelik motor bakmaz satış kar oranına bakar Asya pazarında kaç tane satmış Amerika pazarında kaç tane satmış Avrupa pazarında kaç tane satmış yada yüzdelik oranlarla ne satmış ..

Ben baktım senin İngilizcen iyidir ben çat pat İngilizcemle bile 2022 toplam da 17 milyon motor sattığını okudum şimdi ve pazarın yüksek oranı asya doğal olarak Avrupa pazarı totalde %1.6

Anormal mi gayet doğal Avrupa nın nüfusu neki birde bu nüfus oranında motor süren insan sayısı kaç olucak koca dünyaya oranla dünya derken Avrupa dışında ki bütün dünyadaki ülkeleri kast ediyorum …

https://www.motorcyclesdata.com/2022...a-motorcycles/

https://www.asphaltandrubber.com/new...al-sales-2010/

Bunu hesap etmek için şu sitelere verilere bile gerek yok koy Asya nüfusunu Amerika nüfusunu hint nüfusunu Afrika nüfusunu az çok hesap edebilirsin Avrupa pazarı bunların yanında pazar bile sayılmaz .. o yüzden Amerika Asya ve diğer pazarlara en vare çeşit motor üretirken sadece honda değil diğer bütün markalara Yamaha kawa Suzuki hatta Hintli markalar bile Avrupa pazarına belli modelleri üretiyorlar Euro emisyon normlarından ötürü ..

Motosikleti
    SD 1290R
    fabrika 900cc litrelik motor bakmaz satış kar oranına bakar Asya pazarında kaç tane satmış Amerika pazarında kaç tane satmış Avrupa pazarında kaç tane satmış yada yüzdelik oranlarla ne satmış ..

Ben baktım senin İngilizcen iyidir ben çat pat İngilizcemle bile 2022 toplam da 17 milyon motor sattığını okudum şimdi ve pazarın yüksek oranı asya doğal olarak Avrupa pazarı totalde %1.6

Anormal mi gayet doğal Avrupa nın nüfusu neki birde bu nüfus oranında motor süren insan sayısı kaç olucak koca dünyaya oranla dünya derken Avrupa dışında ki bütün dünyadaki ülkeleri kast ediyorum …

https://www.motorcyclesdata.com/2022...a-motorcycles/

https://www.asphaltandrubber.com/new...al-sales-2010/

Bunu hesap etmek için şu sitelere verilere bile gerek yok koy Asya nüfusunu Amerika nüfusunu hint nüfusunu Afrika nüfusunu az çok hesap edebilirsin Avrupa pazarı bunların yanında pazar bile sayılmaz .. o yüzden Amerika Asya ve diğer pazarlara en vare çeşit motor üretirken sadece honda değil diğer bütün markalara Yamaha kawa Suzuki hatta Hintli markalar bile Avrupa pazarına belli modelleri üretiyorlar Euro emisyon normlarından ötürü ..
    İkinci link 2011'den, Amerika'nın gelişmekte olan ülkelere ucuz dolar bastığı zamanlar, bizde doların 1.1 TL olduğu günler

Avrupa pazarı tabii ki önemli, çünkü nüfus yanında alım gücü ve stabil ekonomi de önemli.

Motosikleti
    Artık Yok...
    İkinci link 2011'den, Amerika'nın gelişmekte olan ülkelere ucuz dolar bastığı zamanlar, bizde doların 1.1 TL olduğu günler

Avrupa pazarı tabii ki önemli, çünkü nüfus yanında alım gücü ve stabil ekonomi de önemli.
    önemli değil önemli olsa honda kawasaki Suzuki Yamaha kaç modeli var genel dünyada şu anda üretilen bu modellerden kaçını Avrupa pazarına satıyor bak .. alım gücü dediğin nedir yılda 17 milyon motor satmış 200 bin kişi almış altı üstü 16.8 milyon insan nedir peki değersiz önemsiz mi ..
    17 milyonda 200 binin alım gücü ne kadar önemli olabilir .. satılan modeller zaten bunu gösteriyor ..

Avrupa honda sitelerine gir bakalım kaç model var ben diyim hepi topu toplamda 40 tane ana model vardır yoktur şu black edition çantalı maşalı oyalı boyalı edition diye satılanları aynı motorları liste dışı bırakırsak aynı motor neticede ..

Gir bakalım bir Çin sitesine sadece adamların Çin pazarında ürettiği commuter street adı altında geçen motor sayısı 40 a yakın belki geçerde.. adamlarda avrupa pazarında olmayan pek çok çeşit hacim modelde motorlar var misal cbf190x çıkarmış honda o pazara özel emisyon muhabbeti olmasa tam Türkiye lik makine … diğer modellere girmiyorum bile cub scooter trial cross ss st touring falan filan …

Bu arada Avrupa’da 40 tane derken gene aynı motor ama farklı tarzlarıda saydım aslında onlarıda saymazsak model sayısı özünde 10 a düşer ben gene onlarıda sayıyorum aynı motor aynı şanzıman hatta aynı şase üstüne inşa edilsede tarzları farklı neticede işte naked modeli x modeli gibi ..

Motosikleti
    CF Moto NK250
    Alıntı panic adak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir tane blok yap, tüm modellerde kullan. motorun ruhunu öldür. inan bu kopyala yapıştır işler kimsenin umrunda olmuyor. ilk vw grubu başladı bu işe şimdi ise herkes bu yolda. karakteri ve ruhu olan makina kalmayacak galiba.
    Hocam gerçekten gereksiz bir yorum bu. Yok ruhu kalmamış yok kopyala yapıştır. Gayet iyi dış görünüş olarak roket gibi makine ben üstüne bindiğimde virajlara girdiğimde napıcam ruhu? Önemli olan benim ruhumun ne hissettiği.

Motosikleti
    SD 1290R
    önemli değil önemli olsa honda kawasaki Suzuki Yamaha kaç modeli var genel dünyada şu anda üretilen bu modellerden kaçını Avrupa pazarına satıyor bak .. alım gücü dediğin nedir yılda 17 milyon motor satmış 200 bin kişi almış altı üstü 16.8 milyon insan nedir peki değersiz önemsiz mi ..
    17 milyonda 200 binin alım gücü ne kadar önemli olabilir .. satılan modeller zaten bunu gösteriyor ..
    Asya pazarına önemsiz diyen kim? Ama satılan motosiklet başına Avrupa 5-6 kat daha fazla kâr bıraksa 17'ye 1 eder. Yüzde 13-14 falan. Önemsiz değil yani.

Yahu bir de milletin çulsuzluktan araba alamayıp yerine cub-skuter ile idare ettiği bir pazarla, en çok satan modelin BMW R1250GS olduğu Almanya ve İtalya pazarını sadece sayıyla karşılaştırmak ne kadar mantıklı?

https://riders.drivemag.com/news/the...any-and-italy/

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:29 ----------

Alıntı KROSNO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam gerçekten gereksiz bir yorum bu. Yok ruhu kalmamış yok kopyala yapıştır. Gayet iyi dış görünüş olarak roket gibi makine ben üstüne bindiğimde virajlara girdiğimde napıcam ruhu? Önemli olan benim ruhumun ne hissettiği.
    Bu konuda pozitif ve negatif örnek bulmak mümkün.

Mesela CB900F, SS bazlı motora sahip olmasına rağmen tarif ettiğiniz gibi çok güzel bir naked motosikletti.

Buna karşın Nissan 350Z ve 370Z ise spor araba görünümlü SUV'ler... 300 küsür beygir motor bile aracın koca kıçını kaldırmasına yetmiyor. Kocaman lüks SUV ile 2+2'lik spor araba için ortak platform kullanınca sonuç böyle hicran olabiliyor malesef.
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Asya pazarına önemsiz diyen kim? Ama satılan motosiklet başına Avrupa 5-6 kat daha fazla kâr bıraksa 17'ye 1 eder. Yüzde 13-14 falan. Önemsiz değil yani.

Yahu bir de milletin çulsuzluktan araba alamayıp yerine cub-skuter ile idare ettiği bir pazarla, en çok satan modelin BMW R1250GS olduğu Almanya ve İtalya pazarını sadece sayıyla karşılaştırmak ne kadar mantıklı?

https://riders.drivemag.com/news/the...any-and-italy/

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:29 ----------

Bu konuda pozitif ve negatif örnek bulmak mümkün.

Mesela CB900F, SS bazlı motora sahip olmasına rağmen tarif ettiğiniz gibi çok güzel bir naked motosikletti.

Buna karşın Nissan 350Z ve 370Z ise spor araba görünümlü SUV'ler... 300 küsür beygir motor bile aracın koca kıçını kaldırmasına yetmiyor. Kocaman lüks SUV ile 2+2'lik spor araba için ortak platform kullanınca sonuç böyle hicran olabiliyor malesef.
    6-7 kat kar falan yok o motorada ona göre üst seviye kaliteli ham madde teknoloji v.b kullanıyor diğerine de ona göre daha basit ucuz hammaddeli malzeme kullanıyor italya da fabrika kurmuş diyorsun italya da fabrika işçilik ne kadar Çin’de ne kadar italya’da maliyet ne tutar Çin’de ne tutar ger şeyin kar marjının bir dengesi var birinde nitelik varsa diğerinde nicelik var ..

Ayrıca fakirlik mevzusu nerden çıktı Çin’deki zenginleşmiş nüfusu biliyormusun vw Porsche Çin’e özel hybrid long araçlar üretiyor Çin’in zengin kesmine Asya pazarında motora bakış sürüş şekli ile Avrupa Amerika farklı belki ordada pek çok kişi R1200 alabilir ama cub commuter tarzı alıyor amaçları ülkenin şehirsel coğrafi yapıları ona el veriyor thailanda gidersen ben gittim ne demek istediğimi anlarsın adamlar da iki omzun zor geçeceği daracık sokaklar var ..

Motosikleti
    SD 1290R
    6-7 kat kar falan yok
    Nasıl, fiyatı 5-6 kat daha yüksek olan 1000cc+ touring motosiklet cub'la aşağı yukarı aynı kârımı bırakıyor yani? Desenize zibille cub satan Asya'daki galeriler malı götürüyor, az sayıda pahalı motosiklet satan Avrupa'daki galerilerin ise ağzı kokuyor?

Ayrıca fakirlik mevzusu nerden çıktı Çin’deki zenginleşmiş nüfusu biliyormusun
    Maliyetli bir ürünü çok sayıda satabilmek için ihtiyaç olan nüfusa oranla az sayıda süper zengin değil, güçlü orta sınıftır. Geri kalmış ülkelerin ortak özelliği de gelir uçurumu ve orta sınıfın zayıflığıdır. Yoksa Türkiye'de de var bir sürü zengin. Ama ortalama Çin ya da Türk vatandaşının istediği motosiklete ulaşabilirliği ne durumda?

Asya pazarında motora bakış sürüş şekli ile Avrupa Amerika farklı belki ordada pek çok kişi R1200 alabilir ama cub commuter tarzı alıyor amaçları ülkenin şehirsel coğrafi yapıları ona el veriyor thailanda gidersen ben gittim ne demek istediğimi anlarsın adamlar da iki omzun zor geçeceği daracık sokaklar var ..
    Kesinlikle... Insanların düşük maliyetli motosiklet tercih etmesinin tek sebebi yollar, şartlar, amaçlar, vs.

Daha kaliteli süspansiyon, şase ve motor küçük boyutta da sunulur, yeter ki almaya gücü yetecek insan sayısından haber ver...

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yine ekonomi konuşulan bir motosiklet konusu, forum 3-5 kişinin olduğu bir emekli yazlığı oldu akp yüzünden

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Benim radarıma girdi bu alet. Hayırlısı bakalım.
    espresso bunu beğendi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F

Cb 900f deme başkan tommy reis de ben de hastasıyız o motorun. Hondanın belki de yaptığı en güzel naked makinadır.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cb 900f deme başkan tommy reis de ben de hastasıyız o motorun. Hondanın belki de yaptığı en güzel naked makinadır.
    Muhtemelen... 16 yil oncesinden bir foto birakayim o zaman. ilk ve ikinci motosikletlerim:

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Muhtemelen... 16 yil oncesinden bir foto birakayim o zaman. ilk ve ikinci motosikletlerim:

https://i.postimg.cc/9fvz2Q3r/dsc-0173.jpg
    Bu link çalışmıyor.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu link çalışmıyor.
    Calisiyor, calisiyor. Hatta ikinci motosiklette bi soba borusu egzos var kiiii.

Motosikleti
    SD 1290R
    Egzozlar stok. Lakin cruiser'ın egzosuyla eski sahibi oynamış, bayağı ses çıkarıyordu.

Hornet'in sele altı çift egzos süper görünüyor, lakin belli bir hızda türbülans oluşturup gazı ceketin arkasına veriyor. Bir süre sonra ceketin arkası leş gibi benzin ve duman kokuyor. Pis bir durum.

Ama egzosların üzerinde görünen çelik ısı kalkanı süper çalışıyor. Saatlerce sürdükten sonra bile en fazla ılık oluyor.

Yine de sele altı çift egzos gereksiz ağırlık.

Bu arada ön lastik ciddi ciddi kırmızı farkındaysanız, boya değil. Bir ara üretmişler ama artık yok...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008

https://i.postimg.cc/9fvz2Q3r/dsc-0173.jpg
    Amme hizmeti yapayım da resmi göstereyim. Hornet'in Hornet olduğu zamanlar. Dediğiniz gibi kırmızı renk lastik çok ilginçmiş.

Cyan, iptaluyelik02, F54 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Fazer 800 ABS
    Çok güzel fotoğraflar.İşte şöyle fotoğraf paylaşıp eskilerden bahsedelim gerçekten merak ediyorum eski Hornet nasıldı ondan konuşalım, boşverin abi Asya Avrupa pazarını gerçekten kimsenin ilgisini çekmiyor kim kaç tane satmış Bu arada kırmızı lastik cidden çok ilginç.
    hasmet bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)