Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda dio hakkında görüşleriniz nelerdir ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Aylaedır motosiklet araştırıyorum.Alma fırsatım olmadı ama en azından ne istediğimi iyicene anlamaya başladım.Birkere ekonomik bakımı ucuz ve istanbulda otoyolda beni götürsün yeterli modunda olduğuma karar verdim ve en önemliside taş gibi sağlam olmalı.Pcx,tweet 200,nmax 125,sym vr kymco hepsini araştırdım.Honda ve yamaha dışına çıkmamaya karar verdim.Şimdi pcx ve nmax i dio ile bie tutmuyorum yanlış anlaşılmasın.Ama o kadar para vermeye değermi eğer ikiside aynı işi görücekse.Beni a dan b ye güvenli,konforlu ve ekonomik olarak istanbulda taşıcaksa.Gerek otoyolda gerek şehir içinde nispeten sıkıntı yaşamıcaksam ve servisi iyi ise zaten ben pcxe o kadar para vermeye mantıksı bakmaya başladım.Hint veya çin hiçbir şekilde istemediğime karar verdim.cc yüksek olsa güzel olur ama yakıtın artması yine can sıkıcı bir durum.Zaten arabam var eşime veriyorum onu işine gidip gelmesi için.Bende toplu taşımadan daha ucuza(diyorlar) beni götürecek dio ya bakmaya başladım.Bu scooter hakkında düşünceniz nedir ? Bana sağlam,ekonomik,basit,işletme maliyetleri ucuz bir a dan b ye getir götür aracı olarak geldi.Sizce bu anlattıklarımı karşılarmı ve almaya değermi ? her konuda söylüyorum burdada diyeyim günlük üsküdar çekmeköy arası git gel yapıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kullanmadım ama Spacy'deki serilik bu motorda yokmuş. Sebebi lastik çapının büyük oluşu, olsa gerek. İlk kalkışta seri değil diyolla

Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur.
    Bir ay önce, Bursa Yamaha bayiisindeki satış temsilcisi arkadaşımla lafı geçmişti; "Şu an Türkiye'de en çok satan motosiklet Honda Dio" demişti.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanmadım ama Spacy'deki serilik bu motorda yokmuş. Sebebi lastik çapının büyük oluşu, olsa gerek. İlk kalkışta seri değil diyolla
    Orjinali 16" sanırım, ama ülkemize geleceklerin jant ölçüleri küçültülerek piyasa araştırmalarına göre insanımızın taha çok tercih edeceği lastik ölçüleri ile değiştirilerek gönderiliyor denildi. Bu nedenle ülkemizdekilerin jant ölçüleri 14" olarak piyasaya sunulmuş. Yani janları büyük değil, tersine küçük.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:36 ----------

Alıntı ElPadron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aylaedır motosiklet araştırıyorum.Alma fırsatım olmadı ama en azından ne istediğimi iyicene anlamaya başladım.Birkere ekonomik bakımı ucuz ve istanbulda otoyolda beni götürsün yeterli modunda olduğuma karar verdim ve en önemliside taş gibi sağlam olmalı.Pcx,tweet 200,nmax 125,sym vr kymco hepsini araştırdım.Honda ve yamaha dışına çıkmamaya karar verdim.Şimdi pcx ve nmax i dio ile bie tutmuyorum yanlış anlaşılmasın.Ama o kadar para vermeye değermi eğer ikiside aynı işi görücekse.Beni a dan b ye güvenli,konforlu ve ekonomik olarak istanbulda taşıcaksa.Gerek otoyolda gerek şehir içinde nispeten sıkıntı yaşamıcaksam ve servisi iyi ise zaten ben pcxe o kadar para vermeye mantıksı bakmaya başladım.Hint veya çin hiçbir şekilde istemediğime karar verdim.cc yüksek olsa güzel olur ama yakıtın artması yine can sıkıcı bir durum.Zaten arabam var eşime veriyorum onu işine gidip gelmesi için.Bende toplu taşımadan daha ucuza(diyorlar) beni götürecek dio ya bakmaya başladım.Bu scooter hakkında düşünceniz nedir ? Bana sağlam,ekonomik,basit,işletme maliyetleri ucuz bir a dan b ye getir götür aracı olarak geldi.Sizce bu anlattıklarımı karşılarmı ve almaya değermi ? her konuda söylüyorum burdada diyeyim günlük üsküdar çekmeköy arası git gel yapıyorum.
    Tavsiye ederim ama otoban derseniz işler değişiyor. 0-60 km/h hızlanması tatminkar olsa da max hızı olan 110 km/h' e çıkması zaman alıyor. Bu sizi ne kadar etkiler keisnlikle bilemiyorum, belki sizin için yeterli de olabilir. Ama ortalama hızı yüksek yollara girecekseniz en azından MT125-CBR125R gibi bir motosiklete yönelmenizi öneririm. Bunlardaki yakıt tüketimi de oldukça düşük olmasına ek olarak ara hızlanmaları ve max. hızları çok daha iyidir, daha irice durduklarından diğer sürücülerin tacizleri bir nebze de olsa azalabilir(biraz hayal ama...).

Yakıt tüketimi konusunda ise MSX125, Innova125, Crypton, WingGo gibi motosikletler ile yarışıyor. Gerçek yakıt tüketimi Şehir içinde çok zorlanmadığında 2lt(1,85/2,2) civarında deniliyor. Basit, ucuz, aşırı sessiz ve kullanımı çok basit. Anladığım kadarı ile bir CUB motosikletin varyatörlü yani vites konusunun kullanıcıdan tamamen alındığı, kullanımı iyice basitleştirilmiş ve uygun fiyatlı sağlam bir motosiklet (terslik olmazsa 8. motosiklet olarak Pazartesi bir tane almayı planlıyorum, servisle konuştum, iyice araştırdım, kullanıcısı değilim ancak 1 aya yakındır inceliyorum). Ben de bir tane alıp kenara koyucam. Belki arada kullanırım, belki satarım hiç belli olmaz ama yeni nesil bir Honda Activa genine sahip 0 kilometre bir motosikleti kaçırmak da istemiyorum.

Bu arada;
    Honda DIO için kampanya başlattı ve bu ay sonuna kadar kampanya devam edecek. 24.000TL' ye kadar k.kartına 12 ay %0 faizle, geri kalan 14.000 TL' yi peşin almak şartı ile siz de bir tane alabilirsiniz. Kredi kartı bir adet olmak zorunda değil, birden fazla kart varsa miktarı bölerek hepsine 12 taksit uygulayabiliyorlarmış. Yeni scooter almak isteyen veya düşünenler için, eldekiler tükenmeden mutlaka değerlendirin derim.
    espresso ve Mr.wind bunu beğendiler.
    ...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Spayc’ye göre büyük demek istedim hocam @Kural Z

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Spayc’ye göre büyük demek istedim hocam @Kural Z
    Basit bir vites oranı ile halledebilirlerdi diye düşünüyorum, sanırsam amaç daha çok yakıt ekonomisinin dibine vurabilmek.
    ...

Motosikleti
    cb250r
    Kredi kartina 0 faiz su ekonomik ortamda guzel olmus.

Merhaba. Getir kuryesiyim ve yaklaşık 4 aydır honda Dio kullanıyorum.
    İlk olarak işletme maliyeti çok düşük. Bakımlara falan biz kendimiz goturuyoruz.İkincisi çok az yaktığı gerçekten doğru. Tabi şu anki benzin fiyatları uçtu gitti ama bence utanmasa bedavaya götürecek bir motorsiklet.
    Üçüncü olarak serilik ve hız konusunda örneğin Activa S ile kapışamaz. 0-50 si seri evet ama dediğim gibi arada fark var.
    Dördüncü olarak, konfor açısından bence acayip zayıf bir motor benim acımdan. Bunun sebebi 12-13 saat boyunca üzerinde oluyor olmam da olabilir emin değilim :D Ama sele biraz sert yani.
    Koltuk altı bagajına kask sığmıyor.
    Plastik kalitesini ben beğenmiyorum.
    Otoban hızları zor.
    Bunların dışında tam tanımladığınız gibi a dan b ye götür motorsikleti diyebiliriz. Şehir içinde o kadar rahat ki anlatamam. Oyuncak gibi kullanımı.
    Lakin, Şahsen sorarsanız az kullanışmış bir Activa S almayı tercih ederdim.

Peki günlük kullanımda otoyolda 80 90 km hızda rahat taşırmı tek kişiyi motor bağırmadan zorlanmadan ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Peki günlük kullanımda otoyolda 80 90 km hızda rahat taşırmı tek kişiyi motor bağırmadan zorlanmadan ?
    Dio ya o parayi verecegine 5000 daha koy ys125 al bari.

Bir dio ya bak bir de ys125 e

Şehiriçi vitesliye değmiyeceğine karar verdim konfor açısından(vites,ayak ıslanması,depolama v.s.)

Tabi bu dediğim bu tip motorlar için geçerli yakıt tüketim odaklı

Yani rahat denir mi tartışılır ama taşır.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Şehiriçi vitesliye değmiyeceğine karar verdim konfor açısından(vites,ayak ıslanması,depolama v.s.)

Hangi şehirdesin bilmiyorum ama İstanbul'da bile vites hiçbir sıkıntı yaratmıyor. Araba gibi düşünme. Dur kalkın çok az çünkü ya emniyet şeridinden ya arabaların arasından geçip gidiyorsun. Dur kalk yapsan bile elin kolay kolay yorulmuyor.

Ys125 alıp arkaya topcase takarsan dio'num iki katı depolama alanın olur. Şehir içinde, otobanda daha güvenli hızlarda seyredebileceksin vs. Yakıt olarak da 100km'de en fazla 1-1,5 litre oynar diye tahmin ediyorum. Cb125f, ys125 tarzı motorları da değerlendirin derim. Tam olarak dediğiniz işleri görüyorlar çünkü.

Kuryelik yapmayacaksam sıfır dio yerine ikinci el pcx tercih ederdim muhtemelen illa scooter alacak olsam.

Forumdan Uzaklaştırıldı

Depolama arka çanta ile çözülür, vites işi kişiye göre değişir; kimisi keyif alırken, kimine amelelik gibi gelir.. Amaaa şu ayak ıslanma olayı bile, tek başına yeterli bir sebep scooter almak için..Sadece ayak ıslansa iyi, arka çamurluk yeterli olmadığı için, arka çantanın her yeri çamur içinde kalıyor. Scooter bu konuda daha kapalı bir sistem..

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    şile yolunda 80 km sınırı var ve milletin geneli de uyuyor bu kurala radar korkusundan.o yolda rahat rahat götürür dio

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Otoban diyorsak Dio biraz sıkıntı (yalnız bana da çok bakmayın bu konuda; bana kalsa 125cc ile bile otobana çıkmam...), onun haricinde harika bir seçenek.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Otobanda 250cc bile yeterli olmuyor,şehir içinde ise spacy çok daha konforlu ve atik dio’ya göre

Ben kendi aracımla genelde otoyolda 120 yi geçmyorum psikolojik olarak 90 110 arası seyrediyorum yani bu scooter 80 100 arası zorlanmadan gitse bana yeter gibi

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben kendi aracımla genelde otoyolda 120 yi geçmyorum psikolojik olarak 90 110 arası seyrediyorum yani bu scooter 80 100 arası zorlanmadan gitse bana yeter gibi
    İvmelenme gereken yerde güçsüz motor sıkıntı yaratabilir ama.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    E5 e otobana çıkma güzel motor dio ama tabikide ülkemiz ekonomi si ile pahalı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)