Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Scooter kullanan bayan var mıı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozlem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben scooter almaya niyetli 25 yaşında bir bayanım.. Endişem, hem motor küçük olcak hem de üzerindekinin bayan olduunu gördüler mi bizim trafikte bol miktarda bulunan ayular çok sıkıştırma ve tacizde bulunurlar mı?? Bir miktar böle nahoş tecrübe yaşayacağıma şüphem yok, ama tehlikeli boyutlarda oluyo mu böyle şeyler?? Bir de Anadolu yakasında turup Avrupa yakasında çalışıyorum.. Bir miktar tecrübe edinip iyi bi sürücü olunca ev-iş arası köprüden motorumla gidip gelmek istiyorum.. O yollarda trafik karmaşık.. Gerçi bir sürü scooter görüyorum köprü yolunda.. Ama hep erkekler...

Ne diyorsunuz? Vaz geçsem daha mı iyi? Etraftan (motorla alakası olmayanlardan) 'kız başına köprü yolunda nasıl gidip gelcen' diye çok tenkit alıyorummm... TEcrübeli arkadaşlardan yorum bekliyorum..
    Şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Sorun cevabı : Evet
    Tam kuşam kıyafetlerini giyinir ve şaçlarınıda kaskın içine sokarsan kimse fark etmez. Tabii tam kapalı bir kask kullanırsan

ilkbahar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda beat
    Ben ben ben! 10+10+10+10+3 yaşındayım. 15 gündür honda beat kullanıyorum. Çengelköy'den Şişli'ye gidip geliyorum. Özellikle köprünün yoğun saatleri çok rahat ediyorum. Diğer zamanlarda hız biraz korkutuyor. Ayıları biz terbiye edeceğiz. Ama şimdi kadar hep sempatiyle karşılaştım. Saçlarımı da kskın içine saklamıyorum. Alışacaklar başka çareleri yok. Yollar, arabalar, motorlar erkeklere aittir diye ayet yok. Motor kullanalı beri arabamı kullanmak canım istemiyor, içinde sıkılıyorum. Şimdiden kalao gelsin.

Cevaplarınıza teşekkürler Moral verdiniz..

İlkbahar, daha önce motor kullanmışmıydın? Ben hiç kullanmadım ve 15 günde köprü trafiğine girebileceğimi hayal bile etmiyorum doğrusu... Daha sakin yerlerde antreman yaparım gibime geliyor..

Bu arada Honda Beat'inden memnun musun diye de sormada edemiycem.. Daha ne marka alacağıma karar veremedim de..

Sevgiler..

Motosikleti
    Mondial 125 MT
    Ben destekliyorum bayan motorcuları... Korumalı giysileri giyip öyle çıkın trafiğe.

Dipnot:Kaskınızı takmadan önce metal tokalarınızı saçınızdan çıkarmayı unutmayın.

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Honda Beat kullandım ve çok hoşuma gitmişti ancak uzun mesafeli sürüşlerde ne derece iyidir bilmiyorum. Aslında mümkünse bir maxi scooter alsanız daha iyi olur.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Motosikleti
    honda beat
    Ben de maxi scooterları çok beğeniyorum. Fakat kilo 48 olunca honda beat'ime ancak hakim olduğumu düşünüyorum (özellikle yokuşlarda). Sürüş anında değil tabii söylediklerim. Ya da şimdilik öyle. Özellikle park ederken ayağı üzerine kaldırırken beni bir görseniz çok gülersiniz. Honda beat benim için iyi seçimmiş skullhunter öyle diyo.Ttabii sürücünün fiziksel özelliklerine uyumu çok önemli.

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Dediğini ben de çok merak ediyordum, örneğin 363 kg olan bir Goldwing nasıl tutulur diye Yürürken mesele olmuyor da kalkışlar önemli o da tecrübeyle sabit. E madem tecrübe yok o zaman da uzun sürüşlere gelmeyin derim. Ankara'dayım ben ancak köprü rüzgarının fazla olacağını düşünüyorum. yanılıyor muyum acaba?
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Hmm.. maxi scooter alabilmeyi isterdim tabii ama bütçesel olarak şu an imkanı yok..

Bu arada ben ilkbahar gibi 48 kilo değilim :geek: 1.76 boy 64 kiloyum. Bu durumda Honda beat küçük veya hafif kaçar mı?? Şİmdilik Honda Beat'in gerçeğini görmedim, sadece internette fotosunu gördüm, ve gördüğüm kadarıyla hoşuma gitti.. Ayrıca fiyatı o kadar bütçeme uygun ki kaskımı, aksesuarımı falan para düşümedene alabilirim.. O yüzden bu fikre git gide ısınıyorum.. Siz ne dersiniz?

BU kararsızlık insanı yiyip bitiriyo yaaaa....

Honda Beat (Estetik Açıdan Daha Güzel.)
    Honda Activa (Estetik Açıdan Beate oranla daha klasik Fakat Dış Aksamı Plastik Değil Metal)
    Keeway ARN (Yeni bir Marka degil!2.150 YTL Fiyati)
    Kanuni Hussar (En Kötü İhtimalle..)
    Yamaha Cygnus (Digerlerinden Pahalı..)
    Piaggio Skipper (Oldukca Pahalı!)
    SYM (Suzuki'nin cıktıgı fabrikadan cıkıyor.İşçilik ve Kalite çok iyi)

Marka seçmeye dikkat et.Her zaman karşında bir muhatap bulabilme şansın olur.
    SYM ve Keeway'in istanbul ithalatcısı kim bilmiyorum.Keeway'i çok beğeneceğini garanti ederim.(Racing Motosikletleri aratmayan bir tasarımı var)
    SYM'yi Suzuki bayiilerinde görebilirsin.

Keeway ARN 125:

Motosikleti
    honda beat
    Honda Beat görmek için eminönüne doğubankın yan sokaklarına gidebilirsin. Ben ordan aldım kredi kartına 12 taksit. Hiç motora binmediysen iyi bir başlangıç olabilir. Metro city de vespa standı var senin fizik yapın için vespa piaggio daha büyük scooterlar ama onlara bir bak istersen. Çok güzeller ama fiyatlar tabii biraz düşündürücü.

Motosikleti
    honda beat
    Keeway ARN Honda Beat'ten kesinlikle daha güzel fiyatı da güzel bilseydim ben de ondan alabilirdim.Çok şık.

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Scooter ile heryere gidebilirsiniz, şehir içinde daha ekonomik ve daha rahattır ancak rüzgarlı havalarda köprüden geçerken dikkat etmeniz gerekiyor. Bunun farkını ancak büyük motora geçince anlıyorsunuz.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

HErkese yardımlar için teşekkürler...

Keeway ARN güzelmiş gerçekten.. Fakat teknik özellik vs. olarak pek bilgi bulamadım nette... Bu markayla ilgili başka bişeyler bilen var mıı??

Piaggio gerçekten de epey pahalı.. Ama bu pahalılık boşuna mı acaba? YAni daha pahalıysa ve buna değecek bi fark yoksa tabii Keeway veya Honda alırım, bütçemi kasmam.. Ama değecek bir fark varsa (güvenlik, kalite, servis hizm.) kasıp piaggio da alabilirim belki..

Bu arada Metrocitydeki standa gittim, vespa ve piaggioların her biri birbirinden güzel.. tek sorun para para para...

Peril - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kesinlikle erkekler(tabi sadece ayı gibi olanlar) buna alışmak zorundalar.onlar bu rahatlığı yaşıcak diye bizler sıkıntı çekmek zorunda değiliz..

neyse sonuuç itibariyle giyinmeyi güvenlik amacı güderek yapıyoruz..bu devirde çarşafla dolşasan bile laf atan insan tipli ayılar olduğu sürece,ne kadar kapanırsan kapan gene canını sıkarlar..

en iyisi önce kendi güvenliğini sağla ve yoluna devam et derim..

bu arada HOŞGELDİN

- Piaggio İtalyan.
    - Uzun Soluklu ve Köklü bir firma.
    - Kalite ve İşçiliği Tartışılmaz.
    - Uzun süredir sektörde.
    - Servisinden şikayetçi pek görmedim/duymadım.

Fakat şunları gözardı etmemek lazım.''Aldığınız hiç bir motosiklet sonsuza dek sizde kalmayacak.Her motosiklet eninde sonunda bir gün satılır.''

Bu yüzden 2.el piyasası hızlı + Satarken Çok zarar ettirmeyecek + parça ve servisi ülkemizde daha yaygın + Bir akrabanızdan tutunda herhangi bir motosikler heveslisine satarken akılda soru işareti birakmayacak bir marka olması çok büyük etkenlerdir ve artı puan getirir.Ben bu sebeple Kasıp Piaggio'ya artı bir para vermenin ''sadece ego tatmini'' olacağına inanıyorum.. Eninde sonunda satacağınız bir motosiklete ''EXTRA'' masraf yapmanın hiç bir mantığı yok.Ha yadigar kalacak benim aldığım motor derseniz o başka.

Son Söz: 150 CC altındaa Bir scootera 2 ila 3 milyar üstü para vermenin açıklanabilir hiç bir mantığı yoktur. Bu yüzden seciminizi HONDA - YAMAHA'dan kullanmanız daha yararlı olacaktır.Diğer bahsettiğim SYM ve Keeway sadece bir ''Alternatif.''

TEŞEKKÜRLER PERİL !

kabil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Servis hizmetleri ve yedek parça konusunda Honda derim ben.
    (kişisel fikrimde sevgili Honda'ma karşı olan hislerim kesinlikle etkilidir)
    Four wheels good , two wheels better...

Ne demek rica ederim!!! :angry5:

Motosikleti
    Mondial 125 MT
    Alıntı ckabil adlı üyeden alıntı
    Servis hizmetleri ve yedek parça konusunda Honda derim ben.
    (kişisel fikrimde sevgili Honda'ma karşı olan hislerim kesinlikle etkilidir)
    Senin Jinlun'u teslim etsinler bakalım da Honda biraz kıskansın garajda

Sevgiler...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler