Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yakıt tüketimini paylaş

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski arabaların gözünü seveyim ben direk kontağı kapatıyorum :DD. Tabiki bunu işlek yerde değilde köy yolları gibi sakin yerlerde yokuş aşşağı yapıyorum. Adamlar öyle araba yapmışki 4 vites 1.3 araba 1979 model ama 25 30 ile giderken 4 e takıyorum hiç sarsıntı yapmıyor sağolsun :D o sakin gidişin hisside bi ayrı oluyor.
    kontak kapatma olayi ben cocukken cok meshurdu. Bi toros vardi bizde, arabada elektronik sifir. Kontak acik kapali farkeden birsey yok ahaha. o nasil direksiyondu aman yarabbi araba mi suruyorsun vucut mu calisiyorsun belli degil

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kontak kapatma olayi ben cocukken cok meshurdu. Bi toros vardi bizde, arabada elektronik sifir. Kontak acik kapali farkeden birsey yok ahaha. o nasil direksiyondu aman yarabbi araba mi suruyorsun vucut mu calisiyorsun belli degil
    Kontak kapayınca tek sıkıntı frenler pek tutmuyor bu biraz sıkıntı ama alışıyor insan zamanla . Bilmiyorum ne hikmetse arabanın direksiyonu hiç sert gelmiyor olduğu yerde direksiyonu tek elimle çeviriyorum herhalde kas yaptı o direksiyon :DDD.
    Mr.wind bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koskoca motosiklet.nette boyle bir başlık daha once neden açılmamış acaba ?

Artık yeni motorların coğunda bu veri var.Adeta Fuelly ya rakip bile olabilir bu başlık

Neyse,ben başlıyorum kimse ilgilenmese bile kendim takılırım

https://ibb.co/Bjh95mX

Motor : Africa Twin
    Toplam Km : 3634 km
    Ortalama yakıt tüketimi : 3.9 lt / 100 km
    Kullanım şekli : %70 uzun yol %30 şehir içi
    Sat o motoru. Benim Mt-07 senin motorundan daha az yakıyor. Git NC falan al.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sat o motoru. Benim Mt-07 senin motorundan daha az yakıyor. Git NC falan al.
    dunyanın en guzel motorlarından birini neden satacakmışım ? Şimdi satmaya kalksam 95 bin eder herhalde.Yeni kasayı gectim 2020 model Nc ler bile(km dusuk tabi) benim motordan pahalı.

Goruldugu gibi hiç gerek yok.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hem alıntılıyosun hem de sil diyosun

benim africa ne kadar iniş aşağı olursa olsun anlık tuketim 1.9 lt den aşağı sitsen inmiyor neden acaba ?
    Viteste kalınca da kompesyondan dolayı gitmiyor isterse 6.vites olsun.Halbuki boşa atma şansım olsa 100kmh ile akıp gideceğim.

Ben araba kullanmayı pek bilmem hiç arababam olmadı,fakat o da kompresyondan dolayı yavaşlayacak dolayısıyla gaz vermek zorunda kalacaksın.Ama boşa alsan arac hızlanır bile dolayısyla bence daha az tuketir,bu konuyu bir dusun derim ;)
    Yokuş aşağı veya düz yolda gazı kapattığında atalet momenti ile harekete devam ediyorsa motora yakıt göndermez enjeksiyonlu araçlarda. Motosiklette de durum böyle, ancak motosikletlerde sıkıştırma oranı daha fazla olduğundan motor freni yüksek oluyor arabalara göre.

Arabalar da ağırlıkta fazla olunca hızı daha uzun süre koruyor.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Bu cuma gece 23.00 İstanbul dan çıktım körfezi dolanarak 260 km mesafedeki Bursa ya 2,5 saatte gittim , üç adet arka bir adet depo üstü çanta ful dolu ve yolcumda vardı , gördüğüm tüm düzlüklerde 160-180-200 bastım 5,3 lt yaktım , cumartesi akşam 8 de Bursa dan çıktım 5,5 saatte aynı yoldan geri döndüm , 100 km/s hızı neredeyse hiç geçmedim genelde 70-80 ile giderek 3,8 lt yaktım..
    Cyan bunu beğendi.

Omerius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt25 - XJ6N - cb650f - Speed Triple 1050
    cb650f en az 6.1 gördüm. Hakkını vermekle ilgili

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    2016 CB500F (34.500 km'de...)

Güzergâh: İstanbul - Turgutreis - (Birkaç sefer Turgutreis - Bodrum - Turgutreis) - İstanbul.
    Toplam mesafe: 1.624km
    Toplam sarfiyat: 65l
    100km'de sarfiyat: 4.0l/100km

110kg ekipmanlı sürücü + 20kg yük ile. (3'lü çanta seti...)

İstanbul -> Turgutreis gidişte rüzgar arkadan eserken ortalama 3.6l/100km idi, dönüşte rüzgar önden estiği için ortalama 4'e çıktı. (Demek ki dönüşte 4.4l/100km yaktı...)

Normal İstanbul şehir içi kullanım: Yazları 3,6l/100km, kışları 3,9l/100km.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 CB500F (34.500 km'de...)

Güzergâh: İstanbul - Turgutreis - (Birkaç sefer Turgutreis - Bodrum - Turgutreis) - İstanbul.
    Toplam mesafe: 1.624km
    Toplam sarfiyat: 65l
    100km'de sarfiyat: 4.0l/100km

110kg ekipmanlı sürücü + 20kg yük ile. (3'lü çanta seti...)

İstanbul -> Turgutreis gidişte rüzgar arkadan eserken ortalama 3.6l/100km idi, dönüşte rüzgar önden estiği için ortalama 4'e çıktı. (Demek ki dönüşte 4.4l/100km yaktı...)

Normal İstanbul şehir içi kullanım: Yazları 3,6l/100km, kışları 3,9l/100km.
    Yav Cyan,kesınlikle şaka espri yok.

Gel sana benim africayı satayım ? Tam senin motorun,boyun 1.90,uzun yol yapıyosun,artcın rahat eder,valla bak.
    Senin motoru sat benim motoru al.Diyeceksin ki ben yurtdışı için para biriktiriyorum.

Zarar etmezsin ki.Atıyorum üzerine 50 bin vereceksen 2 sene sonra o para buyuk olcude yine sana geri donecek.

Neden benim motor ? Cunku türkiyenin en iyi 2.el motoru benim olabilir.Sadece sevdiğim adamlara motorunumu satarım ben..Tommy i de satabilirim mesela.

motor yuksek kilometrede ama fiyatta ona gore uygun,üstelik ne kadar sağlıklı ve iyi kullanıldığını sen de goruyosun,bunu bir dusun derrimmm.
    tommygun ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    CBR 500 2015
    170-180 bandında Aydın-Adana arası 5.0 litre sabit. Kamp ekipmanları ve kişisel eşyalar dahil
    150yle uzun yolda 4.2-4.3
    130la uzun yolda 3.9-4.0
    Şehir içi 3.9-4.0 ekstra durgun olduğumda 3.6-3.7 görüyorum
    Dağ yollarında virajlarda köpekleme gazlarken 5.0-5,5 arası
    Bir kere 7litre gördüm 2 senedir bende motor. O da tabiri caizse motorun boğazına yapıştım ekstrem bir sürüştü. Onun dışında max. 5,5 gördüm.
    105kg 183cm boy. Bu değerler kamp eşyaları, kişisel eşyalar, artçı vs. değişik parametreler de işin içindeyken ölçüldü. O kadar etkilenmiyor üstündeki yükten.
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Yav Cyan,kesınlikle şaka espri yok.

Gel sana benim africayı satayım ? Tam senin motorun,boyun 1.90,uzun yol yapıyosun,artcın rahat eder,valla bak.
    Senin motoru sat benim motoru al.Diyeceksin ki ben yurtdışı için para biriktiriyorum.

Zarar etmezsin ki.Atıyorum üzerine 50 bin vereceksen 2 sene sonra o para buyuk olcude yine sana geri donecek.

Neden benim motor ? Cunku türkiyenin en iyi 2.el motoru benim olabilir.Sadece sevdiğim adamlara motorunumu satarım ben..Tommy i de satabilirim mesela.

motor yuksek kilometrede ama fiyatta ona gore uygun,üstelik ne kadar sağlıklı ve iyi kullanıldığını sen de goruyosun,bunu bir dusun derrimmm.
    Eyvallah, cömert teklifin için teşekkür ederim. Ancak şehir içinde Africa CB500F'in eline su dökemez. Bu pandemi dönemi özel oldu, normalde benim yaptığım km'nin %90'ından fazlası şehir içinde. Motorumu değiştirmeyi sadece CB500X Türkiye'ye gelirse düşünebilirim. Bodrum'a taşınırsam da bir CRF250L alıp komple amortisör güncellemesi falan yapar öyle kullanırım. Orada gani gani yeter 250cc.
    Hırbonen bunu beğendi.

Yamaha Mt 25 (2016)
    4.6l/100 km

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    2020 Forza 250, son 3 aydir uzun yol kullanimi ile oldukca dusmus. Genelde 90km sabit hiz, haziran oncesi sehir ici yogun.

2.1lt/100km 'ye inme kisimlarinin yanlis olcum oldugunu dusunuyorum, mumkun degil o civara inebilmem. Ama Haziran-Temmuz donemi olcumlerim noktasina kadar dogru.

eming26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 CBF 1000 FA
    CBF1000
    son gezide % 90 şehirler arası 2000 kmde ort : 5.8
    genel şehir içi dışı karışık 6.2 lt

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu cuma gece 23.00 İstanbul dan çıktım körfezi dolanarak 260 km mesafedeki Bursa ya 2,5 saatte gittim , üç adet arka bir adet depo üstü çanta ful dolu ve yolcumda vardı , gördüğüm tüm düzlüklerde 160-180-200 bastım 5,3 lt yaktım , cumartesi akşam 8 de Bursa dan çıktım 5,5 saatte aynı yoldan geri döndüm , 100 km/s hızı neredeyse hiç geçmedim genelde 70-80 ile giderek 3,8 lt yaktım..
    70 80 ha

Sen de benim taktikleri uygulamaya baslamisin bakiyorum,aliskanlik yapar dikkatli ol ;)

Motosikleti
    MT-07
    Yahu ben de uzun yolda yavaş gidiyorum ama şehir içinde çıldırıyor alet. Virajlara gitme zamanı gelmiş gibi. Gıy gıy gıy motor sürmek darlıyor insanı.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    70 80 ha

Sen de benim taktikleri uygulamaya baslamisin bakiyorum,aliskanlik yapar dikkatli ol ;)
    Hatun dönüşte arıza çıkardı 100 ü geçemedim yahu :D

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    2007 Vstrom DL650
    20 LT 400 KM Şehir içi

Motosikleti
    Kymco Xciting 400İ 2015
    Kymco XCİTİNG 400İ 100km ortalama 4 litre

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2007 Vstrom DL650
    20 LT 400 KM Şehir içi
    yok artık 400km de 20lt ortalama çok yüksek dl650 için ben o kadar yardır yardır gitmeme rağmen 8 leri geçmemişimdir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)