Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Africa twin orjinal hava filtresine istenen 860 tl.Yuhh

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ya arkadaslar bu hava filtresine her defasinda bir dunya para veriyorum valla para edecek bisey olsa bu kadar uzulmeyecegim,allahin bez parcasina bu kadar para istenir mi be allahsizlar.

https://www.birlasshop.com/k-n--33-3...-filtresi-9045

Yukarda milyonluk araclarin k&n hava filtresi fiyatlari var

Bu da africa twinin filtre fiyati(2 tane lazim)

https://www.gungormotor.com/urun/afr...si-17210mjpg50

Babama dedim,ya baba 860 tl istiyolar hava filtresine,adamin gozleri yerinden firladi.hava basalim temizleyip tak hicbisey olmaz diyor

N11 de hiflo var ama ojinal mi ne oldugu belli degil,onun da 2 tanesi 600 tl gibi.guvenemiyor insan herseyin sahtesi var artik.

Seytan diyor sat cek altiba bi nc750..ayip ayip boyle sey olmaz,olamaz.
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Bujiye de bakın

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarda verdigim ilk linke tiklayin,urun ozelliklerinde;

2020 BMW 740i 3.0L L6 Gas All Models,
    2019 BMW 630i GT 2.0L L4 Gas All Models
    Vs
    Vs.

Africa twin aslansa bunlar ne oluyor
    motosikletin araç pazarına göre ufak bir pazarı var.
    normaldir yani modifiyeye açık bmw kasaların kn filtrelerinin ucuz olması

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    En çok alınan kullanılan yedek parçalardan birisi tabikide kar marjını artırmak için yüksek fiyat yazılması normal.
    Yağ değişimi geldiğinde ,değişime yaptığın masrafını söylediğinde babanın gene gözleri fal taşı gibi açılabilir yaklaşık 520 lira tutacak.(Servise götürmeyip kendin değiştirirsen)

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    K&N temizlenir filitre aldım taktım sorun ortadan kalktı . Uzun süre binmeyi düşünüyorsan tavsiye ederim . Sökme takma videosunuda ekliyorum

https://youtu.be/2R8uw54W6io
    haluk23 bunu beğendi.

Motosikleti
    cıks
    Ya arkadaslar bu hava filtresine her defasinda bir dunya para veriyorum valla para edecek bisey olsa bu kadar uzulmeyecegim,allahin bez parcasina bu kadar para istenir mi be allahsizlar.

Babama dedim,ya baba 860 tl istiyolar hava filtresine,adamin gozleri yerinden firladi.hava basalim temizleyip tak hicbisey olmaz diyor

N11 de hiflo var ama ojinal mi ne oldugu belli degil,onun da 2 tanesi 600 tl gibi.guvenemiyor insan herseyin sahtesi var artik.

şeytanın bile sahtesi var, onlarda bizim siyasetçiler oluyor...çok da şeyaaapmamak lazım sen dinleme onları ))
    halimiz itten beter, keyfimiz paşada yok

Av.Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 Abs
    Önce motorunun fiyatına bakmalısın.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Ya bu temizlen hava filtrelerini cok tavsiye etmiyolar sanki , gerci kullandigimiz ortam o kadar da kotu degil aalinda, ne bilimm ya.
    Filtre dediğin üzerinde mikron boyutunda delikler olan bir çeşit kağıt. Yağ veya hava filtresi olması fark etmez.

Hava veya yağ bir taraftan girip öbür taraftan çıkarken delik çapından büyük partiküller takılıp geçemez. Birikme ile orantılı aynı şartlarda motora giden hava miktarı azalır. Motor için gerekli hava miktarına gelince veya altına düşünce değiştirmek gerekir.

Tabi her yerde hava kalitesi standart olmadığı içinde üreticiler tahmini bir kilometre söyler şu kilometrede değişin diye.

Siz bu değişim zamanında değiştirmez de hava tutarsanız

1: Partikülün geldiği yönden tutarsanız kağıttaki delik çapı atıyorum beş mikron diyelim partikül on mikronsa kağıttaki delik çapını en az on mikrona çıkarırsınız.

2: Partikülün geldiği tarafın zıt yönünden de tazyikli hava tutsanız yine delik çaplarında büyüme ve kağıdın fiziksel direncinde zayıflama yaparsınız.

Her halükarda filtreyi bozarsınız. Cub türü veya buna benzer motosikletlerde motor toleransları malum olduğu için zaten sünger koyarlar onu da sabunlu suyla yıkarsın ama iş belirli bir limitin üstünde ki motorlara gelince beklentiler farklılaşır toleranslar düşer.

Kısacası belirli bir sınıfın üzerinde ki motorlarda filtreyi hava ile temizleyemezsin her üreticinin filtresini takmazsın onlarda bunu çok iyi bildikleri için fiyat etiketini yazarken elini korkak alıştırmazlar.

Beş sene Alman lisansı ile üretim yapan Türkiye'nin en büyük filtre fabrikasında çalıştığım için biliyorum fiyatı belirlerken kriter en fazla kaç para yazabiliriz. En karlı yan sanayi filtre sanayidir. Hele markalı üretim yapıyorsan.
    Kinky Kylie ve maktama bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Av.Rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce motorunun fiyatına bakmalısın.
    Aracin fiyati ile hava filtresi arasinda bir iliski varsa o zaman milyonluk araclarin hava filtresi neden daha ucuz ? Cok sacma sapan isler bunlar,resmen enayi yerine koyuyolar.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Dün borusana bakıma gittim.

2017 GS Adventure için. Hava filtresi işçilik dahil, 440 TL gibi bir rakam tuttu. Google'dan baktım 150 TL aynısı var. İyi niyet garantisi vs. diye mecburen taktırdım.

Arabamın bakımı her şey dahil 700 TL tutarken, Gs'in bakımı 2200 TL tuttu.

Yapılanlar;

Motor Yağı ve Filtresi
    Difransiyel Yağı
    Fren Hidrolikleri
    Hava Filtresi
    Şaft Kontrolü.

Hepsini kendim yapsam maliyeti 500-700 TL tutar tutmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:24 ----------

MT Site yönetimi bilgi mesajı
    Bilgilendirme:   Tartışmaları, hakaret, aşağılayıcı uslup ve benzeri şekilde sürdürmeye devam edenler forumdan uzaklaştırılacaktır, saygı çerçevesinde tartışamıyorsanız, sürdürmeyin.
     Şikayet sahibi üyemiz, şikayet konusu hakkındaki gelişmelerin mesaja eklemesini istiyorsa site yöneticileri ile iletişime geçmelidir.
     Şikayet konuları yoruma kapalıdır.
     Site yöneticileri ile iletişime geçmek için tıklayın
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    nc 750 alacakmış
    hava filtresi için afrika twin satılmaz piremium motosiklet sonuçta fiyatlar buna göre belirleniyor misal 4 buji 1000 tl zincir dişli seti serviste 2200 tl
    geçen akü zincir set yağ filtre değişimi yapıldı 6000 tl serviste buji hariç sanki maserati

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nc 750 alacakmış
    hava filtresi için afrika twin satılmaz piremium motosiklet sonuçta fiyatlar buna göre belirleniyor misal 4 buji 1000 tl zincir dişli seti serviste 2200 tl
    geçen akü zincir set yağ filtre değişimi yapıldı 6000 tl serviste buji hariç sanki maserati
    F54,senin agzindan cikani kulagin duyuyor mu ? Bunlar nasil fiyatlar ?

Premium diyosun da levent in gs premium degil mi ? Benim at in iki fiyati vardir.

440 tl ye hava filtresi degistiriyir,zincir masrafi yok zaten ohh.gs almak lazim yaa.bakim araligi da 10 bin misss(gerci ben de 10 bin bir yapiyorum)

Sen bu fiyati yazinca nc750 iyice bi hos gelmeye basladi.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Motosiklet için hava filtresi almak istediğimiz zaman yurt dışından gelen mallara mecbur yüzlerce lira domalmamız gerekiyor. Orijinal hariç bir tek yerli Khan filtreler var ama her motor için yok. Misal arabanız için kapsamlı bir yedek parçacıya gittiğiniz zaman bir sürü çok kaliteli yerli üretim alternatif görüyorsunuz. Yerli üreticiler neden motosiklet filtrelerine el atmıyor anlamıyorum. Bildiğimiz milli servet kaybı. Dünya genelinde kabul görmüş bir üretim standartında üretilmiş her filtre aynı. Hepsi basit birer kağıt ve plastik parçası.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Yeni motorun sarf malzemeleri de yeni fiyattan oluyor demekki, çok para valla ,gariban motorcuya pek hitap etmiyor, Allah kaza göstermesin Eskişehir den selamlar

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Filtrenin yurt disi fiyati $40-$50 arasi: https://www.crfsonly.com/catalog/pro...oducts_id/6071

Degistirilmesi ne kadar zor bilemiyorum.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Filtrenin yurt disi fiyati $40-$50 arasi: https://www.crfsonly.com/catalog/pro...oducts_id/6071

Degistirilmesi ne kadar zor bilemiyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=096kGbMOSXg?t=804
    hasmet bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Hava filtresi çok hasar görmedikçe bu şartlarda temizlenip,yağlanıp tekrar takılabilir bence.800 tl az para değil.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Çözüm K&N filtre takmak gibi. (K&N filtre çifti USD 127, ikinci filtre değişim zamanında kendini amorti etmiş oluyor. Düzenli temizlenir ve yağlanırsa ömürleri çok uzun diye biliyorum...)

Yurt dışından alınınca OEM filtrelerin çifti USD 80 yapıyor. Kargo parası, vergi falan hesaplayınca buradaki ile aynı kapıya gelir. OEM filtre kullanmak mantıklı değil gibi...

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet lüksün de lüksü oldu. Koskoca arabayı bakıma sokuyorsun bu kadar tutar ödemiyorsun. Üzerine bakım aralıkları daha uzun.

Ülkemizde parçası pahalı diye uzak durulan Alfa da bakım bu kadar tutmuyor. Lastik alacaksın arabaya aldığın 4 lastik parasına 2 lastik iteliyorlar. Her yerde hor görülme de cabası.

İyiye gideceğimize gittikçe kötüye gidiyoruz.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bencede Nc750x dct ye geçin herşeyiyle yeterli bir motosiklet

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)