Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Africa twin orjinal hava filtresine istenen 860 tl.Yuhh

Motovento
    REKLAM ALANI
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eger pili %70 uzerinde doldurmaz, %40 altinda bosaltmaz, sicakliga da dikkat ederseniz bayagi dayaniyor. O yuzden Toyota hibrit araclarindaki pillere 10 yil, 240000km garanti veriyor. Demek ki sistemi aracin omru boyunca sorunsuz calismasi icin dizayn etmisler.

Tipik aku bir motosiklet icin cok agir. 3-5 yilda bir garanti ekstra masraf. Lityum bana bariz daha avantajli gorunuyor.
    Yıllardır kullanıyorum zaten lityumu ama toyota lityum kullanmıyor. Yeni kullanmaya başladıysa bilemem. :D

2.9 voltun altı, 4-4.1 voltun üstü bataryayı ciddi aşındırır. Stok voltaj diye 3.7-3.8 arası tutuluyor zaten. Telefona vs batarya aldığınızda %50 civarı çıkmasının sebebi bu. Ayrıca şimdi baktım,

https://www.toyota.com.tr/toyota-hyb...-ne-kadar.json

Araç üreticilerinin o garantiyi verme yolu şöyle. Toyota yapıyor mu bilmiyorum ancak tesla yapıyor.

Batarya paketi 100kw ise size 80kw kullanılabilir veriyorlar aracı. Üzerine onun üzerinden dahi korumak için kısıtlama yapıyorlar. Bende 10 yaşına giren thk dan aldığım lityum batarya da duruyor daha ölmedi ancak kapasitesi yarı yarıya düşmüştür.

En büyük avantajı hafif olması bence yoksa ekstra bir espri katacağını sanmıyorum. Birde kurşun asitten daha çevrecidir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllardır kullanıyorum zaten lityumu ama toyota lityum kullanmıyor. Yeni kullanmaya başladıysa bilemem. :D
    Prius'un ilk üç jenerasyonu ful NiMh, dördüncü jenerasyonun bazıları Lityum, bazıları NiMh imiş, 2015 sonrası ful lityum olmuş.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Prius'un ilk üç jenerasyonu ful NiMh, dördüncü jenerasyonun bazıları Lityum, bazıları NiMh imiş, 2015 sonrası ful lityum olmuş.
    Prius yok burada ama Auris miydi Yaris miydi hatırlamıyorum ama sanayi de dağılmış halde gördüklerimin çoğu lityum değildi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25 2020 ABS
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aracin fiyati ile hava filtresi arasinda bir iliski varsa o zaman milyonluk araclarin hava filtresi neden daha ucuz ? Cok sacma sapan isler bunlar,resmen enayi yerine koyuyolar.
    Audi R8 hava filtresi 500 dolar hocam bence az araştırın

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı ErdemFX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Audi R8 hava filtresi 500 dolar hocam bence az araştırın
    Performans filtresi onlar. OEM filtre 90 dolar civarıymış.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)