Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Aprilia Pegaso'ya Yamaha MT 07 Motoru Takmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bizim ülkemizde "Diy - kendin yap" kültürü var aslında ama çeşitli imkansızlıklardan olmuyor, olamıyor. Yağ eksilten bin senelik er6F motorum için ustam "abi sıkma canını, en kötü Mt07 motoru takar, devam ederiz" dediğinde "hade lan, öyle şey mi olur?" demiştim. Demek ki oluyormuş. Daha önce de yazmıştım, güzel proje olmuş bence.
    espresso, levend84 ve MANKU bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hocam benzin hortumu olarak nitril hamurlu tek katlı hortum kullanmanız gerekiyor.
    Benzin sızmasına engel olmak için makine sızdırmazlık elemanları olarak satılan salmastralar var onun üzerinden arge yapabilirsin
    MANKU bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim ülkemizde "Diy - kendin yap" kültürü var aslında ama çeşitli imkansızlıklardan olmuyor, olamıyor. Yağ eksilten bin senelik er6F motorum için ustam "abi sıkma canını, en kötü Mt07 motoru takar, devam ederiz" dediğinde "hade lan, öyle şey mi olur?" demiştim. Demek ki oluyormuş. Daha önce de yazmıştım, güzel proje olmuş bence.
    Aslında abi kendin yapmak çok güzel oluyor çoğu şeyini sen biliyorsun ama gel gelelimki alet edevatlar çok pahalı bir öğrenci olarak beni çok zorluyor ama ustaya vereceğim parayla alet edevat alıp kendim uğraşarak özenerek en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum, en basitinden motosikletin ön bilyalarını çaktım ustaya gitsem 20-30 lira vermem gerekicek buda haftalığımın beşte birine denk geliyor, hem öğrenmiş oluyorum hemde işleri halletmiş oluyorum, yaklaşık o motosikletin 40 tane parçasını değiştim furş bilyasından tutun arka çamurluğa kadar değiştim, elektrik tesisatından pek anlamazdım sayesinde öğrendim çoğu şeyi düzenleyebiliyorum ve aldığım haz çok güzel keşke ekonomimiz çok daha iyi olsada daha rahat parça alsam daha rahat alet edevat alsam çok daha iyi olurdu.
    tommygun ve MANKU bunu beğendiler.

Av.Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 Abs
    Çok güzel olmuş güzel proje... Farklı olmak önemli
    MANKU bunu beğendi.

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Beğenen, beğenmeyen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum, beğenenlere daha çok teşekkür ediyorum
    Evet motor biraz çirkin ama yapacak birşey yok 80 90 lı yıllarda üretilen çoğu motor günümüz gözlerine çirkin gözüküyor genelde. Yanlış hatırlamıyorsam 1 sene önce projeye başlarken 3000 lira civarında bir paraya almıştım Aprilia yı, e malzeme bu kadar ucuz olunca, çirkin yerleri güzel gözüküyor insana
    Motoseverrr, espresso, tommygun ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    MONDİAL RX3İ EVO, HONDA CBR 250, BAJAJ DOMİNAR 400, KTM DUKE 390, YAMAHA MT-07, Aprilia PEGASO 650

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı MANKU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beğenen, beğenmeyen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum, beğenenlere daha çok teşekkür ediyorum
    Evet motor biraz çirkin ama yapacak birşey yok 80 90 lı yıllarda üretilen çoğu motor günümüz gözlerine çirkin gözüküyor genelde. Yanlış hatırlamıyorsam 1 sene önce projeye başlarken 3000 lira civarında bir paraya almıştım Aprilia yı, e malzeme bu kadar ucuz olunca, çirkin yerleri güzel gözüküyor insana
    Yaptığınız proje çoğu proje fikri olan insana öncü olacak derecede bir yapıt elinize emeğinize sağlık, Motosiklete aslında küçük dokunuşlarla modern hale getirebilirsiniz ama en zoru olan motor kısmını modern hale getirmeniz olmuş, kazasız belasız sürüşler dilerim.
    MANKU bunu beğendi.

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaptığınız proje çoğu proje fikri olan insana öncü olacak derecede bir yapıt elinize emeğinize sağlık, Motosiklete aslında küçük dokunuşlarla modern hale getirebilirsiniz ama en zoru olan motor kısmını modern hale getirmeniz olmuş, kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Çok teşekkür ederim, beğenmenize sevindim. Far için aklımda bir proje var aslında, ön far camıni çıkartıp içerisine 2 tane Reno Megane merceği onlarında önüne far koruma demiri falan derken belki güzelleşir
    tommygun ve Motoseverrr bunu beğendiler.
    MONDİAL RX3İ EVO, HONDA CBR 250, BAJAJ DOMİNAR 400, KTM DUKE 390, YAMAHA MT-07, Aprilia PEGASO 650

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında abi kendin yapmak çok güzel oluyor çoğu şeyini sen biliyorsun ama gel gelelimki alet edevatlar çok pahalı bir öğrenci olarak beni çok zorluyor ama ustaya vereceğim parayla alet edevat alıp kendim uğraşarak özenerek en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum, en basitinden motosikletin ön bilyalarını çaktım ustaya gitsem 20-30 lira vermem gerekicek buda haftalığımın beşte birine denk geliyor, hem öğrenmiş oluyorum hemde işleri halletmiş oluyorum, yaklaşık o motosikletin 40 tane parçasını değiştim furş bilyasından tutun arka çamurluğa kadar değiştim, elektrik tesisatından pek anlamazdım sayesinde öğrendim çoğu şeyi düzenleyebiliyorum ve aldığım haz çok güzel keşke ekonomimiz çok daha iyi olsada daha rahat parça alsam daha rahat alet edevat alsam çok daha iyi olurdu.
    Yetenek ve mekan varsa tabi ki sizin fikir mantıklı. Bende mesela zerre yetenek yok, mekan desem açık otopark, ne zaman aşağıya inip karenaj falan söksem damlıyor başıma orta yaşlı bir komşu ve başlıyor muhabbete.
    Motoseverrr, espresso ve MANKU bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yetenek ve mekan varsa tabi ki sizin fikir mantıklı. Bende mesela zerre yetenek yok, mekan desem açık otopark, ne zaman aşağıya inip karenaj falan söksem damlıyor başıma orta yaşlı bir komşu ve başlıyor muhabbete.
    Benim kapalı garajım mevcut bu yönden şanslıyım e tabi evde müstakil olunca avantajları var, illa yeteneğin vardır abi sonuç olsrak bakarsanız kullandığınız makinalar daha çok yetenek gerektiriyor benim yapyıpım şey ilk youtubeden bakıp daha sonrasında motosiklete uyguluyorum ama en büyük etken kapalı garajımın olması ve pıt diye kimsenin gelememesi. Tabi o orta yaşlı abiler anlatıyorlardır bu şeytan işi,yok sat araba al, benim amca oğlundada bilmem ne vardı gibi gibi muhabbetlere maruz kalmamak elde olmuyor
    tommygun, espresso ve MANKU bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)