Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dişli önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM 125RC
    Merhaba ktm 125rc kullanıyorum
    Arka dişlim diğer 125 cc süpersportlara göre daha büyük bunu küçültmek istiyorum herhangi bir sıkıntı Yaşar mıyım eğer yaşamazsam kaçlık dişli önerirsiniz
    Başlıca şikayetim 6. Vitesin çok ölü olması

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Aşağıda link verdiğim siteye girin, "Current" yazan yerde "Front" kısmına mevcut ön dişlinizin dişli sayısını, "Rear" yazan yere mevcut arka dişlinizin dişli sayısını, "Links" kısmına da şu an kullanmakta olduğunuz zincirin bakla sayısını yazın. Ardından aşağısında bulunan "New" bölümünde kullanmayı düşündüğünüz ön ve arka yeni dişli sayılarını "Front" ve "Rear" bölümlerine girin. "Links" bölümünde kaç bakla zincir kullanmanız gerektiği yazarken aşağıdaki hesaplama tablosunda bu değişim sonrası Tork "Torque" ve son hız "Speed" bölümündeki eskiye nazaran yüzdelik artış ya da azalış miktarını göreceksiniz.

https://sprocketcalculator.com

250 cc tek silindir eski motorumda arka dişlimdeki tek bir dişlinin farkı titreşimi çok arttırmıştı sanki. Bilginiz olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı yigit3545 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka dişlim diğer 125 cc süpersportlara göre daha büyük bunu küçültmek istiyorum herhangi bir sıkıntı Yaşar mıyım eğer yaşamazsam kaçlık dişli önerirsiniz
    Arka dişlinizi küçültünce, 6. vites daha ölü olacak. Torktan kaybedeceksiniz, düz yolda son hız değişmeyecek. Yokuş aşağı veya rüzgarsız havalarda belki daha hızlı gidebilir.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı yigit3545 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6. vites ölü (yani torksuz) ise arka dişliyi küçültmeniz değil büyütmeniz gerekir (*). Arka dişliyi küçültürseniz tork daha da azalacaktır, motor zaten rahat çekmiyorsa daha da zor çekmeye başlayacaktır. Ölüden kastınız yavaş ise o ayrı tabi, o zaman arka dişliyi küçültmeniz son hızınızı (motor da çekebiliyorsa) artıracaktır. Zincir dişli oranlarıyla oynarken aynı zamanda zincir bakla sayısı ile oynamanız da gerekebilir; bazı bakla ve ön/arka dişli diş sayısı kombinasyonları zincir ve dişlilerinizin daha hızlı aşınmasına sebep olacaktır. (Bu konuda stok ayarların eline su dökebilecek başka ayar bulmanız zor...)

(*) Ekleme: Ben yazdığımda sayfa taze değildi, görmemişim. Yukarıda vandamme da aynısını yazmış zaten.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Bende duke 390 var.bende bile 6. Vites olunsayikir.ben 125 cc kullandim.dogasi geregi 125 cc 100 km den sonra zaten gitmiyor.hic degistirme kullan derim.buyuk cc motorlar bile 5. Vitesden sonra cok yavas hizlanir.senin motorda normal.yapacafin bise yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)