Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Sahibinden.com batağı ! Acayip fiyatlar ve umutsuz fiyat kırmalar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tuna_tour adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial de en son piyasaya sürdüğü enduro modele 40 bin istiyor ve ben burada kimsenin mondiali şerefsizlikle suçladığını görmedim bu paraya alınır diyen var alınmaz diyen var isteyen alır isteyen almaz Mondial de istediği fiyattan satıyor zaten
    0 km motorla 2. el motor karsilastirilamaz her 2. el mal kendi piyasasinda belli olcutlerle "makul" bir degere sahip olmalidir bunun otesine gecip para hirsiyla o degerden fazlasini isteyen kudurmustur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı tuna_tour adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial de en son piyasaya sürdüğü enduro modele 40 bin istiyor ve ben burada kimsenin mondiali şerefsizlikle suçladığını görmedim bu paraya alınır diyen var alınmaz diyen var isteyen alır isteyen almaz Mondial de istediği fiyattan satıyor zaten
    35991 tl ya düşmüş fiyat, bence kaçmaz.

Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Bizde suç kim ne yazarsa hemen parasini verip alıyoruz. Ya kimse almasın bak nasıl düşüyor fiyatlar. Adamlar vay sıfırı şu kadar oldu vay bu kadar oldu diye arttırdı. Vana ne sıfırından 10 yasindaki motosikletin herşeyimi değiştirsen sıfır mı olacak bu. Mantikli fiyatlar yok fiyatları acımasız. Piyasa şu an olmasi gerektiğinden en az yüzde 40 daha pahalı

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sadece satıcılar yok o sitede.

Benim de yapmayı planladıgım şeyi yapan cok insan var. Kusura bakmasın kimse de serbest piyasa, adam isterse sıfırından pahalıya koyar.
    Kendi malına biçtiği fiyat nedeniyle kimseye hakaret etme hakkımız yok.

5 ay önce 2016 model ns200 ü 9.5 e aldım, su an aynı motorun satış fiyat ortalaması 14.
    Malum siteye 17den koyup bekleyeceğim.

Kime ne?

Motoru satmak istemiyorum, ama alan olursa kar eder satarım.

Ticaret budur.

Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Yüksek fiyata ilana koyana bir lafım yok da onu o yüksek fiyattan alana kızıyorum ben

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında mecbur kalıyorlar yüksek fiyat almaya.

Farazi konusuyorum bir motorun ortalaması 10k olsun.

Temiz oldudugunu düşündüğümüz 8k dan bakmaya baslıyoruz, ancak her gittiğimizde ilanda olmayan bi halt ckıyor. Ya elektrik tesisatı, ya beyinde sorun, ya söylenmeyen bir kaza vs.

böyle böyle 8 10 11 diye gidiyoruz.

Bütçe dahilinde o motoru alabiliyor isek 10 bin ortalaması var ise başka da alternatif yok ise "lanet olsun" diyip 12 bin lik pahalı ilanlara bakmaya baslıyor insanlar.

ha 10 binlik motora 15 veren enayidir o ayrı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Benim de yapmayı planladıgım şeyi yapan cok insan var. Kusura bakmasın kimse de serbest piyasa, adam isterse sıfırından pahalıya koyar.

5 ay önce 2016 model ns200 ü 9.5 e aldım, su an aynı motorun satış fiyat ortalaması 14.

Kime ne?

Ticaret budur.

aha senin paylasimin:

"Dostum bu Bajaj cıldırmış olmalı.

4 ay önce sıfırı 16 bin idi la benim ns200 'ün.

f/p olarak alınıyordu bu motorlar, fiyatı japon ile kapışacak noktaya geldi.

2 ay önce İkinci el 9.5 aldıgım motor simdi 13 den satılıyor ilanlarda.

Saka gibi."

aha "delirmis olmakla itham ettigin" bajajin sahibi rahul bajajin sana cevabi:

"Benim de yapmayı planladıgım şeyi yapan cok insan var. Kusura bakmasın kimse de serbest piyasa, Kendi malına biçtiği fiyat nedeniyle kimseye hakaret etme hakkımız yok.

İstedigim ulkede istedigim fiyatlandirma politikasini uygularim
    pahali mi geldi

Kime ne?

Ticaret budur."

Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    ha 10 binlik motora 15 veren enayidir o ayrı
    Tam da onlara kızıyorum işte bence piyasa onların yüzünden yükseliyor büyük oranda

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı bluent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aha senin paylasimin:

"Dostum bu Bajaj cıldırmış olmalı.

4 ay önce sıfırı 16 bin idi la benim ns200 'ün.

f/p olarak alınıyordu bu motorlar, fiyatı japon ile kapışacak noktaya geldi.

2 ay önce İkinci el 9.5 aldıgım motor simdi 13 den satılıyor ilanlarda.

Saka gibi."

aha "delirmis olmakla itham ettigin" bajajin sahibi rahul bajajin sana cevabi:

"Benim de yapmayı planladıgım şeyi yapan cok insan var. Kusura bakmasın kimse de serbest piyasa, Kendi malına biçtiği fiyat nedeniyle kimseye hakaret etme hakkımız yok.

İstedigim ulkede istedigim fiyatlandirma politikasini uygularim
    pahali mi geldi

Kime ne?

Ticaret budur."
    kudurmus 2. elciler cok zeki ama berbat ulke ekonomisine hak ettigi fiyati bicen rahul dayi "delirmis dostum" oyle mi

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yüksek fiyat koyma meraklılarına herkes giydirmiş. Kene gibi yapışıp fiyat indirmeye çalışanlar arada kaynamış. 1 TL fiyatla satış açın. İndirim isterler.

Satış falan önemli değil. Adamı bulup girişmek geliyor insanın içinden.

Benzeri bir durumda indirim talebi için şahıs "hayır da diyebilirdin" diye mesaj atmış.
    "Ulan, seni bulup boğmak isterken nasıl hayır diyeyim?"

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Görüldüğü üzere herkesin haklı argümanları var.

İsteyen istediği fiyata satar diyen de haklı.

Piyasayı manipüle edenler var diyen de haklı.

İsteyen istediğini söyler diyen de...

Gel gelelim çözüm yok...

Aslında var...

İkinci el alım satım vergisi...

Gel gelelim kimse istemez herhalde bu çözümü

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Gel gelelim çözüm yok...

Aslında var...

Bizim insanımız noterde düşük gösterir, elden para verir, yine de vergi vermez...

Motosikleti
    Pocketbike

Kime ne?

Ticaret budur.
    Ticaretin T'sinden anlamıyorsun orası kesin. Çünkü motosikletin parasını baban vermiş. 14 liralık motorun var üstüne 5-6 lira koyup yenilemek veya model yükseltmek istiyorsun. 17'ye bir enayi buldun ve sattın aradaki 3 lirayı kâr zannettin. Şimdi ne yapmış oldun sen, piyasayı gereksiz yükseltmiş oldun. Alacağın motosiklet 20 lirayken 25 liraya yükselttin, 3 lira kâr ettim zannederken 2 lira zarar ettin. Sen enayiye 17'den sattım derken alacağın motosiklete 5 lira fazla ödeyerek enayiliğin daniskasını yaptın. Motosikleti kendi paranla almış olsaydın bu işin böyle yürümediğini anlardın. Nasıl olsa aradaki farkı baban veriyor o yüzden senin açından bir sıkıntı yok değil mi? Görüşmek dileğiyle esen kal.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 Esd + Mt-07 ABS
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    türk lirasıyla borçlanmak candır can. hele ki aldığınız mala ipotek konmuyorsa yeme de yanında yat. maddi sıkıntıya girer girmez malını satıp borcunu kapatabilirsin veya aynı motora, arabaya binmekten canın mı sıkıldı veya arıza mı çıkarıyor hemen satıp yeni birşeyler bakmaya başlayabilirsin.

TÜRKİYE'DE PARA BİRİKTİREREK BİRŞEY ALINMAZ. Bunu büyük büyük yazıyorum çünkü siz para 5 lira biriktirisiniz alacağınız mala 10 lira zam gelir. 10 lira biriktirirsiniz 20 lira zam gelir. bu böyle devam eder. Giden tek şey sizin hem paranız hem de para biriktirecem diye motora arabaya binmeden geçirdiğiniz ve bir daha geri gelmeyecek olan çok değerli zamanınız olur.

Türkiye'de kredi faizi her zaman enflasyon kaynaklı fiyat artışından çok daha az olur. siz aslında krediyle motoru, faiziyle de bir daha geri gelmeyecek olan zamanınızı satın alıyorsunuz bunu hiç unutmayın.

İşte bu yüzden bu ülkede satan değil alan kazanır her zaman. siz 3 lira zam geldi diye almazsınız ama adamın biri basar parayı alır o 3 lira zamlı fiyata o motoru.
    Kullanır kullanır sonra size 10 lira fazla fiyata ikinci elini satar. siz de sıfır motor almak hayal oldu diye dolanır durursunuz.

şu an topladığım bilgisayarımı, fotoğraf makinemi ve motosikletimi hep krediyle veya taksitle aldım. geçen hesap ettim 25-30 bin lira para ediyor. beni öpseler biriktiremem bu kadar parayı. kesin sağda solda yerdim.

sözün özü borcunuzu ödeyebildiğiniz sürece borçtan korkmayın. bu sizden 3 götürse de gün gelir 5 getirir.
    nefret ediyorum kabul etmekten ama malesef sonuna kadar haklsınız..

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Beni hasta eden “0” fiyatından fazla 2.el fiyatları. Yok plakasını taktırdım, yok vergisini verdim, yok sağına soluna ıvır zıvır taktırdım , şu kadar masraf ettim. 0 alır aynısını yaptırırım. Aynı fiyata gelir.

Motosikleti
    Pocketbike
    Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beni hasta eden “0” fiyatından fazla 2.el fiyatları. Yok plakasını taktırdım, yok vergisini verdim, yok sağına soluna ıvır zıvır taktırdım , şu kadar masraf ettim. 0 alır aynısını yaptırırım. Aynı fiyata gelir.
    Adam motoru 2000km kullanıyor rodaj yaptım diyerek üstüne para bile istiyor, aptalın biride rodajı yapılmış motor aldım diye seviniyor. Bu tip soytarılar olduğu sürece sırtımız yere gelmez.

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı Kursad55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizde suç kim ne yazarsa hemen parasini verip alıyoruz. Ya kimse almasın bak nasıl düşüyor fiyatlar. Adamlar vay sıfırı şu kadar oldu vay bu kadar oldu diye arttırdı. Vana ne sıfırından 10 yasindaki motosikletin herşeyimi değiştirsen sıfır mı olacak bu. Mantikli fiyatlar yok fiyatları acımasız. Piyasa şu an olmasi gerektiğinden en az yüzde 40 daha pahalı
    kimse bir şey almazsa da düşmez o fiyatlar. bizdeki satıcılar hem aç gözlü hemde salak. istediği para verilmediği sürece satmıyor. aylarca hatta yıllarca elinde kalıyor malı. sonra üç otuz paraya satmak zorunda kalıyor. ahmaklık parayla olsa parasını verir bunlar.

rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2.el Asya 100 gördüm 6500tl yazmış..
    Ne olcak bu motosiklet piyasası?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim insanımız noterde düşük gösterir, elden para verir, yine de vergi vermez...
    Burada yapan oluyor

Ama göze batmamak için illa ki bir miktar vergi veriliyor yine de. O bile yeter bence.

Motosikleti
    Pocketbike
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Gel gelelim çözüm yok...

Aslında var...

Bir çok çözümü var bu işin ama ne devlet ne de vatandaş elini taşın altına koymuyor.

Ticari malı satın alan kişi notere gittiğinde beyanını tam olarak verecek. 100 liralık malı 50'ye aldım demeyecek. Satıcı 20 lira kâr ettiyse 20 liranın vergisini verecek. Alıcı; malı 2 lira ucuza kapatacağım diye devleti kimse dolandıramayacak.

Sahibinden gibi ilan siteleri üyelik koşullarını sertleştirecek. İlanı verecek kişiden gerçek veya tüzel farketmez, gerçekse TC kimlik veya ehliyet sureti isteyecek, tüzel kişiyse vergi numarası, işletme ruhsatı vs. isteyecek ve ilanlar ücretli(En az 250tl) olacak. Gereksiz, gevşek ve boş beleş adamlar keyfe keder diyerek piyasayı gereksiz yükseltemeyecek, sadece gerçek satıcılar ilan koyabilecek. İlan verme konusu ne kadar ciddi olursa satış yapmak isteyen kişilerde ciddi olmak zorunda kalır. Liste daha da uzayabilir bunlar benim aklıma gelenler..

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)