Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Securage Alarmlı Disk Kilidi (7mm) Hakkında...

Motovento
    REKLAM ALANI
    bRaun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam, Securage Alarmlı Disk Kilidi (7mm) hakkında bilgisi olan , kullanan varmı?

Kalitesi nasıldır, levye vs ile kolay açılabiliyor mu ? İnternet de test eden göremedim..

Ürün 340 dan 159 + kargo ya düşmüş...

Link : https://urun.n11.com/kilit-ve-alarm/...7mm-P233339548

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    bu kolay kırılanlardan değil mi
    bRaun bunu beğendi.

Motosikleti
    CRF 250
    Yaklaşık 2 senedir aynı ürünü kullanıyorum. Sağlamlığı konusunda bir fikrim yok ancak alarmlı ikazı güzel çalışıyor. Hırsızı tedirgin edecek kadar yüksek sesi var.
    bRaun bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    bu modellerde araya bişe sıkıştırıp kırabildiklerini duymuştum.
    sert aliminyum mu başka bişeymi bilmiyorum da esnemeye fazla gelemiyordu zannedersem.
    yanlış biliyor da olabilirim.
    bRaun bunu beğendi.

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Kullanıyorum.
    Kısa süreli parklarda ve akşam da zincire ek olarak ses yapsın diye kullanıyorum.
    Muhtemelen levye kanırtmasıyla birleşim yerinden kırılır. Çok fazla güvenilecek bir disk kilidi değil.
    bRaun ve espresso bunu beğendiler.

eyup58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Pcx125
    ben kullanıyorum motomax dan almıştım.kalitesi çinli muadillerine göre iyi ses düzeyi fena değil iyi ses çıkıyor.levyeyle kırılır mı bilmiyorum.
    bRaun bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı bRaun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam, Securage Alarmlı Disk Kilidi (7mm) hakkında bilgisi olan , kullanan varmı?

Kalitesi nasıldır, levye vs ile kolay açılabiliyor mu ? İnternet de test eden göremedim..

Ürün 340 dan 159 + kargo ya düşmüş...

Link : https://urun.n11.com/kilit-ve-alarm/...7mm-P233339548
    Ben geçen yaz 159 liraya almıştım bu kilidi.
    Benim motorda evin önünde ağaca bağladığım abus granit extreme modeli zincir kilit var. Bunu da hırsızlar kırsa bile en azından kırana kadar ses çıkarsın uğraştırsın diye abus'un yanına ilave olarak almıştım. işyerinin önüne parkettiğimde de kurcalayan olursa ses olsun diye kullanıyordum.
    Sesi fena değil, ama hassasiyeti o kadar fazla değil. yani gidona dokununca, az oynatınca falan çalmıyor, ama kilidi elleyince ötmeye başlıyor. Aslında aşırı hassas olmaması iyi bir şey, motorun yanına kedi köpek gelince çalmıyor ya da çok rüzgarda yağmurda fırtınada ses çıkarmıyor.

Güzel bir kilit ama fiyatına göre güzel. bir abus performansı beklememek lazım. hırsızlar kırmanın bir yolunu bulur kolayca. Başka bir kilit varsa ikinci kilit olarak işe yarar.
    bRaun bunu beğendi.

Furkan_venus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gsx-R 600
    bu kilidi 15 aydır kullanıyorum motosikletimde ilk zamanlar hassasiyeti iyiydi ancak şuan ne olduysa eski performansı yok gidonu oynatıyorum sallıyorum motoru tepki yok anca kilidin kendisini sallamam lazım tekrar bir disk kilidine ihtiyaç duyucak olsam almam
    bRaun bunu beğendi.

bRaun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bilgi ve yorumlarınız için çok teşekkürler,

Ürünü iade için geri kargoya verdim.

Biraz daha iyi birşey almayı düşünüyorum..

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı bRaun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgi ve yorumlarınız için çok teşekkürler,

Ürünü iade için geri kargoya verdim.

Biraz daha iyi birşey almayı düşünüyorum..

Samimi duygular ile yazıyorum 5 kuruş etmeyecek bir kilit. Size önerim, LETGO'dan felan, Abus 8077 bak, 2. el fiyatları 750 'den başlıyor, al aşağı vur yıkarı 600 'e alsan, bir daha disk kilidi diye bir derdin kalmaz.
    espresso ve bRaun bunu beğendiler.

Motosikleti
    X-Max 250
    Bende var, arkadaşım geçen motorun üstüne oturmuş ötmedi sağolsun, ama ben kilide anahtarı sokunca ötüyor. Bir de geçen çalıştırdım unutmuşum motoru yan ayaklığını kapatıp düzleyince ben burdayım dedi. Yani hırsız çalmaya çalışsa son darbeyi vuracağı an uyarı sesi çıkartır, kilit alarm vermeye başladığı an hırsızlar kilidi motordan ayırmış olur diye düşünüyorum. Bir tık daha hassas olabilirdi.

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    O kilit bana hiç güven vermedi. Alıp-almama arasında çok kaldım ama sonra almadım. Böyle ürünleri güvenlik tedbiri diye nasıl satarlar anlamıyorum. Tamam ucuz kardeşimde motorun çalınmasına müsade ediyorsun ama?

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Kilit konusunda hiçbirine kefil olmak doğru değil. İstediğiniz kadar iyi bir kilit alın hırsız kafaya koyduktan sonra hertürlü alır. Abusun bile saniyeler içinde kesilip kırabildiğini gösteren videolar mevcut. Bu iş biraz reklam biraz marka işi. Tavsiyem hırsız için karmaşık bir mekanizma oluşturmanız. disk+zincir+ belki gaz koluna takılanlar hepsini varyasyonlu kullanırsanız işte ozaman hırsız için caydırıcı bir özelliğe sahip olabilir. Dolayısıyla tek bir disk kilidine dünya para vermek yerine varyasyonlu bir ve farklı kilitlerle motosikletinizi kitlemeniz. En güvenli koruma bu şekilde olacaktır. Yoksa şehir içinde dünyanın en kırılmaz kilidi bile olsa kaç yazar siz bakkala girip çıkana kadar adamlar motosikleti kasaya atıp götürüyor.

serkan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    üzerinde 300 lira daha verip 2. el bile olsa abus 8077 alarmlı disk kilidi almanı öneririm
    sutlusoda bunu beğendi.

Motosikleti
    NC750X
    Hocam disk kilidini bilmem ama zincir en mantiklisi.. boyunu olcup zincir kestirebilirsin.. grade 80 14 ya da 16 mm kestirip bir de saglam asma kilit alirsan derdin kalmaz.. zinciri arka tekerden gecirip ustten kendisine baglayabilirsin 2mt zincir ortalama 200 tl ye gelir..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)