Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

çin malları ile en yüksek kaç hızı yakalayabildiniz??

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar, çin malı motorlar ile en yüksek hangi hıza kadar çıkabildiniz. Mesela benim çelik motor crown 150 var. henüz 1 aylık. Hemen herşeyinden memnunum ama hızı hariç...97-98 den yukarı rakam yakalayamadım. Aşağıda genel bir değerlendirme yaptım. Ama herkez kendi kullandığı çin malı ile ilgili olarak yakaladığı en yüksek hızı ve kısa değerlendirmesini yazabilir mi?
    -----------ben 3 hafta önce çelik 150 crown aldım. 2400 peşin anahtar teslimi. Adana dan...
    izlenimlerim:
    Güzel yanları
    1. jinlun, mondial vb. gibi 80 üzerinde titreşim yapmıyor.
    2. hızlanması süper... daha millet yeşil yandı geçelim mi diye düşünürken ben bi sonraki ışığa geliyorum nerdeyse.
    3.900km yaptım henüz, depo 35 ytl ye doluyor, kullanıma göre 350-400km arası menzili var. Yani 100km de 90bin civarında yakıyor. 2,7-2,8lt/100km.
    4. benzin göstergesi, sinyal, boşta göstergesi mevcut. dijital vites göstergesi de var ki o çok yararlı oluyor.
    5. Motorun görünümü, ağırlığı gayet hoş ve yerinde. Arka sisi bar ve ön cam var.
    6. Özelliklerine göre fiyatı gayet iyi. Binişi çok zevkli. Orta seviye bir yokuşta bile 90km yi yakalayabiliyorum. Gücü gayet iyi.

Memnuniyetsizlikler..
    1. 600km de ilk bakım ve yağ değişimi yaptım. yani son 300km dir allah ne verdiyse hep bastım. hiç öyle gezinti yapmadım. Yani motoru
    açacağım diye son gaz gittim. Halen 100km/sa hızı göremedim ve bu benim moralimi aşırı bozuyor. halen umutla motor açılacak diye bekliyorum :p
    2. Sanki 5.vitesi boşuna koymuş gibiler. 4.viteste iken 90kmyi bağırarak ta olsa yapıyor. Ama 5.vitese alınca sadece bi 5-10puanlık artış oluyor, eh tabi bağırtısı da gidiyor. ama bi türlü 4-5 vites arasında istediğim hız artışını alamıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    dostum sana bişey soracam hız yapacaksan nediye race motor almadın?

trafikte müsade edilen hız 70km/h zaten onuda geçiyor.

haklısın da...

Alıntı camadan adlı üyeden alıntı
    dostum sana bişey soracam hız yapacaksan nediye race motor almadın?

trafikte müsade edilen hız 70km/h zaten onuda geçiyor.
    Doğru diyosun da bunu alırken çukurova ünv. bi profesörün sık sık antalya ya gidip geldiğini söylemişlerdi. 5-600kmlik yol 90 la nasıl alınır yahu. otobanda bari "en az" bi 120yi yapmazsa ben nası gidem ş.dışına? sadece gezinti dersen süper... ama insan ara sıra da 120 bari yapmak istiyor yani. şöyle bi kaç yüz km daha sabredecem hani açılır mı diye. gene yapmazsa dişlisini mişlisini değiştirecem, başka yolu yok..
    ya da başka önerisi olan varsa ("sat onu, al bi japon"dan başka tabi) Bazısı götür servisine içinde biyerleri oynuyolar, hızını açıyolar filan gibi şehir efsaneleri de var. bu konuyu bilen varsa o da ii olur..

artı, race tavsiye etmişsin, tamam öyle olsun, ben ayrım yapmadım zaten. çin malı hangi motor olursa olsun, kim ne hız yapabiliyorsa onu yazsın, marka, model km vb.

Aytekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZS200GS
    Boşver be camadan kızma arkadaşa merak etmiş işte

Benim zealsun haliç çevreyolu inişi, tem maslak inişi 1. köprü inişinde falan 140-150km görüyor valla, hele ben tam gaz giderken yanımdan sağlam bi makine yakın geçince accaip ürküyorum

Trafikteki hız limitimize gelince o milli ayıbımız denilerbilir...
    Bişnev in ney çün şikâyet mîküned, Ez cüdâyîhâ hikâyet mîküned...

kastım düz yolda idi..

Alıntı Aytekin adlı üyeden alıntı
    Boşver be camadan kızma arkadaşa merak etmiş işte

Benim zealsun haliç çevreyolu inişi, tem maslak inişi 1. köprü inişinde falan 140-150km görüyor valla, hele ben tam gaz giderken yanımdan sağlam bi makine yakın geçince accaip ürküyorum

Trafikteki hız limitimize gelince o milli ayıbımız denilerbilir...

Aytekin kardeş, yokuş aşağı hızlar iyi bi gösterge olmaz. benim kastım düz yoldaki yapılan maksimum hızlar. onları almak istedim.

mtsport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150-T {değiştircem inş}
    AS 150 T MAXİMUM HIZ: 120 km Devir Saati: 5,5 gibiydi 12 kadar süresi var
    [MEDIA] SARIKIZIMI ÇOK SEVİOM ;) [/MEDIA]

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    Alıntı gercekposta adlı üyeden alıntı
    Doğru diyosun da bunu alırken çukurova ünv. bi profesörün sık sık antalya ya gidip geldiğini söylemişlerdi. 5-600kmlik yol 90 la nasıl alınır yahu. otobanda bari "en az" bi 120yi yapmazsa ben nası gidem ş.dışına? sadece gezinti dersen süper... ama insan ara sıra da 120 bari yapmak istiyor yani. şöyle bi kaç yüz km daha sabredecem hani açılır mı diye. gene yapmazsa dişlisini mişlisini değiştirecem, başka yolu yok..
    ya da başka önerisi olan varsa ("sat onu, al bi japon"dan başka tabi) Bazısı götür servisine içinde biyerleri oynuyolar, hızını açıyolar filan gibi şehir efsaneleri de var. bu konuyu bilen varsa o da ii olur..

artı, race tavsiye etmişsin, tamam öyle olsun, ben ayrım yapmadım zaten. çin malı hangi motor olursa olsun, kim ne hız yapabiliyorsa onu yazsın, marka, model km vb.
    Kardeş ben kızmak değilde hız yapmak 120 lerle gitmek 150 cc lik 10 bg yaklaşık güce sahip bi motor. altı üstü çin ve de hepsi birbirinin benzeri motorları aynı. 250 cc alsaydın 120 -140 km/h hız yaptıklarını söylüyorlar. bence hızlandırma çabaların boşa. Bu hızlarlada elbet güzel gidilir.
    600 km nasıl gidilir 90 km ile gittiğini farzet 7-8 kez mola ver çay iç yemekye resim çek bunlarla oyalanarak gidersen nasıl yol yaptığını anlamazsın.

ama 600 km direk ben oraya inecem dersen yorgunluktan ölürsün bunu ben motorla değil araba ile denedim iyi olmuyor. Tavsiyem yolculukta en güzel şey geze geze gitmektir. dene bak.

ReBeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 GY Enduro
    ramzey 200 gy a. oldukça hor kullanıldı. ilk motorum asya t1 i rodaj kitapçığına göre rodaj yaptım 80 i geçmedi motoru aldığım ilk gün ibreyi 130 a kadar dayadım. egzost boşaltıldı, el yapımı performans egzostu haline getirildi. hava filtresi performansa çevrildi. şu an 135 km görmekte. ibre görülmeyen bölgelere gitmekte. acep yalanmı söylüyor diye toyota corolla ile ölçülerek belirlendi.

Aytekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZS200GS
    Alıntı gercekposta adlı üyeden alıntı
    Aytekin kardeş, yokuş aşağı hızlar iyi bi gösterge olmaz. benim kastım düz yoldaki yapılan maksimum hızlar. onları almak istedim.
    Heh he en yüksek hız deyince yokuş mokuş ne varsa yazayım dedim. Düzde de 120-130km civarı maksimumda, en azından benim motorun klonlarından olan 200cc çin malı motosikletler için geçerli denilebilir. Büyük dişli falan atarsan biraz da eksoz hava filtresi ayarlarla falan oynatırsan 5-10km daha oynar ama bence değmez.
    Bişnev in ney çün şikâyet mîküned, Ez cüdâyîhâ hikâyet mîküned...

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    ben 250 cc herk ile en fazl 80 yaptım. ötesini de yapmam zaten her tarafı titriyo korkarım
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

zx12r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR600 F
    bende kanuni 100cup var aklına eserde gitmek isterse 100 km yapıyor motoru gaza getirdinmi tek teker bile yapıyor

fuser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DADYW DD 250E-9
    Dostum 150 cc lik motorla daha fazla hız yapman bence
    pek mümkün değil. Ayrıca çin malı motorların çoğunun hız ve kilometre göstergeleri bozuk. yani fazla fazla gösteriyor.

Bide olayın şu kısmı var. 100 km ötesinde full koruma bile olsan
    düşünce ya çok ağır yaralanırsın yada daha kötüsü olur.
    Cruser motorlar ağır ağır gezip sağa sola caka satmak içindir.
    Bence hızı boşver sakin sakin gez

fbmania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mondial 151 rs ile en fazla 110 gördüm ama aynı yolda aynı hawa sartlarında bazen 100e 90 a iniyor

Xmaxman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200
    benim motor bile daha 140 ı görmedi o motor nasıl yapacak ki ?

bende daha önce kanuni hussar kullanıyordum. bu motoru aldıktan sonra kanuninin hız ve km. göstergesinin yalan yanlış gösterdiğini farkettim.

Spatula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100KM siyah
    Ewt Cruserler ağır motorlardır hız işi racerlara ve nakedlara kalır...
    Ama kesinlikle bu bir heves olmamalıdır hız yapmak gerçekten çok tehlikeli ki altındaki motorun benimki gibi bir çin malı olduğunu düşünürsek hızlı gitmek ve o motorla saate 100kilometreyi görmek ömründe yaptığın son hata olabilir ztn o motorla rahat dönemessinki!!!
    İyi kötü kazanırım para ama kaltptir asıl kumabara bi sevgilim yoksa kollarımda napiim Mondiali altımda :P

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    bende zonghsen zs 200 cross var... Bu motorda 120 ibre var ama 130 a dayanıo Nasıl demeyın... Adamlar motorun gücünden az motora ibre koymuslar... Az daha hızlansa ibre ters donecekti ama olmadı.. neyse.. Benım ibre de de sorun yok.. Arkadasın yamaha xt 600 digital gostergeyle yan yana giderken ölcülmüştür...

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    benim seyhan 160 ı gördü ama ne kadar doğru bilemem
    Eğleniyor muyuz?

umutkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 250
    Mondıal 125 mt vardı 99 yaptım gösterge dijital deildi ama 100 az kaldığı için öyle yazdım naptıysam 100 göremedim bu hızdada giderken bir ses bir titreşim bir gürültü sanki f16 mubarek

volkan ibre iki tur attıktan sonramı 160 hesapladın

Motosikleti
    cz 125(1967)+ZS 200 GS
    valla arkadaşım bende zs 200 gs var ibre 160 km ben 155 gördüm birazdaha km rodaj falan yaparsam 160 çıkardiye düşünüyorum

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Benim zat150 karfır rampasında 125-130 gördü.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler