Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678

çin malları ile en yüksek kaç hızı yakalayabildiniz??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yolda önündeki 200 metre içinde trafiğin birden durma ihtimalinin olmadığı görülüyorsa ve yoldan yakın zamanda geçip zemin şartlarını öğrendiysen korkmana gerek yok bence. 150km/s yapsan bile 100kg bi motor 200 metrede rahat durur. Aşırı devirden motor kol çıkarsa ve vitesli motorlarda motor kilitlense bile debriyaja basarsın, e hız denemesi de virajsız yolda yapılacağı için arka teker kilitlenmesi ölümcül olmaz.
    Valla daha hiç kilitlenme olaylarını yaşamadım ama yaşamakta istemem. Düşünsene 120 giderken arka teker kilitleniyo. Böyle bişey yaşamam inşallah. Ben en iyisi devam 90 la Hatta bu ara bu arka teker kilitlenme olayı neyden kaynaklanıyosa bi ustama götüreyim o parçalara baktırayım diyorum. Yıpranmış eskimiş vs ise değiştiririm. Sanırım arka tekerde takozlardan oluyo diye duydum doğrumudur?
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kilitlenme dediğim şey motorun şanzıman çıkış milinden arka tekere iletilen kilitlenme, kilitlenme olayı sebebi ne olursa olsun motorun içinde yani.

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Kilitlenme dediğim şey motorun şanzıman çıkış milinden arka tekere iletilen kilitlenme, kilitlenme olayı sebebi ne olursa olsun motorun içinde yani.
    Tamam motor kilitlenme olayını biliyorum da yanılmıyosam sadece arka tekerin kilitlendiği zamanlar da olabiliyo. Kanuni de bi arkadaşımız yaşamıştı burda. Bana takozlardanmış demişti. Motoru aldığım çocuğa da sormuştum hiç motor kilitlendimi diye. Hiç olmadı ama sen yinede arka teker takozlarına arada baktır demişti.
    Belkide yoktur ama bunları duydum.
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Arka takozlardan teker kilitleniyosa 90'a giderseniz de teker kilitlenebilir 90km hızda da arka teker kilitlenmesi çok tehlikelidir, her hızda tehlikelidir gerçi.

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Arka takozlardan teker kilitleniyosa 90'a giderseniz de teker kilitlenebilir 90km hızda da arka teker kilitlenmesi çok tehlikelidir, her hızda tehlikelidir gerçi.
    .
    Evet bence de tehlikelidir. Bu konuyu bir araştırayım ben. Çok merak ettim bu olayı.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler