Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Endurocular buraya bi el atın.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda crf 250 l
    Vstrom 650 dl
    Bmw 650 GS dakar
    Aprilla pegaso 650
    Kawasaki versys 650
    Honda transalp 650
    bunlar gibi ve bunların dışında sizlerin kullandığı motosiklet varsa görüşleriniz değerlidir benim için teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    NC'yi adamdan saymıyor musun?

Motosikleti
    Honda crf 250 l
    Alıntı Wing750 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlar gibi ve bunların dışında sizlerin kullandığı motosiklet varsa görüşleriniz değerlidir benim için teşekkürler

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Versys in yeni kasası hepsini bi kenara bıraktırır.
    Bknz
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda crf 250 l
    Alıntı Mrtbk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlar gibi ve bunların dışında sizlerin kullandığı motosiklet varsa görüşleriniz değerlidir benim için teşekkürler
    !"Bunlar gibi ve bunların dışında" sizlerin kullandığı motosiklet varsa görüşleriniz değerlidir benim için teşekkürler

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Honda XL700 Transalp.

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    Onceki konuda belirttigim gibi yakit sorun degilse kesinlikle versys650. Yakit sorun olacaksa NC derim

Motosikleti
    Artık Yok...
    bunların yanında kimse kusura bakmasında nc yi endurodan saymam..

önceki konudada yazdım versys öncelikli vtorm hemen arkasından gelir , dakar tek silindirli olması nedeni ile az yakar torkludur ama temizini bulman lazım sıkıntılısıda sıkıntılıdır ,pegaso zaten gs dir bir nevi bmw deki motor var kötü değil ucuza bulursan fiyatı performans aletidir yani bir gs ile aynı fiyatta oldukdan sonra gs alırım pegaso alıcağıma..

transalp kaya gibidir ama önceki konundada yazdım eski teknolojidir yakar yakıtı bana koymaz dersen düşünebilirsin. ama önceliğim her şekil gözüm kapalı versys olurdu..

ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    Merakımdan soruyorum?

Bu NC'yi enduradan saymamak muhabbetini çok duyuyorum.
    Bunun sebebi nedir?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı ismaileren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merakımdan soruyorum?

Bu NC'yi enduradan saymamak muhabbetini çok duyuyorum.
    Bunun sebebi nedir?
    Enduro olmaması hem ön hem arka amortisörleri yetersiz ağırlığı da çok fazla. Özellikle arka amortisör taş (geri tepme ayarı da yok), 30.000'lerde patlatan da çokmuş - buradan okuduğuma göre. Ben benimkinin ön yaylarla yağını arkayı da komple değiştirmiştim...

Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Bmw 650 GS Dakar / 191 Kg.
    Honda Transalp 650 / 191 Kg.

Aprilia Pegaso 650 / 170 Kg.
    Kawasaki Versys 650 / 217 Kg.
    V Strom 650 dl / 214 Kg.
    Honda NC750X / 220 Kg

Konu sadece ağırlıksa kıyaslayabilirsiniz. Eğer hangisi enduro derseniz benim gözümde bu listeden sadece Dakar ve Transalp var. Ama zorlamayla Versys ve V Strom da listeye girerse, NC paşa paşa girer. Versys, VStrom ve NC aynı soyun, aynı kulvarın motosikletleri. Kıyaslama yapılırken bu üçünü sıkça olarak bir arada görebilirsiniz. Demek ki var bir sebebi. Kişisel görüşlerden, kulaktan dolmalardan daha farklı bakmak gerek konuya.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Bmw 650 GS Dakar / 191 Kg.
    Honda Transalp 650 / 191 Kg.

Aprilia Pegaso 650 / 170 Kg.
    Kawasaki Versys 650 / 217 Kg.
    V Strom 650 dl / 214 Kg.
    Honda NC750X / 220 Kg

Konu sadece ağırlıksa kıyaslayabilirsiniz. Eğer hangisi enduro derseniz benim gözümde bu listeden sadece Dakar ve Transalp var. Ama zorlamayla Versys ve V Strom da listeye girerse, NC paşa paşa girer. Versys, VStrom ve NC aynı soyun, aynı kulvarın motosikletleri. Kıyaslama yapılırken bu üçünü sıkça olarak bir arada görebilirsiniz. Demek ki var bir sebebi. Kişisel görüşlerden, kulaktan dolmalardan daha farklı bakmak gerek konuya.
    https://www.youtube.com/watch?v=-jFd05kkuKQ
    Olay sadece kiloda bitmiyor hocam.Africa Twin,R1200GS çoğundan ağır ama hiç birinin onlarla yarışacağını sanmıyorum.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ağırlığından bağımsız olarak, amortisör yolu ve yerden yüksekliği 20cm'den az olan motoru enduro olarak nitelendirmek ancak üreticisi/satıcısı tarafında olur, ben alıcı olarak o kategoride değerlendiremem. (Daha tel jant ve büyük ön teker konusuna bile girmedim bile...)

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:31 ----------

Böbrek taşınız varsa NC ile toprak/taşlı yola girebilirsiniz tabi (arazi demedim bakın), döker rahatlarsınız. Bahane olur amortisörleri de değiştirirsiniz sonrasında.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:34 ----------

Üzerinde rükû pozisyonunda ayağa da kalkabilirsiniz
    UzunYolAdami bunu beğendi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı Mrtbk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vstrom 650 dl
    Bmw 650 GS dakar
    Aprilla pegaso 650
    Kawasaki versys 650
    Honda transalp 650
    bunlar gibi ve bunların dışında sizlerin kullandığı motosiklet varsa görüşleriniz değerlidir benim için teşekkürler
    Herkes gibi extra alternatif söylemiyeceğim. bahsettiğiniz motosikletlerin başka versiyonlarını kullanmış biri olarak ( 2006 r 1200 gs, 2009 xl700 , 2006 versys 650 kullanmış biri olarak diyorum ki vstrom 650 hepsinden daha rahat hele uzun yol ve artçılı kullanım yapıyorsanız.

Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Ben de küçük bir ekleme yapayım araya. Konu biraz kros olayına kaymış gibi. Enduro dediğin zaman üzerine bir deve yükü eşya bağlanır unutmayın. Kullanıcısı derede tepede zıplamaya gitmez hafiflik aramak için. Onun için ağırlık kısmını unutun.
    Şimdi geleyim enduro mu değil mi meselesine. NC kesinlikle enduro değil. Hatta ne olduğu da belli değil. Eşekle at arası, katırımsı bir şey.
    Benim buraya NC diye ekleme yapmam tamamen Versys ve V Strom'u görmemle oldu. Hiç oraya buraya bakıp kafa da yormayın. Üreticisi zaten kullandığı lastikle size bu motosikletin enduro mu değil mi ipucunu vermiş. NC lastikleri tubeless, sert yapılı ve kesimi şekli itibariyle asfalt lastiği. Lastik yapısına bakınca NC zaten sert araziye girme diyor. Versys'in lastiklerine de bir bakın isterseniz. Bunlar üreticinin amacını gösteriyor. Daha anlaşılır olması için şöyle de bakabilirsiniz, piyasada bir sürü arazi aracı görünümlü otomobil var. Ama hepsi iki çeker. Sadece şekli arazimsi.
    Listede Versys ve V Strom olmasaydı kesinlikle NC demek aklımın ucundan bile geçmezdi.
    müsaitnick ve galileo bunu beğendiler.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Ben de küçük bir ekleme yapayım araya. Konu biraz kros olayına kaymış gibi. Enduro dediğin zaman üzerine bir deve yükü eşya bağlanır unutmayın. Kullanıcısı derede tepede zıplamaya gitmez hafiflik aramak için. Onun için ağırlık kısmını unutun.
    Şimdi geleyim enduro mu değil mi meselesine. NC kesinlikle enduro değil. Hatta ne olduğu da belli değil. Eşekle at arası, katırımsı bir şey.
    Benim buraya NC diye ekleme yapmam tamamen Versys ve V Strom'u görmemle oldu. Hiç oraya buraya bakıp kafa da yormayın. Üreticisi zaten kullandığı lastikle size bu motosikletin enduro mu değil mi ipucunu vermiş. NC lastikleri tubeless, sert yapılı ve kesimi şekli itibariyle asfalt lastiği. Lastik yapısına bakınca NC zaten sert araziye girme diyor. Versys'in lastiklerine de bir bakın isterseniz. Bunlar üreticinin amacını gösteriyor. Daha anlaşılır olması için şöyle de bakabilirsiniz, piyasada bir sürü arazi aracı görünümlü otomobil var. Ama hepsi iki çeker. Sadece şekli arazimsi.
    Listede Versys ve V Strom olmasaydı kesinlikle NC demek aklımın ucundan bile geçmezdi.
    Enduro denilen motorlar daha çok Adventure-Dual Sport-Sport Touring üçgeninde hocam.Türkiye'de büyük motor direk enduro oluyor.Ağırlık kısmı da unutulacak bir şey değil.Amacına göre bu motorlar çamura da girer,suya da girer,dağ da çıkar.250 kg+ bi motoru arazide devirmek istemezdim açıkcası.

Asıl enduro motosikletler dağa tepe zıplar.Cross olayı bambaşka.
    müsaitnick bunu beğendi.

Enduroları sıraladığı için NC750X'i koymamış olabilir.
    Wing750 bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Versys in yeni kasası hepsini bi kenara bıraktırır.
    Bknz
    https://i.hizliresim.com/oXzdV2.png

Bunlar evlenmeden önce verilmiş rahat pozlar
    yunusus, Wing750 ve MSMorkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enduro denilen motorlar daha çok Adventure-Dual Sport-Sport Touring üçgeninde hocam.Türkiye'de büyük motor direk enduro oluyor.Ağırlık kısmı da unutulacak bir şey değil.Amacına göre bu motorlar çamura da girer,suya da girer,dağ da çıkar.250 kg+ bi motoru arazide devirmek istemezdim açıkcası.

Asıl enduro motosikletler dağa tepe zıplar.Cross olayı bambaşka.
    Kelimesi kelimesine doğru, katılıyorum. Ben de aynı şeyden bahsediyorum. Şu alta eklediğim fotoğrafa iyice bir bakın isterim. Motosiklet tek başına 244 Kg + 2 kişi, ortalama 160 Kg diyelim + 40 Kg yük diyelim = 444 Kg. Şimdi buradan düşünelim. Bu motosikleti arazide düşürelim. İsteseniz de istemeseniz de, kabul etseniz de etmeseniz de enduro ağırdır. Yüküyle daha da ağırlaşır. Ağır olmamalı denmesine takıldım biraz da, bu motosikletler kros değil ki hafiflik aransın dedim sadece.
    Ben kesinlikle NC enduro demiyorum. Tekrar söyledim. Listedeki iki modeli baz alarak, onlar enduroysa NC de enduro dedim sadece. Yoksa bana NC nedir diye sorana, kısaca 'fikrim yok' derim ancak. Bir sınıfa sokmak zor, onların kendi sınıfları var artık. Belki bir isim verip netleştirmek gerekir. Üreticiler isim veriyor ama kullanıcıların ortak bir tanımı yok henüz. Hani çok bilinen Selpak örneği gibi.
    Büyük motosikletler enduro demek de pek doğru değil. Softtail ve Goldwing de epey büyükler ama enduro değiller.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Başka bir konuya yazmıştım, buraya da ekleyeyim.
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim enduro motosiklet algımız;
    https://www.google.com.tr/search?biw...24.CpeLBtCLNss

Gavurların enduro motosikletleri;
    https://www.google.com.tr/search?biw...30.bfzbpJ8TFGQ

Araya bazı filler karışmış ama olsun.
    RoofRoof bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)