Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Ölümle Sonuçlanan Motosiklet Kazası Kameralarda..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Geçen ay Bomonti-Beşiktaş Tüneli'nde yaşanan motosiklet kazasının görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde motosikletle minibüsün çarpışma anı görülüyor.

Kaza 24 Haziran'da yaşandı. Görüntülerde Mehmet Yusuf Suay, motosikleti ile Beşiktaş yönüne doğru ilerlerken, o sırada siyah bir minibüs sol şeride geçiyor. Suay, minibüse sol tarafından hızla çarpıyor. Kaza sonrası yapılan ölçümlere göre çarpmanın ardından sürücü suay 75 metre, motosikleti ise 213 metre sürüklendi. Minibüs sürücüüsü kazayı yara almadan atlatırken, Suay olay yerinde hayatını kaybetti. Motosikletin parçalarını arkadaşı Ufuk Işık hatıra olarak saklıyor.

Suay'dan geriye motosiklet kullanırken çekilmiş görüntüleri kaldı.

Kaynak ve video : https://www.haberturk.com/tv/burasi-...amerada/521278
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    Cok gencmis allah rahmet eylesin ailesine sabirlar diliyorum. Cok Üzücü.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Allah rahmet etsin,ailesinin başı sağolsun.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    1-Minibüs sollamaya başlamasına rağmen motosikletin fren lambası son ana kadar yanmıyor (Sollayan aracı beklemeyi değil, solundan geçmeyi hedeflemiş).
    2-Tünel içi hız sınırı ihlal edilmiş gözüküyor.
    Sonuç: Kaza değil, göz göre göre... Neyse. Geride kalanlara Allah sabır versin.
    kovboy03 bunu beğendi.

Yan Yan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Frene basmakta biraz geç kalınmış fakat motorcu hızlı olduğu için de fark edememiş olabilir sollamaya çıktığını.
    Video da tam göremedim araç sollama yaparken sinyal açmış mı ?

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Allah rahmet eylesin.

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin.
    Hem motosiklet hem araba sürücüsü olarak kazada ikisi neredeyse ayni anda sol şeride geçiyor. Motosiklet sürücüleri olan arkadaşların yaptıkları hata kendilerinin görünmediğini düşünmüyorlar. Ayni senaryo benim basıma geldi araba sürücüsü olarak az kalsın MOTOSİKLETliye çarpıyordum. Son dakika arkamdan gelen motor sesi ile yâri seridde frene bastım. 4 şeritli yolda ben soldan 2. Şeride soldan 1. Şeride geçerken solumu kontrol edip sinyalimi verip tam sola geçmeye başladığımda sağdan birinci şeritteki motor aniden en sola geçip aniden hızlandı. camim açık olması ile motor sesi sayesinde adama çarpmaktan kurtardık.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Tünel içinde sollamanın serbest olması doğru mu ?( Edit = Gidiş-geliş tünellerde sollama yasağı var, burası ne tür bilmiyorum) Bu arada motosiklet hızlı gidiyor,özellikle tünellerde hız sınırının düşük tutulmasının bir sebebi var. Ne kural tanımaz milletiz !!!
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Ölene rahmeti kalanlara sabır diliyorum.

Bu tür durumlarda ilk tepki yavaşlamak olmalı.
    Oldkça hızlı görünüyor ve frene basmak yerine aracın solundan geçmeyi hedefliyor, ancak tünelde sol tarafta pek mesafe yok.
    Halbuki hiç manevra yapmadan tüm gücüyle fren yapsa belki yine çarpar ama muhtemelen hayatta olurdu.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

yazık.

saniyelik zevk uğruna birçok hayat heba oluyor.

yapmayın birader, "gaz koluna" sahip çıkamayacaksanız şu merete binmeyin.

"acelecilik" maalesef türk ırkının genlerine işlemiş fakat kimse bunun farkında değil. başka bir ülkeye gittiğinizde bunu net bir şekilde fark ediyorsunuz.

Allah rahmet eylesin.

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Kaza işte, bazısına böyle ağır ve bir anda denk geliyor.

Genç arkadaşlara anlatamadığımız bu.

Bu işin şakası yok...

Ailesine sabırlar dilemekten başka bir şey yapamayız.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Kazada siyah minibüsün önündeki yavaş giden otomobilin de payı olduğunu düşünüyorum.

Pazar gezintisine çıkmışcasına o kadar yavaş gitmeyip en öndeki kırmızı araçla arayı o kadar açmasa siyah minibüs de sollama ihtiyacı duymayacaktı muhtemelen...

Trafikte hızlı gitmeyin, tamam, ama, bu şekilde "trafik" de olmayın milletin önünde...

Motorcunun ölümcül hatası hızından ziyade konumlanma... Çok daha önceden sol şeride çıkmış olsa ... O yoldan 3 araba bile geçer ... 2 araba 1 motosiklet çok rahat geçer...

Ne diyelim... Allah rahmet eylesin ...

Dikkatli kullanın arkadaşlar ... Solladığınız araca kendinizi vakitlice göstermiş olduğunuzdan emin olun...

"Bu nerden geldi geçti böyle" diyorlarsa muhteşem bir şekilde aradan süzülmüş de olsanız, bir şeyleri yanlış yapıyorsunuzdur...

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Yakınlarına baş sağlığı dilerim.
    Kazanın nasıl olduğunu da anlamadım. Sanki motorcu donup kalmış. Fren yapması için o kadar zaman varken gidip göz göre göre çarptı. Sanıyorum acemilik de var.
    jackonbir bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazada siyah minibüsün önündeki yavaş giden otomobilin de payı olduğunu düşünüyorum.

Pazar gezintisine çıkmışcasına o kadar yavaş gitmeyip en öndeki kırmızı araçla arayı o kadar açmasa siyah minibüs de sollama ihtiyacı duymayacaktı muhtemelen...

Trafikte hızlı gitmeyin, tamam, ama, bu şekilde "trafik" de olmayın milletin önünde...

Motorcunun ölümcül hatası hızından ziyade konumlanma... Çok daha önceden sol şeride çıkmış olsa ... O yoldan 3 araba bile geçer ... 2 araba 1 motosiklet çok rahat geçer...

Ne diyelim... Allah rahmet eylesin ...

Dikkatli kullanın arkadaşlar ... Solladığınız araca kendinizi vakitlice göstermiş olduğunuzdan emin olun...

"Bu nerden geldi geçti böyle" diyorlarsa muhteşem bir şekilde aradan süzülmüş de olsanız, bir şeyleri yanlış yapıyorsunuzdur...
    Ne alakası var hocam... Yavaş gidiyor diye suçlu olur mu araç? Seyir hızında gidiyor işte kendi kendine. O zaman her sollama yapan araca çarpan motosiklet kazalarında o sollanan arabaya atalım suçu. Bariz olarak belli, motosiklet duramayacağı hızlara çıkıyor, sollama yapan arabanın sollama yapacağını öngöremiyor ve çarpıyor. Tek hatalı motosiklet.
    zekeriyaimam, simurgg ve MotorKafa bunu beğendiler.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biz motosiklet sürücüleri bile sırf motosikletli hızlı diye sinyal vermeyen bir öküzün karşısında tamamen motosiklet suçlu diyorsak vay halimize.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz motosiklet sürücüleri bile sırf motosikletli hızlı diye sinyal vermeyen bir öküzün karşısında tamamen motosiklet suçlu diyorsak vay halimize.
    Sinyal verse o adam kurtulacak mıydı o hızla?

Biz motosikletliler eleştireceğiz kendimizi ki aramızdan birileri hayatını kaybetmesin. Samimi ol, motosikletli hızlı. Hızlı olmasa o araba elli kere de sinyalsiz oraya geçse yavaşlayabilirdi motosiklet. Hız olduğu için kaza yaptı. "Sırf motosikletli hızlı diye" ne demek? Zaten sorun da o. Hız.
    zekeriyaimam ve MotorKafa bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Allah rahmet eylesin, en korktuğum ve 2 kez başıma gelen olay. Bu duruma düşürmemek için yol bomboş olmadıkça gazlamamak lazım.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Yazık olmuş tamamen önlenebilecek bir kazaymış.Allah rahmet eylesin.

CagrioneTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 300, MT 25, ARORA BEATRİX
    Ölen arkadaşımıza allah rahmet eylesin ailesine ve sevenlerine sabırlar versin.

O suçlu bu suçlu ben bu yaşıma kadar bir arabacı olarak motor sevdam ve bu tarz haberler forumlar sayesinde sinyal vermeyi öğrendim. Trafikteki araç kullanışım ne yazık ki sakin değil. Boş yolda basarım ama aracımın durabileceği hızlarda basarım. Daha dün hafif durmuş bir trafikte en sağ akıyor ve ben oradan ilerliyorum. Laaak soldan biri sağ akıyor diye kırdı durdum. Önüm boştu ve 50 yerine 120 ile bile gidecek kadar mesafe vardı. Ama biliyorum biri kıracak boş şerit. Benim araba da öyle ufak bişey değil. Jipçik diyorum ona. Trafiği sen okuyacaksın burada da ne yazıkki motorcu arkadaşımız hatalı. Duran motora arkadan çarpmadıysa, kırmızıda geçip motora çarpmadıysa, duran motora park halinde çarpmadıysa suçlu daima motoru kallanandır. Benim fikrim böyle çünkü kendi canını seviyorsan temkinli kullanacaksın. Emniyetten bile gitsen 80 le değil 50 ile gideceksin ki biri zıpladımı durabilesin.

tamamda burda aracın şucu yokki. ikiside aynı anda çıkıyor. araç aynaya baktığında sol taraftan gelen kimsenin olmadığını gördü ve çıktı. nerden bilsin arkadan hızla motor gelecek. yavaş gidicekti. böle şeyleri düşünmek gerek. aralardan geçiyosun kapı açılır bişey olur. yavaş gidiceksin basıyosan sonucunun böle olabileceğinide hesaba katmanız lazım. sinyal verse bile bişey değişmezdi tahminimce. ama belki önceden sinyalini vermiş olsa belki uzaktan görüp motor fren yaparmıydı sizce.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)