Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Artık yetti, arabayı ve motoru satıp doblo alıyorum !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okudum, anladım, sonuc: Tek derdin kavşaklarda öncelikli olmak, insanların sana yol vermesi. Biraz garip gelmedi değil.. Insanlar sana yol verecek diye hayatını doblo ile şekillendirmeyi düşünmek ne kadar doğru bir davranış bilemedim.

Motosiklet bambaşka bir ruh, bambaşka bir özgürlük tarifi olmayan bir şey bende.. Birileri yol verecek diye böyle bir düşünceye kapılamayacağım bir değer benim için..

Yarın dobloyu tanımaz ise insanlar, ne olacak ? Gitti bütün planlar

Bilmiyorum da bana biraz garip geldiğini saklayamayacağım.
    Okumuşsunuz, yanlış anlamışsınız ve buna bağlı yanlış çıkarımlar yapmışsınız. Tüm insanlar bana yol versin diye bir derdim yok, o kadar saplantılı olsam sanırım ambulans şöförü falan olurdum mühendis olmak yerine

Tek istediğim trafikte insan gibi sürebilmek, her kesin de insan gibi sürmesi. Ancak bu maalesef benim yaşadığım ülkede mümkün değil. Siz nasıl bir trafikte sürüyorsunuz bilemeyeceğim, belki yaşadığınız semt çok nezih ve elittir, ama benim yaşadığım şehir de semt de o kadar nezih ve elit değil.

Trafik tam bir kaos. Acaba sorun bende mi diye hangi ortamda sohbetini açsam, doktorundan avukatına, iş adamından muhasebecisine herkes bu konudan muzdarip. Lanet olsun, bıktım bu trafikten diyeni daha duymadım.

Mesela ben motorla yeşilde geçerken kendisine kırmızı yanan bir şrf.siz beni görmesine rağmen kırmızıda geçebiliyor. Ben motorumla normal yolumda giderken hayvan herifin bir tanesi hatalı sollamaya yapıp canıma kast etmeye çalışabiliyor.

Çok şükür ergen değilim, kafasına kamera takan vloggerlar gibi her hatalının peşine düşüp "ona bunu ödetmek" gibi bir derdim yok. Motora binmek riskleri beraberinde getiriyor farkındayım ancak sürekli başkalarının yaptığı hatalarla sürekli tehlike altında sürmek yorucu gelmeye başladı, hele ki şehir içinde...
    15 yıllık sürücüyüm, ne çok ciddi bir araba kazasına nede ciddi bir motosiklet kazasına karıştım. Birçok ciddi tehlikeden de, tecrübelerim, pratiğim, trafiği iyi okumam ve tabii ki Allahın yardımıyla kurtuldum.

Şakayla karışık "trafikte terör estireceğim" tarzı şeyler de yazmış olabilirim evet fakat işin bu espri kısmını da bu yazıyı okuyanların anlayacağını düşünmüştüm.

Demek ki şaka kısmı ile ciddi kısmı siz ayırt edememişsiniz, benim hatam, net anlatamamışım diyelim.

Trafik canavarı olmak gibi bir hedefim yok bunu da belirteyim net şekilde. Sadece trafikde daha rahat kullanılan, daha az taciz edilen bir araca geçmeyi planlıyorum. Hayat boyu o araca bineceğim diye bir şey yok, zaten işim gereği sürekli farklı farklı araçları kullanmak zorunda kalıyorum.
    Doblo kafamı rahatlatmak için aradığım yegane araç

Ayrıca trafikde doblonun superiority si olmadığını düşünüyorsanız bu ülkede yaşamıyorsunuz demektir bayım

Doblonun yetmediği zaman bulldozer veya volvo truck alma zamanı gelmiş demektir.

Sevgiyle kalın, kazasız kalın

Alıntı peugeotcu103 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toyota Camry 3.0 alın biri sıkıştırırsa basar gidersin veya göm gitsin. Araba taş gibi bea o arabadaki sac kalınlığı 1 küsür mm. Linea, albea, doblo vb. arbalarda bu yarım mm den daha az .

Hocam o aracı yurtdışında kullanma şansım oldu, inanılmaz bir araba gerçekten. Hele ki birde (bizim ülkede hiç satılmadı sanırım) avalon modeline de bindim, inanılmaz sağlam arabalar. Eski Toyota'ların yeri bende başkadır gerçekten.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    komşunun tavuğu komşuya kaz görünür, dobloyu da minibüs, otobüs, kamyon sıkıştırınca bu sefer ne alacaksın .
    3-4 sene önce ramazanın 20 sinden sonra akşam eve dönerken dur kalkla ilerleyen trafikte gözüm kapanmış hafif uyumuşum, gözümü küüt diye bir sesle açtım . öndeki doblo tarzı bir araçtı , arka cam tarafı ve tampon bagajın yarısına kadar girmiş, benim arabanın tamponun boyası çizilmişti. boyatmadım bile. sağlam araç değil onlar.
    aracından üzak dursunlar istiyorsan aski model temiz bir makam aracı al. bir tek ondan kaçıyorlar.

Motosikleti
    Alıntı _chaotic_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana kökten çözüm öneriyorum kardeşim:

trafikte sıkıştırılmanın kökten çözümü
    Bak bu mantıklı. Sanırım iyice dellendiğimde 1 haftalığına kiralayıp şehrin en işlek saatinde yolun 2 şeridini de ortalayıp bir cigara yakıp şunla 10km/h hızla gezmek acaip stres atıcı olur herhalde

Belki bu sayede trafik sorunlarına da ufak bi vurgu yapmış olurum belki?

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Kamaz 4326,ofroadlarda kullanılan 4 çeker,kar,buz,çamur,her türlü doğa koşullarına uygun bir alet
    Yada volvo kamyon alacan
    SuleymanE, aquarist4 ve GT250rAlanya bunu beğendiler.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    sattım herşeyi fiorino aldım otomatik kafa rahat biraz masraf yaptık ama olsun, mangala kampa piknik tüpümle heryere akıyorum keyifle milleti sıkıştırıyorum kafama göre gidiyorum motorlarada saygı gösteriyorum iyi oluyor
    SuleymanE bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türkiye trafiğine Doblo,kamyon,dozer fayda etmez anca bu tarz bir şey fayda eder ;
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Kanka bol bol pikniğe giderisiniz dedim ya al gitsin.
    Kaynana ön koltuğa bütün sülale arkaya yeğenlerde bagaja.
    SuleymanE bunu beğendi.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bilgilendirme teşekkürler.

Ben 1.9'u da 1.3'ü de kullanmış biri olarak diyebilirim ki 1.3 çok daha mantıklı. Yakıt farkı epey var 1.9'lar çok gereksiz yakıyor. 1.3'ler halk deyimiyle kokluyor. MTV farkı olmasa dahi yakıttan edeceğiniz tasarruf sizi tatmin edecektir. Gidişleri arasında aman aman da fark yok söyleyeyim, hatta 1.3 sizi trafikte daha az yoracaktır daha yumuşak gaz tepkimesinden dolayı.
    Ben de her ikisini kullanmış olanlardanım. Yazdıklarınıza sadece "gidiş" kısmında katılamıyorum. Araçta beş kişiyken yanımızda atarlanan A3'le bende gaza geldim. Benim kullandığım 1.9 VIP Doblo kuduz köpek gibi A3'le kafa kafaya gidiyordu. (Belki de A3 sahibinde iş yoktu, bilemem).

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    al suv veya pickup bak gör trafikteki saygınlığa

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konfor takıntınız yoksa bu araç gayet yeterli.
    İsterlerse yol vermezsiniz.
    Biz 7 kişi toplanıp gircez ;
    aquarist4 ve SuleymanE bunu beğendiler.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Yanından motorlar vızır vızır geçerken kötü olursun, dünya başına yıkılır demedi deme..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı aquarist4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de her ikisini kullanmış olanlardanım. Yazdıklarınıza sadece "gidiş" kısmında katılamıyorum. Araçta beş kişiyken yanımızda atarlanan A3'le bende gaza geldim. Benim kullandığım 1.9 VIP Doblo kuduz köpek gibi A3'le kafa kafaya gidiyordu. (Belki de A3 sahibinde iş yoktu, bilemem).
    Hayal kırıklığı yaşatmak gibi olmasın ama kapıştığınız A3 muhtemelen eski nesil 1.6 benzinli 100 bg civarı bir A3 idi. Gitmiyorlar ben de sürdüm oradan biliyorum. Hele otomatik şanzıman ise oooff of kanser eder adamı. Hem güçsüz hem ağır, yani baya hantal. Mesela 1.4T olsa idi hiç şansınız yoktu. Ama Doblo öyle değil hafif ve atik.

Motosikleti
    pulsar ns200
    mantıklı valla, doblonun yanına da bi cross alacan çinli ucuz bişey plakasız stres atmaya arazide mis gibi
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sattım herşeyi fiorino aldım otomatik kafa rahat biraz masraf yaptık ama olsun,

mangala kampa piknik tüpümle heryere akıyorum keyifle milleti sıkıştırıyorum kafama göre gidiyorum

motorlarada saygı gösteriyorum iyi oluyor
    Hafif ticari kullananın halinden hafif ticari kullanan anlar, valla lokum gibi araç fiorinolar. Kullanması aşırı keyifli ve kolay.
    Ama bende almışken doblo alayım diyorum, tam olsun

Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    al suv veya pickup bak gör trafikteki saygınlığa
    https://i.ytimg.com/vi/fqXPAOx86Hw/maxresdefault.jpg
    Şu güzelliğe kıyılır mı ya, varsın bana çarpsınlar şu alete çarpmasınlar, yazık günah, sokmam böyle bir güzelliği trafiğe

Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konfor takıntınız yoksa bu araç gayet yeterli.
    İsterlerse yol vermezsiniz.
    Biz 7 kişi toplanıp gircez ;
    http://i.milliyet.com.tr/GazeteHaber...mf1570133.Jpeg
    Gayet mantıklı, bayrama bende 7 ortak bulup şöyle bişeye gireyim bari

Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanından motorlar vızır vızır geçerken kötü olursun, dünya başına yıkılır

demedi deme..
    Motorcular canımız, ciğerimiz yaw. Varsın onlar vızır vızır gitsin ben bekleyem trafikde hiç sorun değil.
    Doblo alacak olsam da motorcu ruhumu kaybetmeyeceğim inşallah

Alıntı mkolia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mantıklı valla, doblonun yanına da bi cross alacan çinli ucuz bişey plakasız stres atmaya arazide mis gibi

Yaşa valla. Zaten yine rahat duramam, şehir içinde binmeye 2. el 100lük bi eski skuter alırım bakkala markete gitmeye diye düşünüyordum ama bu cross alma işi daha mantıklı. Tek sorun o cross motoru araziye götürecek panelvan veya kamyonet lazım, dobloya sığar mı ki?

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Hocam benzer nedenlerden ötürü ben de aynen senin gibi hafif ticari alayım diyorum. Ama ben o kadar eski arabaya binmişliğim görülmemiştir. Alırsam şartları zorlar sıfır alırım. Doblo premio 1.6 , Kangoo multix extrem arasında kararsızım, Renault daha ağır basıyor. Şehir içi yakıt tüketimi 1.6 dobloların fazla ve kol dayamasını hiç beğenmiyorum doblo'nun. Şimdi ben bu soruyu otomobil forumlarına da sordum. Her kafadan bir ses çıkıyor. Caddy ve Connect daha iyi diyen çok ancak fiyat farkı da çok fazla bunların, ayrıca Caddy'nin arka süspansiyon bağımsız değil makaslı sistem. Arka cam otomatik değil vs vs. Neyse mesele doblo ise alacaksan cidden yeni kasa 2. ellere bir bak derim 1.3 veya 1.6 multijet olsun. 1.9 lardan uzak dur. Hem vergi dezavantajı var hem de çok yakıyor.
    Ben hatta gözü karartıp motosikleti de satıcam ama şimdi değil önümüzdeki yazı bir geçireyim ondan sonra düşünüyorum.

Motosikleti
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam benzer nedenlerden ötürü ben de aynen senin gibi hafif ticari alayım diyorum. Ama ben o kadar eski arabaya binmişliğim görülmemiştir. Alırsam şartları zorlar sıfır alırım. Doblo premio 1.6 , Kangoo multix extrem arasında kararsızım, Renault daha ağır basıyor. Şehir içi yakıt tüketimi 1.6 dobloların fazla ve kol dayamasını hiç beğenmiyorum doblo'nun. Şimdi ben bu soruyu otomobil forumlarına da sordum. Her kafadan bir ses çıkıyor. Caddy ve Connect daha iyi diyen çok ancak fiyat farkı da çok fazla bunların, ayrıca Caddy'nin arka süspansiyon bağımsız değil makaslı sistem. Arka cam otomatik değil vs vs. Neyse mesele doblo ise alacaksan cidden yeni kasa 2. ellere bir bak derim 1.3 veya 1.6 multijet olsun. 1.9 lardan uzak dur. Hem vergi dezavantajı var hem de çok yakıyor.
    Ben hatta gözü karartıp motosikleti de satıcam ama şimdi değil önümüzdeki yazı bir geçireyim ondan sonra düşünüyorum.
    Hocam ben mi yanlış biliyorum; bunlar 1-6 yaş arası ve 1900cc ye kadar yanı vergiye tabi diye biliyordum, gayet de eminim ama?
    Birde benim dediğim modellerde ruhsatta (hususi) yazıyor ek bir ehliyet vs gerekmeden kullanılıyor.

Bu arada yakıt benim açımdan elbet önemli, herkes 1.9 çok yakıyor demiş, demek ki uzak durmakta fayda var.
    Bir arkadaşın babası için zamanında 2014 model 1.3 doblo bakıyorduk. Ben sürmedim ancak sahibiyle binip bir tur attıydık, çekişi 1.3e göre güzel gidiyordu, konfor da iyiydi. Arkadaşın bütçesi dobloya yetmedi yetmedi gidip düşük km fiorino aldıydık.

Kendim kangoo kullandım, beğenmiştim. İçi biraz daha sade durur ama malzeme kalitesi bence fiattan 2 tık üstte. Sıfır fiyatları yakınsa kangoo daha mantıklı bir tercih olur bence.

Ben sıfır almam hocam. Temiz 2. el bakacağım. 1.3 veya 1.6 mantıklı duruyor, önemli olan temiz olsun, sağlam olsun, fazla masraf açmasın.

Aşırı bir konfor vs beklentim yok, sonuçta hafif ticari bunlar.

Alıntı In Flames adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süleyman,

Africa Twin düşündünüz mü hocam

Africa alırsam doblo alamam, doblo alırsam africa alamam. İkisini birden şuanda hiç alamam.

Cıkkk, o iş yatar hocam. Hem africa alsam yine sıkıştıracaklar, yine trafik, yine doblolar...

Ben taktım dobloya, her yol dobloya çıkıyor bende

Motosikleti
    MT-07
    Hacı abi iş yerinde kullandığım Renault Kangoo marka araç var. Görevli yazılarını takınca herkes benim önüme atlıyor, sökünce millet çil yavrusu gibi kaçıyor önümden. Böyle şeylere takılacaksan eğer ne rahat edersin ne de rahata erersin. Benim nacizane tavsiyem motor üstünde mümkün mertebe kendini koru, araba ile trafiğe daldın mı da kırman gerektiğini hissediyorsan kır üstlerine. Sonuçta mala geliyor sıkışık trafikte.

NOT: Benim kullandığım arabadan daha pahalı arabaların önüne kırıyorum, o yüzden pek ben yol vermem gardaş triplerine girmiyorlar. Usulünce ve kibarca sinyal verdiğim için bana yol veriyorlar

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    doblolarda tuğra standart geliyor diye biliyordum ben lan yoksa opsiyonel mi? aman allahim! opsiyonelse bir de ayrıca ona para mı vereceğiz :/ mümkün değil.
    SuleymanE ve kurubuz bunu beğendiler.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Lütfen Arkasına DOBLO'lu ENİŞTE yazdırın. Hayalim. bir gün doblo alırsam arkasında muhakkak yazacak. Aslında fiat yerne Renault'a yönlseniz daha iyi. Veya yakıtı biraz daha fazla olan CADDY'e bakabilirsiniz.
    SuleymanE bunu beğendi.

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Bu doblo'lara karşı hep ön yargım vardı. Mayıs ayında iş için mecburen sıfır bir tanesine beş bin km.kadar bindim. Artıları; yeni 1,6 motor çok verimli ve çok güçlü. 6 vites olması avantajlı. Uzun yolda müthiş gidiyor ve az yakıyor. Şehir içinde yakıtı artıyor. Acayip geniş ve rahat. Yeni modellerde K belgesi veya SRC gerekmiyor. Otomobil sınıfında geçiyordu benim kullandığım.
    Gelelim kötü yanlarına; frenleri kasaya ve ağırlığına göre yetersizdi. İç mekanda kullanılan malzeme kalitesiz. Yüksek süratlerde yapısı itibari ile rüzgardan etkileniyor. Ancak alınıp kullanılır mı, bence fiyatı, bakım masrafları ve parça ucuzluğu, genişliği ve fiyatı açısından gerçekten tercih edilebilir.
    İzmir'de bulunduğumuz için 34 plaka olması ve üstüne de doblo olması nedeni ile trafikte hiç kimse beni sıkıştırmadı, zorlamadı, hiç tatsız bir olay yaşamadım. Ben de kimseyi sıkıştırmadım, efendi efendi kullandım.
    Sözün özü, doblo'ya karşı ön yargılı olmamak lazım. Kasada ufak tefek estetik dokunuşlar ve iç donanımda biraz değişiklikler yaparak efsane sınıfına sokabilirler bu aracı.
    SuleymanE bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)