Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hayatınızda duymadığınız bir servis sorunu daha (bajaj)

Motovento
    REKLAM ALANI
    emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    "Servis: Abim bu motorlar gemiyle geliyor o yüzden deposunun içinde kum oluyor ...."

Adam size bu lafı etmiş ve siz motoru bırakmışsınız. İlginç.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dogan70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 150 Ns
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Servis: Abim bu motorlar gemiyle geliyor o yüzden deposunun içinde kum oluyor ...."

Teslim almaya gitmiştim ben o sırada.Bırakma fikri nereden çıktı anlamadım ?

Baddreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125

Bu cümleyi kuran arkadaşa motor emanet etmeyin bence. 15w50 motul 7100 yağ koyarmısın dedim... Abi 15w50 yağ konmaz ybr ye dedi o traktör yağı dedi...
    Bu tarz insanlardan yapılabilecek en makul süratle uzaklas'ın.
    Kudretsiz beyinler, zayıf gözler gerçeği kolayca göremezler. M.KEMAL ATATÜRK.

Motosikleti
    Bajaj 150 Ns
    Alıntı Baddreams adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu cümleyi kuran arkadaşa motor emanet etmeyin bence. 15w50 motul 7100 yağ koyarmısın dedim... Abi 15w50 yağ konmaz ybr ye dedi o traktör yağı dedi...
    Bu tarz insanlardan yapılabilecek en makul süratle uzaklas'ın.
    Ben bakımın dışında her 2000 km de bir yağ değiştiriyordum ve sürekli tepki alıyordum gereksiz diye.Ama işte alternatifim yoktu o yüzden mecbur gibi bişeydim.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı dogan70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teslim almaya gitmiştim ben o sırada.Bırakma fikri nereden çıktı anlamadım ?
    Yazı epey uzun, kaçırmışım. Kızma hemen.

Motosikleti
    Bajaj 150 Ns
    Yazı epey uzun, kaçırmışım. Kızma hemen.
    Estağfurullah ne kızması Düzenleme yapamadım, esas okurlar kusura bakmasın sık sık konu açmıyorum acemiyim bu konuda biraz

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......

Iyiki ´´Abim bu motorlar gemiyle geliyor,güverteden,okyanusa yuvarlanmasin diye teker takmiyorlar,tosla bakalim iki teker parasi´´
    Dememiş..
    emremm bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj 150 Ns
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iyiki ´´Abim bu motorlar gemiyle geliyor,güverteden,okyanusa yuvarlanmasin diye teker takmiyorlar,tosla bakalim iki teker parasi´´
    Dememiş..
    Ahaha teşekkür ederim iç açıcı bi yorum oldu şuan şükretmeye başladım :D

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı dogan70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahaha teşekkür ederim iç açıcı bi yorum oldu şuan şükretmeye başladım :D

Senden öncekine para üstü 20degil 50çevirseymiş senin 50lira yalan olacakti,o arkadaş buradaysa teşekkur etmen gerek.

Dostum,şaka bir yana,cidden sıkıntılı bir olay..

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    okurken içim şişti yahu, bir insan parasıyla ancak bu kadar rezil olabilir.

geçmiş olsun kardeşim.

2016 mayis ayinda cbf150 aldım, şu an 12.000 km'de, çok da hor kullandım. bana mısın demedi. yağ değişimi dışında anahtar vurulmadı daha. tipsiz mipsiz kurye motoru diyorlar ama kafam rahat en azından.

Motosikleti
    Bajaj 150 Ns
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senden öncekine para üstü 20degil 50çevirseymiş senin 50lira yalan olacakti,o arkadaş buradaysa teşekkur etmen gerek.

Dostum,şaka bir yana,cidden sıkıntılı bir olay..
    Evet öyle. İnşallah okuyan arkadaşlara bi ders mahiyetinde olurda düştüğüm hatalara düşmezler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okurken içim şişti yahu, bir insan parasıyla ancak bu kadar rezil olabilir.

geçmiş olsun kardeşim.

2016 mayis ayinda cbf150 aldım, şu an 12.000 km'de, çok da hor kullandım. bana mısın demedi. yağ değişimi dışında anahtar vurulmadı daha. tipsiz mipsiz kurye motoru diyorlar ama kafam rahat en azından.
    İnanırmısın bajajdan önce çok söylediler ama yeltenmemiştim. Bajajı aldıktan 1 hafta sonra pişman olmaya başladım. Çünkü aldıktan 1 hafta sonra hem karbüratör içindeki ısıtma contasını tamir ettirdim hemde sağ ayna durduk yere yalama yaptı yeni parça almak zorunda kaldım.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Tamirciler mi sahtekar yoksa sahtekarlar mı tamirci oluyor
    özgürgenc bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj 150 Ns
    Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamirciler mi sahtekar yoksa sahtekarlar mı tamirci oluyor
    Ne iş yaparsak yapalım çıkar düşünmeksizin yapmalıyız bence bu olay için değil genel anlamda böyle olmalı. Bizim ilgimiz servislerle yada motosikletle olduğu için bize genelde sadece bu konudaki insanlar böyle gibi geliyor.
    54RR bunu beğendi.

Allah kurtarsın kardeşim. Yani bende kuba pars var geçen yıl aldım şuanda 23 bin km den fazla oldu senini başına gelenlerin 10/1 i başıma gelmedi. Ne nalet bir makineymiş o

Motosikleti
    CRF 250
    2 gün önce yağı değişmiş motoru başka bir sebeple tamirciye götürdüm. O işi halletti ve dedi ki yağını da kontrol ettim değişmesi gerekir çok pislenmiş. Bir daha oraya gitmedim gitmek isteyenlere de mani oldum. Araba, motosiklet ev tamir işleri..... ustanın çakalına denk gelirsen cebinde 5 kuruş para kalmaz.

Motosikleti
    Bajaj 150 Ns
    Alıntı MUSTAFA KIR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah kurtarsın kardeşim. Yani bende kuba pars var geçen yıl aldım şuanda 23 bin km den fazla oldu senini başına gelenlerin 10/1 i başıma gelmedi. Ne nalet bir makineymiş o
    Allah kaza bela vermesin dostum keşke bişey gelmesin başına

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:49 ----------

Alıntı Kasım38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 gün önce yağı değişmiş motoru başka bir sebeple tamirciye götürdüm. O işi halletti ve dedi ki yağını da kontrol ettim değişmesi gerekir çok pislenmiş. Bir daha oraya gitmedim gitmek isteyenlere de mani oldum. Araba, motosiklet ev tamir işleri..... ustanın çakalına denk gelirsen cebinde 5 kuruş para kalmaz.
    Bende bunu anlamıyorum kendi insanımızada güvenemeyeceksek kime güveneceğiz ? Allah korusun bi savaş çıksa düşmana gerek yok, bu güvensizlik zaten bitirecek bizi yazık bize

Alıntı Kasım38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işyerine gidip hesap sorsaydin. akil almaz bir şey. arkadaş, motor yağında en ufak bir hile yatak sarması ile sonuçlanır ve motoru kucağınıza almanıza sebep olur.

ek: size bir anımı aktarayim. 1997 yılında oto elektrik tamircisi arkadaşımı ziyarete gittim. öyle konuşup sohbet ederken bir araba geldi. kaputu açtık beraber bakıyoruz, arkadaş bir sorun bulamadı. tam o esnada adam başka yere bakarken bizim dallama arkadaş tornavida ile arabanın motorunun içinden bir şey kırdı. gözümle gördüm lan, kanırtarak kırdı. napiyon lan dedim, eliyle sus işareti yaptı. adam geri dönünce kırdığı yeri göstererek "abi bak burası kırılmış, tamir etmemiz gerek" dedi. dondum kaldım o anda. sonra da yavaş yavaş onunla ilişkimi kestim.
    dogan70 ve kahveisteyen bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBF150
    işyerine gidip hesap sorsaydin. akil almaz bir şey. arkadaş, motor yağında en ufak bir hile yatak sarması ile sonuçlanır ve motoru kucağınıza almanıza sebep olur.

ek: size bir anımı aktarayim. 1997 yılında oto elektrik tamircisi arkadaşımı ziyarete gittim. öyle konuşup sohbet ederken bir araba geldi. kaputu açtık beraber bakıyoruz, arkadaş bir sorun bulamadı. tam o esnada adam başka yere bakarken bizim dallama arkadaş tornavida ile arabanın motorunun içinden bir şey kırdı. gözümle gördüm lan, kanırtarak kırdı. napiyon lan dedim, eliyle sus işareti yaptı. adam geri dönünce kırdığı yeri göstererek "abi bak burası kırılmış, tamir etmemiz gerek" dedi. dondum kaldım o anda. sonra da yavaş yavaş onunla ilişkimi kestim.
    Abi şimdi şöyle bişey var ben yetkili servise oldum olası karşıyım zaten. otomobilimi bile özel servise götürdüğümde ilk baştan söylüyorum arabanın başında dikilirim benim huyum bu. sonra beni kalaylama die. olay burda yetkili servisi kötüleyip özel servisi sanayi tamircisini yüceltmek değil.bu tamamen usta nı karakter meselesi. allah hepimizi işini layığıyla yapan doğru düzgün esnaflarla karşılaştırsın
    dogan70 ve özgürgenc bunu beğendiler.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v

Öyle karaktersiz bir kişiyle arkadaşlığınız bitirdiğiniz iyi olmuş. Öyle insandan kimseye hayır gelmez. İsterse en sevdiğim yakınım yapsın o hareketi, ağır söverim kalbini de kırarak bitiririm dostluğumu, ki yapmışlığım çoktur.

Bazı hataların affı olmaz, hele ki öyle sinsice kötülük yapıp kul hakkı yiyen kişileri hayatımdan komple çıkarırım.

Yıllar önce staj yaparken beraber çalıştığımız bi arkadaş vardı. Bir gün bu ağır kazalı araba alıp, tamirci bir arkadaşıyla sağdan soldan çıkma parçalarla toplayıp, kazasız tertemiz araba diye kazık fiyata saf birine sattığını anlatmaya başladı keyifle. O yıllarda oto ekspertiz merkezleri falan yaygın da değil zaten. Sanırım benim de "vay beee ne kurnazsın, bravo" falan diyeceğimi bekledi.

"Bu yaptığına şerefsizlik diyorlar, hiç mi vicdanın sızlamadı, aldığın para ileride çoluğundan çocuğundan çıkınca akıllanırsın." deyince mosmmor olduydu.
    "Ya kem küm ben ticaret yaptım ben yapmasam başkası yapıyor aynısını" demeye kalktı. "Başkası aynısını sana yapsa anasına bacısına söversin fark edince, aynı hatayı yapıp seninkilere sövdürtme bence" dedim. Tek kelime daha edemedi.

O saatten sonra selamı sabahı bile kestim staj boyunca, yanıma yaklaşamadı o arkadaş.

Alıntı qqferit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi şimdi şöyle bişey var ben yetkili servise oldum olası karşıyım zaten. otomobilimi bile özel servise götürdüğümde ilk baştan söylüyorum arabanın başında dikilirim benim huyum bu. sonra beni kalaylama die. olay burda yetkili servisi kötüleyip özel servisi sanayi tamircisini yüceltmek değil.bu tamamen usta nı karakter meselesi. allah hepimizi işini layığıyla yapan doğru düzgün esnaflarla karşılaştırsın
    sanayide işini severek yapan usta bulmak zor. zamanında okuyamadığı için kulağından tutulup sanayiye atılmış bir insandan çevresine ve kendisine pek hayır gelmez. işini sevmeyen insan her türlü dalavereyi yapmaya hazırdır zaten. kısa yoldan köşeyi dönmek için her fırsatı kollar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:41 ----------

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle karaktersiz bir kişiyle arkadaşlığınız bitirdiğiniz iyi olmuş. Öyle insandan kimseye hayır gelmez. İsterse en sevdiğim yakınım yapsın o hareketi, ağır söverim kalbini de kırarak bitiririm dostluğumu, ki yapmışlığım çoktur.

Bazı hataların affı olmaz, hele ki öyle sinsice kötülük yapıp kul hakkı yiyen kişileri hayatımdan komple çıkarırım.

Yıllar önce staj yaparken beraber çalıştığımız bi arkadaş vardı. Bir gün bu ağır kazalı araba alıp, tamirci bir arkadaşıyla sağdan soldan çıkma parçalarla toplayıp, kazasız tertemiz araba diye kazık fiyata saf birine sattığını anlatmaya başladı keyifle. O yıllarda oto ekspertiz merkezleri falan yaygın da değil zaten. Sanırım benim de "vay beee ne kurnazsın, bravo" falan diyeceğimi bekledi.

"Bu yaptığına şerefsizlik diyorlar, hiç mi vicdanın sızlamadı, aldığın para ileride çoluğundan çocuğundan çıkınca akıllanırsın." deyince mosmmor olduydu.
    "Ya kem küm ben ticaret yaptım ben yapmasam başkası yapıyor aynısını" demeye kalktı. "Başkası aynısını sana yapsa anasına bacısına söversin fark edince, aynı hatayı yapıp seninkilere sövdürtme bence" dedim. Tek kelime daha edemedi.

O saatten sonra selamı sabahı bile kestim staj boyunca, yanıma yaklaşamadı o arkadaş.
    haklısın. öyle insanlar ile ilişiği kesip çevreyi uyarmak lazım ki kimse gitmesin ve azalarak bitsinler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler