Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Moto Yakamoz Kanalı Kapanıyor ? ikiTeker Engel oluyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    ikiTeker küçük kanalların büyümesini istemiyor ve birkaç motovlogla iletişime geçip kapattırmaya çalışıyor..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Hocam "Normal şartlarda" kalabalık bir caddede 2 tane ayakkabı satan olsa ikiside kazanır.
    Hatta 10 tane olsada kazanır.

Ama ülkemiz şartları normal olmadığı için, ilk dükkanı açan yanına dükkan açanı gece karanlık sokakta bıçaklar, arabasının tekerini keser, çirkeflik yapar, yada ne bileyim akrabalarını toplayıp yeni dükkan açanı tenhada kıstırır felan.
    Bizde böyle...

Irmağının akışına ölürüm Türkiye'm.
    jimi_hendrix, killingroad, Seko ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam "Normal şartlarda" kalabalık bir caddede 2 tane ayakkabı satan olsa ikiside kazanır.
    Hatta 10 tane olsada kazanır.

Ama ülkemiz şartları normal olmadığı için, ilk dükkanı açan yanına dükkan açanı gece karanlık sokakta bıçaklar, arabasının tekerini keser, çirkeflik yapar, yada ne bileyim akrabalarını toplayıp yeni dükkan açanı tenhada kıstırır felan.
    Bizde böyle...

Irmağının akışına ölürüm Türkiye'm.
    verdim mehteri...
    MrMud, Seko ve killingroad bunu beğendiler.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    ikiteker videolarım yayınlandı ve benden izin almadı diyor. öyle ise tabiki kapatılması lazım. varmı öyle beleş.

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Derlenip toplanmış kaza videolarını severim. Moto yakamozda güzelce topluyordu bence. Tabi kanal sahibi istemezse kendi bilir sonuçta o kanalda reklamı yapılıyor. 1 dakikalık kaza videosu da bence emek hırsızlığı olarak değerlendirilmemeli. Kazaları emek harcayarak yapmıyoruz sonuçta olacağı vardır olur. Türkiyede bu tarz kanallar olmalı bence sadece motosiklet kazaları değil araba kazalarını da derleyip toplayan kanallar olmalı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    İkiTekerin SİLDİĞİ YORUM ..

Öncelikle 1.Kanal üzerinde yaşanan tatsızlık yüzünden hedef aldığınızı kendi ağzınızla söylediniz.Nasıl hedef aldığınız konusuna gelirsek motor camiasında insanları örğütleyip içeriği kendi düşüncenize göre yanlış olduğunuzu anlattınız.Bunu yine siz videoda da söylediniz insanlarla bu durumu konuştuğunuzu.Durum şöyleki 2. Moto yakamoz kanalında hiçbir kesitiniz olmadığı halde Motoseyir kanalı telifi attı sizin adınızı vererek yaptı.Bu videodanda anlıyoruz ki motoseyir kanalı ile işbirliğine girip ki sonda baya güzel reklamını yaptınız o da bunun karşılığında telif attı.Şuan 2. kanaldan konuşuyoruz hiçbir bağlantınız olmadığı halde kendi tarafınıza çektiğiniz motovloggerları örgütleyip kapatmaya çalıştınız.İçeriğe sürekli emek hırsızlığı diyorsunuz ama birçok motovlogger bana teşekkür mesajı gönderip 50 - 70 - 100 abone kazandırdığım için bir nebze de olsa başarısına katkıda bulunduğum için teşekkürlerini hiç eksik etmiyorlar.Çalmak size ait olan videoyu kullanıp kendi yapmış gibi kullanmaktır.Bizim burda yaptığımız içerik bir köprü görevi görmek ve emeğe son derece saygı ile yaklaşıp tüm iletişim adreslerini verip 1 abone bile kazandırsak fayda düşüncesidir.Eğer içerik emek hırsızlığı olsa moto madness var olmazdı.1 milyon insan onaylıyor ve 1 kişi onaylamıyorsa bana kalırsa sorun o 1 kişidedir.Tekrar söylüyorum sizinle bir bağlantım olmadığım halde insanları örğütleyip kapattırmaya çalışmanız gerçekten çok yanlış.Bütün videolarım izinli olduğu halde telif yiyorsam bu işin içinde birşey vardır onuda gayet iyi anladık teşekkürler bizleri aydınlattığınız için reklam konusunda tebrik ederim.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Tam bir vatan millet meselesi.Kafasına gopro takan atom parçalıyor sanki.
    Dünyanın en önemli işini yapıyormuş gibi tavırlar,8-13 yaş arası çocuk eğlendiriyosunuz işte ne bu ego
    Allah akıl fikir versin

Allah baska dert vermesin.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    görende esastan bir kurgu iş vs var sanıcak altı üstü kafada bir kamera amaçsız çekim yapıyorsunuz adamlarda almış yayınlamış kanalada baktım hep kavga gürültü başka bir şey yok bu vlog olayı fazla abartıldı bizde her kask kamerası olan haklı hemde hep haklı ne hikmetse hep de kavga çıkartıyorlar kavga yoksa ya kız düşürdüm diye fake ya da ergence hareketler gereksiz teker yapmalar saçma bence
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    "Peki bunun Mala, Davara ne faydası var?"
    berk_cglr bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    iki tekerin tekeri iki tekerin mi tekelindeymis?

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Moto Yakamoz nedir? İki teker naapıyor? İlk kez duyuyorum bunları ama başlık öyle bir anlatıma girmiş ki sanki bizim belediye başkanını görevden alıyorlar :D
    berk_cglr ve matrax33 bunu beğendiler.

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    ikiTeker kim?
    Moto Yakamoz neci?
    Neyin kavgası bu?

Telif hakkı denmişken ufak bir bilgi vereyim. İşimiz gereği görsel çalışmalar yapıyoruz, ve sık sık, bazı inşaat firmaları bizim görseldeki logomuz görünmeyecek şekilde kesip, internet sitelerinde, broşürlerinde, hatta videolarında kullanıyorlar. Bazıları da uyanık olduğunu düşünüp, "görseller fikir vermesi amacıyla kullanılmıştır" gibi bir ibareyle yırtacaklarını sanıyorlar. Önce kendilerini yazılı bir metin ile uyarıyoruz, kibarca "görsellerimizi bizden izinsiz kullanma hakkınız yoktur" yazıyor, çoğu umursamıyor, ta ki avukat arkadaş arayana kadar. Sonra ya tıpış tıpış kaldırıyorlar, ya da eserin kullanım ücretini, kullandıkları sürenin gecikme faizi eklenerek ödedikten sonra kaldırıyorlar.

Dilerse 5 saniyelik bir içerik olsun, dilerse tek kare görsel olsun, bir çalışmanın hukuki olarak "eser" kabul edileceği şartlar oluştuysa (ki bir kişinin kendi yaptığı kaza videosu dahi bu eser kapsamına girebilmekte) o videonun sahibi "başka yerde yayınlanmayacak" deme hakkına sahiptir. Yayınlayan kişi isterse yüzbinlerce kişiyi asıl kaynağa abone ederek fayda sağlasın, bir şey değişmez. Eser tabir edilen çalışmanın sahibi dilerse "Creative Commons" lisans türlerinden birisi ile "neyi, nasıl ve ne şartlarda kullanabilirsin?" sorusunun cevabını verebilir, ancak belirtmediyse zaten bu çalışmayı alıp kullanma hakkınızın olmadığı kabul edilir.

Yurtdışında bu durum çok daha ciddi çalışmakta, hatta videonuza koyduğunuz şarkıların 5 saniyesi, başka bir parçaya benzese dahi uyarı yiyebilmekte, hatta videonuzun kaldırılması gibi durumlarla karşı karşıya kalabilmektesiniz.

Kuru sıkı ateş eden çok oluyor, zira memlekette herkes telif hakları ve patent konularında uzman, yine de aklınızda olsun dedim.
    artemis99 ve Eski_kasa bunu beğendiler.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Büyük kanal küçük kanal diye bir şey mi var? hiçbirini izlemem. Abone sayısı artınca kaç kuruş kazanç sağlanıyor ya da sağlanıyor mu? bu mudur dert?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük kanal küçük kanal diye bir şey mi var? hiçbirini izlemem. Abone sayısı artınca kaç kuruş kazanç sağlanıyor ya da sağlanıyor mu? bu mudur dert?
    küçük kanalların kuruş kazanmasını istememek asıl sorun bu kendi kesitleri olmadığı halde örğütletip telif attıyor..

afatsum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    hocam bence adam haklı o kadar video çek düzenle yükle bilmem ne
    adamdan izin alırsın o zaman paylaş ama izin almadan yapıldı mı adam haklı bence
    ya da bu işi yapmak istiyorsan git yabancılardan al yap yine aynı olaylarla karşılaşacaksın
    zaten iki teker diyor bazı kanallar istedi videoları paylaşmak için izin vermedim diye
    birazda karşı taraftan bakıp düşünmek lazım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı afatsum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bence adam haklı o kadar video çek düzenle yükle bilmem ne
    adamdan izin alırsın o zaman paylaş ama izin almadan yapıldı mı adam haklı bence
    ya da bu işi yapmak istiyorsan git yabancılardan al yap yine aynı olaylarla karşılaşacaksın
    zaten iki teker diyor bazı kanallar istedi videoları paylaşmak için izin vermedim diye
    birazda karşı taraftan bakıp düşünmek lazım

afatsum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı ultmadem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    moto yakamoz sen misin bilmiyorum dostum ama
    her kask kamerası takanıda izlemezler bence iki el kol sallayanı izlemez kimse videoları izledim bazıları sırf reklam veya ünlü olma peşinde
    gereksiz hareketler
    madem bu işe hevesli ise kendisi çeksin video ( eğer motor kullanıyorsa ) bizde izleyelim görelim

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Egonuza sizin...

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    iki teker kanalında çok cesur konuşuyor. Buyursun, bu konu altında görelim cesaretini. gelsin cevap versin abilerine

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)