Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çaldığı motosiklet mezarı oldu

Motovento
    REKLAM ALANI

ADALET diyecek bişey yok motorun sahibi arkadaşa masraf açmış ayrı mesele

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TlntS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim insanın kafasında beyin yerine saman olduğunu kanıtlar nitelikte bir topic olmuş.
    tabi beyin(saman) mukayese yeteneği olmadığında böyle çıkarım yapıyor haliyle.
    5bin tl çalmakla ölmek arasında korelasyon kuran beyin(saman)sizler.

ne hakettik de bu insanlarla yaşıyoruz anlamadım ki.
    oo super zekanin beyni isil isil oldu. tabi canim adamim ilk hirsizligiydi ve son olscakti. olenin yasi 18 ise belki 15-20 dosyasi vardir yakalanmadiklarinida saysan belkide 50 -100 kisinin canini yakmistir. rakamlar ortalamadir. sadece olayi 5,000 olarak gormek ise zekanizin ne kadar ileride oldugunun en acik kaniti.
    Hubalahubhub bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Ne fena bir ölüm (ölen için) günah işlerken ölüyorsun.

cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı twobros adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda yeniyim, yeni üye oldum, öylesine topicleri okuyup vakit geçireyim diye her fırsat bulduğumda açıp birseyler okuyordum ama bu konuda ki ölü bir insana karşı yazılanlardan sonra birdaha girmeyi düşünmüyorum.

Size birşey söyleyeyim mi? Siz yorum yapanlar: siz insan filan değilsiniz. Ölü bir insanın arkasından iyi olmuş diyecek kadar insanlığını kaybetmiş yaratıklarsınız. Böyle insanlarla dolu bir ortamda birlikte bulunduğum için kendimden utandım.
    Bende senin gibi dusuncesiz , insanlarin durumlarindan anlamayan , hirsizi koruyan insanlarla ayni ortamda bulunmak istemiyorum...
    Siz zengin olabilirsiniz sizin icin para kazanmak kolay olabilir ancak biz oyle degiliz yeri geliyor bu motorlarin hayali ile calisiyoruz , disimizi sıkıp azmediyoruz...
    Seninde gittigine de hirsizin olmesi gibi hic üzülmedim.. Birde trip atiyor aman gitme dicegimizi zannediyorsun...
    Hadi baska foruma kardes...

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Pollyanna arkadaşlar üzülebilir.Ama emin olun adam gibi ceza alıp 5-10 sene hapis yatacağından emin olunsa çoğu insan iyi olsun demezdi.benimde yakalansa elini kolunu sallaya sallaya serbest kalacağını bildiğim için iyi olmuş demekten başka durumum yok.Son 15 senede hırsızlık suç olmaktan çıkıp meslek olmaya evrildi.Balık baştan kokar anlayacağınız.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Alıntı DreamTheater adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilahi adelet olayında kafama takılan var, motoru çalan cezasını çekmiş tamam, çalınan adamın motoru gitmiş, ee ilahi adelet sadece ceza üzerinemi, demk istediğim kötülüğü yapan cezasını çekiyor, kötülük yapılansa yapılan kötülükle kalıyor, nasıl iş şimdi bu...
    Merak etme iş burada bitmiyor. Bunun diğer tarafıda var. İlahi adalette kimsenin zerre kadar hakkı kimsede kalmaz.
    Doğa insan olmadan da yaşar; ama insan doğa yok olduktan sonra yaşayamaz

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    elemanın yazdığı mesajı net alamamışsınız.
    mesaj hırsızlıktan çok hırsızı ve hırsızlığı yeren mesajların sahiplerinin samimiyetsizliğine.

samimiyetsizsiniz zira baştan aşağıya ahlaksızlığı ahlak şiar edinmiş bir toplum içerisinde etik çıkarım yapmaya çalışıyorsunuz.
    (ahlak ile etik arasındaki farkı belirtmeye gerek yok sanırım)

açıkçası ben üzüldüm.
    üzüldüğüm konu ise " mazlumun mazluma yaptığı zulmü kimse yapmaz" babında.
    zira hırsız mazlum,
    motoru çalınan mazlum.

hayat ne tuhaf
    hırsızlar hem hakim hem cellat olmuş .- .- .-.-.- --.- .-.-.-
    drtayfun, sarph35 ve sxysl bunu beğendiler.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elemanın yazdığı mesajı net alamamışsınız.
    mesaj hırsızlıktan çok hırsızı ve hırsızlığı yeren mesajların sahiplerinin samimiyetsizliğine.

samimiyetsizsiniz zira baştan aşağıya ahlaksızlığı ahlak şiar edinmiş bir toplum içerisinde etik çıkarım yapmaya çalışıyorsunuz.
    (ahlak ile etik arasındaki farkı belirtmeye gerek yok sanırım)

açıkçası ben üzüldüm.
    üzüldüğüm konu ise " mazlumun mazluma yaptığı zulmü kimse yapmaz" babında.
    zira hırsız mazlum,
    motoru çalınan mazlum.

hayat ne tuhaf
    hırsızlar hem hakim hem cellat olmuş .- .- .-.-.- --.- .-.-.-
    Ahlaksizligi ahlak siar edinmis bir toplum icerisinde etik çıkarım yapiyorsunuz.(samimiyetsizsiniz)? Yani demek istiyorsunuz ki toplum ahlaki sizin söyleminizle ahlaksizligi kendine ulku edinip yoldas etmisse bırakın kendi haline duzeltmeye calismayin hatta sizde kabullenin. Ha ayrica kabul etmeyenler samimiyetsiz olacak. İyimis cok mantikli geldi bana.!

Hirsiz mazlum derken siyasi hiciv dışında bir mana varsa da itikatinizi cok merak ediyorum.
    Bildiginizi okumayin, okudugunuzu bilin.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    hocam üslubuna dikkat edersen argümanımı açıklarım,
    bu şekilde istiyorsan "cevap vermeye gerek görülmeyenler kategorisine "alır hayatıma devam ederim.
    cevabı genele yazma ihtiyacım yok,
    özel mesaj olarak da gönderebilirim.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bir insan öldü diye sevinmem, varsa bir suçu adalet önünde yargılanıp kendini savunma hakkı verildikten sonra cezalandırılması ve suçuyla orantılı olması gerekir. Tamam, burası internet,kimsenin sırtında yumurta küfesi yok, sallamak serbest ama gene de biraz fren be abicim !!

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Uslubumda yanlis birsey gormuyorum ama siz yanlis idrak ettiyseniz, ozur dilerim amacim kirmak degil. Fakat ben siz derken siz bana sen diyorsaniz uslubunuza siz dikkat etseniz daha uygun olacaktir.
    Sizin yazdığınız cumlelere kendi yaptigim çıkarımla cevap verdim cevap verip vermemk sizin karariniz ben iki turlusune de saygi duyarim.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    ünlü funk hu üstadı lao tzu'nun buyurduğu üzere;
    "-bilenler söylemiyor, söyleyenler bilmiyor"

çoğunluk bu ölümle adaletin yerine geldiğini iddia etmiş, aksini iddia edenler de linçe maruz kalmış,
    bu tablonun yabancısı değilim
    konuya adalet kelimesinden yaklaşırsak; arapça kökenli bu kelime dilimizde dengeleme, denge gözetme gibi bir karşılığa denk gelir.
    hırkızlığın ya da başka suçların yasalardaki karşılığı bellidir,
    hırkızın çaldığıyla ölmesi adalete değil de olsa olsa kin ve intikam hislerinin tatmin edilmesine denk gelir.
    bunun hümanizmle ya da taoizmle bir alakası yok,
    malınızı çalan birine çok kızmanız ve ölmesini arzulamanız bu arzunuzun adil olduğu anlamına gelmez.
    pea ve sxysl bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    inşallah motorda fazla hasar yoktur.

Thigoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wing Go
    Su testisi su yolunda kırılırmış.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ünlü funk hu üstadı lao tzu'nun buyurduğu üzere;
    "-bilenler söylemiyor, söyleyenler bilmiyor"

çoğunluk bu ölümle adaletin yerine geldiğini iddia etmiş, aksini iddia edenler de linçe maruz kalmış,
    bu tablonun yabancısı değilim
    konuya adalet kelimesinden yaklaşırsak; arapça kökenli bu kelime dilimizde dengeleme, denge gözetme gibi bir karşılığa denk gelir.
    hırkızlığın ya da başka suçların yasalardaki karşılığı bellidir,
    hırkızın çaldığıyla ölmesi adalete değil de olsa olsa kin ve intikam hislerinin tatmin edilmesine denk gelir.
    bunun hümanizmle ya da taoizmle bir alakası yok,
    malınızı çalan birine çok kızmanız ve ölmesini arzulamanız bu arzunuzun adil olduğu anlamına gelmez.
    Ankaranın macunu...
    Sen hiç motur çaldırdın mı ?...
    Hele bi çaldır senin de tepkilerini görürüz ...
    Bekara karı boşamak kolay azizim...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankaranın macunu...
    Sen hiç motur çaldırdın mı ?...
    Hele bi çaldır senin de tepkilerini görürüz ...
    Bekara karı boşamak kolay azizim...
    dibimizi de dövdürmedik ama nasıl kalp kırıcı bir operasyon olduğunu öngörebiliyoruz mesela,
    mesele bu değil, daha doğrusu adalet bu değil.
    adalet suçun cezasını bulmasıdır, kısas ister, misil ister, denge ister...
    sxysl bunu beğendi.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dibimizi de dövdürmedik ama nasıl kalp kırıcı bir operasyon olduğunu öngörebiliyoruz mesela,
    mesele bu değil, daha doğrusu adalet bu değil.
    adalet suçun cezasını bulmasıdır, kısas ister, misil ister, denge ister...
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hırsız öldüğü zaman değil, hırsızlık öldüğü zaman sevinin.
    cıbırlover1 ve sxysl bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Bak gördün mü nasılda yanıldın hemen. Mesele adamın gebermesine tatmin olmak değil ki bunu da nerden uydurdun? Uydurdu? Uydurdular? Uyduruldu? Uyduruluyorlar? Uydurdunuz?

Benden iyi bilirsiniz ki memlekette hırsıza ceza yok ve bu yuzden hırsızın adalete gerek kalmadan kendi kendini idam etmesine sevindik zira kendi canına zeval gelmeseydi kim bilir daha ne kadar hırsızık yapacaktı?

Yanlış mıyım? Polislere zahmet olacaktı ona da gerek kalmadı. Zaten polis yakalasa bile başkaları serbest bırakacaktı hırsızı.
    Ali Bircan bunu beğendi.

Motosikleti
    Moto Guzzi Griso (2007) HD Sportster XL (1997)
    Alıntı Hubalahubhub adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarin obur gun helal paranizla, dişinizden, ustunuzden ayira ayira zar zor bilmem kac sene para biriktirip motosiklet alip ilk geceden caldirirsaniz umarim hirsizdan sikayetci olmazsiniz. O da bir insan sonucta belki ihtiyaci vardir helal edersiniz siz olur mu?
    Benim adima utanilacak bir durum gormuyorum. Hirsiza uzulecek degilim. Bir pislik daha eksildi oh ne guzel. Cayir cayir yansin cehennemde insallah.

İnsanlik bu mu diye duygu somurusu yapmanin da luzumu yok zannimca.
    Dünyada tek bir günah vardır aslında; o da hırsızlıktır. Bir insanı öldürdüğün zaman bir yaşamı çalmış olursun, karısının elinden bir kocayı, çocuklarından bir babayı almış olursun. Yalan söylediğinde, birinin gerçeğe ulaşma hakkını çalarsın. Hile yaptığın veya birini aldattığın zaman doğruluğu, haklılığı çalmış olursun..!''

(Uçurtma Avcısı / Khaled Hosseini)

Şimdi sana soruyorum dostum, sen hiç çalmadın mı? Kimsenin sırada önüne geçmedin mi, kopya çekmedin mi, işe girmek için araya tanıdık sokmadın mı, vb...? Nasıl oluyor da bu ölüm için oh olsun diyebiliyorsunuz? Cehennemde cayır cayır kim yanacak biz bilemeyiz ama sizin içinizde bulunan kin ve nefret eminim her gün yakıyordur sizi!!!
    drtayfun bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)