Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Fluence kullanan çoğunluğun yav olması

Motovento
    REKLAM ALANI
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    -Sıfırımdan geçenler: Sağ şeritte 80 civarı giderken vınnn diye sıfırımdan geçen fluence kullanıcıları. bazıları var milimetrik hesap yapıp öyle geçiyor, bazıları da tutturamıyor. geçen gün bunlardan birisi yanımdan öyle bir geçti ki; dizimin kapıya sürttüğünü hissettim.
    annenizin, babanızın, dedenizin, teyzenizin, halanızın kulağını bol bol çınlatıyorum.

-Kırmızı ışıkta sıkıştıranlar: Bir fluence ile sakın kırmızı ışıkta denk gelmeyin. Biliyorsunuz motosiklet kanunen trafikte bir araba kadar yer kaplama hakkına sahiptir. Kırmızı ışıkta durmuş, şeridin tam ortasında ortalama bir araba kadar yer kaplamış halde beklerken arka tekerime tamponu değdirip, kafamı çevirip baktığımda ise kenara çekil diye el kol yapan sürücü, yakın akraba olduk haberin yok.

-Yol vermeyip yarışmaya çalışanlar: Antalya da genellikle gokart pisti dışında pist olmadığı için viraj yapmak istediğimde virajlı yol güzergahlarını tercih ederim. Buda başıma gelmiş bir olay, korna ve selektör ikilisini kullanarak yol istememe rağmen benimle yarışıp güzelim virajları bana zehir eden genç kardeş. Tam geçmem için bir boşluk oluyor, bu kardeş geçeceğim yere kırıp beni aynadan dikizliyor. Arabada ki diğer 2 kişiyle de birşeyler konuşup gülüyorlar. YA SABIR diyip kenara çekiyorum, 5 dk trafiğin akmasını bekliyorum, kaskımı çıkarıp bir iki nefes alıp yola devam ediyorum, oda ne? fluence yavaşlamış beni bekliyor.

-Hatalı sollama yapanlar: Sollama yapılmaması gereken, en sıkıntılı yerde sollama yapıp sizi hiç iplemeden, sağa sola çekilmeden üstünüze doğru sizin şeridinizden gelenler. En çok korktuğum fluence kullanıcı türlerinden birisi. Ben emniyet şeridine geçip şeridimden ters gelen arabaya yol vermesem adam arkasına bile bakmadan ezip geçecek. Görmüyorda değil, adamla göz göze geliyoruz gözlerimin içine baka baka üstüme sürüyor.

Trafikte hiç kimseyle muhatap olmamama rağmen bu sabah fluencecinin birisiyle tartıştım. İşe gidip gelirken ybr 125 kullanıyorum. hızlanmak istediğimde biraz gecikmeler oluyor. Sonuçta 10 beygirlik motor, çok birşey bekleyemezsiniz ama bana bas bas korna çalıp "hadi laaa" diye camdan bağıran arkadaş bunun farkında değil.

Acaba sadece benmi fluencecilerin gazabına uğruyorum? yoksa bu tipler sadece antalya ve çevresinde mi var?

Yazdıklarım genellikle fluence kullananlarda sıkça gördüğüm şeyler. Yola atlamalar, sinyalsiz şerit değiştirme gibi şeyleri dahil etmiyorum.

Trafikte en çok saygı gördüğüm kişiler genellikle bayanlar oluyor.

Belki aramızda fluence kullanıcıları vardır, kimse gocunmasın. "kullanan çoğunluğun" diye başlıkta özellikle dikkat ederek kullandım.

Bilmiyorum bu insanların sevgilisini zamanında motorcunun birisimi kaptı? yoksa hayatları boyunca motosiklete binecek cesareti olmadıkları için motosiklet sürenleri kıskanıyorlarmı? nedir bu motosiklet düşmanlığı? bu sorum trafikte motosikletleri ve sürüclerini adam yerine koymayan tüm arabacılar için.
    kahveisteyen ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    R25
    İstanbuldayım söylediklerin arada bi oluyor ve şu meşhur fluencin aynasına değmeden kapısına ayağını sürtmen ilginç geldi..

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbuldayım söylediklerin arada bi oluyor ve şu meşhur fluencin aynasına değmeden kapısına ayağını sürtmen ilginç geldi..
    solumdan geçip tekrar önümde ki şeride girmek için erken sağa dönmeye çalıştı.
    Arka kapının ortalarından, arka çamurluğun ortalarına doğru yarım metre civarı bir sürtünme oldu, araba çok hızlıydı, saniyelik bir olaydı.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    1.5 dizelleri mi diyon benzinlileri mi?
    çok böyle kategorize etmemek lazım,
    şirket arabaları genelde daha sorumsuzca kullanılıyor diyebilürük belki.

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Paris'te gördüm en sol şeritle orta şerit arasında yolu açıyor araçlar motosikletler oradan geçiyor yol vermeyenlerin aynalarina tekme atıp kiriyorlarmis ondan cekiniyormus sürücüler 😁
    bursalıali bunu beğendi.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Bir genelleme yapmak doğru değil. Fakat, benim de benzer gözlemlerim var. Bu model, araç kiralama şirketleri tarafından kullanılıyorsa sürücüleri de gavur gibi kullanıyor olabilir. Uzak durmak, yolundan çekilmek, dikkat etmek en iyi çözüm. Yolda giderken hak hukuk aramak yerine bir çok aracın ilkel canlılar tarafından kullanıldığını unutmamak sağlığımıza iyi gelir.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Yollarda gördüğüm 07 plakaların %99.9'unun mal olması sebebiyle Fluence'dan çok Antalya'ya bağladığım bir durumdur. Diğer yandan bir 34 plakalı şirket arabası terörü de ayrıca var tabii...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:35 ----------

Alıntı Muvakkit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paris'te gördüm en sol şeritle orta şerit arasında yolu açıyor araçlar motosikletler oradan geçiyor yol vermeyenlerin aynalarina tekme atıp kiriyorlarmis ondan cekiniyormus sürücüler ��
    Ben tekme atmasam da 10 yıldır o şeritten sürüş yapıyorum ne kimse sıkıştırıyor ne de üzerime çıkıyor. Sağ şerit müptelası İstanbul'lu arkadaşlara duyurulur.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Fluance, yeni clio, kangoo,doblo vb araçlar hep flo oluyor çoğunluğu ve sorumsuzca kullanılıyor , adam patrona kızıp arabayı kasisten atlatarak kullanıyor hor bakıyor dikkat etmiyor. Zaten bu araçların temizi o yüzden yok piyasada hepsi patlak normal

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yollarda gördüğüm 07 plakaların %99.9'unun mal olması sebebiyle
    Geri kalan %0.01 de sen misin?
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Sercan_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r--13
    Yollarda gördüğüm 07 plakaların %99.9'unun mal olması sebebiyle Fluence'dan çok Antalya'ya bağladığım bir durumdur. Diğer yandan bir 34 plakalı şirket arabası terörü de ayrıca var tabii...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:35 ----------

Ben tekme atmasam da 10 yıldır o şeritten sürüş yapıyorum ne kimse sıkıştırıyor ne de üzerime çıkıyor. Sağ şerit müptelası İstanbul'lu arkadaşlara duyurulur.
    Yaptığın genellemenin oranına bakarsak banada mal diyorsun burda.Aslında başka illerden gelen 'abazalar' olmasa Antalya trafiği rahatlar.Eline 3-5 kuruş benzin parası geldimi adam soluğu burda alıyor.Akşama kadar gezip defolup gidiyor.

Antalyada hem araba hemde motor kullanıyorum.Şahsen çok büyük bi olay başıma gelmedi.Sıkıştıran oluyor tüm türkiyede olduğu gibi.Bursa dahil tüm türkiyeye %99,9 mal diyemeyiz.Kırmızı ışıkta durup yanından geçerken onlar o sıkışık trafikte beklemenin sinirini kıskançlığını yaşıyor zaten.Çokta takmamak lazım.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    r25
    Antalya'da motosiklet kullanmak bana çok rahat geliyor özellikle kışın.havaların ısınmasıyla olaylar değişti anlamış değilim.yavaş gidersen illa biri gelip ya dibinden geçiyor ya şeridine giriyor

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Ybr'mi kıskanıyorlar demek;
    Batı bizi kıskanıyor! demekle eşdeğer

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Oransal genelleme yapılınca niye üzerinize alınıyorsunuz anlamıyorum ? O kalan %0,01'i öyle olmayanlar için verdim. O da sen misin diyen arkadaşa cevabım da şu : Plakam 07 değil ama olsaydı evet o da benim derdim. Bu arada şunu da bir tespit olarak ilave edeyim. Geçen hafta Bodrum'a gittim. Normalde benim için 48 plakalar aynı oranda sabıkalıdır. Orada kimbilir nelerle karşılaşacağız diye düşünürken bir baktım trafik gayet normal ve sıkıntısız. Aynı şeyi 26 plakalı araçlar için de söylerim. Oraya gidince de sorun yoktu. Keza ben Antalya'dayken de rahatsız bir durum yaşamamıştım. Buradan çıkardığım sonuç bu şekilde mimlediğim plakaların kendi şehirlerinde aynı şekilde araç kullanmadıkları oldu. Bursa trafiği bu konuda benim için en kötüsüdür. Artık burada gördüğüm farklı plakalı araçlar belki de plakanın bağlı olduğu illerden satın alınmışlardır diye düşünmeye başladım.

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Tesadüfün böylesi, daha dün adliyenin orada bu model araç sağımdan neredeyse sıfır solladı geçti. Işıklarda napıyorsun deyince güneş gözlüklerini hafif indirip gevşek gevşek Pardon dostum yaaa, şirkete yetişiyorum daaa.... falan filan zırvaladı gitti. Hayatımın en anlamsız 25 saniyesi idi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Trafikte en cok saygi gordugunuz kisiler bayanlar degil mersedes suruculeridir daha bi tane selektor korna yapani tartisani gormedim
    GT250rAlanya bunu beğendi.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Söylediklerinize katılmakla birlikte şunları eklemek istiyorum.

Ankara'da özellikle 34 plaka Fluence, Clio, Focus, Linea, Egea, C'elysee midir nedir, 301. Bu araçlardan gına geldi. %99 u şirket aracı.

Anlaşmalı mı sürüyorlar bilmiyorum, sürüşleri hep aynı. Söylediklerinizin herbiri dahil, ek olarak 82 hız sınırlı yolda 120 ile gitmek, arkaya girip selektör yapmak gibi benzer özellikleri var. Çok kulak çınlatıyorum.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Adam cebinden mazot almıyor,sigorta/kasko yapmıyor,tamir bakım yaptırmıyor,vs.vs.hee ceza gelse arkadan bir şekilde çalıştığı firma idare

edebiliyor..umrunda olmaz diğer şeyler..saygı,trafik bilinci,vb.esasında bu tarz kişilerin suçu yok,asıl sorun bu tip insanların altına araç veren

firmada,gerçi firmada işinin görüldüğüne bakıyor.

Düzelmez bu böyle artarak gider arkadaşlar,ınsanlık ve saygının cenaze namazını kılalı çok oldu...

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Empati yapalım: altında şirket aracı var. Çeşitli işlerin var akşama kadar süren kısıtlı. Araban turbo dizel yüksek torklu gaza bastın mı uçak gibi hızlanıyor. Trafik açık önün boş. A bi dk, yolu ortalamış bir motor tın tın hızlanmaya mı çalışıyor?
    Aynı şey motorcu için geçerli: altında motor ver her yerden geçer trafikte akar gidersin. Şerit araları, emniyet şeridi, en solun solu hep senin bas git. Şeridi ortalamak vakit kaybı.

Wolverine, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Discover 150F>Cbr 600RR
    Uzay gemisi hocam bişeyi merak ettim ybr ile giderken yaptıkları saygısızlığı R1 ile giderken yapabiliyorlarmı?
    Azalma oluyormu böyle durumlarda?

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Oransal genelleme yapılınca niye üzerinize alınıyorsunuz anlamıyorum ? O kalan %0,01'i öyle olmayanlar için verdim. O da sen misin diyen arkadaşa cevabım da şu : Plakam 07 değil ama olsaydı evet o da benim derdim. Bu arada şunu da bir tespit olarak ilave edeyim. Geçen hafta Bodrum'a gittim. Normalde benim için 48 plakalar aynı oranda sabıkalıdır. Orada kimbilir nelerle karşılaşacağız diye düşünürken bir baktım trafik gayet normal ve sıkıntısız. Aynı şeyi 26 plakalı araçlar için de söylerim. Oraya gidince de sorun yoktu. Keza ben Antalya'dayken de rahatsız bir durum yaşamamıştım. Buradan çıkardığım sonuç bu şekilde mimlediğim plakaların kendi şehirlerinde aynı şekilde araç kullanmadıkları oldu. Bursa trafiği bu konuda benim için en kötüsüdür. Artık burada gördüğüm farklı plakalı araçlar belki de plakanın bağlı olduğu illerden satın alınmışlardır diye düşünmeye başladım.
    Zonguldak için de düşüncelerini alabilir miyim?
    Kafan varsa kask kullan.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)