Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motoran Spada xfire 200 efi enjeksiyonLu radyatörLü 6 vitesLi 2017 modeL

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoran'ın iki senedir Anton hariç Spada modellerinde enjeksiyon var. Aslında 100 cc cup'ı alıp kenara koymak lazım. Enjeksiyonla artık benzinsiz gidiyordur o...

Anton 200 modelini de fiyatından dolayı kimse almadı ama şu anda 6000 TL'ye alınabiliyorsa çok güzel motor. Derbi ETX 150'nin 200 cc versiyonu...
    antonu incelemiştim fuarda enrudo desen değil kros desen hiç değil 6000 bin eder mi tartışılır eder zaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:18 ----------

Benimkinin FotoğrafLarı http://www.motosiklet.net/forum/members/130225-albums4056.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    arkadaş 60 kmde şu devir olursa son devirde 180 olur diyor. tork ve güç eğrisinden haberi yok galiba.

genç bi arkadaşımızsın belli. o motorun yapacağı uçsan kaçsan top 130kmh. dahasını yapmaz. yapamaz. 15 beygir. sen 15 beygirle 180 yaparsan ben de benim pulsarla 24 beygirle en az 250 yapmam lazım

Alıntı volkanmet86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş 60 kmde şu devir olursa son devirde 180 olur diyor. tork ve güç eğrisinden haberi yok galiba.

genç bi arkadaşımızsın belli. o motorun yapacağı uçsan kaçsan top 130kmh. dahasını yapmaz. yapamaz. 15 beygir. sen 15 beygirle 180 yaparsan ben de benim pulsarla 24 beygirle en az 250 yapmam lazım
    şanzumanın izin verdiği 180km/h dedim dyno testin gözümle gördüm kardeşim yolda giderken 155km/h civarı basıyo diyorum tabiki hafif meyil olacak yolda vede rüzgar olmayacak senin pulsar tabikide daha iyi ona bişey demiyoruz ama sonuçta 200cc biyerden sonra canı bitiyo yanlış mıyım

bini69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GW 250 inazuma
    Selamlar arkadaşlar.konuyu uzaktan takip ederken müdahale etme gereği duydum.Hopalı hemşerim belliki daha yeni,bir şeyler tecrübe etmeye başlamış.Dyno da rüzgar vb. kayıpların olmadığı ortamda motor devrinin izin verdiği ölçüde o sürati gösterir,Lakin işin içine rüzgar, yük gibi etkenler girince hızı doğal olarak düşer.
    Şimdi ben bu motoru galiba 2 güne alacağım,satan kişi bizzat 152 kmh gördüğünü söyledi,şimdi boş lakırtıyı bırakıp bu motora yoğunlaşalım.Kullanan lar cbf 125,ybr 125 gibi kıyaslama yapabilirlermi.durum acil destek bekliyorum

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Motorun şekli çok güzel. Ybr tarzı bisiklet alacağıma bunu alırım. (eğer alıp hemen satmayacaksam binceksem düzgün kullanıldığında uzun süre götürür bu motor.)

Alıp 3-5 ay sonra satcaksam ybr alırım çünkü bu motorun piyasası yok, ybr yi yoldan geçen adama satarsın.

Hız olarak sondaki 1.000-2.000 devir civarını zaten çevirmez diye düşünüyorum yani topspeed denemesi yaparken o son devirleri çeviremiyorlar. Bence yapcağı yokuş aşşağı topspeed 145 olur. Düz yolda 140 max

Alıntı bini69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar.konuyu uzaktan takip ederken müdahale etme gereği duydum.Hopalı hemşerim belliki daha yeni,bir şeyler tecrübe etmeye başlamış.Dyno da rüzgar vb. kayıpların olmadığı ortamda motor devrinin izin verdiği ölçüde o sürati gösterir,Lakin işin içine rüzgar, yük gibi etkenler girince hızı doğal olarak düşer.
    Şimdi ben bu motoru galiba 2 güne alacağım,satan kişi bizzat 152 kmh gördüğünü söyledi,şimdi boş lakırtıyı bırakıp bu motora yoğunlaşalım.Kullanan lar cbf 125,ybr 125 gibi kıyaslama yapabilirlermi.durum acil destek bekliyorum
    ben mi anlatamıyorum yoksa siz mi anlamıyosunuz dyno testinde yani şu bazı servislerde olan yerde hareket eden bi zemine sabitliyolar orda ölçüm yapılar 1 2 3 4 5 6. vitesde baktılar son 180km zaten açıklamada yazdım güzel kardeşim hafif meyilli yolda 155km/h civarıdır son 5 SENEDİR MOTOR ÜSTÜNDEYİM bu arada büyük harfle yazdım ki iyice oku diye 125cc lerle kıyaslama istiyosun HELAL SANA BRAVO

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:58 ----------

Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun şekli çok güzel. Ybr tarzı bisiklet alacağıma bunu alırım. (eğer alıp hemen satmayacaksam binceksem düzgün kullanıldığında uzun süre götürür bu motor.)

Alıp 3-5 ay sonra satcaksam ybr alırım çünkü bu motorun piyasası yok, ybr yi yoldan geçen adama satarsın.

Hız olarak sondaki 1.000-2.000 devir civarını zaten çevirmez diye düşünüyorum yani topspeed denemesi yaparken o son devirleri çeviremiyorlar. Bence yapcağı yokuş aşşağı topspeed 145 olur. Düz yolda 140 max
    benim 150cc motoran vardı 14 bin devirde 135 le radardan geçti göstergede en son 11 bin devir vardı ben orayı bayağa bi geçmiştim radar olan sahil yolunda denedim özellikle bu arada plakam yoktu 135 gösterdi NE YANİ SEN DAHA İYİ Mİ BİLİYOSUN RADARDAN o motorun 135 bastığı yerde bu rahat 160 basar kullanan benim siz değiLsiniz o yüzden başkasının maLını küçümseyerek konuşmayın

Dostlar adam zaten yazmış dyno testinde 180 diye niye zorla yolda 180 yapmaz yok sen acemisin yok yenisin diyip duruyonuz. Adam açıklama yapmış zorlamayin gayri.
    Bu arada kardeşim motorun hayırlı olsun inşallah uzun uzun kmlerce kullanırsın.

Alıntı WhoAmI? adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar adam zaten yazmış dyno testinde 180 diye niye zorla yolda 180 yapmaz yok sen acemisin yok yenisin diyip duruyonuz. Adam açıklama yapmış zorlamayin gayri.
    Bu arada kardeşim motorun hayırlı olsun inşallah uzun uzun kmlerce kullanırsın.
    saoL başkan ya senin gibi anLaşıyLı birine rastLamak ne güzeL ben anLatıyorum anLamıyoLar insan bi yazdığım açıkLamayı okurda ondan sonra yorum yapar yok işte kafada demek ki saoL tekrardan

tasarımı gayet güzel. Güle güle kullanın.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Hayirli olsun müdür,tekerine taş degmesin,mal sahibine göre kişler,bakimlarini duzgun yap,zaten efendi bir kullanicisin sanirim,motorun cigerini yakma,limitlerde kullanma,sollama vs.haricinde 120-130 vb.hizlarda surekli seyretmen saglikli olmaz,motorun ahini almana degmez,max 100/110 ideal,bu sekilde yillarca hizmetkarin olur,hadi kal saglicakla..

Motosikleti
    SUZUKİ GW 250 inazuma
    Sana ne diyimki şimdi ben.sana adam gibi daha önce kullandı isen cbf 150,ybr 125 ile ivmelenme,güç gibi şeylerini kıyasla diye iki motor adı verdim,senin verdiğin cevaba bak.Karşılaştır diyince ne anladın,illa biri birini dövmesi mi lazım.bindiysen diğer motorlara bu ondan güçlü dersin yada güçsüz dersin olur biter.Bu demek değildirki bu ondan kaliteli veya kötü.yıllardır bu siteye üyeyim.10 senenin üstüne senin için yazdım ,gene pişman oldum.bilmiyorsanız sohbeti yapmayın kardeşim,burası bilgi alış veriş ortamı,karşındaki merak ettiğini soracak tabii.kaldıramıyorsan başlık açma.
    O zaman banane sen motor almışsan paylaşımda bulunmayacaksan ne diye başlık açıyorsun

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun müdür,tekerine taş degmesin,mal sahibine göre kişler,bakimlarini duzgun yap,zaten efendi bir kullanicisin sanirim,motorun cigerini yakma,limitlerde kullanma,sollama vs.haricinde 120-130 vb.hizlarda surekli seyretmen saglikli olmaz,motorun ahini almana degmez,max 100/110 ideal,bu sekilde yillarca hizmetkarin olur,hadi kal saglicakla..
    çok teşekkür ederim zaten tavsiye edilen en sağlıklı hız 100km/h

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:26 ----------

Alıntı sarpgray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tasarımı gayet güzel. Güle güle kullanın.
    saol başkan zaten ilk defa görenLer abi 300 basıyo mu diyoLar

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:30 ----------

Sana ne diyimki şimdi ben.sana adam gibi daha önce kullandı isen cbf 150,ybr 125 ile ivmelenme,güç gibi şeylerini kıyasla diye iki motor adı verdim,senin verdiğin cevaba bak.Karşılaştır diyince ne anladın,illa biri birini dövmesi mi lazım.bindiysen diğer motorlara bu ondan güçlü dersin yada güçsüz dersin olur biter.Bu demek değildirki bu ondan kaliteli veya kötü.yıllardır bu siteye üyeyim.10 senenin üstüne senin için yazdım ,gene pişman oldum.bilmiyorsanız sohbeti yapmayın kardeşim,burası bilgi alış veriş ortamı,karşındaki merak ettiğini soracak tabii.kaldıramıyorsan başlık açma.
    O zaman banane sen motor almışsan paylaşımda bulunmayacaksan ne diye başlık açıyorsun
    o dediğin bisikLetLeride kuLLandım AİLENİN ÜVEY EVLATLARI İŞTE neyini kıyasLıyayım

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu saçma sapan hız tartışmalarını sevmiyorum ama yine de yazayım. Ölçüm cihazında yaptığı hızı motor yolda yapamaz çünkü işin içinde rüzgar faktörü vardır. Bunu da söyle ispatlarım, cihaza bağlı iken motorun arkasına paraşüt bağlarsanız yine 180 yapacaktır ama yolda o paraşütle en fazla 100 yapar. Dinamomtre'nin amacı gücü ölçmektir, oradaki sürat çıktısının bir önemi yoktur.

Bu motor kaç yapar peki diye soracak olursanız onu bilemem ama dik bir yokuş falan yoksa 160 da yapamaz. Sürat işi güce bağlıdır ve 15 BG'lik bu motor 25 BG'lik Pulsar'ı sürat olarak geçemez. Pulsar en fazla kaç yapıyor önce bir ona bakın. Diğer yandan sitesinde yazan 6700 TL için gayet güzel ve fiyat/performans ürünü bir motor olduğunu düşünüyorum. Gidip de YBR'ye 7000 TL vermektense bunu almak çok daha akıllıca olur.

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu saçma sapan hız tartışmalarını sevmiyorum ama yine de yazayım. Ölçüm cihazında yaptığı hızı motor yolda yapamaz çünkü işin içinde rüzgar faktörü vardır. Bunu da söyle ispatlarım, cihaza bağlı iken motorun arkasına paraşüt bağlarsanız yine 180 yapacaktır ama yolda o paraşütle en fazla 100 yapar. Dinamomtre'nin amacı gücü ölçmektir, oradaki sürat çıktısının bir önemi yoktur.

Bu motor kaç yapar peki diye soracak olursanız onu bilemem ama dik bir yokuş falan yoksa 160 da yapamaz. Sürat işi güce bağlıdır ve 15 BG'lik bu motor 25 BG'lik Pulsar'ı sürat olarak geçemez. Pulsar en fazla kaç yapıyor önce bir ona bakın. Diğer yandan sitesinde yazan 6700 TL için gayet güzel ve fiyat/performans ürünü bir motor olduğunu düşünüyorum. Gidip de YBR'ye 7000 TL vermektense bunu almak çok daha akıllıca olur.
    Eline sağlık güzel yazmışsın ama pulsar 23,5 beygir spada 15,5 beygir doğrusu budur girip siteye bakabilirsin arada 8 beygir fark var ama top speedte taş çatlasın pulsar 10km/h daha hızlı gider mesele tabikide top speed değil ama fiyat olarakta pulsar 6000 bin tl daha pahalı arkadaşta var pulsar geçen zorladım en son 158 gördüm dedi ha bazıları modifiye yapar öyle video atar nete bazıları bitmiş motorla video çeker atar benzinim yoktu hiç motor çalışıp stop ediyodu 5 liralık attırmıştım alırken 1 haftadır kullanıyorum 38 km deyim şuan ve uyarı ışığı full yanıyo koltuğun altına 1 litre koydum bidonla tahminim 3 4 km daha gider ha uyduruyo diyebilirsin ama zaten basmıyorum bende çeyrek gaz kullanırım hep

Motosikleti
    SUZUKİ GW 250 inazuma
    sen öyle kullan yakında benzin pompasını kucaklarsın

Motosikleti
    JOYMAX250İ
    radyatörden kasıt sanırım yağ soğutma için

sen öyle kullan yakında benzin pompasını kucaklarsın
    bu sadece deneme amaçlı 1 litreyle kaç km gider diyeydi ve 42.km de stop etti yedeği koydum hemen sonrada fulledim depoyu evet az yakıyomuş makina belkide çeyrek gaz kullandım diyedir

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:54 ----------

Alıntı muratipek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    radyatörden kasıt sanırım yağ soğutma için
    evet gidonun altında radyatör var motorun içindeki yağı devirdaim yapıp soğutuyo ve gerçektende işe yarıyo

Motosikleti
    pulsar 200ns
    Alıntı HOPALI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sadece deneme amaçlı 1 litreyle kaç km gider diyeydi ve 42.km de stop etti yedeği koydum hemen sonrada fulledim depoyu evet az yakıyomuş makina belkide çeyrek gaz kullandım diyedir

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:54 ----------

evet gidonun altında radyatör var motorun içindeki yağı devirdaim yapıp soğutuyo ve gerçektende işe yarıyo
    42kmde mi anladın bunların hepsini öle saccma sapan daha yeni motora zarar verebilicek şeyler yapıcagına keske bize danışsaydın zater motor rodajda biraz fazla yakar odenemeyi yapıp fullemek yerıne aldığında fullicektin sonra 50km 100km kac ıstersen gittikten sonra tekrar fulletıcektın kac lt almıssan okadar yakmıştır bukadar basit motorun agzına sıcmaya gerek yok kac lt yakıyor diye

Alıntı Mr.Duke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    42kmde mi anladın bunların hepsini öle saccma sapan daha yeni motora zarar verebilicek şeyler yapıcagına keske bize danışsaydın zater motor rodajda biraz fazla yakar odenemeyi yapıp fullemek yerıne aldığında fullicektin sonra 50km 100km kac ıstersen gittikten sonra tekrar fulletıcektın kac lt almıssan okadar yakmıştır bukadar basit motorun agzına sıcmaya gerek yok kac lt yakıyor diye
    sıçmaktan kastın benzini bitince direk benzin koymak mı yoksa çalışsın diye habire marşa basmak mı çünkü ben birincisini yaptımda

Motosikleti
    pulsar 200ns
    depoda çok az benzin olduğundan söz ediyorsun o motor bayır aşağı giderken vs benzini çekmediğinde zorlamanın manası yok kendinde söylüyorsun stop edecek vaziyette diye ''benzinim yoktu hiç motor çalışıp stop ediyodu 5 liralık attırmıştım alırken 1 haftadır kullanıyorum 38 km''

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)