Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Elveda (Motosiklete binmeyi bıraktım)

Motovento
    REKLAM ALANI
    metalman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklete binmek hep hayalimdi, 25 yaşımda A sınıfı ehliyet aldım, ama motosiklet alamadım bir türlü, aile baskısı, sonra maddi imkansızlıklar, evlilik çoluk çocuk derken geçen sene arkadaşlarımın gazı ile aldık bir 250cc chopper.

O kadar hayal et falan hiç umduğum gibi değilmiş. Özellikle soyunma giyinme faslı beni benden aldı, giyin soyun kafada 1500gr kask, deri mont. Durunca yanarsın gidince donarsın, Ankara da 6 ay binemezsin, ikide bir zincir yağlarsın, otomobilerin arasından öyle rahat sıyrılamazsın chopper ile araba gibi beklersin, silip parlatmayınca çirkin durur sürekli el bezde, motor güneşten yanar için cız eder, yağmurda ıslanır için cız eder, kapalı garajın yoksa branda ile motoru koruyacaksın ama en az 20 dakika eksozun soğuması gerek, vergisi algısı sigortası, montu kaskı eldiveni, hanım binemez korkar, seni de bindirmez, bir yere gidip gelsen surat bir karış.

Sattım kurtuldum, bir senedir öyle büyük bir yük varmış ki sırtımda anlatamam. Amatör bisikletçiyim, fitness yapıyorum ama motor bunların zamanından da çalıyordu. Şu an kuşlar kadar hafifim bisikletime binmek istiyorum. Burada okuyorum ev iş arası 6 km ne alsam, bisiklet al kardeşim ne gerek var motora? Ben ettim sen etme.

40 yaşında bu işlere kalkışırsan böyle olur, neyse sattık kurtulduk, denemiş olduk. Tekrar motor alırım belki, ancak küçük bir kasabada yaşayabilirsem, ufak bir scooter, kafada yarım kask o kadar.

Kendi adıma böyle hissediyorum.
    SAZMAN ve fazil bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sen git, o gitsin, şu gitsin. bu motorları kim sürecek?

şaka şaka...
    Romedon, espresso, MotorKafa ve 10 diğerleri bunu beğendiler..

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    sizi mutlu eden aksiyonu almışsiniz. Aklınızda kalmamasi adina denemeniz iyi olmuş. Sıcak 30 derece üzerimde full deri 2 parça tulum ama hiç koymuyor kan ter içinde devam ediyorum.

Umarım herşey istediğiniz gibi olur. (Bu arada ben 35.5 oldum 5 ay sonea 36 )
    metalman ve oggomoggo bunu beğendiler.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Bnde araba aldım,vergisi algısı cizilcek derdi,trafik beklemesi,sürekli doldurma malzeme alma süreci,cebimde akrep var gibiydi,Sattım ybr aldım sigortası cart curt takımla 6 ya geldi,kus kadar rahatım dünya varmıs dedim ailem karsı ama güzel kullanınca seslenmiyorlar keyif için aldım silip parlatıyorum otoparkta izliyorum eve ckıyorum
    pea, bursalıali, Capitao_3 ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Usta sen bildiğin nefret etmişsin ya.Ama bence ufak bir mantık hatası var.Senin yanlışın cruiser motor almak olmuş.Bir naked alsaydın bu sorunların çoğunu yaşamazdın.Sen sanıyor musun ki buradaki herkes güllük gülistanlık yaşıyor.Ben şahsi olarak tüm o saydığın sorunları motora binerek absorbe ediyorum.Unutuyorum.Eğer içten içe bir sevgin ilgin merakın varsa motora bu sorunlar zaten sana böyle büyük görünmezdi.
    aquarist4, Seko, bursalıali ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    acikcasi ben 26 yasindayim, aileyi ikna edeli 7-8 sene oldu. evli de degilim cocugumda yok. 17 yasindan beri motosiklet camiasinda olaraktan o deri kiyafetlerin icinde kavrulmaya bayiliyorum.
    biraz gencligin verdigi korkusuzlukta var tabi. 35 li yaslarda olsam eminim otobanda olumune 299 gitmek gibi bir cilginlik yapmazdim.

size saldiriya gecebilirler aman diyim. "sen gercek motorcu degilmissin ulen!!!" hahah
    Hersey gonlunuzce olsun. Kendi adiniza dogru olani yapmissiniz.
    metalman bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Motor seçiminiz yanlış olabilir naked var trafikte bisiklet gibi sürüyorum
    aquarist4, metalman ve motörcü bunu beğendiler.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Sen binmezsen, ben binmezsem, biz binmezsek nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa...
    bursalıali, metalman ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    Kendını Avutma yöntemi Güzel ve Başarılı buluyorum =)
    SAZMAN bunu beğendi.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Ne diyelim, hayırlısı olsun. En azından keşke dememiş oluyorsun. Çocukluğumdan itibaren dayım sayesinde motosikletle yatıp, motosikletle kalkıyordum nerdeyse. Fakat ailem hep karşıydı. Önce B sınıfımı ehliyetimi 20 yaşımdayken aldım çünkü istemediğim için ancak bu kadar geciktirebilmiştim. 3 yıl sonra ise evdekilerle kavga gürültü sonrası rest çekerek A2'yi aldım ve sonrasında 17 yıl bir şekilde motosikletsiz bir hayatım oldu. Ta ki arkadaşımın tatile giderken Fazer 8 ABS'yi bana bırakana kadar. 10 gün sonra tatil dönüşü "bana motor arayalım" diyerek karşısına çıkana kadar. Kanımdaki o aşk közlenmemiş, tekrar alevlenmişti. 2012'de aldığım Diversion, 2015'te MT 07'ye bıraktı yerini. Ne motoru kapatıp açma, ne de giyinip soyunma sıkıntısı bu aşkı durdurabilir. Arabam 10 gündür evin önünde yatıyor. Sadece kışları evden çıkarken yağmur varsa motoru açmaya kıyamıyorum. Arabayla dışarı çıktığım zaman park yeriydi, stresiydi, 5 kişilik bir aracı özel olarak kullandığımı da düşünerek sanki sırtımda taşıyorum arabayı.. Herkesin tercihi bu yönde olamaz tabi ki. Seçiminizin hayırlı olmasını diliyorum.
    bursalıali, metalman ve motörcü bunu beğendiler.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    alışmadık yerde don durmazmış. Belkide böylesi daha hayırlıdır.
    bursalıali, metalman ve Riptalon bunu beğendiler.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Yazdıklarınızdan çıkarttığım ; bu iş size göre değil metalman.....
    aquarist4, bursalıali ve metalman bunu beğendiler.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Motosiklet virüsünün etki etmediği TARİHTEKİ İLK ADAM..
    aquarist4, bursalıali, metalman ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen git, o gitsin, şu gitsin. bu motorları kim sürecek?

şaka şaka...
    Kendi kendime gülüyorum hala. Millette diyor hayırdır hocam. Eksik olma bugün de güldük :D
    bursalıali bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    hayırlısı olsun,

çapır motorlar oturuşu rahat bilinsede super sportlar gibi günlük kullanıma uygun değildir..

özellikle sıkışık trafikte manevrası adamı canından bezdirir

bende bu aralar elektrikli bisiklet Goccia ya takmış vaziyetteyim..

sehir içi bir kaç gün test etme fırsatım olsa almaya karar verebilirim
    metalman bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    scooter'la başlasaymışsın keşke. elveda.
    metalman ve SAZMAN bunu beğendiler.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    chopeer pişmanlıktır
    metalman bunu beğendi.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    şu kısa hayatta öğrendiğim tek ders şudur: geriye dönüp baktığında, keşke demiyeceğim bir hayatım olsun.
    bu bakımdan insanın hayallerini peşinden koşması çok güzel bir şey.

sorun şu ki, o hayaller bazen hayal edilen gibi çıkmıyor.
    chopper hayal etmişsin, özgürlük hayal etmişsin...ama hayal ederken (çok normal olarak) gülün dikenlerini düşünmemişsin.

en azından hayalini gerçekleştirdin.
    metalman ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı metalman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklete binmek hep hayalimdi, 25 yaşımda A sınıfı ehliyet aldım, ama motosiklet alamadım bir türlü, aile baskısı, sonra maddi imkansızlıklar, evlilik çoluk çocuk derken geçen sene arkadaşlarımın gazı ile aldık bir 250cc chopper.

O kadar hayal et falan hiç umduğum gibi değilmiş. Özellikle soyunma giyinme faslı beni benden aldı, giyin soyun kafada 1500gr kask, deri mont. Durunca yanarsın gidince donarsın, Ankara da 6 ay binemezsin, ikide bir zincir yağlarsın, otomobilerin arasından öyle rahat sıyrılamazsın chopper ile araba gibi beklersin, silip parlatmayınca çirkin durur sürekli el bezde, motor güneşten yanar için cız eder, yağmurda ıslanır için cız eder, kapalı garajın yoksa branda ile motoru koruyacaksın ama en az 20 dakika eksozun soğuması gerek, vergisi algısı sigortası, montu kaskı eldiveni, hanım binemez korkar, seni de bindirmez, bir yere gidip gelsen surat bir karış.

Sattım kurtuldum, bir senedir öyle büyük bir yük varmış ki sırtımda anlatamam. Amatör bisikletçiyim, fitness yapıyorum ama motor bunların zamanından da çalıyordu. Şu an kuşlar kadar hafifim bisikletime binmek istiyorum. Burada okuyorum ev iş arası 6 km ne alsam, bisiklet al kardeşim ne gerek var motora? Ben ettim sen etme.

40 yaşında bu işlere kalkışırsan böyle olur, neyse sattık kurtulduk, denemiş olduk. Tekrar motor alırım belki, ancak küçük bir kasabada yaşayabilirsem, ufak bir scooter, kafada yarım kask o kadar.

Kendi adıma böyle hissediyorum.
    Sürmesi oturması kalkması rahat, yaşınıza da uygun vs diye düşünüp çapır almışsınız sanırım ama şehir içi için çok da rahat değildir. Ha, uzun yolda görece keyiflidir. Çapır sürüyorsunuz diye de illa deri kıyafet giymeniz gerekmez aslında
    Size şehir içi naked ya da rx3i tarzı enduromsu(yol endurosu) bir motor gerekliymiş.
    Soyunma giyinme dediğiniz gibi gerçekten de, ama işe giderken ve işten dönerken 10+10=20 dakka giyinmeye harcadığım zamanın, motosiklet kullanarak kazandığım (sıkışık/kilit trafikte filtreleme yaparak)günlük 2buçuk saatin yanında sıkıntı olmuyor. E, siz çapır kullandığınız için aralardan gitme olayında da sıkıntıya düşmüşsünüz.

Benim motorumda(pulsar 200ns)ekzoz sizinki gibi kocaman değil de ufacık ve ortada olduğu için ekzozun soğumasını falan hiç beklemedim şimdiye kadar. Kapalı garajım da yok ama her zaman branda ile kapatırım, güneşten de yanmaz, yağmurdan da ıslanmaz,yazlık branda motorun arkasında durur. 250cc'nin yıllık vergisi 100küsür tl, laf edilecek bir şey değil bana göre.
    Ankara'dayım, yılda 8 ay rahat sürüyorum.
    Hanım kısmına denilebilecek hiçbirşey yok, hanımdır haklıdır, nokta.

Motosiklet ayrı bir olay(seçiminiz de yanlış gibiymiş) ama 6km için bisiklet de mükemmel seçim, zaten bisiklet geçmişiniz de varmış.
    Hiç olmazsa içinizde kalmamış, denememiş olmamışsınız. Bu bile çok güzel bir durum.
    metalman ve bursalıali bunu beğendiler.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    hanım izin vermedi demiyoda neler diyo :D vardır bi hayır diyelim.
    copycat, bursalıali, Keoma ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)