Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Elveda (Motosiklete binmeyi bıraktım)

Motovento
    REKLAM ALANI
    07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    36 yaşındayım 2 senedir motorum yoktu, şimdi aldım üstümden büyük bir yük kalktı kuş gibi hafifledim, motor tutkunu biri ile motora hevesli biri arasındaki fark bu sanırım...
    Süleymantnz, erenedip, agris ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Sizin bırakmanız motor camiasının kazanımı olmuş gibi geldi bana yazdıklarınızdan. Teşekkür ederiz :D
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Boşver. En güzelini yapmışsın.
    Dün, sağ şeritteyim. Sol şerit boş , sağ seritten araç geliyor. Güvenlik balonu bıraktım belli sollayacak . O bos yolda beni oyle bir solladı ki... öyle yakın sollanmaz arkadaş! Dedim bu biiiiipler varken surulmez arkadaş! Illa küfür ettiriyorlar kendilerine. Ben ilk defa dün "yok galiba ben arkada oturan olmalıyım " dedim :D
    motörcü bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Metalman arkadaşa katılıyorum.Giyinmesi soyunması sıcağı soğuğu ile yaşamak gerekiyor.Benim bunlara ekleyeceğim bir maddede çalınma korkusu.Tamam trafiğe takılmıyoruz gittiğin yerde park sorunun olmuyor.Ama alış veriş merkezine bile gitmeye tırsıyorum.Sağlam zincir aldım ama motorda taşıyamıyorum.

Motosikleti
    Yamaha Mt - 25
    Motor aldım, hergün işe gidip geliyorum ve çok rahat ediyorum. ayrıca arabamda var ama inanın yılın 6 ayı arabanın yüzüne bakmıyorum. motor aynı zamanda birnevi antidepresan benim adıma. geçen gün arkadaş aradı gece 11 de hadi gel aoç ye gidelim diye araba olsa altımda kırk defa düşünürdüm. bastım motorla 10 dk sonra çiftlikteyim. özgürlük başka bişey.
    bursalıali ve motörcü bunu beğendiler.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    o motor gene alınacakkkk...
    bursalıali bunu beğendi.

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Çok mantıklı bir iş yapmışsınız. Motora binmek, cidden mantıksız ve tehlikeli özellikle çoluk çocuk varsa hiç gereği yok.

Bu iş aşk işi falan demicem, önemli olan mutluluğunuz ve sağlığınız, gerisi boş.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hanım izin vermedi demiyoda neler diyo :D vardır bi hayır diyelim.
    en büyük etken bu bence de... ))

2. si cruiser işi başkadır.. tabiki trafikte birazcık takılacaksın.. commuterle başlasaymışsın bunları yaşamazdın..

görselde Cruiser hastasıyım ama....

commuterle başladım.. şimdi nakedla devam. sonrası enduro yada sport touring olacak gibi..
    motörcü bunu beğendi.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    ben de 11 yıl bindikten sonra bırakmıştım. scooter ile geri döndüm. zamanında scooterlara aşırı burun kıvıran biri olarak net enayilik etmışım diyorum artık. konfor arayan motorcu ne yapıp edip scootera geçmeli.
    bursalıali ve espresso bunu beğendiler.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    motosiklet rahatsız adam işi
    mombohunter, metalman, Salurbey ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Eee ne demişler:

Aşk iki kişilik bir yolculuktur.
    Denge ister. Emek ister. Paylaşmak ister. Yollar hep düz olmaz. Virajlarda dikkat, yokuşlarda kuvvet, inişlerde sabır ister.
    metalman bunu beğendi.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Okurken ben mi yazdim acaba dedim bunlari Birebir ayni seyleri dusunuyorum.Benim icin yeri geldiginde ulasim araci ama cogu zaman zevk icin biniyorum.Haftasonu gidiyorum yikiyorum 1-1.5 saat oyle gitti yika parlat sonra yikayinca tabi bide zincir yaglicaksin bide zinciri yagle e bide 1 saat kullanmiyorum yaglayinca.Balaklavayi cikar dizligi cikar kaski cikar montu cikar eldiveni cikar derken koskoca 1 gun icinde 4 saat motorla ugrasip sadece 5-10 km binmis oluyorum.Garajim yok kapinin onunde korkuluga kitli onu ordan cikar arabalarin arasindan cikar sok cikar sok kahus gibi.Bi de dediginiz gibi kirli olunca gozume o kadar cirkin geliyo ki.zaten 2 km sonra motor yine toz icinde.Hakkinizda hayirlisi olsun,adiniza sevindim
    metalman ve metinkilic bunu beğendiler.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    canın sağolsun.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    İnsanın ruhunda olmayınca bu iş yürümez. Bu bir tutkudur.

Motosikleti
    Piaggio Beverly 300
    Her yapıya uymaz tabii ki, şahsi fikrim tamamen bırakmanız yerine bir süre binmeyeceğim kenarda dursun biraz dinleneyim, tutku ve adrenalin ararsam binerim demeniz yönünde olurdu. ama tabii ki de karar sizin. Bu olay sizi bayağı yormuşa benziyor. Hakkınızda hayırlısı olsun..

Motosikleti
    Hornet 650
    Alıntı metalman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklete binmek hep hayalimdi, 25 yaşımda A sınıfı ehliyet aldım, ama motosiklet alamadım bir türlü, aile baskısı, sonra maddi imkansızlıklar, evlilik çoluk çocuk derken geçen sene arkadaşlarımın gazı ile aldık bir 250cc chopper.

O kadar hayal et falan hiç umduğum gibi değilmiş. Özellikle soyunma giyinme faslı beni benden aldı, giyin soyun kafada 1500gr kask, deri mont. Durunca yanarsın gidince donarsın, Ankara da 6 ay binemezsin, ikide bir zincir yağlarsın, otomobilerin arasından öyle rahat sıyrılamazsın chopper ile araba gibi beklersin, silip parlatmayınca çirkin durur sürekli el bezde, motor güneşten yanar için cız eder, yağmurda ıslanır için cız eder, kapalı garajın yoksa branda ile motoru koruyacaksın ama en az 20 dakika eksozun soğuması gerek, vergisi algısı sigortası, montu kaskı eldiveni, hanım binemez korkar, seni de bindirmez, bir yere gidip gelsen surat bir karış.

Sattım kurtuldum, bir senedir öyle büyük bir yük varmış ki sırtımda anlatamam. Amatör bisikletçiyim, fitness yapıyorum ama motor bunların zamanından da çalıyordu. Şu an kuşlar kadar hafifim bisikletime binmek istiyorum. Burada okuyorum ev iş arası 6 km ne alsam, bisiklet al kardeşim ne gerek var motora? Ben ettim sen etme.

40 yaşında bu işlere kalkışırsan böyle olur, neyse sattık kurtulduk, denemiş olduk. Tekrar motor alırım belki, ancak küçük bir kasabada yaşayabilirsem, ufak bir scooter, kafada yarım kask o kadar.

Kendi adıma böyle hissediyorum.
    Len valla aynı benim gibi düşünmüşsün.

Bisiklette aldım geçen sene ama bi türlü motorumdan ayrılamıyom ya

metalman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tekrar merhaba, aslında birçok insan benim gibi deneyip bırakıyor ama buralara yazmıyor giderken. Benim için doğru olan başkası için farklı olabilir. Burada anahtar kelime ihtiyaç, ihtiyaç için alınıyorsa çok mantıklı bir araç. Ama ara sıra gezerim kafası ile alınıyorsa benim gibi o zaman zulüm olmaya başlıyor.

Eğer evli iseniz eşiniz bu konulara meraklı değilse, çocuğunuz varsa ve okuldan almanız veya bırakmanız gerekiyorsa, şirket aracınız varsa, soğuk bir iklimde yaşıyorsanız, ben motosiklet tavsiye etmem.

Bir de dış görünüşe aldanıyoruz, nikelaj grenaj falan. Tamam bunlar motoru güzel gösteriyor ama uzun süre kullanımda daha farklı durumlar ortaya çıkıyor.

Motosiklet dediğin pratik olacak, bagajı olacak, şehir içinde vites olmayacak, bakımı ucuz olacak, benzini az yakacak, 120 km hızlara kadar sorunsuz çıkabilecek, servis ağı yaygın olacak, zincirsiz olacak, ki ulaşım aracı olsun.

Çalınma konusu ayrı bir can sıkıcı konu, eniştemin motorunu gece götürmüşlerdi hem de binanın temeline bağlı zinciri kırarak, çok yaygınlaştı motor ve bisiklet hırsızlığı çok fazla. Bu da ayrı bir sıkıcı konu.

Motosikletlerin bakım sıklığı çok kısa, 3000 - 4000 km de bir yağ değişimi bence çok fazla. Bir forumda xmax-250 nin 10.000km ye kadarki bakım masraflarını yazmıştı tek tek bir arkadaş, 650 lira gibi bir rakam çıkmıştı, ben bu paraya toyota dizel aracımı yetkili serviste baktırıyorum. Lastikler çok pahalı neredeyse arabadan daha pahalı hele bir iyi motorunuz olsun. Usta az, servisler yolacak adam arıyor, motorlar nazlı makinalar, bu günün teknolojisinde arabalarda 100.000 km hiçbir şey değil, hiçbir parçası değişmeden yola devam ediyorsunuz, motorda bu çok zor.

Motosiklette en ufak kaza yaptığınızda bir motor kadar masraf çıkıyor. CBF YBR falan hariç yedek parça sorunları var, bozulursa ne yaparım her zaman soru işareti.

Motorcular nedense bir "yetmeme" algısına sahip, bir türlü yetmiyor, 250-800-1500cc gidiyor bu iş sonuna kadar. Bir heves alınan r25 ler bir ay sonra yetmez oluyor, sonra bir ton masrafla değiştiriliyor.

Aşk meşk bir yere kadar, bir süre evli kaldığınızda ne aşk kalıyor ne birşey, eşinizin size iyi bakması sadık olması iyi yemek yapması ve az para harcaması makbul oluyor. Vaktim bol olsa garajım olsa devam edebilir sabahtan akşama kadar nikelaj parlatırdım sorun yok. Ben eksi yönlerini artılarından daha fazla buldum ve bırakıyorum. Bisikletime binmeye devam edeceğim, benzin yok, vergi yok, plaka yok, ruhsat yok mis. Yol tıkanırsa kaldırım var, spor bedava.

Yorumlarınızı olumlu veya olumsuz olsunlar zevkle okudum, herkese sevgiler saygılar, tekeriniz düz bassın...
    espresso, Salurbey, Archidraw ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Metalman son mesajında öyle bir yazmışsın ki
    "hep beraber motorları satıp siteyi de kapatalım" diyesim geldi.

Şaka lan şaka sana güle güle. Sağlıcakla kal.

Motosikleti
    MT-25
    Hoşlantı başka,sevda başka.
    Bir aydır binemiyordum motora geçen haftada dedemin scooterına bindim arkadaşlarımın yanına gitmek için acayip mıutlu oldum,o duyguyu bana hiçbir araba yaşatamaz.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Okurken hayattan sogudum arkaplanda murat kekilli bu aksam olurum acik ahh ulan duldul omrumu yedin ))

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)