Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

150 CC MOTOSİKLET ÖNERİSİ LÜTFEN

Motovento
    REKLAM ALANI
    frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Herkese merhaba arkadaşlar.

19 yaşındayım ygs sınavını bekliyorum daha sonra ehliyet ve motosiklet alma sürecim olacak inşallah.

Fakat çok kararsızım 150 cc motosiklet düşünüyorum bütçem ona yetiyor, bütçem 5-6 bin lira arası (ekipman hariç) boyum 161 kilom 60-61 arası ve minyonum. Yani büyük motosiklet süremem gibi gözüküyor

Aklımda Bajaj Pulsar 150 NS var fakat aklımda da sorular ben bu motosikleti sürebilirmiyim? Yani ayağım  yere gelir mi taşıyabilirmiyim kararsızım maalesef...

Veya daha küçük olan Tvs apache-Rks titanic 150-Monidal z serisi 150 veya 180-küba cr1-Hero t sport bu motorlar arasın da kaldım hayalim pulsar almak tabii. Veya mondial küba alınır mı kararsızım

Tecrübeli abilerim/ablalarım yardımcı olabilir mi ? Motosikleti okula gidip gelmede hedeflediğim üniversite ile aramda 17 km var başka yer olsa bile en az 5 km var ve okula gidip gelirim arada küçük kardeşim ile veya tek gezinirim bu amaçlarla kullanmak istiyorum. Ybr-cbf  vb lütfen önermeyin ben 90 model tipli bi motosiklete o kadar para bayılmak istemiyorum...

Biraz yakışıklı ve kaslı motosiklet istiyorum saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Keşke İnazuma olsa
    bayilere gidip üzerlerine oturmayı dene.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Bende tvs apache almıştı dijital gösterge ve sürüne birazda ucuz olmasına aldanıp, sonra cbf 150 almadığına çok çok çok pişman olmuştum şimdi daha iyi büyük motorların var ama hala içimde uhte kaldı.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    sen ehliyeti alana kadar kış gelir tekrar, acele etme derim, raat ol

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Mayıs gibi alıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:41 ----------

Hocam cbf şekilsiz kurye motoru bana göre onunla üniversiteye gitsem dalga geçerler bize kakalıyolar 10 yıldır aynı motoru

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:42 ----------

Peki hangisi önerirsiniz ? Motosikletlerden

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:43 ----------

Yardım edecek yok mu ya ? Amatörüz ama yardım eden yok.
    sondurak35 bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    CBF 1000 olsa şekilli sayarlar.. Ah bu milletimiz..
    Stock Sever ve efendy06 bunu beğendiler.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Hem damarlı hem kaslı hemde gözünü açana kadar veladdalin amin

Yok ben ulaşım için ve sevdiğim için keyif alıcağım fıtı fıtı gezicem dersen ve en önemlisi boylu boyuna huyu suyuna ve ömrün de uzar

CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    O bütçeye çok güzel bir CBF 150, Michelin ya da Anlas kış lastiği, arka çanta ve koruma demiri olur. Hatta heçen sene modelinden pazarlık yapabilirsen 0 bile olur. Honda veya Yamaha'dan şaşma derim. Ben Honda'nın görüntüsünü ve oturuşunu çok seviyorum. Ama Yamaha'da yan ayak müşürü ve kick start olması ayrı bir avantaj.

Bu iki motoru gayet detaylı yaşadım. Ve anladım ki insanlar (ben dahil) aslında çok tecrübesiz ve eğitimsiz. Halbuki bu iki motorun ortalama bir motorcuya göre çok iyi potansiyeli, limiti var.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    Ekipmanlarını alıp bütçeni zorlamadan alabileceğin en ideal motor ikinci el sıfır ayarında bir cr1 olacaktır dostum. Ama önce ehliyet , önce emniyet diyelim sana.. İster dinle ister dinleme umrumda olmaz...

Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boyum 161 kilom 60-61 arası ve minyonum. Yani büyük motosiklet süremem gibi gözüküyor
    Önce şu videoya bak bence.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Bajaj discover 150f kullanıyorum ve ekonomik, şekil fena değil.düşünebilirsin. fiyatı da uygun.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Teşekkür ederim tabi ki ilk ehliyet ve ekipman cr1 iyimidir ? Sıkıntı çıkarır mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:22 ----------

Teşekkür ederim hocam ama cbf asla almam. Bana göre şekilsiz ve her kuryede var onunla okula vs gitmeye çekinirim kusura bakmayın lütfen de 10 yıldır kakalıyolar bize aynı motoru

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:24 ----------

Biliyorum da hocam korkuyorum açıkcası :/

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Hero karizma al kardeşim.

En azından uzun yolda rahat rahat 110-120 ile gider,sollamalarda 130-135'e kadar rahat çıkarsın.

150 cc iyidir,hoştur ama 100'den sonra tıkanır,keyif vermez.

Fuarda 5500'e falan bırakmışlar 2016 modellerini.

Beğenmezsen de Cbf,Tvs,Pulsar,Hunk,T-Sport,2.el 150 Nk gibi alternatiflere bakabilirsin.

Çinli commutere sakın 5-6 bin verme
    Uğur Gündüz ve fatih.met bunu beğendiler.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Öncelikle çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için. Peki ben 5500 e nereden bulabilirim o motoru ?

Motosikleti
    askerden sonra olacak
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hero karizma al kardeşim.

En azından uzun yolda rahat rahat 110-120 ile gider,sollamalarda 130-135'e kadar rahat çıkarsın.

150 cc iyidir,hoştur ama 100'den sonra tıkanır,keyif vermez.

Fuarda 5500'e falan bırakmışlar 2016 modellerini.

Beğenmezsen de Cbf,Tvs,Pulsar,Hunk,T-Sport,2.el 150 Nk gibi alternatiflere bakabilirsin.

Çinli commutere sakın 5-6 bin verme
    Abi çinli diye beğenilmeyen bir çok motor japonların belli başlı modellerinden çok daha iyi olabiliyor. Bunların en has örneği'de cr1 dir benim gözümde. Ybr kadar konforlu ybr'den daha torklu ve son hızı daha fazla olan bir çinli. İşletim maliyeti'de emsallari gibi ( ybr , cbf ) ağır'da değil. Hero ve pulsar'da alınabilir ama tüm bütçe ekipman hariç 6 bin lira olunca plaka , ruhsat işlemleri derken zaten çok yüksek tutacaktır.
    İpi kesmeye kıyamayıp ömür vermeyin bir düğüme..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Öncelikle çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için. Peki ben 5500 e nereden bulabilirim o motoru ?
    Hero bayilerini bi arayın,belki ellerinde vardır.

Alıntı Uğur Gündüz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi çinli diye beğenilmeyen bir çok motor japonların belli başlı modellerinden çok daha iyi olabiliyor. Bunların en has örneği'de cr1 dir benim gözümde. Ybr kadar konforlu ybr'den daha torklu ve son hızı daha fazla olan bir çinli. İşletim maliyeti'de emsallari gibi ( ybr , cbf ) ağır'da değil. Hero ve pulsar'da alınabilir ama tüm bütçe ekipman hariç 6 bin lira olunca plaka , ruhsat işlemleri derken zaten çok yüksek tutacaktır.
    Doğrudur kardeşim ama maalesef satmaya kalktığında ciddi derecede zarar edip,elde kalma ihtimali de var.

Çinlilerin motosikletleri ne kadar iyi olursa olsun fiyatları commuterda 4500'ü geçmemeli.

En azından japon alamayan adam için alternatif olsun.

Ya da fiyatları düşük olsun ki Yamaha,Honda uçmasın.

Ybr 7100 olmuş mesela.

Yazık günah...
    Uğur Gündüz ve efendy06 bunu beğendiler.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Ya dostum neden yüksek motor süremiyorsun, biz anamızın karnında enduro yapmıyorduk.
    Git xtreme 150 al, senin hatan harici bi saçmalık yaparsa gel suratıma kus.
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    askerden sonra olacak
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hero bayilerini bi arayın,belki ellerinde vardır.

Doğrudur kardeşim ama maalesef satmaya kalktığında ciddi derecede zarar edip,elde kalma ihtimali de var.

Çinlilerin motosikletleri ne kadar iyi olursa olsun fiyatları commuterda 4500'ü geçmemeli.

En azından japon alamayan adam için alternatif olsun.

Ya da fiyatları düşük olsun ki Yamaha,Honda uçmasın.

Ybr 7100 olmuş mesela.

Yazık günah...
    Evet ikinci el'e düştüğün'de piyasası neredeyse yarı yarına düşüyor ama bu adam daha askere gitmemiş. Okula git gel yapacak okul bitince'de büyük ihtimal askere gidecek.. Haa deseydi ki başlangıç için alıyorum öğreneyim sonra 250cc'ye geçmeyi düşünüyorum diye o zaman eski kasa'da olsa ybr diye yırtardım kendimi burada
    İpi kesmeye kıyamayıp ömür vermeyin bir düğüme..

Motosikleti
    Yamaha Tenere
    Scooter düşünürsen Honda pcx iyidir 150cc seçeneği de mevcut.
    Youtube: https://www.youtube.com/motolojivlog
    Instagram: @motolojivlog

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Teşekkür ederim hocam ama cbf asla almam. Bana göre şekilsiz ve her kuryede var onunla okula vs gitmeye çekinirim kusura bakmayın lütfen de 10 yıldır kakalıyolar bize aynı motoru
    Motoru bize kakaladıkları doğru olsa bile senin düşüncen yanlış. Kronik sorunu kalmamış (ya da artık biliniyor olduğu için takibi yapılabilen), binlerce kullanıcı tarafından yüzbinlerce kilometre kullanılmış, hakkında sayfalarca veri, depolarca yedek parça bulabileceğin motorlar. Know-how denen şeyi çöpe atmanı tecrübesizliğine bağlıyorum.

Hiç durmadan giden ve aklında soru işareti bırakmayan motor, ustadan ustaya kadar bile gidemeyen yakışıklı motordan iyidir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)