Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet Seçimi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi arkadaşlar konu motosiklet seçimi. Ve buraya bu konuyu açma nedenim tamamen finans kaynaklı.
    Elimde yeteri kadar bütçe olsa, alınacak motor belliydi. (Versys, olmadı cbr500r). Yılsonu aldığım prim ile bu hayali gerçekleştirebilecekken, devlet hastanelerimizin muhteşem ilgi ve donanımından ötürü o parayı özel hastanelere yedirdik.
    Son yıllarda müthiş bir enduro (aslında enduro dan ziyade Touring) sevdası baş gösterdi. Versys 300 hayal ettik, fakat fiyatını duyunca hayalini bile bıraktım.
    Bu yaşıma dek (37), kimseye bir tek soru sormadım motor alırken, ama artık hanım tuz, bizim bi tarafımız cızz eder olunca, ülke ve bizim şahis ekonomimiz de ortada olunca bilgi akışına ihtiyaç duydum.
    İlk tercihim transalp 600 veya kle 500 (2005-2006) idi. Fakat ben alacağım motosiklete hergün bineceğim, işe de onunla gidip geleceğim. Bu yüzden kle 500 belki olabilir fakat transalp i eledim. Bütçeme uygun da kle bulmak, hele ki son kasası zor.
    Bu sınıfta uygun bütçeli, az yakan başka japon alternatif yok, o yüzden istemeyerek te olsa Çinliye yönelebilirim. Ama bir tanesine; RX3i Evo. Tam aradığım şey, fakat çokça rastlanan stop sorunu beni çok düşündürüyor. Zaten 2 el aldığımı motoru servise sokmam, ufak-tefek mekanik sorunlar her türlü kendi ustalarım tarafından halledilir, fakat stop problemi biraz cıncıklı bir konu.
    Yine Mondial'in extreme endurosu dikkatimi çok çekiyor, ama etrafımda bir tek bineni görmedim, yeterli tecrübe bilgisi eksik.
    Mt25 alayım dedim, fiyat uçuk. Onunla yolda yapardım ama...
    Son olarak ta, alakasız olacak ama son kasa Cbr250 mi alsam diyorum. Hani çok ss değil, oturuşu rahat, yola gelir, yakıtta cabası.
    Böyle bir konu açacağım hiç aklıma gelmezdi, ama dediğim gibi asıl sıkıntı parasal. Ha bu arda Ybr mi satsam biraz daha iyi bişey alabilirim, ama onu satma niyetim yok, o gitmem diyene dek dursun, arasıra babam binsin, ölü fiyata vermektense.
    Belki benim gözümden kaçan modeller, ya da modeller ile ilgili bilmediğim hususlar olabilir, deyin bakalım bişeyler.
    Ya da, bak bende var senin istediğin motor gel satayım dersiniz.
    (Bu arada extreme enduro (o da olabilir) hariç hepsi 2. el olacak)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    Her gün işe gidip gelecekseniz ( kaç km yol bilmiyorum ) elinizde zaten YBR gibi bir canavar var tık demez yürür, benzinin 5.40 olduğu bu zamanlarda sizide mutlu eder.

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    z250sl alabilirsiniz bodrumda 13bin tlye sıfır km var.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...62392771/detay

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı MoRFy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her gün işe gidip gelecekseniz ( kaç km yol bilmiyorum ) elinizde zaten YBR gibi bir canavar var tık demez yürür, benzinin 5.40 olduğu bu zamanlarda sizide mutlu eder.
    Benzinin fiyatını söylemeyeydin iyiydi. Ben hala 5.20 zannediyordum. Psikolojik sınır 5TL idi onu aştık vesselam. Ama böyle benzin şu kadarmış diyince içim bir cızz ediyor. Araba da var benzinli otomatik vites.

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağol kardeşim amam tarzım değil,
    @MoRFy;
    ''Her gün işe gidip gelecekseniz ( kaç km yol bilmiyorum ) elinizde zaten YBR gibi bir canavar var tık demez yürür, benzinin 5.40 olduğu bu zamanlarda sizide mutlu eder.''
    Zaten demedi de 12 senedir, mesafe gitgel 25 km. 3,5-3,75 liraya gidip geliyor. Fakat izinlerde ve pazar günleri gezi mesafesini biraz daha uzatmak istiyorum.

@Stunt,

Biraz ufak kalıyor bana.

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzinin fiyatını söylemeyeydin iyiydi. Ben hala 5.20 zannediyordum. Psikolojik sınır 5TL idi onu aştık vesselam. Ama böyle benzin şu kadarmış diyince içim bir cızz ediyor. Araba da var benzinli otomatik vites.
    abimin arabası c240 4matic 6 silindir 2600 cc şehir içi 16 litre yakıyor :D
    Feel the way

murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    neden honda dan devam etmıyorsunuz crf 250l işinizi çok rahat görecektir uygun fıyatlı genc motor alabılırsın

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    kullandığım motosikleti bildiğim için fikrin olsun diye yazayım.
    --CBR 250--
    *Tam ss değil hafif eğik oturuyorsunuz. tek kişi rahat ancak sürekli yenge ile bineceksen pek tavsiye etmem.
    *gözün arkada kalmaz arıza imiş yolda kalma imiş falan filan olylarına girmezsiniz.
    *Yakıtı emsalleri arasında en iyisi.
    *hızlanma ve performans tek silindir için tatmin edici ve iyi. YBR den sonra oha falan olacaksın ama sakın cc büyük motora binme soğursun
    *Trafikte rahat kullanlan bir araç.
    *Grenajlara gözün gibi bakmalısın düşersen yıpranma ihtimali çok yüksek. Yada tornacının birine takoz yaptıracaksın kendin işini sağlama alacaksın..

CBR 250 için bunları diyebilirim. cuma-pazartesi hafta sonu bende aktif olarak 150km yol yapıyorum. Genellikle yanlız arada Eşimide alıyorum. 150km rahatsz edici bir mesafe olmuyor bana.
    Metehan07-70 bunu beğendi.

Alıntı murat 60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden honda dan devam etmıyorsunuz crf 250l işinizi çok rahat görecektir uygun fıyatlı genc motor alabılırsın
    Evet onada bakmıyor değilim ara sıra, güzel bir yol lastiği ile o da işimi görebilir, ama genç derken benim para ancak 3-4 yaşındakine yeter.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yinede rx3 o kadar insan almış yeni olanların arka cantı 17 bence alınır

Alıntı MoRFy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullandığım motosikleti bildiğim için fikrin olsun diye yazayım.
    --CBR 250--
    *Tam ss değil hafif eğik oturuyorsunuz. tek kişi rahat ancak sürekli yenge ile bineceksen pek tavsiye etmem.
    *gözün arkada kalmaz arıza imiş yolda kalma imiş falan filan olylarına girmezsiniz.
    *Yakıtı emsalleri arasında en iyisi.
    *hızlanma ve performans tek silindir için tatmin edici ve iyi. YBR den sonra oha falan olacaksın ama sakın cc büyük motora binme soğursun
    *Trafikte rahat kullanlan bir araç.
    *Grenajlara gözün gibi bakmalısın düşersen yıpranma ihtimali çok yüksek. Yada tornacının birine takoz yaptıracaksın kendin işini sağlama alacaksın..

CBR 250 için bunları diyebilirim. cuma-pazartesi hafta sonu bende aktif olarak 150km yol yapıyorum. Genellikle yanlız arada Eşimide alıyorum. 150km rahatsz edici bir mesafe olmuyor bana.
    Ybr ye 600 cc den geçtim, ilk başlarda biri sanki motoru arkadan asılıyormuş gibi hissediyordum, fakat sonra alıştım. Hanım işi düşmedi mi binmez, koruma takozu illaki şart, çok şükür 24 senedir bir kez lazım oldu ama.
    Bu arada ybr ile bende 150 rahat yapıyorum, ama ister istemez bir müddet sonra kamyonların seni sollaması sıkıntı yaratıyor.

karacabeg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bütçeniz ne kadar

knyvs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo 2016
    2016 rx3i evo kullanıcısıyım, yaklaşık 5 bin km'dir kullanıyorum. 3 defa ışıkta dururken stop etti garantiden oksijen sensörü değişti sorun çözüldü. 2. eli servise sokmam dediğin için(servislerin durumu içler acısı) rx3 önerebilirim fakat 2016 model olmak koşulu ile.

Alıntı karacabeg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütçeniz ne kadar
    Mümkünse 10k yı geçmeyecek, çünkü hali hazırda ödediğim bir kredi belası var.
    Bu arada, madem bu kadar bütçen dar, niye motor alıyorsun diyenler çıkabilir haklı olarak, hemen cevaplayayım;
    5-6 yıldır sabah yarım saat daha fazla uyumak adına kahvaltıyı iş yerinde, simit-poğaça ile (4-5 TL)yapıyordum,artık evde yapıyorum, öğlen yemeği, şirketimiz yemek kartı vermesine rağmen yetmiyor, semt olarak pahalı bir yer, onu da artık evden getiriyorum, aylık en az karı 200 TL, hazır paket sigara almayacağım artık, Adıyaman dan tütün sipariş ettim, ordan da günlük bi 5 TL karımız olacak.
    Çocuklardan, evden kesemem, boğazımdan her türlü keserim motosiklet için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:12 ----------

Alıntı knyvs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 rx3i evo kullanıcısıyım, yaklaşık 5 bin km'dir kullanıyorum. 3 defa ışıkta dururken stop etti garantiden oksijen sensörü değişti sorun çözüldü. 2. eli servise sokmam dediğin için(servislerin durumu içler acısı) rx3 önerebilirim fakat 2016 model olmak koşulu ile.
    Eğer alırsam kesinlikle 2016 olacak, hepsini boşver, jant ölçüsü için öncelikle. Bir tane var 20 gündür her gün takip ediyorum, bu gün bile telefonu elime 2 kez aldım aramak için, sonra vazgeçtim. Alırsam ilk işim kaliteli bir akü, iyi bir lastik değişimi olacak.

Motosikleti
    honda crf 250l rally
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet onada bakmıyor değilim ara sıra, güzel bir yol lastiği ile o da işimi görebilir, ama genç derken benim para ancak 3-4 yaşındakine yeter.
    illakı sıfır km ve mkul fıyat istiyorsan pulsar ns 200 olabılır rs 200 olabılır hem tutuldu parçasıda ucuz

illakı sıfır km ve mkul fıyat istiyorsan pulsar ns 200 olabılır rs 200 olabılır hem tutuldu parçasıda ucuz
    Rs ye kesinlikle binmem, ns olabilir, ama ancak düşeş bi fiyata. As200 getirselerdi onu kesinlikle düşünürdüm.

Motosikleti
    Honda CBF 150, Mondial RX3 i Evo, Pulsar NS 200
    ben de 2016 model evo kullanıcısıyım, 5900 km deyim çok şükür herhangi bir sorun yaşamadım. 2016 larda stop sorununu çözdüler, sorun çıksa bile zaten garantiden parcayi değiştiriyorlar. bütçenizi de göz önüne alırsak 250 ve yakın cc lerde naçizane görüşüm pulsar veya evo sizin için doğru adres gibi. ben de ikisi arasında kalıp evoyu seçmiştim
    Metehan07-70 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda crf 250l rally
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rs ye kesinlikle binmem, ns olabilir, ama ancak düşeş bi fiyata. As200 getirselerdi onu kesinlikle düşünürdüm.
    ben 2017 crf 250l rally için kapora verdim beklemedeyım elimde 2016 ns 200 var ekstralı düşünürsen fiyatda anlaşırız orjınal sıkıntısız
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bajaj-2016-model-6-aylik-3900-km-de-379241899/detay/

ben 2017 crf 250l rally için kapora verdim beklemedeyım elimde 2016 ns 200 var ekstralı düşünürsen fiyatda anlaşırız orjınal sıkıntısız
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bajaj-2016-model-6-aylik-3900-km-de-379241899/detay/
    Murat Bey kardeşim, Allah kaza bela vermesin, motorun güzel, fakat lastikleri hariç beni cezbeden pek bişey yok, hani şahsi düşüncem 8 in üstüne çıkacaksam pulsar için sıfır alırım, tabi bunda etken aramızda ki mesafe de var. Kar-kış git gel zor işler bu mevsimde.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)