Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklete Kamera Nasıl Monte Edilir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    aiqa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R
    Merhaba arkadaşlar,

Internette benzin deposunun üzerine monte edilmiş kamera ile çekilmiş bir çok video var. Türkiye bu tür aksesuar satan bir yer var mı?

teşekkürler
    Life, in itself is just a fraction of being, a game of time on the material.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Hyosung GT250R
    belli ki kimsenin bilgisi yok bu konu hakkında...

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    ustad...ne ugrasiyon yaa..kamerayi alacan bide genis ambalaj banti,yonunu ayarliyacan ve kamerayi depoya bantliyacan bu kadar basit...hic ole aparatmis bilmem neymis ugrasma..
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..:pale:

Motosikleti
    Hyosung GT250R
    aa tabi ya

DUDULALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat 2006
    Biz denedik. En iyisi bi ardçı alacan, verecen kamerayı onun eline, o çekecek. Hemde sabit de olmuyo, istediği yeri çekiyo. En iyi öyle
    BİBER MUHAKKAK YAKAR, "YA GİRERKEN YA ÇIKARKEN"... By NaZmİ

kızılmaske - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial KT 125
    arkadaşım bir arkadaşla beraber sanırım eyong bu işi yapmıştı motorun üzerine küçük bir kamera takıp tv ye görüntüyü bir verici ile kablosuz aktarmışlardı.
    biraz ararsan sanırım bulursun. ben bulursam tekrar yazarım.ok.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bende yapmistim , sony fotograf makinasini bagladim devir saatinin ustune ve bas record dugmesine hepsi o kadar.Yanliz benim gibi tek silindirli motor kullaniyor isen tavsiyem kameranin altina bir sunger yerlestirmen olacak.Yuksek devirdeki titresim net goruntu almani engeller cunku.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    titreşim yüzünden rahat çekim yapamazsınız ve makinaya zarar da verebilirsiniz.direkt depoya bağlamanızı tavsiye etmem.bunun yerine depo üstü çantan varsa onun içine yumuşak bişeyler koyup kamerayı da çantaya monte edebilirsin.böylece yı da en aza indirgemiş olursun.
    yada zedanın dediği gibi biraz sert sünger de olabilir ama süngerde bence kadrajı sabitleme sorunu yaşayabilirsin...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    @kızılmaske,
    Eyong ve gurzan alarma ek olarak güvenlik amaçlı görüntü alabilen bir kamera takmışlardı, oysa burada istenilen yolu ve gidişi çekecek bir kamera.

Bu tip kamerayı sünger üstüne veya çantaya sabitlemek olanakları olsa da sanırım mıknatıslı aparatlar da bulmak mümkün.
    Büyük motosiklet aksesuar firmalarıyla irtibata geçilebilir.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    Hyosung GT250R
    yurt dışında racing motorların benzin kapağına monte edilen ekipmanlar var. Kamera motorla beraber hareket ettiğinden görüntü oldukça net, yani titreşimler çok rahatsız edici olmuyor. Bende dvd camera var, bir şekilde motora bağlayabilirsem çok keyifli olacak. Sağlam bir şey olması lazım, yolda düşüpde kırılmasını da istemem.

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    dvd li kamerada pek iyi bir sonuç alacağını sanmıyorum, nedeni de lazer dvd üzerinde çok titreşir, odaklanamaz ve muhtemelen çekim yapamazsın.
    onun yerine hafıza kartı yada hdd ile çalışan bir kamera ile çalışman yerinde olacaktır...
    hatta kasetli, mini dv bir kamera bile dvd den çok daha iyi sonuç verecektir...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Motosikleti
    Hyosung GT250R
    Alıntı kızılmaske adlı üyeden alıntı
    arkadaşım bir arkadaşla beraber sanırım eyong bu işi yapmıştı motorun üzerine küçük bir kamera takıp tv ye görüntüyü bir verici ile kablosuz aktarmışlardı.
    yazdıkların güvenlik amaçlı olarak uygulunabilir ama ben ön gösteregeler ve yolu çekmek istiyorum. ilgin için teşekkürler.

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    ben monta yapıştırmayı düşünüyorum.. ambalaj bantı ile..
    CBR 600F Honda,

Motosikleti
    Hyosung GT250R
    Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı
    dvd li kamerada pek iyi bir sonuç alacağını sanmıyorum, nedeni de lazer dvd üzerinde çok titreşir, odaklanamaz ve muhtemelen çekim yapamazsın.
    onun yerine hafıza kartı yada hdd ile çalışan bir kamera ile çalışman yerinde olacaktır...
    hatta kasetli, mini dv bir kamera bile dvd den çok daha iyi sonuç verecektir...
    hmm bunu hic dusunmemistim. dedigin gibi hafiza kartina yacan bir cihaz cok daha basarili olur muhtemelen.

100 Oktan Moderatör (Komtan) Gürkan Anbarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Alıntı kızılmaske adlı üyeden alıntı
    ilgili başlık: http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=12028

gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    öneri 1: 15 ytl değerinde Çin malı kask alınır. tepesinde 7 mm lik matkapla delinir. kameranın altında tripot bağlama vidasından bu deliğe bir vida ile sıkıca bağlanır. motosiklete binilir ve motor çalıştırılır. Kamera çalıştırılır ve kask kafaya geçirilir. kafanı nereye çevirsen oranın görüntüsü kayda geçer. (bunu paraşütle atlayanlar uyguluyor)
    öneri 2: masa tripotu gidona bağlanır. kamera tripota. (bunu 19 Mayıs 2006 Anıtkabir turunda uygulamasını gördüm)
    öneri 3: ayna ya da far kelepçesine kamera bağlanır. kelepçe gidona ya da motor koruma demirine bağlanır.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı gupilya adlı üyeden alıntı
    öneri 1: 15 ytl değerinde Çin malı kask alınır. tepesinde 7 mm lik matkapla delinir. kameranın altında tripot bağlama vidasından bu deliğe bir vida ile sıkıca bağlanır. motosiklete binilir ve motor çalıştırılır. Kamera çalıştırılır ve kask kafaya geçirilir. kafanı nereye çevirsen oranın görüntüsü kayda geçer. (bunu paraşütle atlayanlar uyguluyor)
    öneri 2: masa tripotu gidona bağlanır. kamera tripota. (bunu 19 Mayıs 2006 Anıtkabir turunda uygulamasını gördüm)
    öneri 3: ayna ya da far kelepçesine kamera bağlanır. kelepçe gidona ya da motor koruma demirine bağlanır.
    Bu güzelmiş, denemek lazım.

Bir de ufak CCD kamera bantla kaska monte edilebilir aslında.

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    öneri 1 sakat biraz sanki

15 ytllik kaskla 300 km/h ye çıkmak yani(eğer kamera hızı kaydetmek için kullanılacaksa)
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    aslında en mantıklı yöntem webcam tipi ufak bir kamerayı motorun istediğiniz kısmına monte edip kablosunu da sırt çantasındaki kameraya takmak.

Teknik olarak ne kadar mümkün bilmem ama yapılırsa koca kamerayı nereye yapıştıracağım ? yere düşermi acaba gibi sorunlardan kurtulursunuz.

http://www.eoi-inc.com/Video/pcm.htm

http://www.pashnit.com/more/cameramount.htm
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

kont88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM LC4 640-SUZUKİ GSXR 1000
    arkadaş ben çook yaptım boşna para harcama ufacık görüntü için. kamera ebatında bir koli bul kolinin altına sünger koy kamera merceğinin geleceği yeri kes paketçilerin kullandığı gergi lastiğiyle sar bitti.
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=14169 bu şekilde çekindiğim videoya buradan bakabilirsin (bir kısmı)
    ---TURKISH STUNT---

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler