Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

çin Mali Motor Alacaklarin Dikkatine !

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Birileri soruyordu," bunlar 20bin km. yapar mı?" diye...

190bin km.'de mondial zat150.

http://www.gittigidiyor.com/php/urun.php?id=14241743
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı voyagerx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tür uyarı ya da karşılaştırma topiklerinin sonu genelde hüsran oluyor. Bir marka, modeli kullanan-sempati duyanlarla tersini düşünenler çabucak gruplaşıyor ve biz onlar ayrımına giren birçok kişi normalde yazacağından daha abartılı yazılar yazmaya başlıyor.

Bu nedenle yeni bir motor almayı düşünenlere, özellikle de ilk kez motor alacaklara önerim, düşündüğünüz modellerin topiklerine bakıp üşenmeden ilk otuz-kırk sayfayı okumanız. Bir modelin özelliklerini, sorunlarını, huyunu suyunu en iyi o motorun kullanıcıları biliyor ve modellerinin topikleri altında kendilerini dost bir ortamda hissettikleri için tüm sorunları, memnuniyet-memnuniyetsizliklerini bir bir ortaya döküyorlar. Yalnız ilk üç beş sayfayı okumakla kalmayın, çünkü bu ilk sayfalarda yeni bir motora kavuşmanın heyecanıyla övgüler ağırlıktadır. Yeni motor alanın birkaç bin kilometreden sonraki mesajlarını okuduğunuzdaysa artık çok daha nesnel olduğunu farkedersiniz.
    Bu şekilde düşündüğünüz motorları en sağlam kaynaktan fiyat, performans, yedek parça, servis, kullanım konforu, arıza sıklığı ve kronik sorunları yönünden karşılaştırıp sağlıklı bir karar alabilirsiniz.
    katılıyorum.Akılcı bir yaklasım.

hurricane_cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araç çok ama YaYa :)
    ÇİN MALI MOTOR HEM CEBE HEM SAĞLIĞA ZARARLI (RUH VE BEDEN SAĞLIĞI) babamda Mondi 151RS var 2006 model ilk bi sene bi bçuk sene falan güzeldi... sonra biz onu taşımaya başladık ben motor aldım babam günde 3 öğün beni aramaya başladı beni kurtar diye 2 ay önce yaptıralım dedik ilk etapta 120 ytl.. + sonra 150 ytl + en son olarak 70 ytl gibi bi para harcyınca çalışmaya başladı o da sadece ayak marşından 3 4 seferde...

Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

abi cüretimi mazur gör ama bence o arkadaş km göstergesndeki METRE kısmını da yazmış çünkü ne kadar bakım yapılsa bile o km ye gelmesi inan ki zor (sen benden daha iyi bilirsin..) hem diyelim o km ye geldi 1600 lira eder mi?
    Ϝίάт dѳϐLѳ Ί.Ҙ мυLтίjέт || üstü kapalı hayabusa ||

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu işte hata var..

Büyük ihtimalle 100m sayacınıda yazmış. Çünkü makinenin sayacı zaten toplam 6 haneli. Ve fotoğraf fluda olsa soldaki rakamın 1 olduğu görülüyor. Yani 190bin değil, 19.000 küsürde makine.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    bende gider 2.000.000 km yazarım. Honda der inanırlar. Ancak bu çin işi o km yi görmeeeez göremez.

Bi örnek:
    Bi arkadaşım çançinçon malı bi motor aldı 150cc lik. markasını hatırlamıyorum çünki hepsi aynı

neyse gelmiş 1700km ye. Motorunu bi test etmek için bana verdi. Bir bindim heryerinden ses geliyor. Frene bi bastım aman Allah'ım durmuyoor.
    Dedimki olum bunun frenleri ölmüş 1700km nasıl bu hale geldi ?
    Cevabı : Daha dün tamir ettirdim bu tutan hali
    :d:d
    Hönk !

Allah'a şükür Dylanımla
    17.500km deyim.
    Daha standart yağ değişimi vs dışında servis yüzü görmedim.
    Üstelik 2 kerede kaza yaptım. Servise gittim bişeyi yok dediler.

Arkadaşlar Çin malı alıyorsanız herşeye hazırlıklı olun. Canınıza kastınız yoksa LÜTFEN almayın. Bakın fiyatı için falan demeyin zaten fazlasıyla zarar ediyorsunuz.

Bir arkadaşım Honda Dylan'ını 50.000 km de 2.800 e sattı. --Ki bu motor o km ye kadar tek bi sorun bile yaşamamıştır. Şuan 150cc lik tantini bi çinlinin fiyatıda bu! İyi araştırın 2.el japonlar her zaman var ve çok avantajlılar.

. .
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

megadeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bir motorum bile yohhh
    [deryali] Arkadaşlar Çin malı alıyorsanız herşeye hazırlıklı olun. Canınıza kastınız yoksa LÜTFEN almayın. Bakın fiyatı için falan demeyin zaten fazlasıyla zarar ediyorsunuz

arkadaşım bi resimlerime bak sorunsuz gidip geldim resimler fake felan değil.

Motosikleti
    Artık Yok...
    3 milyarlık bir çin malı maksi scooter a 1 milyar masraf etsen 4 milyar olur hep diyorum bana 4 milyara bir japon işi maksi bulabilirmisiniz zor yani benim aklıma gelen en ucuz xmas250 likdir o bile 8 milyardır aradaki farkı ne yapıp etseniz kapatamassınız

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar, o kadarda abartmayalım..

ilanlar ne kadar doğrudur bilinmez ama;

113.000km
    http://www.sahibinden.com/mondial_15...XQQdisplayitem

40.000km
    http://www.sahibinden.com/2005_model...XQQdisplayitem

80.000km
    http://www.sahibinden.com/2005_mondi...XQQdisplayitem

35000km
    http://www.sahibinden.com/acil_satil...XQQdisplayitem

60000km
    http://www.sahibinden.com/emsallerin...XQQdisplayitem

52000km
    http://www.sahibinden.com/52_000km_d...XQQdisplayitem

40000km
    http://www.sahibinden.com/52_000km_d...XQQdisplayitem

---------------

@Deryali;

Evet, belki scooter konusunda haklısın. Zaten hemen hemen bir çinli parasına taştan öte bir Kymco Agility falan alınabiliyor rahatça!

Ama diğer modellerde olay böyle değil. Mesela Cruiser sınıfında böyle bir şansın yok.. Çünkü fiyat farkları inanılmaz boyutlarda. Herşey tamamen duygusal, kimsede aksini iddia etmiyor.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Novarix haklısın Scootlar için söyledim. Cruiser lar falan aralarda uçurumlar var (Y)
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    Artık Yok...
    yukarda yazdığım gibi scooterlarda maksilerdede arada dağlar kadar fark var benim scooterımın sıfırı 16 milyar burgman 11 milyar dediğim gibi en ucuz xmas dir tahminim 8 milyar

çinlinin maksisi 2-3 milyar bırakmak lazım şimdi cc olayını ben maksi dedinmi şaseye büyüklüğe bakarım senatör de kullandım zat da kullandım zaten senatör eski majesty kasa gayetde büyük konforlu zatda öyle motorları dandikdir adidir 150cc dir falan tartışırız sabaha kadar ama fiyatıda 2 milyardır 3 milyardır bu fiyata ne ikinci el ne sıfır maksi bulamassınız ne japon ne italyan... eskiden gene piyasada kore malı daelim falan vardı onlarda kalmadı artık

ama diğer ufak scooterlar için hem fikirim misal ben gittim yazlığa honda today aldım 50cc vergisi yok bir şeyi yok ve honda arkadaşlar git asya mondial falan al dediler 50 cc lik motormu alınır yok dedim bildiğimden şaşmam.. today ide ikinci el aldım zaten çin motoru fiyatına ama maksi scooterlarda arada dağlar kadar fark var

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar...

ben; onu-bunu bilmem...

bende zat 150 var,illaki sorun çıkartıyor ama çoook uzun zamanda bir çıkartıyor. buda gayet doğal,kullanılan teknoloji belli...

ben motoruma bakıyorum,her şeyiyle ilgileniyorum...yollarda dikkatli kullanırım,her zaman sert kullanmam,dandik parçalarını değiştirdim sonuçta kalite farkı var. ben 100 kg,eşim 80kg... rahatça her yere gidip geliyoruz,tamam 150cc az geliyor ama yapacak bir şey yok,imkanlarım şimdilik bu kadar...

gelelim diğer tarafa...

şikayet edenlerin çoğu zaten kısa yolu seçmiş gidiyorlar...bahane hazır ''çin malı''

adam bakmıyor motoruna,honda'da olsa bakmazdı harley olsada bakmazdı...

bakacağı varsada hiç bakmıyor,sebep gene belli...'' zaten çin malı,yaptırsam gene bozulacak...'' diye düşünüp hiç ilgilenmiyor...

mutlaka istisnai kişiler vardır aramızda...onlara sözüm yok!!! çok iyi baksada motor hepten gidik!!!

çoğu kişi yazıyor; vidaları düştü,hidroliği patladı,egzostu düştü,vb... bidünya şey!!!!

nasıl oluyorda bu tip sorunlar herkeste aynı çıkıyor anlamış değilim....

artık ağız alışkanlığı olmuş,en ufak sorunu bile büyüterek anlatıyorlar...

ama sorun yaşayanlara sorsanız; '' honda olsa yamaha olsa bunlar olurmuydu?'' diye,hemen ''olmaz'' diye cevap vereceklerdir....

ama altlarında düzgün bir japon olsa,bu seferde servis ücreti çok,yedek parçası pahalı,lastikleri pahalı,kaportası çizildi bi dünya para diyecekler...

bakın bu yazdıklarımın hepsini yaşadım ben...
    millet çin malını nasıl kullanıyorsa, kaliteli diğer motoruda aynı şekilde kullanacaktır... çin malı 30 günde sorun çıkartacaksa o adamın altında kaliteli marka 40-45 günde sorun çıkaracaktır....

ben bu kadar sorun yaşayan sürücülerin,motor sahiplerinin, motorlarına bilinçli kullanmadıklarını düşünüyorum...

son olarak;

en son zat 150 maxi scooter görmüştüm,98.000km'deydi...

akaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Lütfen kendi sağlınız için bu mallardan uzak durun." Ben aldım hiçbir sorun yok" diyenlere kulak asmayın.Motoru ucuza alırsınız.Sonra tamir ve servis ücretleri ile kaliteli motor fiyatına gelir.Bunu idda ediyorum.Ayrıca bu motorların servisleri hiç boş durmuyor.Bu motorları aldıktan sonra Sinir Sağlığınız kesinlikle bozulacak.Bu ilk 10 gündede olabilir 6 ay sonrada.Garantisi var tüketici hakkı var diye sevinmeyin.Servise bir kez girdikten sonra tüketici hakkı falan yok.Geri iade almazlar,kanunlar onlardan yana ! 2.el satsanız yarı fiyatın altında! Yani her yönden penaltı.UCUZ DİYE SEVİNMEYİN !!! YİNE ÖNEMLİ BİR KONU : ÇİN MALI MOTOR BAŞKA İYİ BİLİNEN BİR MARKANIN ÇİNDE ÜRETİLMESİ BAŞKA.MARKADAN+SERVİSTEN SAKIN ŞAŞMAYIN !!!!!!
    sana sonuna kadar katılıyorum ban araştırmdan tipi hoşuma gitti diye aldım ama hayal kırıklıgı daha 3 ayda her tarafı döküldü 150 zc kimseye tavsiye etmem mondial uzak dursun derim genel servisi bile hiç bir konuda yardımcı olmuyor şimdi 2 aydırda kullanmıyorum ve kafam çok rahat artık yeni bi tane alana kadar beklemedeyim

Alıntı aitho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw arkadaşım iyide bu dediklerinin forumda bilmemkaçıncı yazılışı ve çin malı bir motor sahibi olarak bende ne aldığımı ve ne beklemem gerektiğini biliyorum. Ayrıca 15 gün önce 2000km'de Keewayimi 500ytl zararla sattım ööle dediğin gibi değil kazın ayağı. Motor açmadan 60000km giden motorcular var. Kaliteyi caponu ya da japonu tarışmaya açmıyorum. Maddi durumum iyi olsa neler alınabileceğini uzun yıllarımı verdiğim motorculuğuma dayanarak çokta iyi biliyorum. Naapsın yani millet 10.000YTL bulana kadar motora binmeyi mi ertelesin, motorsuzmu gezsin. En kötü motor bile rüzgarsızlıktan iyidir.

İyi Seyirler...
    evet rüzgarlıktan iii dirde çin motorları kullanıncada kafayı sıyırmasın hr gün onunla uğraşmak hiçde kolay değil

Arkadaşlar ben burda paranızı çarçur etmeyin diye yazıyorum.Ver 2.000 ytl sonra 1.000 olarak geri al.Para harcamak bu kadar kolay mı?Parası çok olan arkadaşlar her ay bir Çin malı motor alıp yarı fiyatına satsın.Ama parası az olanlar ne yapacak.Çin malı ucuz motor al,bin,motor keyfini al.Ama yolda 70-80 km.hızla giderken motorun bir tarafı kopsun sende öl ya da sakat kal.Böylece hayatını ucuz yoldan kaybet.Konunun bu kısmınıda düşünelim.Ben 10 yıldır Motor kullanıyorum,bundan önce hiç korkmadan son sürat kullandım hep.Ama bu motorda hız yapmaya korkuyorum.Çünkü benim sürüş kabiliyetim,bu motorda hayat kurtarmaya yetmiyor.İlginize ...
    arkadaşım sana sonuna kadar katılıyorum yolda giderken benim saşe kırıldı otobanda olsa idim sen düşün çin mi uzakdursun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı akaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana sonuna kadar katılıyorum ban araştırmdan tipi hoşuma gitti diye aldım ama hayal kırıklıgı daha 3 ayda her tarafı döküldü 150 zc kimseye tavsiye etmem mondial uzak dursun derim genel servisi bile hiç bir konuda yardımcı olmuyor şimdi 2 aydırda kullanmıyorum ve kafam çok rahat artık yeni bi tane alana kadar beklemedeyim
    evet rüzgarlıktan iii dirde çin motorları kullanıncada kafayı sıyırmasın hr gün onunla uğraşmak hiçde kolay değil
    arkadaşım sana sonuna kadar katılıyorum yolda giderken benim saşe kırıldı otobanda olsa idim sen düşün çin mi uzakdursun

başka bir konuya yazdıgın cevap da bu:

Alıntı akaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu motorun asya 125 lığini aldım 1.5 yıl kullandım ama koruyamadım çok rahat ama bakım önamli lastikler ince olduğundan çok kaygan hala duruyo ama paslanmış artık 2 yıldır yatıyo sizce adam olurmu ????

motor senden ne beklesin?

Motosikleti
    My Kawa..
    Bazı arkadaşlar ekonomik durumdan bahsetmiş.. Bu bence çok önemli bir faktör.. şimdi adam motor alacak çok istiyor ama gelir belli kalkıpta 5.000 - 10.000 YTL verip alamıyor ee napıcak? mecburen gidip bilerek sonuçlarına katlanarak çin malı alıyor.. Ayrıca çin malı da olsa Japon da olsa İtalyan da olsa... Ne demişler ? BAKARSAN BAĞ OLUR BAKMAZSAN DAĞ! Biraz farklı bir örnek olacak ama;

Arabam var Fiat uno 2000 model 125 bini geçti.. normal bakımlar için servise gidiyorum.. hala taş gibi, neden çünkü bakıyorum.. ama çoğu kişi bana fiat dandik diyor ve arabasının 80.000 lerde durmadan sorun çıkarttığını söylüyor..

illaki ucuz etin yahnisi muhabbeti olacaktır ama bunu en aza indirmekte bizim elimizde...

benim henüz motorum yok ama düşündüğüm marka Kanuni..
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

arkadaşlar bendede çin malı renda diye bir motor var ve 3 yıldır kulanıyorum 6000 km oldu ve hiçbir sorunla kaşılaşmadım peryodik bakımları hariç oldukca memnunum benim işimi fazlasıyla görüyor

Motosikleti
    Artık Yok...
    madem bu konu hortladı bizim apartmanın altında süpermarket var adamda mavi kare farlı mondial var modelini bilmiyorum her zamanki gibi bir selam verdim biraz sohbet ettik gözüme motor ilişdi dedim bu motor 3 yıldır sende evet dedi kaç bin de 30 binde dedi hadi canım dedim iyi dayanmış dedim bir sorun çıkartmıyor dedi zaten motorun her yeri kırılmış koli bandıyla bağlamışlar ama arkadaşlar o motorla adamlar 3 bazen arkaya da bir tane koyuyorlar yani4 damacana su taşıyorlar

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    16.590 kmde motoru cillop gibi frenlerinde biraz problem var oda değişmesi gereken fren burçlarının değişmemesinden onuda değiştirdğimde çok güzel olacak,farı yetersiz geldiği için Mtech h4 ampul taktım.Şimdi bende BMW de olsa aynı bakarım motoruma çinli mondielde olsa bu benim içimden gelen bişey o motor beni temsil ediyor
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Arkadaşlar ben burda paranızı çarçur etmeyin diye yazıyorum.Ver 2.000 ytl sonra 1.000 olarak geri al.Para harcamak bu kadar kolay mı?Parası çok olan arkadaşlar her ay bir Çin malı motor alıp yarı fiyatına satsın.Ama parası az olanlar ne yapacak.Çin malı ucuz motor al,bin,motor keyfini al.Ama yolda 70-80 km.hızla giderken motorun bir tarafı kopsun sende öl ya da sakat kal.Böylece hayatını ucuz yoldan kaybet.Konunun bu kısmınıda düşünelim.Ben 10 yıldır Motor kullanıyorum,bundan önce hiç korkmadan son sürat kullandım hep.Ama bu motorda hız yapmaya korkuyorum.Çünkü benim sürüş kabiliyetim,bu motorda hayat kurtarmaya yetmiyor.İlginize ...
    Kendin hazırlayıp kendin pişiriyorsun......
    Adamın ancak çin malını alacak kadar parası varsa ne olacak peki?
    Adam artık sabredemiyor ve illaki bir motosiklet alacağım diyor...adam kudurmuş motosiklet diye bak

Bu adam senibeni dinlermi ah kardeşim

Bırak alan alsın ve bildiği gibi yapsın....seni beni zaten takmayacak ve bildiğini yapacak
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kanuni caracalım var (kendi motorum diye diyorum ama doğru) 8000km deyim ilk ay bikaç vida çıktı başkada sorun çıkarmadı. Büyük lokma : japon motor alsam 8000e kadar vidalardan başka sorun verirdi

(motora gözün gibi bakarsın,parasını bitafarlarını çıkararak kazandıysan, o da çıkardığın taraflarının karşılığını verir. Bana verdi )
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

bu ülke ne motorlar gördü innovamış javamış suzukimiş cartmış curtmuş . şu türkiyede bi tane aralarında kalmış hepsi tarih olmuş oda mobilettir üstüne tanımam hala daha kullanılıyor ve bende bi tane alıp modifiye yapmayı düşünüyorum

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler