Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Viraj açısı nasıl sizce

Motovento
    REKLAM ALANI
    Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Naylon lastik kötümü? Naylon lastik ne demek biri açiklarsa sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben R6 im ile pisste yarisirken, yaris lastikleri ile en fazla 52° yatmistim, neyin kafasini yasiyorsunuz siz. Bajaj ile..

simurgg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben R6 im ile pisste yarisirken, yaris lastikleri ile en fazla 52° yatmistim, neyin kafasini yasiyorsunuz siz. Bajaj ile..
    Cok dusuk hizlarda da daha fazla yatirilabilir motor, yatma acisinin fazla olmasi illaki hizli gidildigini gostermez. Donme capi cok dusukse daha fazla yatirilacaktir. Bu arada yariscilarin virajin ic tarafina sarkip dizlerini indirmeleri de yatis acisinin fazla olmamasi icindir. Yani agirlik merkezini virajin icine kendi agirligini vererek aldigin icin motorun yatmasina gerek kalmiyor.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Shamy
    İstanbula gelirsen haber et. Tanışmamız lazim.

simurgg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı simurgg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok dusuk hizlarda da daha fazla yatirilabilir motor, yatma acisinin fazla olmasi illaki hizli gidildigini gostermez. Donme capi cok dusukse daha fazla yatirilacaktir. Bu arada yariscilarin virajin ic tarafina sarkip dizlerini indirmeleri de yatis acisinin fazla olmamasi icindir. Yani agirlik merkezini virajin icine kendi agirligini vererek aldigin icin motorun yatmasina gerek kalmiyor.
    Bu arada yukaridaki elestiriyi yaparken OP'nin yatma acisinin 38 oldugunu, shamy'nin ona fazla dedigini saniyordum, meger 48'mis. O kadar olamaz, evet.

S1000RR cekis kontrol sistemi slick lastiklerle 53 dereceye kadar izin veriyor, sonrasinda gucu kesiyor.

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Bu da benden gelsin

Hatta bi de bu var

Bi de bunla birleşince sildim programı

Mcxle 59 derece ve 260km/h

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim gibi çizgi bırakmadan lastiğin tamamını kullanıyosan güzel viraj alıyosun demektir

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Len millet yerlerde geziyor bee

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Alıntı oktay33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem konu dışına çıkıyoruz, benim bir sorunum var.
    Hediye olarak kutuda küçük bir nargile geldi.
    Onu motora taktırmak istiyorum.
    Hacıyatmaz gibi bir şey arıyorum.
    Şaka değil..arkadaşımın birisi daha büyük modelini VW Transporter'a monte etti.
    Fikirleri olan var mı?
    bas slikonu yapıştır
    Feel the way

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bazi seyleri acik secik konusalim mi?

Lastigi sonuna kadar yatirmak, (ejnebilerin chicken stripes dedigi-korkak tavuk izlerinden kurtulmak-) tamamini kullanmis olmak surus kabiliyetinizi degil korkunuzu yendiginizi gosterir. 3000 km motosiklet tecrubesi olan biri de lastigi sonuna kadar yatirabilir.

Cunku motosikletlerin cogu 15 kmnin ustunde bir hizda oldugu surece lastigin son sinirina kadar yatirilabilir. Soz konusu tecrube ve kabiliyette sidik yarisiysa onemli olan o viraji en onde kimin aldigidir.
    mavellen bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti çok fazla yatirmak, cok hizli viraj almakla ayni degildir, viraja giris ve cikis cizginiz, yine cikista gaz acmaniz, viraja girerken fren ve gaz kullaniminiz hepsi hiza etki eden faktorlerdir. Ben disarida surekli gozlemliyorum, gereksiz yere motor yatirmalar, rahatca donulebilecek virajda gereginden fazla sarkmalar, kendini gereksiz yere yerlere atmalar. Komik komik hareketler. İlginc yani.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Bu işi otoparkta yapmayı çok seviyorum. Yeni asfalt atılmış boş otopark bulmuştum 10-15 km hızda yatır yatırabildiğin kadar Çok eğlenceli geliyor hemde düşük hız manevrasını baya geliştiriyor.

Yol sürüşlerinde kafamdaki limitin %70 kadarını falan kullanıyorum. Baktım başım sıkışıyor gözü karartıp yatıyorum. Şu ana kadar bir sıkıntım olmadı rezerv bırakmak iyidir.

Şöyle nesil temalı fotoğrafım bile oldu
    RiDeR_2 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)