Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Chopper alacağım yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar ben bir chopper almayı düşünüyorum en fazla 10.000TL değerinde bir chopper arıyorum ne önerebilirsiniz JMondial 250 MCT'ler iyi diyorlar ama uzun yolda çok sık arza yaparmı bazı yerlerde okuduğuma göre çin-japon malları çok arza yaparmış ha bide chopper kullanmak için güç-kas gereklimi başlangıç için ne önerebilirsiniz motoru alırken neye bakmalıyım? Şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En başta chopper özel yapım sağı solu değiştirilmiş biçilmiş motosikletlerdir.Cruiserlar ise standar fabrika çıkışı biraz retro tarzı olan motosikletlerdir.Ama genelde halk arasında cruisera da chopper denir.Dolayısı ile aradığın tarz cruiser.

Çin cruiserları yeterli ilgi gösterilmezde sorun çıkartır.Japon cruiserlerı en sorunsuz cruiserlardır.Ama Türkiye'ye artık 0 km 250 cc Japon cruiserı gelmediğinden Japon'u da eleyebilirsin.

Geriye Güney Koreli Hyosung GV 250 ve Daelim Daystar 250 kalıyor.Hyosung'ta bu aralar distribütör yüzünden ciddi bir yedek parça ve servis sorunu var.Bunları ben hallederim dersen 2.el GV 250.Eğer ben yurtdışından parça bulamam,Hyosung'tan anlayan usta bulamam dersen 2.el Daystar 250.Bu motosikletlerin 0 km fiyatları 12.000-14.000 TL arasında dolaşıyor ama 10.000 TL az kullanılmış,yeni model en fazla 2-3 yaşında temizlerini bulabilirsin.

Motosikleti
    kawasaki z 250sl
    mct-250 polis motoru olarak da kullanılmıştı. kötü motor değildir ama uzun yolda düşündürür. piyasası da 3 bin lira ortalama. 5 bine bakımlısını görmüştüm.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Bence başlangıç için düşük cc cruiser alınıcaksa kötünün iyisi Daelim Daystar 250, Hyosun GV250, Regal Raptor Daytona 250. Benim tercih ediceğim bu modeller olurdu.

Malesef japonlarda düşük cc yok. Bunlarla kirinizi pasınızı atarsınız, motora trafiğe alışırsınız sonra satar japona geçersiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)