Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: MOTOR KASKOSU HANGI SIRKETTEN ALINMALI?

Katılımcı sayısı
1. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • ANADOLU SIGORTA

0 0%
  • BASAK SIGORTA

0 0%
  • KOC- ALLIANCE

0 0%
  • AK SIGORTA

0 0%
  • BASKA FIRMALAR

1 100.00%
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Motorda Kasko

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ex Honda Shadow
    Selam chopy bende bugün izmirde bir koç allianz şirketinden kasko teklifi aldım fiyat olarak 838ytl verdiler ama birde ray sigortaya sordum o ise 2400ytl fiyat verdi arada baya uçurum var ne yapacağımı şaşırdım ne tavsiye edersin teşekkürler.
    Evren Şair - İzmir
    www.resifbolgesi.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Falcon Comfort 180

Kasko yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler...

Arkadaşlar kasko yaptırırken şunlara dikkat edin:

1) Verilen muafiyetlere dikkat edin, küçük yazıları iyi okuyun (%30 muafiyetli bir kasko piyasanın yarısına fiyat çıkartır, ama hasar anında %30 eksik para öder)
    2) Verilen teminatları iyi öğrenin. Çoğu firma motosikletleri çalınmaya karşı kaskolamaz, çünkü kolayca bir kamyonetle götürebilirsiniz. Mutlaka sorun. (Ben laptopumu ve cep telefonumu sigortalatırken 2 ayrı fiyat almıştım, biri diğerinin yarısı fiyatına geliyordu ama sadece evden çalınmaya karşı teminat veriyordu, pahalı olan kapkaça karşı da sigortalamıştı)
    3) Ucuz kaskonun bir diğer sebebi de motorunuzun değerinden düşük gösterilmesi olabilir. (mesela 10000 ytl değerinde bir motoru 7500 ytl üzerinden kaskolarsanız, motor çalındığında 7500 ytl alırsınız)
    4) Kasko yaptırdığınız acenteye motosiklet kullanıcılarına yol yardımı veriyor mu ve anlaşmalı servisleri var mı, varsa motorunuzun yetkili servisi mi? diye sorun.

kısacası kasko çok önemli. O kadar para veriyoruz makinalara teminat altına almak en doğal isteğimiz ama ucuz kasko yaptırıp da sonradan sıkıntı çekmeyelim...

HondaPower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu arada ben bi kaç yere sordum,motosikletlere kasko yaptırmadıklarını söylediler.Yaptıran neresi var,ben İsviçre sigorta ya ve İhlas Sigortaya sordum ikiside motosikletlere kasko yapmıyoruz dedi.

Misafir
    İsviçre bildiğim kadarı ile bazı kulüpler bazında çalışma yapıyor. Mesela Enduro Club'a yapıyor. Ama münferit taleplere yapmıyor. Yapan firma var mı?

kabil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    http://www.ikiteker.org/images/reklam/sair.jpg
    Sahibi de motorcu yardımcı olur
    Four wheels good , two wheels better...

chopy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    photographist, çok tşk aydınlatıcı bilgilerin için ...

imzanda harika

Motosikleti
    Falcon Comfort 180
    Alıntı HondaPower adlı üyeden alıntı
    Bu arada ben bi kaç yere sordum,motosikletlere kasko yaptırmadıklarını söylediler.Yaptıran neresi var,ben İsviçre sigorta ya ve İhlas Sigortaya sordum ikiside motosikletlere kasko yapmıyoruz dedi.
    Doğru söylüyosun, sigorta şirketleri sigortalanmayacak mal yoktur derler, fakat onlara göre risk yüksekse o malı sigortalamazlar veya eksik sigorta yaparlar. Böyle bir duruma bir acente sigorta yapmak istemezse bağlı olduğu sigorta şirketinin bölge müdürlüğünden veya genel müdürlüğünden bilgi isteyin. Çünkü bir acentenin ne kadar az hasarı varsa sigorta şirketi ona göre yıl sonunda prim öder. Yani çalınmayacak malı sigortalamak en iyisidir sigorta şirketleri için. Bazı küçük şirketler de kesinlikle motor sigortalamaz.

Chopy, teşekkür ederim, yeni motorun hayırlı olsun, kazasız sürüşler. Darısı başıma

Bu arada babama (kendisi sigortacı) söyledim forum kullanıcıları için bir kampanya çalışmasına Hür Sigorta ile başladı. Çok tercih edilen bir firma değil ama fiyatı tercih sebebi olabilir belki...

heysem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper 150
    ARKADAŞLAR ANLATILANLARDAN ANLADIĞIM KADARIYLA SİGORTA ŞİRKETLERİNİN FERDİ UYGULAMALARINA MARUZ KALMIŞSINIZ.MOTOSİKLETİNİZİ KASKO YAPTIRIKEN ŞİRKETLERİN KOYDUĞU ÖZEL ŞARTLARI OKUMADAN BABANIZA DAHİ KASKO YAPTIRMAYIN.YANİ KÜÇÜK YAZILAR OLUYOR OKUYUN DEDİĞİM..YALNIZ ORDA BİR ŞART YOKSA Kİ ANLATILANLARI BİRİ HARİÇ ÖDEME YAPMALARI GEREKİRDİ ŞİRKETLERİN FERDİ UYGULAMALARIDIR VE MAHKEMEYE GÖTÜRÜRSENİZ HASARINIZ ÖDENİR.MAHKEMEYE GÖTÜRMEKTEN İMTİNA ETTİĞİNİZ İÇİN ZATEN ÖDEMİYORLAR.RAHAT MAHKEMEYE GİDEN BİR TOPLUM OLSAK SİGORTA ŞİRKETLERİ DAHA KOLAY ÖDEME YAPACAK....MOTOSİKLETÇİLERE SELAM ...KASKSIZ ÇIKMALAYIM HAYATMIZ BİZİM İÇİN DEĞİLSE BİLE MUTLAKA SEVENLERİMİZ İÇİN ÖNEMLİDİR....

Motosikleti
    MONDIAL 50 TT
    Bir de büyük harfle yazmayalım..Hayır niye bağırıyorsun ki?
    Asfalta yapışmadan motorcu olunur mu ki?

invent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600RR 05
    Alıntı Skullhunter adlı üyeden alıntı
    Kasko aracın camı kırılmadıgı icin paranızı odemiyor.
    Demekki bizde cami kırıp kaskoya öğle haber vereceğiz.Madem öyle istiyorlar

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Bu arada benim meraj ettigim birsey var. Motorlar kasko yapılırken kasko bedeli ne uzerinden belirleniyor. Yani kasko yaptırırken kach para verecegimiz. CC mi, motorun fiyatı mı, yaşı mı ?
    Ben 0 km bir jinlun alma arifesindeyim. Motorun 0 fiyatı yaklaşık 4000 ytl. bunu kasko yaptırsam tahmini ne kadar oderim kaskoya ?

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    cenkmenderes, önceliklik duzuk hacimli motorlara kasko yapılmıyor
    Motorlarda risk oranın fazla diye kasko bellleri pahalı oluyor. Kasko bedeli motorun ccsine model yılına fiyatına uzerindeki aksesuarlara ve istege bagli kasko sartlarına gore degisiyor. Senin motor için tam kasko yaklasın 300-400 miylon tutacaktır. Tabi kasko firması ile gorusursen sana daha detaylı bilgi verecektir.

Motosikleti
    Ducati S2R
    Ben motorumun bir kismini krediyle aldim ve krediyle aldigim icin banka kasko yaptirma zorunlulugu getirdi. kocbanktan aldim koc alianz oldu kasko. Ama acikcasi incelemedim. Yarin ilk is bakicam.
    Motor calmak bu kadar kolaymi? Yani scooter lar ok. Atiyorum gece sinemaya gitsen sokaga biraktiginda hep acabami diycen icinden?

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    ribery su kaskona bakta kac paraymıs neymis bi bilgi ver bize yaw.. bide bu calınma konusunda ben de endiseliyim. evinde bi onlem aldın tamam ama dedigin gibi sinemaya cafeye bara gittiginde ve yakında bi otopark yoksa mesela.. calınma korkusuyla gittigin sinemada oynayan film kursagından gelir ve biran once bitse su meret dersin.. kilitlesen de alıp kamyonete atacaklar diye korkacan.. hay allam niye hırsız diye bir insan kitlesi var.. topunu topa koycan gondercen aya.. bela ya..

Merhaba arkadaslar.Ben yeni uye oldum.Motosiklet almayi dusunuyorum ama guvenlik ile ilgili sorularim var.

Motosikleti sokaga nasil parkedecegiz?En ust katta oturuyorum.Gece uyurken birseylerini sokup goturebilrler.Motosiklette guvenlik onlemi nasil aliniyor?Yani uzerine birseyler mi ortuluyor?

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X

Kasko yapan şirketler hangisi? (yaptırdım)

Arkadaşlar kolay gelsin, arattım ama bilgiye ulaşamadım. Motosiklete hangi şirketler kasko yapıyor? (hepsi yapmıyor çünkü) Kasko yaptıran arkadaşlar nereden yaptırdı? Acente telefonu verebilir misiniz?

tenisci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    chooper
    250cc nin altında yapmazlar ve de birçoğu motoru görüp ruhsat seninse yapıyor. Sana kimlerin yaptığını göndericem.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    sağol tenisci, bekliyorum

Motosikleti
    Ducati S2R
    Cenk benim kasko 1 milyar 200 milyona olmus. Taksitle oduyorsun. Bugun detaylarini inceleyecegim kaskonun.

aliberkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750S
    İsviçre sigorta ve koç alliaz motosiklete de kasko yapıyorlar.
    isviçre daha iyi fiyat veriyor.
    06 AB 3263
    0 Rh+
    Bugün kaç motorcuya selam verdin?

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler