Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Otv icin neden biseyler yapmiyoruz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Otv nedir yaa 125cc motorun neresi ozel tuketim olabilir? Acaba altin in satisinda flan var mi boyle seyler?
    Kaldirinsin doye surus yapsak kac kisi katilir acaba, banane ya ben motorumu aldim doye dusunenler icinde cok guzel ikna yontemleri cikarilir piyasaya yeni motorun girmesi sadece motorcunun degil herkezin yararina
    insta: veli_montana_

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    250cc altına ötv uygulanmıyor

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Ben hiç vergi indirimi yapıldığını hatırlamıyorum, varmi böyle birşey.

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    Güncel ÖTV oranları:
    Motorsiklet

Motor silindir hacmi 250 cm³’ü geçmeyenler: %8
    Motor silindir hacmi 250 cm³’ü geçenler: %37
    fazil ve velizrsln bunu beğendiler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motosikletin alternatifi var, yürüyebilirsin veya bisiklete binebilirsin ama. Cep telefonunun nesi özel de özel tüketim vergisi var ? Gsm tarifelerinden onlarca kalem vergi, telsiz ile alakası olmadığı halde telsiz vergisi falan neden alınıyor ? Motosikletin vergisini düşünene kadar öyle çok şey varki ooo.
    MeehMT bunu beğendi.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haha, arti olarak gelir vergin var kdv var yol vergisi var kopru vergisi var devlet japondan daha fazla kazaniyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Boxer BM 150 2015 Model
    Başka çaremiz varmı vergi almadan nasıl ayakta duracak bu devlet vergi alacak ki ayakta kalsın
    matrix506xx bunu beğendi.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ötv kaldırılması mümkün değil hele ki bu iş grup sürüşüyle olacak iş değil.Ayrıca yukarıda telsiz kullanım ücretinden bahsetmiş mengü.Bende geçen gün aklıma takıldığı için mobil hat sayısı verilerine bakıp hesaplamıştım.Türkiye de 70 milyon hat sahibi var.Üşke nüfusu zaten 78 küsür milyon.Hiç bu kadar beklemiyodum.Telsiz kullanım ücreti aylık 1.58 TL. 70.000.000x1.58=110.600.000 yapar.Yıllık 1.357.200.000 yapar.Bu göze batmayan vergiden bike ne kadar gelir elde ediyo devlet.Bu tutarın 10 kuruş artması bile devletin kasasına yıllık 54.000.000 gelir demek.Varın bu ötv den devletin ne kadar gelir sağladığını siz düşünün.İşte bu yüzden ötv'nin kalkması mümkün değil.

HamzaBey95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Tamam ben de vergi verme fetişi falan değilim, ama bu da devlet yani... Bir şekilde para girmesi gerek kasaya... Evet bir düzenleme yapılmalı, %145ötv+%18kdv=%189 vergisi olan araçlar var. Mantıklı bir insanın baktığında zaten malın fiyatının 2 katı kadar vergi alınması kadar komik bir şey olamaz sanırım, ama mecburen ödüyoruz... Gerçi hala 3bin liralık motosikletlere 700-800 tl sigorta fiyatları çıkıyor... Onu çözdüler de bir vergisi kaldı dimi(!)...
    HYO-GT250R
    İstanbul

Sadece otv mi neler neler. Dunyanin en yuksek vergi odeyen ulkesiy8z arkadaslar. Icinde yasadigimiz gezegende elektrik ve suyun ucretsiz oldugu yaninda kucuk cocuguyla otobuse binen annelerden yasal olarak ucret alinmadigi ulkeler var. Bizde elektrigini kasten odemeyen teroristinden kacak elektrik kullanan namussuzunun faturasi bile mazlume odetilir. Hasta olup hastaneye gitmemis adama 3000 lira gss primi cikartirlar. Asgari ucret 900 tl dir bir secimde tek baslarina iktidar olamazlar ve ne hikmetse ekonomimiz 15 yilda gelismemisken 6 ayda gelisir ve asgari ucret oy sarti karsiliginda 1300 tl olur. Ne garip isler. Ne garip ne garip.

Hos bizde genetik osmanlidada boyle sacma vergi sistemi vardi ama osmanli aldigi verginin hakkini veriyodu. Bizimkiler aldikca dahada aliyor.

Bir dortlukte ben paylasayim vakti zamaninda osmanlinin vergi sistemine ithafen yazilmis bir siir.

Şalvari şaltak osmanli
    Kendisi kaltak osmanli
    Ekmede bicmede yok ama
    Yemeye ortak osmanli

Ne diyeyim dizelerin ayni bugunde devam ediyor. Mucevherden vergi almayip bebek mamasi bebek bezi ve ekmekten yuzde 18 vergi alan bu sistemi sevmek imkansiz. Kaldiki biz otv yi tartisiyoruz. Sukredelim ay sonunu nasil getiricem diye dusunen adamlara oranla en azindan bir hobi sahibisiniz benzinini alip fiti fiti surdugunuz bir motosikletiniz var. Keyfini cikarin.

Bartas3010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Activa, 98 zx6r
    Eve tek parça döneceğimiz belli değil sen ötv diyosun :D Şaka bir yana yapsak yaktığımız benzinle kalırız. Sadece trafiğe çözüm olarak devlet tarafından teşviklenirse belki güzel bir şeyler olur. Gerisi hayal...

Bartas3010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Activa, 98 zx6r
    Motoru bırakıp modoratörsiklet e geçin diyor

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Bu konuda asıl sorunun kaynağını ıskalıyorsunuz. Devlet o vergiyi her türlü vatandaştan alacak otomotiv motosikletten almazsa ekmekten pirinçten alır. Asıl sorun aldığı parayı nereye harcadığı. Şuanda devletimizde devasa bir israf var. Mesela Bütün belediye başkanlarının, valilerin, kaymakamların, milletvekillerinin, bakanların, çeşitli ensesi kalınların ve bunların korumalarının lüks araç masrafları, saray masrafları, diyanetin gereksiz bütçesi, kıble bulucu heyetler, zenginlerden nedense alınamayan affedilen vergiler... bunlar hep normal vatandaşa vergi olarak dönüyor. Bu israf kalemleri olmasa zaten verdiğimiz vergi 10 kat düşer ve ötvden bahsetmeye gerek kalmaz.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Kaynana vergisini bile duydu bu kulaklar. Ötv de neymiş.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Kendi yaptığım tekne için ruhsat çıkartmaya gittim, kullandığım malzemenin toplamının %8 i kadar ÖTV ödedim. Utanmasalar kendi işçiliğime bile değer biçip ÖTV olacaklar. www.teknenasilgidiyor.com

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı leylekbaba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka çaremiz varmı vergi almadan nasıl ayakta duracak bu devlet vergi alacak ki ayakta kalsın
    Bilmem yok gemicik, yok saray, yok makam, yok villa diye ülkeyi soymayan birilerine denk gelirsek, pekala da vergisiz ayakta kalır.
    denizildir bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmem yok gemicik, yok saray, yok makam, yok villa diye ülkeyi soymayan birilerine denk gelirsek, pekala da vergisiz ayakta kalır.
    Az sonra vatan haini, alnını secdeye koyan müslümanların düşmanı vs gibi ithamlara maruz kalabilirsin.
    denizildir bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Bir yanım devletinde ihtiyacı var diyor.
    Diğer yanım neden tekeli devlet gelirine dahil etse uzaydan düşen meteor taşını şerefsiz insanların alıp satmasına göz yummasa Adana'da bulunan doğalgaz hattını kullansa herşeyi büyük firmaların cebine atmasına izin vereceğine devlet kendisi yapsa turizmi canlandırıyor'da ne oluyor mesela bir Rus turiste 250 gram karpuzu 10 dolara 5 dolara satan esnafın günde 100 dolar ceplemesine izin vereğine devlet onlara kendi kurumlarınca satış yapsa yani tam anlatamasamda bu böyle olmalı bence.

Sonra kızabiliriz okadar geliri var Devletin ne bu vergi diye ama Devlet kolay yoldan zıkkımlamayı seçiyor öğrenci ehliyeti veriyor 1.000 tl istiyor

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Vergi tüketimen değil gelirden alınır. Bunu bilmeyenler lütfen bir kez Google a yazın ve nasıl köle olduğumuzun farkına varın.
    El7is bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı tanertc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az sonra vatan haini, alnını secdeye koyan müslümanların düşmanı vs gibi ithamlara maruz kalabilirsin.
    Ampulcülerden gelecek ithamlara: şeyimden aşşa kasımpaşa...
    tr100a bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)