Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2016 yılının ilk cezası

Motovento
    REKLAM ALANI
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Araçlarla birlikte 120 ile giderken araçlara geç bana sağa çek.
    Böyle saçma sapan bir Trafik yönetmeliğimiz var.
    99 ile gitmem gerekirmiş,
    trafiğin akışına bile ayak uyduramadan,
    sağdan soldan taciz edilerek,
    acaba sıra hangi araçta ? hangisi beni geçecek diye sürekli tedirgin bir şekilde ayna kontrolüyle,
    beni geçen araçları sayarak yolda kendime meşgale bulmam gerekiyormuş,
    çünkü canımız sıkılır yolda değil mi ?
    99 ile uzun yol nasıl biter ?

Normalde radarı görünce hızımı 200 ün üzerine çıkarırım, çok defa kaçmışlığım var okuyabilirse okusun plakamı ki;
    bugüne kadar arkamdan okuyupta yazan olmadı.

Güvenlik sebebiyle kimlik kontrol zannederek durmuştum, sağ olsun öptüler..
    15 ceza puanı..

Polislere değil yönetmeliği hazırlayanların bil cümle eş dost ve akrabalarını, hassaten gelmiş ve geçmişi tüm iyi niyet ve temennilerimle anarak her yerlerini güzelce sızlattım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Tekirdağ -Muratlı arası 73 km ile 412 lira ceza ödedim.2 ay içerisinde 2 kez aracımı çektiler 180 lira her biri.Bunun adı yasal soygunculuk başka bir şey değil.

Motosikleti
    Tracer 900 2018
    Kural bu arkadaş uyacaksin. Emniyete girmeyeceksin, limitlerde sureceksin burasi patagonya mi? Kurallar ulkesi burasi sen k3nd8ni ne sandin?
    Şaka şaka iyi dilekerinize aynen katılıyorum. Daha yeni arabaya 880 tl ödedim. Elime hic ulaşmamış bir buçuk yillik cezaların toplamı. Yaza kalmaz af çıkar yine biz de ödediğimizle kalırız.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Motosiklet kullandığın için zenginsin sana koymaz.

Motorize polis yoksa kaçmak en mantıklısı, benim gibi Motorizeyi farketmeyip devam ederseniz, arkanızdan polis teker yaparak geliyor bilginize.

Motosikleti
    gt250r
    Alıntı weirdo1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet kullandığın için zenginsin sana koymaz.

Motorize polis yoksa kaçmak en mantıklısı, benim gibi Motorizeyi farketmeyip devam ederseniz, arkanızdan polis teker yaparak geliyor bilginize.
    Ben radara girdim 2km ilerde tır yolun ortasında durmuş sağda jandarma arabasi ve sol şeritte dubalar vardı ve dubalarin arasında bir astsubay,sağa çek dedi ve çektikten sonra dubalari kaldirip tır şoförüne devam et dedi.Yani motorize olmasa bile herkes kendi mevkiinde kacirmak istemediği sürece kacamazsinn.

Motosikleti
    Forza 250
    Siz motosiklet kullanan bir siyasetçi gördünüz mü ? Özellikle şuanda mecliste çoğunluk olan partiden ? Kural koyucular yani Yasama iki tekere bulaşmazsa ya da Avrupa Birliği bir şekilde uyum yasaları olarak diretmezse bu iş böyle devam eder.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir üst segmente geçince ben ne yapacağım acaba

Motosikleti
    gt250r
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz motosiklet kullanan bir siyasetçi gördünüz mü ? Özellikle şuanda mecliste çoğunluk olan partiden ? Kural koyucular yani Yasama iki tekere bulaşmazsa ya da Avrupa Birliği bir şekilde uyum yasaları olarak diretmezse bu iş böyle devam eder.
    Onların cani kiymetli,arabada beleş yakitta beleş resmi plakada var kural tanisanda tanimasanda farkeden bisey yok,trafiktede pek kalmiyor emniyet şeridi serbest,kalsa bile ambulans edasiyla sirenler caliniyor yol aciliyor niye motora binsinler ki,sana bana yazilan cezalarda onlari bu şartlarda yaşatıyor. Ölüsünü sevdiğim saygi değer meclis üyeleri.

Motosikleti
    Forza 250
    Arkadaşlar devlet baba bize aslında bir sürü ipucu veriyor ama biz anlayamıyoruz, hep daha büyüğünü istiyoruz.
    1. ipucu : 250 cc üstüne %37 ÖTV,
    2. İpucu : bölünmüş yolda hız sınırı 90km/h
    3. ipucu : 250 cc ne kadar mtv 118 TL 250 -650 cc 241 TL.

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Yüksek cc motorlar ile şehirler arası yollarda Hız limitlerine uyarak yok almak pek mümkün değil. Katlanır plaka takmak lazım gerçekten. Bi ceza yesek en az 400TL, Plaka olmasa 92TL Ceza yazıyorlar.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Hafta sonu trafik tıkanınca bisiklet yoluna girdim. 20 ile çıktım yokuşu herhangi bir tehdit oluşturmadan. İleride 2 tane trafik polisi vardı motorlu. Selamlaşıp devam ettim.

Biraz da şans işi. Motorcu motorcuya denk gelince anlayışla karşılıyor.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hafta sonu trafik tıkanınca bisiklet yoluna girdim. 20 ile çıktım yokuşu herhangi bir tehdit oluşturmadan. İleride 2 tane trafik polisi vardı motorlu. Selamlaşıp devam ettim.

Biraz da şans işi. Motorcu motorcuya denk gelince anlayışla karşılıyor.
    Ben utanarak söylüyorum. Yürüyüş yolunda sormuştum

borcu ode ve itiraz et trafik mahkemesine deki 3 seritli yol ortadan seyir seridinden gidiyorum trafik hizina uyuyorum takip mesafesini koruyorum o hizda gitmek demek sag seritte gitmek demek sag serit seyir seridi dehildir o hizdada orada gidemem. trafikde seyir hizina uymama cezasi var duruma gore hiz kuralinida baypas ediyor bu kural. kazanabilirsin veya kaybedecegin sey trafik cezan olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)