Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Bajaj tebrik mesajı

Motovento
    REKLAM ALANI

bende tebrik ediyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oggomoggo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 (Honda CB125e-Pulsar 200 ns)
    Mayıs ayı başında 200 cc geçiş motoru olarak 0 Km ns200 almayı düşünüyordum. Yaklaşık 3 aydır her gördüğüm-tanıştığım motosiklet kullanıcısına 200-250 cc lik kategoride hangi marka modeli tavsiye edersiniz diye sorduğumda ilk cevap hep ns200 oldu. Ancak hiçbiri kullanıcısı değildi. Yollarda rastladığım 10-15 ns200 kullanıcısının ise sadece 1'i tavsiye etti.Diğerleri stop etme, göstergeden gelen ses, servis sorunları ile satmayı düşündüğünü belirtti. Hatta 2 arkdaşın 2-3 kez yazılım yüklenmesine rağmen stop etme sorununun ortadan kalkmamış olması vazgeçmeme sebep oldu. Güvenliğin çok önemli olduğu motosiklet gibi bir araçla ilgili aklımızda soru işareti kalmaması gerektiğini düşünüyorum.
    larnon ve yüksel66 bunu beğendiler.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Bu Pulsar mevzusu tam züğürdün motoru zenginin çenesini yorara dönüştü. Adamlar 4bin motor satmış hala Pulsar şöyle kötü Pulsar böyle kötü. Bu kadar tantanaya rağmen motoru alan 4bin kişi aptal bir tek kötüleyiciler akıllı.

Ekrem abi, böyle bir motorla bizi tanıştırıp bu paraya sahibi olmamızı sağladığınız için hasleten teşekkür ederim. Aynen devam abi.
    Saygılar.
    actros1, mgora, oenaj ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

@AttilaXtreme
    aynen katılıyorum, güzel motor yapmışlar,
    (birden fazla buji ile yakıtı daha hızlı ateşlemek, bak bu konu kimsenin aklına gelmemiş)

(bu gün hindistan, gelişen ülke katagorisinde nükleer silah yapabilecek hale gelmiş, geçen cumhur başkanıda gitmişdi nükleer güvenlik zirvesine, helal olsun diyorum teknoloji konusunda, biz daha yapamadık hala alıyoruz..)

buradada samsunda dikkatimi çeken
    kuryeler ybr125 leri elden çıkarıp bajaj boxer(tek silindir/çift buji) alıyorlar, sordum gayet memnunlar yakıt sarfiyatı parça fiyatları felan..

bence bu birden fazla buji konusunu araçlardada kullansalar muazzam sonuçlar çıkabilir, ama
    patentini almışlar kimse kullanamaz ) birde bunu ecu "beyin" ile desteklemişler yemede yanında yat.
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @AttilaXtreme
    (birden fazla buji ile yakıtı daha hızlı ateşlemek, bak bu konu kimsenin aklına gelmemiş)

(bu gün hindistan, gelişen ülke katagorisinde nükleer silah yapabilecek hale gelmiş, geçen cumhur başkanıda gitmişdi nükleer güvenlik zirvesine, helal olsun diyorum teknoloji konusunda, biz daha yapamadık hala alıyoruz..)

kuryeler ybr125 leri elden çıkarıp bajaj boxer(tek silindir/çift buji) alıyorlar, sordum gayet memnunlar yakıt sarfiyatı parça fiyatları felan..

bence bu birden fazla buji konusunu araçlardada kullansalar muazzam sonuçlar çıkabilir, ama
    patentini almışlar kimse kullanamaz ) birde bunu ecu "beyin" ile desteklemişler yemede yanında yat.
    Boxer tek buji yanlış olmasın.
    Mengu16 bunu beğendi.
    Dıgıdık Dıgıdık..

evet doğru diyorsun, Bajaj Discover 125 ST çift buji. kast ettiğim motor bu, boxer i yanlış yazdım, iyiki fark ettin saolasın

@AttilaXtreme

Bu sektörden ve motor teknolojisinden bi haber olduğunu varsayıyorum..

Alfaromeo 1990 lı yıllarda ürettiği otomobillerin motorlarında twinspark adlı çift bujili sistemi 30 yıl önce kullanmıştı..

3 bujiye gelince. Bunun patentini sadece hintliler alabilir. Çünkü dünyada Lamborgihini, ferrari, Mercedes AMG, BMW, Bugatti yada bildigin duyabileceğin hiçbir marka ve motor üreticisi 3 bujiyi tercih etmez... İki buji bile extrem bişeydi..

3 buji saçma sapan bir pazarlama olayı verimlilik açısından dünyanın hiçbir motor üreticisinin tercih edeceği bir şey olmadı. olmayacakta...

anladığım kadarıyla siz bu olaylara çok hakimsiniz,

"3 buji saçma sapan bir pazarlama olayı verimlilik açısından dünyanın hiçbir motor üreticisinin tercih edeceği bir şey olmadı. olmayacakta..." dediniz.

neden verimlilik açısından kötü ve saçma sapan bir olaydır? bajaj firması motor üretmiyormu?

Motosikleti
    2014 ybr esd
    çok kıymetli arkadaşlarım,sayın arkadaşlarım.bakın ben bu motora 5bin km dir biniyorum.bu paraya tam karşılık aldığım için,isteyen herkes bu fayda-performans olayından faydalansın diye;reklam-propaganda yapıyorum,adına ne derseniz diyin.yav bakıyorsun adam pulsarın üstüne oturmamış,kullanmamış, kötülüyorda kötülüyor.kuralkana bi gıcıklığın varsa git onu kuralkanla hallet.ama bu makinaya poh atma.daha geçen gün sıfır cbr250 alan arkadaş motor dağıttı(konu açmıştı)mekanik alet sonuçta.....................

Newmoto76;

• Yıllık 5,8 milyar usd ciro ile Hindistan’ın en büyük 10 grubundan birisi olacaksın,
    • Dünyanın en büyük üç tekerli ve en büyük üçüncü motosiklet üreticisi olacaksın,
    • Yılda 4,35 milyon adet motosiklet satışı yapacaksın,
    • Hindistan’ın en yenilikçi otomotiv şirketi seçileceksin,
    • Forbes dergisi listesine göre, tüm sektörlerde Hindistan’ın en yenilikçi 3 ncü şirketi olacaksın,
    • 62 ülkede ürünleri satacak, 25’inde tüm markalar içinde 1 nci olacaksın,
    • JIMP’den “TPM Mükemmellik” ödülü kazanacaksın,
    • Waluj fabrikasnda “Çevre Üretim Mükemmelliği” ödülünü kazanacaksın,
    • Chakan fabrikasında dünyanın en gelişmiş motosiklet üretim tesislerinden birine sahip olacaksın,
    • KTM’in % 48 sahibi olacaksın, duke 125, 200, 390 serisini fabrikanda üreteceksin,
    • Kawasaki firması ile teknoloji paylaşımı yapacak, Kawasaki’nin Ninja 300 ve Ninja 650R modellerini üreteceksin, bir çok ülkede Bajaj ürünlrini Kawasaki ismi ile satışa sunacaksın,
    • Ar&Ge’de toplam 1200 Ar&Ge mühendisi çalıştıracaksın, yıllık 40 milyon usd ARGE yatırımı yapacaksın,
    • Birçok kendine ait patentlerin sahibi olacaksın,(3 ve 2 bujili ateşleme,dört valf, ExhausTEC sistemleri gibi)
    • 2 bujili sistemin tek bujiye gore % 26, 3 bujili sistemin ise tek bujiye gore% 50 daha hızlı yanma sağladığını, neticede daha düşük cc motorda daha yüksek güç, daha az yakıt, daha fazla ivmelendiğini ispat edeceksin,

Sonra da bütün bunları görmezden gelip 3 bujili sistemin saçma sapan pazarlama olayı olduğunu ifade edeceksiniz…

İşte bu olmadı…

Bajaj’ın 2016 yılının ilk 3 ayında 2015 yılına gore 3 kat büyümesi sizi niçin çok rahatsız etti? Bu yükseliş saçma sapan pazarlama politikalarının sonucunda mı oldu? Kullanıcılar aldatıldı mı? Yoksa Bajaj birilerini çok mu rahatsız etti?

Tanıdığım kadarı ile teknik yönü olan birisiniz. Ama hislerinizin mantığın önüne geçmesi çok sırıtıyor. Her bajaj haberinin içinde hiç bir olumlu yorumda bulunmadan müdahale ediyor olmanız dikkatli gözlerden kaçmıyor.

Sizi gerçek kimliğinizle fabrikamızda misafir olarak görmek isterim.

Bajaj’a bir antipatiniz var, anladık.

Ama en azından bilime, teknolojiye ve bu ürüne sahip olan kullanıcılara biraz saygınız olmalı…
    Onurhan D, AttilaXtreme, actros1 ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

berkerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj ns 200/bmw r nine T
    bir ürünün çok satıyor oluşu, onun kaliteli olduğu anlamına mı geliyor? nasıl mantıktır bu anlamış değilim. dandik cliolarda çok satıyor, kaliteli mi yani? mukavva gibi dağılıyor araba.

Ekrem Ata Bey

Saygisizligi sizin personeli oldugunyz Kuralkan yapiyor her gun musterilerine..

Daha bir cok sorunu cozemek afina kesin bir eylemde bulunmamissiniz..

Beni neden rahatsuz etsin elin hintli motorunun satis adedi.

Sen musterine saygi gosteriyorsan ki gostermedigin garanti kapsaminda cozemedigin birsuru musteribden belli hangi satus adedinden bahsediyorsun?

Bu sorunlu motorlari garanti kapsaminda geri aliyimusunu almiyormusunuz ? Cevap?? Varmi yokmu?

E tabi sizin basari hikayeniz Hyosungla da , su abuk subuk cin motorlariylada sabit.

Madem Bajaja bu kadar guvebiyorsunuz madem marka yetkilisisiniz 509 km.de cikan sorunda motosikletleri geri alin yenisini verin insanlara..

Sizinki iyi noyet falan degil.İstersen birmilyon adet sat magdur muaterinin hakki uzerinizdedir.

Matematigi cok iyi biliyorsaniz forumdaki birsuru sikayetin sayisinida biliyorsunuz dur bunuda burada paylasinda gorelim.

yadiklarinizin benim soylediklerimle ne bir alakasi nede karsiligi var.

Benim Bajaja defil hyosung gibi markalari gomen bu sark kurnazi distributorlere onyargim var..

durust olan sadece klise pazarlama cumleleri sarfetmez hatali oldugu seyleride soyler malimiz hatali der kabul eder geri cagirir duzeltir oyle ne var nede yok diyip sawusrurmaz..

Hala net olarak anlasilmadiysa anlatmak istedigim 50 defa anlatirim ama sizin anlayacaginiz yok..

İyi sarislar size..yyzbin tane satin mutlu olun.Hakkina gireceginiz insanlarida boswerin gitsin..

Size gore AEA da bende Bajaj la ilgili kim olumsuz birsey dediyse hepsi onyargili..Bu neyin kafasi anlamak zor..

Bilim ve teknolojiye hic girmeyin Hintli o kadar ilerideyse arabanizi TATa olarak degistirin, televizyonunuzuda hintli alin, mutfak robotunuzuda ama hicbiri hintli degil maalesef yok cunku..

Size yuksek hintli teknolonisiyle basarilar..Bana gore antipatikligin dibine vuruyorsunuz haberiniz yok
    abeciMotoru bunu beğendi.

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Ekrem Ata beyin son yorumundan sonra bajaj almiyorum aldirmiyorum bu kadar net.

Adamın konuşma şekli, beyin yıkama taktigi, kullandığı cümleler birebir tayyip erdo ile aynı..

Biz ne kadar kendimizi yırtsakda satış rakamları ile kendini haklı gösterecek. Tıpkı aldıgı oy sayısı ile övünenler gibi

Daha rodaji bile bitirmeyen adamlar ölümüne savunuyor markayı. Yukarıda da yazdım siz sorun yaşamadıysanız sadece onu yazın fanatiklige gerek yok, daha garantide olup sorunu çözülemeyen insanların vebalini almayın..
    iptaluyelik02, abeciMotoru ve berketan bunu beğendiler.

bence takıntıları aea, ölümüne savunuyorlar adamı, fanatikler sizi.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    bence takıntıları aea, ölümüne savunuyorlar adamı, fanatikler sizi.
    Sizde bajajın müridleri oluyorsunuz o zaman. Sizin yüzünüzden bir daha hiç bir bajaj ürünü almam, aldırmam. 2 tane alıp satmış biri olarak üstelik.
    MeNGuC bunu beğendi.

al yada alma benim için önemimi var? müridi değilim esasında,

benim kafayı taktığım nokta, sıkıntısı olan adam gider hakkını yasal olarak arar, fakirmidir bu insanlar 1 2 bin tl çeplerinde yokmudur bir avukat tutacak kadar,

bendede pulsar var daha öncede yazdım, aklın yolu bir gider hakkımı ararımda, çok gereksiz laflar var

sanki bajaj babanızın oğluda dediğinizi yapacak? gidersin verirsin mahkemeye hukiki karar aldırırsın
    bajajda kalkar araçları toplatır bu kadar basit bu iş, senin lafınlamı iş yapıyor koca firma, niye dayatıp duruyonki
    1 kere yazarsın 2 kere yazarsın muhtemelen okumuşlardır, sürekli ısrarcılığın altında başka mana ararım ben,

sizler bu ısrarcılıkla bajajın amirimisinizki sürekli empoze ediyorsunuz yok şöyle olacak yok böylece olacak felan fistan,

bu bakış açısıyla diyorki ekrem bey neden bu kadar ısrarcısınız bir zararınız var? "buna bir cevap yok, hala saydırmaya devam"

demekki bir yaraları varki ısrarla anlamamakda diretiyorlar ve sürekli yazıp yazıp duruyorlar,

"kardeşim benim, 'altında bajaj bir motor var' ise git hakkını yasal olarak ara neden burada sayfa sayfa yazı yaziosun geçmişte aea konusundada şahit oldum, resmen firma karalamaya çalışmakdan başka bişi değil"

al yada alma çokmu önemli, bak tekrar yazıyorum, anti patik olmayın lütfen..

+ olarak özelden mesaj atıyorum, cevabını başka üyeden forumda alıyorum, demekki aranızda birde iletişim koordine var gözümden kaçmadı değil ))

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Stop etme sorunu sonucu kaza yapan arkadaş Allah korusun hayatını kaybetseydi ne olacaktı? Ekrem beyin söylediği "stop etme sorunu olanlar yazılım güncellemesi yaptırsınlar" değil mi? Demek ki böyle bir sorun var ama motorları geri çağırmak işlerine gelmiyor. Çünkü sorun hala kesin çözülebilmiş değil. Stop etme sonucu başka biri kaza yapıp sakat kaldıktan ya da hayatını kaybettikten sonra mı yazılım güncellemesi yaptırsın? BUNA CEVAP VERIN.
    MeNGuC bunu beğendi.

genellemeyi siz yapıyorsunuz aklınızda, öyle olmasını temenni ediyorsunuz,

motor üstüne her an hayatımızı kaybedebiliriz, bunun stop etmeyle alakası yok, stop eden bir motoruda anında 100kmh ile giderkende çalıştırabilirsiniz kaldıki zaten o hızlara otobanda bile yasal olarak çıkmamanız gerekir, yasakdır motor için.

benim pulsarımda yok bu stop etme sorunu, ben kendimden biliyorum siz kendinizden biliyormusunuz?
    alın bir pulsar bakalım sizde çıkacakmı stop etme sorunu..

yazılım güncellemesi bir opsiyon yükletirsin yükletmezsin, cep telefonu android versiyonu gibi düşün keyfine kalmış birşey. ama siz diyorsunuzki "demekki yazılım güncellemesi var sıkıntı var yüklenmelli" ))

arkadaş bakın, sorduğunuz soruların muhatabıda ben değilim, muhtemelen ekrem beyde değil, savunacak adamıda ben değilim, cevap neden buradan istiyorsunuz arıyorsunuz? ciddi ciddi sıkıntılarınız var.

yazsanıza firmaya, fax çekin noterden gönderdin, bakalım ne diyorlar sorunuza, bunu yapmakdan bile üşeniyorsunuz ama gelip sayfa sayfa yazı yazıyorsunuz oturduğunuz yerden.. ve hala kurtaramadınız memleketi yazmayada devam edeceksiniz, bu kısmını idrak etmenizi istiyorum. burası çok önemli, fiili hareket yapın varsa bir sıkıntı, bırakın böyle yazmaları milleti gaza getirmeyi telkinlemeyi.

ben doğru bildiğimi gördüğümü savunuyorum, yoksa çokda önemli değil.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    genellemeyi siz yapıyorsunuz aklınızda, öyle olmasını temenni ediyorsunuz,

motor üstüne her an hayatımızı kaybedebiliriz, bunun stop etmeyle alakası yok, stop eden bir motoruda anında 100kmh ile giderkende çalıştırabilirsiniz kaldıki zaten o hızlara otobanda bile yasal olarak çıkmamanız gerekir, yasakdır motor için.

benim pulsarımda yok bu stop etme sorunu, ben kendimden biliyorum siz kendinizden biliyormusunuz?
    alın bir pulsar bakalım sizde çıkacakmı stop etme sorunu..

yazılım güncellemesi bir opsiyon yükletirsin yükletmezsin, cep telefonu android versiyonu gibi düşün keyfine kalmış birşey. ama siz diyorsunuzki "demekki yazılım güncellemesi var sıkıntı var yüklenmelli" ))

arkadaş bakın, sorduğunuz soruların muhatabıda ben değilim, muhtemelen ekrem beyde değil, savunacak adamıda ben değilim, cevap neden buradan istiyorsunuz arıyorsunuz? ciddi ciddi sıkıntılarınız var.

yazsanıza firmaya, fax çekin noterden gönderdin, bakalım ne diyorlar sorunuza, bunu yapmakdan bile üşeniyorsunuz ama gelip sayfa sayfa yazı yazıyorsunuz oturduğunuz yerden.. ve hala kurtaramadınız memleketi yazmayada devam edeceksiniz, bu kısmını idrak etmenizi istiyorum. burası çok önemli, fiili hareket yapın varsa bir sıkıntı, bırakın böyle yazmaları milleti gaza getirmeyi telkinlemeyi.

ben doğru bildiğimi gördüğümü savunuyorum, yoksa çokda önemli değil.
    Ben daha önce fax çektim, o servisi beğenmediysen başka servise git dediler

Ekrem Amca'ya mail attım, 1 hafta sonra durum ne oldu diye sordum forumda, bu tip olaylar araştırıldığında genellikle müşterilerin olayı abarttığını / yalan söylediğini belirtti.

Yani fiili harekete geçmek de pek bir işe yaramadı. Tutturmuşsun bir mahkeme, hak , hukuk. Hayatında muhtemelen hiç dava açmamışsın. Hakimin odasında, yüzüne karşı gerekli yönetmelikleri, düzenlemeleri, bu düzenlemelerin hangi tarihte yapıldığını, uygulanmasının hangi devlet kurumu tarafından yapılması gerektiğini ancak görevini kötüye kullanan / ihmal eden devlet memurları ile ilgili savunma dilekçemi verdim, okudum.

25 gün sonra kaybettim. Yeniden gidip " olur mu arkadaş aha burda eşşek kadar yazıyor" diye gösterdim, hakim bey sehven yanlış yönetmelik maddesini görmüş. git danıştaya itiraz et dedi ve ettim.

Çabam, gasp edilen hakkım, cebimden çıkan yaklaşık 3000 TL'den başka birşey alamadım. Danıştayda sıra bekliyor dosya halen

Yani senin anlayacağın, gökten cebrail'de inse gelse, hakimin iki satırlık kararına bakar ve yanlış karar veren hakimi ihrac etmezler hakimin yanlış karar verdiğini onatmak ise son 10 yılda kadıköy sulh hukuk mahkemesi hakimi hariç Türkiye'de daha görülmemiştir.

Nasip / tevafuk vs ..... inşallah
    larnon bunu beğendi.
    You start the game with a full pot of luck and an empty pot of experience. The objective is to fill the pot of experience before you empty the pot of luck.
    The older I get, the faster I was.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de pulsari arastiriyorum, bir kac videosuma denk geldim malezyali vloggerlarin 80 ile giderken stop ediyor motor, bir anda duruyor allahtan bos yolda bizim e 5te sol seritte boyle bir sey olsa olmeme olasiligimiz kac ? Asıl sasirdigim neden hala boyle bir kaza olmadi turkiyede, hala kararsizim stop etme sorunu ile ilgili konuda.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)