Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Shoei Kask Sıkıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    selamlar,

Kafamın ölçüsüne göre Shoei kask aldım. fakat kaskın bağlaması gırtlağıma batıyor ve yüzümü de bir hayli sıkıyor. ağzımı açtığımda yanaklarımı dişlerimle ısırabileceğim kadar içeri ittiriyor. normal bir durum mu?

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net...b8&oe=56F85DEB

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biraz fazla gibi

Motosikleti
    Jawa 250 cafe racer
    Baglamasi icin bi olay yapabilirsiniz bazi motosikletcilerde onu yapiyorlar o kismi biraz uzatanlar var ls2 kaskla sorun yasayan birisi demişti onun haricinde ust kisim icin yapabilceginiz bisey yok evet birazcik fazla sıkı olmuş

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    ilk iki gun bende cok sorun yaadim ama merka etme 1 aya aciliyor yanaklarimi felan baya skiyordu kafa bedenim s idi ben m aldigim halde gene skti ama suan iyiki l yada xl almamisim diyorum

Alttan bağlarken yumuşak kumaş kısmın kemerlerin üstüne geldiğinden emin olun . Genelde kemer direkt boğaza temas ederse sıkıştırıp acıtır, sebebi budur diye tahmin ediyorum.

Bir de ağız kapalı kaskı takın, kapandıktan sonra çenenizin çok aç kapa yapmasına imkan vermemesi lazım zaten. Sakız falan çiğnemeyeceğimiz için sorun değil.

Kafa kısmında herhangi bir sıkma yoksa bence yüz için resim normal. Zamanla açılır.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    shoei'nin senin kafa yapına uyduğuna emin misin peki?

ayrıca yanaklarındaki o sıkma normal. kafanın herhangi bir yerine ayakkabı vurması gibi sıkma yapmasın yeter.

Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    kafa ölçüm 58 cıktı. aldığım kask M beden (57-58) için.
    kafamın herhangi bir yerinde sıkışma hissi yok gayet rahat ama yanaklarımı sıkıyor. aldığım adam da dedi ilerde açılır diye. henüz kullanmadığım için birşey olursa gel değiştirirz dedi, o yüzden evde giydim şöyle bir dolandım bayağı sıkıntı yaptı, motor tepesınde ruzgar ferahlatır diye düşünüyorum

2. olarak bağlamasını bayağı gevşettim, buna rağmen hala gırtlağıma batıyor, onu çözemedim :(

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Denemeden kask almayın.

Shoei benim de kafama uymuyor.

O kadar para verip kafanıza uymayan kask almak kötü...

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı SuSpect adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kafa ölçüm 58 cıktı. aldığım kask M beden (57-58) için.
    kafamın herhangi bir yerinde sıkışma hissi yok gayet rahat ama yanaklarımı sıkıyor. aldığım adam da dedi ilerde açılır diye. henüz kullanmadığım için birşey olursa gel değiştirirz dedi, o yüzden evde giydim şöyle bir dolandım bayağı sıkıntı yaptı, motor tepesınde ruzgar ferahlatır diye düşünüyorum

2. olarak bağlamasını bayağı gevşettim, buna rağmen hala gırtlağıma batıyor, onu çözemedim :(
    Yanaklar gevşer. Aynısı bende de oldu, L beden aldım yanaklarımı ağrıtacak derecede sıktı. XL sipariş verdim. L bedeni evde iki gün taktım , açıldı, rahatladı. Hala sıkıyor; ama ağrıtma falan yok. 4-5 saat kask kafamda durdu, o süre boyunca veya çıkardıktan sonra yanaklarımda ağrı/acı falan yoktu. Gelen XL'i de denemeden bile geri iade ettim.

Vizörü aç, aynada bak. Kask kafandayken pofidik yanaklı oluyorsan, normal. Yoksa çenen kaza anında sağa sola çarpar, diş-miş kalmaz ağzında. Vurma yapmıyosa kafana o kasak iyidir. Millet hep olması gerekenden büyük kask takıyo zaten sırf giymesi-çıkarması kolay diye; öyle bi saflık yapma.

EDIT: Çene bağı sorunu bende de oldu. Hatta motorla gezdikten sonraki 2-3 gün boyunca gırtlağımda ağrı oldu. O kayışı mümkün olan en sıkı hale getirme. bağladığında çenenle kayışın arasına 1-2 parmak rahat girmeli, girmiyosa çok sıkıyon demektir; o da çenenden ziyade gırtlağına baskı yapar.

Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    hasmet: kaskı denedim, L ile M arasında gittim geldim, kafamın ölçüsü M olduğu için M aldım.

shruikan: yanaklar aynen pofidik oluyor, gırtlak olayını çözmek lazım :/

mesmeyut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Yanaklardan ilkte sıkması normaldir. Hatta konuşurken içerden yanaklarını ısıracakmışsın gibi olur.
    Kayışın bir kısmı içerde kalıyor olabilir mi acaba?? Yada kayış için ayrılan sünger ped kayışın dışında kalıyor olabilir mi??
    Kaskı giyerken resimdeki gibi Kayışı ped'leriyle birlikte tut ve dışarıya doğru açtır. Sonra kafana tak. Sonuç değişmezse birde o pozisyondayken çene ve kayış kısmını resim çekip atabilir misin??

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Baglanti tipini atinda yardimci olalim nasi bisey ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:23 ----------

Alıntı mesmeyut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanaklardan ilkte sıkması normaldir. Hatta konuşurken içerden yanaklarını ısıracakmışsın gibi olur.

http://i.hizliresim.com/PkDbMN.jpg
    Ayni anda istemisiz fotoyu

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Shoei'de hep bir numara büyük almalısınız. Avrupa ölçüleri ülkemize gönderiliyor. Nolan N64 Smart'ta XL giyerken, Shoei GT-Air'da XXL giyiyorum. Ayrıca Shoei'nin bağlantı kayışı biraz kısadır. Kayışı tokalardan sonuna kadar açın, hala boğazınızı sıkıyorsa iade edin ve kafanıza uyan bir kask alın. Ben de sırf bu yüzden Arai yerine Shoei aldım.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    aynı kaskları satın almışız. ben alalı 15 - 20 gün oldu. şimdi çok daha güzel olmaya başladı. 15 gün sonra falan o yanaklar esneme yapacak merak etme. fakat şunu söyleyeyim ben s beden kask takarken bu kaskta m beden aldım. s bildiğin kafamı falan sıktı çünkü

Ben kaskımın içinde ki pedleri söküp yıkayıp koltuğun ayaklarının altına koyup sabaha kadar bırakmıştım işe yaradı yıpranma olmadı
    something123 bunu beğendi.

Bende shoei m aldım. Kafa ölçümde muhtemelen m ile l arasındaydı. İlk günler acayip sıkıyordu; bildiğin yanaklarımı ısırıyordum. Değiştirsem mi diye düşündüm hatta ancak L alsaydım başta rahat olurdu ama bu sefer de kafamda dönmeye başlardı. Bir aya kalmaz düzelir.

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Sanıyorum balaklava ile kullanıyorsun. Zaten kafana bire bir uyan bir kaskı başlarda balaklava ile kullanma bence. Balaklava ile kullandığım için Nxr bende inanılmaz baş ağrısı yapmıştı. Hatta satışa bile çıkarmıştım. Balaklavasız mükemmel oldu

Ben de ilk aldığımda yanakları çok pis sıkıyordu. Sonra açıldı sıkma mıkma hikaye oldu.
    Bağlantı noktasının gırtlağına batma hakkında bir fikrim yok. Bazı insanların gırtlak çıkıntısı fazla oluyor sanırım sende de öyle. O yüzden rahatsız ediyor.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    şöyle yapıyosun. çıkarıyosun yanak yastıklarını, yaklaşık 2 gün press altında bırakıyorsun herhangi ağır bir şeyle. giysi dolabı iyi iş görür. sıkma problemi yerini yumuşak yastıklara bırakıyor. alacağınız kaskın parasını ödemeden önce mutlaka kafanızda en az 20dk durmasına özen gösterin.

Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Herkese bilgiler için teşekkür ederim.

*Kafamın herhangi bir yerinde kesinlikle rahatsızlık hissi yok, yanaklar hariç. anladığım kadarıyla o da zamanla rahatlıyor. iyi oldu fikirleriniz.
    *balaklava ile kullanıyorum, balaklava kullanmadığım zamanla arada bir fark olmuyor.
    *gırtlak konusu da fotoğraflardaki gibi. anladığım kadarıyla zamanla alışacağım. yaklaşık 10 yıl sonra ilk defa kask kullanıyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)