Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

R25 hararet, yakıt ve servis sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Acil Yardım arkadaşlar nolduğunu bilen veya tahmini olan varsa yardımcı olabilir mi?

4500 km de servis bakımları tam olan bir R25 aldık.5000 bakımı için Yamaha Denizli servisine gidildi.Burda yağ değiştirilirken çıkan yağın balçık gibi olduğunu gördük.Önce radyatöre baktılar su eksiltmiş ve depodaki suyuda çekmemiş radyatör.

Contadan şüphelenip serviste motor üst kapağını açıp baktılar.Sonra emin olamayıp içini ve silindir kapağını açtılar.(Bu aşamalar 3 hafta aldı.)

Sonuç olarak bana conta ve silindir kapağında sorun yok dendi.Radyatör ile motorun arasında su ve yağı ayıran bir keçe olduğu ve bunun aşındığından kaynaklandığını söyleyip yeni keçe, conta takıp yeni yağ, yağ filtresi koyup motoru teslim ettiler.

Aradan 10 gün geçti şuan motosiklet soğukken çalıştırdığın anda 5 dk rolantide durunca dahi 5-6 diş hararet yükseliyor.Yandaki yağ seviyesine baktığımda da yağ azalmış gibi.Titreşim arttı çekiş düştü ve normal kullanımda 6 litre yakmaya başladı.

Garanti kapsamına girer mi, ne yapsam ne etsem sizce neden kaynaklı sorun olabilir ve tahmini kaç para masraf açar?

Daha 5 binde motosiklet doğru düzgün binemedim.Rosso 2 aldık bakım yaptırdık rezillik çekiyoruz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Hocam diger kullanicilarin dedigine gore sicaklik 3-4 dis arasi oynuyormus. Bence sizinkinde mutlaka anormal bir durum var. Ayrica normal kullanimda 4 lt civari yakmasi lazim. Bence sikayetvara yazin sonuc cikmazsa tuketici mahkemesine verin. Motorun sorunlu oldugu kesin.

teodor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV 950 CAFE RACER - Yamaha YZF R25
    aradan 10 gün geçtikten sonraki sorunları motoru alıp servise anlatmadınız mı

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Cbrin canini cikardim 4. Disi gormedim 5 dk calistirincada 3 dis 5 saat surdugundede 3 dis, canım motorum :D

Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Şuan İzmirdeyim bugün Bayraklı Yamaha servisine gittim kapalıydı.Nasipse p.tesi Bayraklıya götürcem ama bana masraf açarlarsa napmam gerektiği konusunda bilgim olsun diye buraya yazdım yardım istedim.

Motorda bir sorun var birşey var çözülmeyen anladığım kadarıyla, servis bakımlı olmasına rağmen rezillik çekiyorum sorun hakkında tahmini olan var mı arkadaşlar?

Bana masraf çıkartma ihtimalleri var mı motoru hiç zorlamadan kullanmama rağmen servis bakımlı olmasına rağmen bu sorunlar çıktı.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Anlatılanlara bakarak %90 termostat arızalı diyorum. Sorun gerçekten bundan kaynaklı çıkarsa yazıklar olsun o ustacıklara.

Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    P tesi servise gittiğimde termostatı da sorayım başka fikri olan arkadaş var mı?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Radyatör kapağı da arızalı olabilir. Çünkü yedek rezervuardan antifriz geliş gidişini basınç farkına dayanarak sağlayan o. Basit bir şey gibi gözüküyor ama kritik bir parça aslında.
    weirdo1 bunu beğendi.

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Bir şekilde yağa su karıştırıyor sanki.Eğer contadan değilse,büyük ihtimalle blokta çatlak olabilir.

Ama arkadaşın dediği gibi önce termostata baktırın.

Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Ternostat arizali olunca fan da acmaz diyorlar ama bizim motor hararette fan açıyor.Radyator kapagi hakkinda bilgim yok onu da söylerim gidince.Bütün hevesimi rezil ettiler.

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Büyük olasılıkla termostat arızalı,termostatı arızalı olan motorda fan açar ama devirdaim olmadığı için motor soğuyamaz.Büyük ihtimalle makinan hararet yapmış ve conta yakmış,motorun tamir yoluna gitmeyin makinasının komple değişimini isteyin.

manqa82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    Oncelikle cok cok geçmiş olsun,
    Motorun servis bakımlı olmasından dolayı motor nereden alindiysa oraya giderek bakim kitapcigiyla beraber motorun tamirini istemediğini ya para iadesi yada motor değişimi talep ettigini bildir,
    Senden gider istenirse garantili motorun blogunu acamayacagini ve gerekeni yapilmasini iste eger ters devam ederse hersey mücadeleni asla birakma artik tüketici hakem heyeti gayet etkili çalışıyor, mutlaka zaman alır ama kazanan sen olursun insallah düzelir. Sorunun neresi olduğu hakkında yorum yapma gereği duymuyorum çünkü, motor baya eziyet çektirmis 2 secenek var karşınızda bayii e bastırın ya değişim talep edin yada para iadesi,
    Gelişmelerden haberdar ederseniz çok memnun olurum.
    Tekrar cok cok geçmiş olsun

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    E o zaman ben napayim?
    Motorumu satmaktan vazgectim 4.5-5.5 devirde tikir tikir bi ses geliyor kesik kesik. Servis garantiden motoru acip silindir piston krank gomlek zart zurt degistirecegiz dedi. Boyle olunca degeri dusecek motorun. Komple sifir motor istesem yapmazlar mi acep?

Motosikleti
    R125 - R25 - Ninja 300 30. Yıl
    Alıntı manqa82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelikle cok cok geçmiş olsun,
    Motorun servis bakımlı olmasından dolayı motor nereden alindiysa oraya giderek bakim kitapcigiyla beraber motorun tamirini istemediğini ya para iadesi yada motor değişimi talep ettigini bildir,
    Senden gider istenirse garantili motorun blogunu acamayacagini ve gerekeni yapilmasini iste eger ters devam ederse hersey mücadeleni asla birakma artik tüketici hakem heyeti gayet etkili çalışıyor, mutlaka zaman alır ama kazanan sen olursun insallah düzelir. Sorunun neresi olduğu hakkında yorum yapma gereği duymuyorum çünkü, motor baya eziyet çektirmis 2 secenek var karşınızda bayii e bastırın ya değişim talep edin yada para iadesi,
    Gelişmelerden haberdar ederseniz çok memnun olurum.
    Tekrar cok cok geçmiş olsun
    Kardeşim o konuda her firma gibi kabul etmeyip uğraştıracaklarını düşünüyorum ve motorun ikinci sahibiyim ona da takabilirler.(Gerçi bakımları tam ve kaşeli) Şu anda motor izmirde bakımlar denizlide yapıldı buradan oraya götürme imkanım da kalmadı artık. Gidip bu motoru açmayın tamir de etmeyin paramı istiyom ya da sıfır verin dersem biraz absürt kaçmaz mı? Senin dediğin tüketici hakem olayı nasıl işliyor beler yapmam gerekiyor kazanma şansım nedir bilgin varsa süreci yaşadıysan beni aydınlatırsan çok sevinirim.

Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    @manqa82
    Benim şarjım bitti arkadaşın profilden yazdım tekrar edeyim.

O konuda her firma gibi kabul etmeyip uğraştıracaklarını düşünüyorum ve motorun ikinci sahibiyim ona da takabilirler.(Gerçi bakımları tam ve kaşeli) Şu anda motor izmirde.Bakımlar denizlide yapıldı, motoru bu haldeyken buradan oraya götürme imkanım da kalmadı artık.

Pazartesi gidip bu motoru açmayın tamir de etmeyin ben paramı istiyorum ya da sıfır verin dersem biraz absürt kaçmaz mı?

Senin dediğin tüketici hakem olayı nasıl işliyor neler yapmam gerekiyor kazanma şansım nedir bilginiz varsa süreci yaşadıysanız beni aydınlatırsan çok sevinirim.Gelişmeleri buraya ekleyeceğim.O kadar para verdik çektiğimiz rezilliğe bak İnşallah uğraştırmazlar.

Motosikleti
    Honda Activa S 125
    Geçmiş olsun. Bence canınızı sıkmayın ve pzt günü tekrar servise uğrayın. İnşallah düzelir.
    İnsan ikinci el motor almaya korkacak

Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Aldığım kişi motosikleti düzgün kullanan birisi. 4500 km idi aldığımda.2.el sayılmaz desem yeridir. 2.el olmasından kaynaklanan bir sebep değil.
    Yamaha nın bunu düzeltmesi lazım İnşallah uğraştırmadan masraf açtırmadan hallederler.Garanti dışına çıkmasın diye bakım için bir dünya para veriyoruz.

P tesi servise götüreceğim orada bana masraf açarlarsa nasıl bir yol izleyeyim yani bu motosiklet hatalı diyip paramı iade veya yeni motor talebinde bulunabilirmiyim sonuçta bu tamirin randıman verip vermeyeceği muamma .

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Alıntı karşıyaka57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldığım kişi motosikleti düzgün kullanan birisi. 4500 km idi aldığımda.2.el sayılmaz desem yeridir. 2.el olmasından kaynaklanan bir sebep değil.
    Yamaha nın bunu düzeltmesi lazım İnşallah uğraştırmadan masraf açtırmadan hallederler.Garanti dışına çıkmasın diye bakım için bir dünya para veriyoruz.

P tesi servise götüreceğim orada bana masraf açarlarsa nasıl bir yol izleyeyim yani bu motosiklet hatalı diyip paramı iade veya yeni motor talebinde bulunabilirmiyim sonuçta bu tamirin randıman verip vermeyeceği muamma .
    O iş pek kolay değil, motosikletin garanti belgesinde sanırım şartlar yazıyor. Aynı sorunu 4 defa mıydı neydi tekrar edince ayıplı mal statüsüne giriyordu galiba. O zaman tüketici mahkemesine başvurup iade veya değişim yapılabiliyor yanılmıyorsam.
    Rüzgarın saçlarını yalayıp,saçlarının ahenkle dans etmesi olayına hiç girmiyorum, çünkü kasksız binmiyoruz

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Mt07 kullanan arkadasimin 10000 km de yatak sardi ve motoru komple degistirmediler garantiden onardilar.

Muhtemelen sizinde onarim olacaktir.

Ayrica sifir alinan motorda sorun cikmasi motordan sogutur insani

Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Anlaşılan onarımın peşinde koşacağız ve randıman almak için dua etcez artık vay Yamaha vay.

Yok yere cebimizden para çıkmasa bari, canımızın sıkıldığına mı yanalım motor hevesimizin içine ettiklerine mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:56 ----------

GARANTİ ŞARTLARI

3-) Malın garanti süresi içerisinde gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde, işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamiri yapılacaktır.
    4-) Tüketici arızalana ürün için onarım hakkını kullanmışsa, malın garanti süresi içinde tekrar arızalanması veya tamiri için gereken azami sürenin aşılması veya tamirinin mümkün bulunmadığının anlaşılması hâllerinde 6502 No lu Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunun 11 inci maddesinde yer alan diğer seçimlik haklarını kullanabilir.
    Malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici;
    a) Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,
    b) Satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,
    c) Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme, d) İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme, seçimlik haklarından birini kullanabilir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)