Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

CROSS Lastik İle Asfalt Deneyimleriniz ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    Merhaba wr 125 R Almayı pilanlıyorum cross lastikleriyle asfaltta neler başıma gelir kaç km hız yapabılırım virajlara kaçla girmem gerekir birde wr 125r in orjinal lastikleri tam cross lastigi gibi degil onlarla neler yaşarım degerli yorumlarınızı Bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    isuzuki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki DR-Z400S
    bu başlığa göz attın mı hocam?

http://http://www.motosiklet.net/for...m-basligi.html

sıfır alacaksanız üzerindeki lastikler enduro tipi lastiktir. cross lastiklerden daha iyi tutunma sağlarlar, ama 125x gibi kıvrak değildir. viraja girme olayı görecelidir, yıllanınca virajlara böyle girebilirsiniz

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Tam telike abimizlik konu

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    Alıntı isuzuki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu başlığa göz attın mı hocam?

http://http://www.motosiklet.net/for...m-basligi.html

sıfır alacaksanız üzerindeki lastikler enduro tipi lastiktir. cross lastiklerden daha iyi tutunma sağlarlar, ama 125x gibi kıvrak değildir. viraja girme olayı görecelidir, yıllanınca virajlara böyle girebilirsiniz

https://www.youtube.com/watch?v=Oax6wD4IJFk
    link açılmıyor ve linkte galiba wr 125 x başlıgı Ögrenmek İstedigim Şu Ben Arada Memlekete Gidiyorum 40 km Cross Lastikler Sıkıntı Yaratırmı ?

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    cross lastiği yapısı gereği asfaltta tabikide çok fazla bir performans veremicektir fakat bu demek değildirki sen asfaltta gidemiceksin yada 40 la gidiceksin.

cross lastiğinide asfaltta kullanabilirsin ama örneğin normalde 100 ile gittiğin yerde 70 ile gidebilceksin çünkü lastiğin asfaltta sana güven vermediğini fazla titrettiğini zaten hissediceksin . yada 70 ile girdiğin viraja 45-50 km hız ile giriceksin aslında olay tamamen budur.

gidiceğin yoldada sana sorun çıkartmicaktırda. ama şunuda unutma eğer asfaltta kullanıcaksan o lastikleri değiştirceksin ayrıca eğer sadece asfaltta kullanmak içinde wr125 alınmaz açıkcası.

ayrıca husqvarna yaaa )

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    wr125 r için yol lastiği ve arazi lastikleri var. Yani aynı ebatta dişli lastik de varken, daha çok asfalta yatkın lastikler de var. seç beğen al

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cross lastiği yapısı gereği asfaltta tabikide çok fazla bir performans veremicektir fakat bu demek değildirki sen asfaltta gidemiceksin yada 40 la gidiceksin.

cross lastiğinide asfaltta kullanabilirsin ama örneğin normalde 100 ile gittiğin yerde 70 ile gidebilceksin çünkü lastiğin asfaltta sana güven vermediğini fazla titrettiğini zaten hissediceksin . yada 70 ile girdiğin viraja 45-50 km hız ile giriceksin aslında olay tamamen budur.

gidiceğin yoldada sana sorun çıkartmicaktırda. ama şunuda unutma eğer asfaltta kullanıcaksan o lastikleri değiştirceksin ayrıca eğer sadece asfaltta kullanmak içinde wr125 alınmaz açıkcası.

ayrıca husqvarna yaaa )
    Burada Cross Pisti Var Genelde Orda Takılıcam Ve Cevremde Baya Dag Var Oralara Gitmeyi Pilanlıyorum Fakat Forumda Okuduguma Gore Cross Lastikle ASfalta Cıkarsak Başımıza Geleceklerin Hatti Hesabı Yok Gibi Birde Yaz sezonunda 2-3 haftada Bir Memlekete Giderim O Var Cevabınız İçin Teşekkürler Gerçekten Aydınlattınız Beni.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wr125 r için yol lastiği ve arazi lastikleri var. Yani aynı ebatta dişli lastik de varken, daha çok asfalta yatkın lastikler de var. seç beğen al
    Motoru Alıyımda Artık Onu Ayrı Bi Konuda Açıp Almak Lazım

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı grk64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada Cross Pisti Var Genelde Orda Takılıcam Ve Cevremde Baya Dag Var Oralara Gitmeyi Pilanlıyorum Fakat Forumda Okuduguma Gore Cross Lastikle ASfalta Cıkarsak Başımıza Geleceklerin Hatti Hesabı Yok Gibi Birde Yaz sezonunda 2-3 haftada Bir Memlekete Giderim O Var Cevabınız İçin Teşekkürler Gerçekten Aydınlattınız Beni.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

Motoru Alıyımda Artık Onu Ayrı Bi Konuda Açıp Almak Lazım
    araziye çıkacaksan doğru bir karar. ama dediğim gibi sen asfaltta o motoru deli gibi kullanmaz amannn viraj var ben hızlı viraja giriyim yatmaya çalışıyım demediğin sürece tam tersi normalden biraz daha az hızını azaltarak kullandığın sürece pek sorun çıkmaz.
    paran olursa eğer bir tane asfalt lastiği al kenara koyarsın memlekete gidiceğin zamanda onu takarsın paşa paşa gidersin.

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    araziye çıkacaksan doğru bir karar. ama dediğim gibi sen asfaltta o motoru deli gibi kullanmaz amannn viraj var ben hızlı viraja giriyim yatmaya çalışıyım demediğin sürece tam tersi normalden biraz daha az hızını azaltarak kullandığın sürece pek sorun çıkmaz.
    paran olursa eğer bir tane asfalt lastiği al kenara koyarsın memlekete gidiceğin zamanda onu takarsın paşa paşa gidersin.
    Abi Öylede Tekeri Tak Cıkar Tak Cıkar Zor Olmazmı Yav :D

Motosikleti
    ktm 1190
    Abi Öylede Tekeri Tak Cıkar Tak Cıkar Zor Olmazmı Yav :D
    gülü seven dikenine katlanır :D birde tel jant oyy dahada zor onun lastik değişimi

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    gülü seven dikenine katlanır :D birde tel jant oyy dahada zor onun lastik değişimi
    Asfalt Lastikleri Ne Kadardır Ortalama ?

Motosikleti
    ktm 1190
    Asfalt Lastikleri Ne Kadardır Ortalama ?
    valla şu kadar demem yanlış olur çünkü her motorun lastik boyutları farklı ve her markanın fiyatlarıda farklı. ama ortalama takımı en kötü 500 tl falan olur diye düşünüyorum. ama sen eğer asfaltta yılda maks. 10.000 km yol yapıcaksan ve bunu kuru havada yapıcaksan çok daha uygun fiyata lastikler bulabilirsin naylon dandik lastik olmasında. ama kendi üzerinde gelen lastikler bence seni asfaltta yeterince rahat ettirebilir diye düşünüyorum onun yerine paraya kıyıp güzel bir cross lastiğide alabilirsin.

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    valla şu kadar demem yanlış olur çünkü her motorun lastik boyutları farklı ve her markanın fiyatlarıda farklı. ama ortalama takımı en kötü 500 tl falan olur diye düşünüyorum. ama sen eğer asfaltta yılda maks. 10.000 km yol yapıcaksan ve bunu kuru havada yapıcaksan çok daha uygun fiyata lastikler bulabilirsin naylon dandik lastik olmasında. ama kendi üzerinde gelen lastikler bence seni asfaltta yeterince rahat ettirebilir diye düşünüyorum onun yerine paraya kıyıp güzel bir cross lastiğide alabilirsin.
    Motoru 2. el Alacagım bulduklarımın çoguda cross lastıgı takmış eski enduro lastiginide yanında vericeklermiş o şekilde alırsam saten sıkıntı yok Hayırlısıyla bi motoru alsam Gerisi Gelicek

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    http://moto.michelin.co.uk/tyres/michelin-sirac#dim

Arazide de asfaltta da fazlasıyla işini görür. Eğer boyutlar tutarsa ki bizim arkadaştakiler tutuyor 800 Tl gibi değiştirdim takımını. Tavsiye ederim.
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yukarı 100le gidilecek yolda 70 gideceksin falan denilmiş abi wr125r ile anayolda 100le gidebilirsin ben kullandım mi hayır bu yüzden Cem nicki olan İzmir mt den Cem abi senin sorularına daha iyi cevap verebilir
    Hem şehir içi kıvraklık istersen x modelini al çok güzel makine ve sürüşü çok zevkli ama öndeki camurluga bakarsan arazi için uygun değil çamurdan lastik dönmez senin ilacın wr125r

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarı 100le gidilecek yolda 70 gideceksin falan denilmiş abi wr125r ile anayolda 100le gidebilirsin ben kullandım mi hayır bu yüzden Cem nicki olan İzmir mt den Cem abi senin sorularına daha iyi cevap verebilir
    Hem şehir içi kıvraklık istersen x modelini al çok güzel makine ve sürüşü çok zevkli ama öndeki camurluga bakarsan arazi için uygun değil çamurdan lastik dönmez senin ilacın wr125r
    siz o cevabımı biraz eksik okudunuz herhalde. arkadaş 40 km yoldan bahsetmiş. kuru havada ortalama olarak maks 70 km hız ile asfalt zeminde gidebilir cross lastiği ile ve baya dikkatli kullanmak gereklidir. sizde biliyorsunuz ki cross lastiğinin çok küçük bir parçası asfalta tutunur. fakat oradada dediğim gibi acaip titretir ve rahatsız eder güven vermez dişlerinden dolayı. bu yüzdende maks 70 km hızda seyir edebilir fakat en ufak virajda hızını 50 - 40 km civarlarına düşürmesi gerekir. zaten bir sonraki yazımda kuru zeminden bahsettim. ıslak asfalt zeminde cross lastiği sanki üzerine yağ sürülmüş derecesine kayar.

meendis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung RX 125 sm
    cross lastikler naylon asfalt lastiklerden iyidir.

CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Mc24 invader modeli tam aklımda değil sanırım böyle birşeydi arkadaşım kullanıyor dual purpose bir lastik olması lazım sava markasının, tutunma gücü stopie yapacak kadar iyi, nerden mi biliyorum? çünkü ben yaptım o lastiklerle

Motosikleti
    Yamaha wr 250 r
    bu motorumdan önce yamaha wr 125 x vardı şimdi wr 250 r var şöle söleyim öncelikle tecrüben varsa kesinlikle 250 al sonrasında eyer yüzdeye vurduğunda çoğunluğu asfaltsa kullanım ya x alcan yada iki takım lastik jant takımı yapcan.
    sormak istediğin ne varsa cvplarım yardımcı olmaya çalışırım.

unutmadan bunlar 30 km üstü kullanım motorları değildir hee kullanırsın tabi japonyaya bile giderrsin ama popon çok ağırır..
    bu motorlar zaten ayakta sürmeye elverişli motorlardır..

Jrspawn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Calibre 250rr - CRF250L - Duke 390
    cross lastikle uzun yol deneyimimde oldu ilk motoru aldığımda üzerinde takılıydı. Şehir içinde de bir hafta kadar kullandım dayanamadım ama sonuç olarak değiştirdim. Arazi için çok güzel lakin asfaltta siz motora kontra veriyorsunuz motor kontrayı almamak dik durmak için çabalıyor sürekli bir uğraş içinde oluyorsunuz. crf nin orjinal lastiğinde bile hissettiğim oluyor bunu ara ara tam bir ss lastiği gibi olmuyor. O yüzden cross lastiği arazide kullanımı daha mantıklı hemde asfalt ömrünü ciddi şekilde azaltıyor dişlerine zarar veriyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)