Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İzmir Otoban BMW S1000RR Ölümcül Kaçış...

Motovento
    REKLAM ALANI
    hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam kusura bakmayın ama öncelikle motosikletli arkadaş çok hatalı.
    o hızla önüne taş, hayvan vb bişi çıksaydı kimi suçlayacaktı acaba?
    tamam araçta hatalı, daha önceden o şeride girmesi gerekirdi ama motosiklet sürücüsünün her zaman daha dikkatli olması gerekir.
    Ve Menemen dolmuşlarının 140km/s gördüğü, yerlerde her türlü çöpün ve engelin sık görüldüğü çevreyolu bölümünde, iyi yol ayrımına kadar gelebilmiş.
    Rüzgarın saçlarını yalayıp,saçlarının ahenkle dans etmesi olayına hiç girmiyorum, çünkü kasksız binmiyoruz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    dünya tersine dönmüş...hata yapanlar ölümle yaşam arasındaki çizgide gezinenleri anlamıyorum...hayatları bu kadar değersiz mi...bu videoyu MD Motordelisinde açsan arabaya söverler..orada ciddi anlamda Racing Mantalitesi var...ama burada MT de sağduyu önceliklidir...Motorcu arkadaşımın tavrı tarzı nahoş...herşeyi geçtim ben o otobanda olsam benimde yanımdan bu hızda geçecek ve benim hayatıma da kast edecek...hep bu gavurların videolarını izlediğiniz için yapıyorsunuz aksiyonları...hep özenti...yanlışları algı doğru olarak kazımış...benim aklım almıyor bu tarz riskleri..en fazla aldığım risk nc ile 160 çıkmak..o hızda beni çok korkuttu...ama herşeyi hep sizler bilirsiniz değil mi...biz cbf150 kullandığımız için yine ameleyiz...siz doğrucu ve mükemmel...neden ...çünkü S1000RR sahibisiniz...basmayah da napak dimi...
    berkcigdem, SuleymanE, jackonbir ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    haklı-haksız olan taraf tartışılır o konuya pek girmiyorum ama tek takıldığım nokta araçtaki bayan sürücünün üstüne yürünmesi. bir erkeğe yakışmayan hareketler bunlar... en fazla aracın sürücüsüne bağırıp gitseydi bari. kadına atarlanmak yakışmamış.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    allah korumuş,o hızla orada duran araca çarptığı bir düşünün ,ikiside şimdi dünyada olmazdı herhalde,,motor kullanırken herşeye hazırlıklı olmak lazım tedbirli olmak lazım,adam dalgın olur,telefonla konuşuyo olur,sarhoş olur,olur da olur,,bu gibi olayları trafikte şahsen cok yaşıyorum,,insanlar trafikte motorları yok saydığı için pek dikkat etmiyorlar,siz hızla aradan giderken birden önünüze kırıyorlar,al sana kaza,genelde motorları ufak olduğundan görmüyorlar,
    ancak hiç bir motor araba gibi çabuk duramaz,bunu ben hiç aklımdan çıkarmıyorum ve her an önüme kıracaklarmış gibi dikkat ediyorum,,vede bu dikkatimin meyvelerinide çok yedim,,adam birden önüme kırıyor dikkatli olduğumdan zar zor duruyorum ,adam kusura bakma valla görmedim diyor,hadi bakalım ne yaparsın,,bana çarpsa arabası ezilir veya çizilir,ama ben ne olurum bir düşünün,,en iyi ihtimalle yaralanır en kötüsü ölürüm ama adama hiç bişey olmaz,,,

onun için benim felsefem etrafımda araç kullanan herkesi araç kullanmayı yeni öğrenmeye başlayan ne yapacağı belli olmayan acemi olarak düşünüyorum,,bence herkes böyle düşünmeli,,bilmem düşüncem yanlışmı

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    benim anlamadığım aynasına bakmadan sağa dalan 5 şeritli yolda 3. den 5.ye dalan adam ama suçlu motorlu . tamam motorcu ongörmeli vsvs ama çok abartmayın bence araba sürücüleri bilinçlendirilmeli yeni ehliyet yasası çıkıp bu şeye katılmayanlarin trafiğe çıkma izni verilmemeli

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Yeni ehliyet yasasında 600cc'den büyük motor kullananlar her sene psikoteknik testten geçecek. Aslında kendi hatasından dolayı ölümden dönüp sonra diğer araca atarlananları görünce hak vermedim değil test zorunluluğuna

isuzuki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki DR-Z400S
    Hadi yol boş olur yapıştırırsın anlarım da epey bir yoğunluk var orda. ciddi ciddi gaza gelinmiş belli, artçısı olanlar genelde daha sakin sürer ama arkadaşlar epey genç sanırım. o bariyerler pamuk değil dostum, kol bacak koparıyorlar. yatın kalkın sizi tamamen sıkıştırmadığına dua edin. Haberlere çıkmış da olabilirdiniz, aileniz halen gözyaşı siliyor da olabilirdi.. ama bu hafif olurdu, en kötüsü yatalak kalmak.
    ikinize de geçmiş olsun.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ve Menemen dolmuşlarının 140km/s gördüğü, yerlerde her türlü çöpün ve engelin sık görüldüğü çevreyolu bölümünde, iyi yol ayrımına kadar gelebilmiş.
    Oooo menemen dolmuşu, dolmuşçuları alrım bir dal.. kısa bir hikayemi anlatıyım bu hayvandan aşşalık insanlar için.

8-9 yıl önce istanbuldan izmire otobusle geçmişim otogardan Foça münübüslerine binip Focaya gidiyorum. Yanımda 52 yaşındaki annem var. otobuste uyuyamadığımdan başın artık ön koltuğun sırtlığına düşüyor. Ben cam tarafında değil içerdeki koltuktayım. birden bi acı ile uyanıyorum ama başım yok gibi kamyon capmış gibiyim. kafamı kaldırıyorum şakağımdan kan akıyor...

Ne olduğunu anlamaya çalışıyorum o sersemlikle. Ama boksörler gibi grogi durumdayım ayağa kalksam dengemi bulamam. ara koridorda yarım kiloluk taşla kaya arası bişey görüyorum kafamı çeviriyorum cam tuzbuz olmuş annemin gözüne cam tozları dolmuş. ayılmam kendime gelmem 40-50 saniye sürüyor.

Sonra münübüs duruyor ve şakınlıkla insanlar iyice bağırıp söyleniyor. inip telefonla polis cağırıyoruz. Foça dolmuşları ile menemen dolmuşlarının güzergahı çakıştığı için otobanda giden dolmuşa karanlık yol kenarından kaya büyüklüğünde taşları atan bu menemenli dolmuş şöförleri. şeyir halindeyken ve içinde kadın,yaşlı , çoluk çucuk varken.

Tabiki bu itler çakallar çalılıkların arkasından hemen kaçıyor ve olan olduğuyla kalıyor. İt oğlu itler it soyları...Menemen dolmuşçuları

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    "Yolun solundasın sağa öyle nasıl geçiyosun" diyo arabaya, kendi sağdan gittiğini hiç hesaba katmamış

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Dostum geçmiş olsun. Aynı olay arabayla benim başıma gelmişti. Yanımda eşim olmasaydı ağzını burnunu kıracaktım itin.

Motor hatalı bilmemne motorun tek hatası aşırı hız(eğer o da varsa) . Motorun konumlanacağı yer sağ şerittir. Bir itin yapacağı şey ise aynaya bakmadan ortadan sağ çıkışa kırmaktır.

Allah korumuş. İyi refleks varmış sürücüde.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Vahşi milletiz vesselam. O yüzden bu tip stresli durumlarda karşılıklı etkileşimden kaçınmak en akıllıcası. Diyelim ki suç bende. Öküz ona rağmen benim üzerime çıkmaya çalışabilir, bildiği suçunu bastırmak için. Diyelim ki ben suçluyum. Kendi oracıkta bizzat beni cezalandırmaya çalışabilir, nasıl eserse. E demek öyleyse en iyisi basıp gitmek. Sonuç olarak kötü. Ama öteki türlü daha da kötü.

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Insallah motoru suren arkadas ders almistir.
    Yoksa yakinda ucuncu sayfa haberlerine girer.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadas madem soldan gidicek en sol seritten pasa pasa gitse hicbiri yasanmazmis... kaza olmamasi sevindirici

otobanın ne demek olduğunu bilmeyen bir adet anadolu çomarı.

altında bilmem kaç hp motor var ve bu hızla gideceksen soldan gideceksin. senden daha yavaş gidenler veya durağan halde olan unsurlar daima en sağdadır.

para olup akıl olmayınca böyle oluyor.
    Siyahi, mattiadestro, Osm@n ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Coach_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xciting R
    Motosiklet sürücüsü soldan, en soldan gitseydi hiç bu aksiyona gerek kalmazdı ama iyi reflex gösterip kaçmış. Bu videoyu izleyen - forumu takip eden bütün motorcular için yaşanmış örnek olaydır. Daha dikkatli olmak lazım. Son olarak; " iyi gelişmiş reflexler şanstan iyidir "
    Straights are for Fast Bikes, CORNERS are for FAST RIDERS !

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    s1000rr'a biniyorsun mutlusun sanıyorlar
    Mengu16 bunu beğendi.

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s1000rr arabaya çarpmamak için giriş yapmış

Cinayete teşebbüs eden şahıs
    olayın trafik boyutundan bahsetmemiştim.
    %100 haklı bile olsanız 2 kişi motosikletten inip araçtakinin üstüne yürürseniz ve bir darp gerçekleşirse hukuken suçlu olursunuz.
    diyalog amaçlı gittilerse sorun yok :D

s1000rr ın en sağ şeritten o hızda gitmesi zaten eleştiri konusu.
    ancak araçla ilgili trafik açısından söylenecek olumlu hiç bir şey yok.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    ani şerit değiştiren aracın arkasında başka arabalarda var, onlar neden tehlike atlatmadılar acaba sayın motosiklet sürücüsü ?

birde çeşmeye gitmesi gerekirken seferi hisara döndüm yazmış yahu sen direkden dönmüşsün haberin yok..
    Bune, Sokollu ve tozluklu bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Kavşağı kaçıran araçlar her zaman için son anda manevra yapabilirler, bunu hesaba katmamak ölüme davetiyedir. Seferihisar sapağı gibi bi yerde en sağ şeritte sürat yapıyorsan araç kadar suçlu olursun. sadaka varmış demek lazım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)