Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Almaya Karar Verdim

Motovento
    REKLAM ALANI
    guleyc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700X
    Önceki açtığım konu

Kararsızlığımın sonunda Keeway'de karar kıldım. Titreşim gibi problemleri varmış az çok, onun dışında dandik olduğu hakkında birkaç yorum daha var. Forumdaki keeway yorumları 10 yıl öncesine ait olduğundan yeni konu açıyorum. Kullanıcısı var mı forumda? Uygun fiyata satanı da arıyorum tabi İstanbul'da. Bir de mat siyaha boyatacağım, onun için de fiyat bakıyorum.

Sahibinden'de ilanlarda ortalama fiyat 2000-2500 lira kadar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    Fena motorlar değil ama senin beklentin önemli.. Bende 2007 si vardı 3 sene kadar da bende kaldı ve ben memnundum motordan..
    80 den sonra titreşim başlar genelinde ayrıca yokuşlarda fazla güç kaybı olur.. Onun haricinde fiyat - kalite modunda baktığımız zaman artısı eksisinden fazla.. Yakıtı çok iyi, benim motor full depoyla 450-500 km görüyodu.. Motoru sıkıştırmazsan daha fazla bile görebilir belki Yalnız 150 lerin pek temizi çıkmıyor artık çıkarsa da fiyatı biraz yüksek tutuyolar.. Eğer aklında mat siyah yapmak varsa kuba nın yaptığı 200 lere bak onlar orjinalden mat siyah.. Fotoğrafını koyduğun motorun görsel olarak aynısı, Sadece Kuba yazıyo ve 200 lük.. Bir de onlara balansör koymuşlar ama titreşimi tamamen kesebildiklerini sanmıyorum, eğer 200 ü düşünecek olursan forumdaki arkadaşlardan sorabilirsin.. Umarım istediğin gibi bir motor bulursun
    Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz... Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar, ışıklı maviliklere süreceğiz... Açtık mıydı hele bir son vitesi, adedi devir. Motorun sesi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @Cavalry de dediği gibi,eğer bütçenizi biraz daha arttırabilirseniz Kuba Super Light 200 almak daha mantıklı.Türk Kuba firması Kee-way leri Türkiye'ye getirip kendi markasını basıyor.Galiba RKS de aynı işi yapıyor.Yani tamamen Kee-way,ekstra 50 cc ile birazcık daha performanslı ve balansörü var.

guleyc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700X
    Başlangıç olarak alacağımdan kuba sl200'e 5000 lira para vermeyi göze alamadım doğrusu. Başına bi iş gelirse motorun 5000 lira verdiğimde üzülürüm. Sonuçta bütçem biraz sınırlı. Çok bi şey beklemiyorum doğrusu, önceki konuda da dediğim gibi pek hız meraklısı biri de değilim. 80-100 km/s hız arabada anlaşılmaz da motorda makul seviyede fark edilir diye tahmin ediyorum. Keşke daha fazla bütçem olsa, bir de tecrübeli olsaydım bu konuda, gözümü kırpmaz kuba sl200 alırdım.

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    ''Astarı yüzünden pahalıya gelir.'' Modunda söyledim ben onu, eğer masrafsız olsun diyorsan olduğu gibi normal bi 150 de kullanabilirsin ama sen ona masraf yapıp boya vs.. yapmayı düşündüğün için hazır yapılmışını al diye söyledim.. Arada 1000- 1500 tl oynayacaksa 200 lük al bence hem 50 cc fazla hem yeni model hem de balansör var.. Ucuz yollu olsun diyorsan 150 ye değişiklik yapmadan binmen gerekli..
    Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz... Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar, ışıklı maviliklere süreceğiz... Açtık mıydı hele bir son vitesi, adedi devir. Motorun sesi.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Ben de Kuba Superlight 200 veya Falcon Freedom 250 yi öneririm. Ancak bir abimin dediği gibi "Forumlara fazla takılırsan hiç bir şey alamazsın". Harley'e bile laf edenler çıkıcaktır. Bu yüzden içine sineni al. Her zaman daha iyisini öneririz ama durumum yok diyorsun o zaman al gitsin. Durumun olunca daha iyisini alırsın kardeşim.

Şimdiden hayırlı olsun inş kaza bela görmez pişman olmadan binersin...

hayko5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Twin Café racer
    Ben SL200 kullanıyorum eminim ki çok mutlu olacaksın ama dikkatli kullan bakımını aksatma. Hayırlı olsun

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de Kuba Superlight 200 veya Falcon Freedom 250 yi öneririm. Ancak bir abimin dediği gibi "Forumlara fazla takılırsan hiç bir şey alamazsın". Harley'e bile laf edenler çıkıcaktır. Bu yüzden içine sineni al. Her zaman daha iyisini öneririz ama durumum yok diyorsun o zaman al gitsin. Durumun olunca daha iyisini alırsın kardeşim.

Şimdiden hayırlı olsun inş kaza bela görmez pişman olmadan binersin...
    yaklaşık 1 yıldır sl200 sayfasında paylaşımlar yapıyoruz,tecrübelerimizi aktarıyoruz.Şuan türkiye'de servis ve parça bakımından en iyi başlangıç chopper motoru sl200dür.arada verilecek 1000-1500 tl ye kesinlikle değecek bir makinedir.

150 cc artık ülkemizde üretilmiyor ve ilerleyen yıllardada parça sıkıntısı çekebilirsiniz.Bu motoru ne kadar kullanacağınıza bağlı bir şeyde ancak aldığınız fiyata da satmanız mümkün olmayacak ancak sl200 alsanız bu yıl 5000tl den gelecek yıl sıfır km lere gelecek zamla 8500 tl bandında satılacağından ikinci el piyasasında aldığınız paraya satmanız mümkün olabilecek çünkü her sene değerleniyor fiyatından ötürü.
    150cc de yokuş çekişlerde sıkıntı oluyor genelde,80km den sonrası çok titreşim var ancak sl200de çok rahat 100km ye çıkabiliyorsunuz ve 110 k mden sonra titreşim başlıyor,ben 120 km gördüm ama 100km ile 120 km arasındada tecrübeli arkadaşlar bilir ciddi farklar vardır.zaten şehir içindede çok fazla hız gerekmiyor,bu motorlar zevke kullanım için yapılmış motorlar.

Harleye şu yönden karşı çıkarım,bunu birkaç kezde dile getirmiştim;
    dünyanın chopper markasıdır,sağlamdır,kalitedir ancak ülkemiz şartlarına uygun değildir çünkü servis ve yedek parça bakımından problem bir motor harley ülkemizde.söz gelimi bir servise girdiğiniz an 250-300 euro servis ücreti ödüyorsunuz.yedek parça içinse söylemiyorum bile,bir baskı balata iron için 1200 tl gibi bir fiyatı vardı..iron demişken amerika fiyatı 22bin tl iken ülkemizde 38bin tl olması zaten albenisini kaybettiriyor.Ayrıca benzin harcamalarıda tam amerikan tipidir,araba gibi 2-3 güne benzinlikden çıkmassınız.dolayısı ile harley ülkemize ters motorlardır,zengin işidir.paranız çoktur harcamadan korkmassınız o zaman tercih edebilirsiniz ama 100ün 200ün hesabını yapanlar için harley ancak odalarda poster olarak konulan motorlar olarka kalır hayatımızda.

birde eğitimsiz bu işlere girişmeyin,hangi motoru alırsanız alın işinin ehli bir kurumdan eğitim alın bu sizin yollarda daha güvenli yol almanızı ve daha fazla keyifle motor kullanmanızı sağlayacaktır.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler