Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hangi Motosikleti Seçmeliyim?

Motovento
    REKLAM ALANI
    guleyc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700X
    Merhabalar,

Uzun zamandır motosiklet almayı düşünüyorum, motor için 3-4 bin lira kadar bütçem var ve kararsızım, hangi motor beni taşır, parçası ucuzdur, yakıtta cimridir gibi şeyler düşünüyorum. Aklımda scooter almak vardı, kullanımı kolay, yakıtı az yakar diye. Zaten motor tecrübem yok, ilk motorum olacak. Fakat internetteki ilanlara bakınca da cruiser tarzı motorlar da ilgimi çekiyor.

Cruiser olarak

Mesela bu Jinlun JL 250-5 hem yakışıklı görünüyor hem de rahat.

Ya da Keeway Superlight 150

Scooter olarak SYM Fiddle II 125, Honda Activa, Spacy, Kanuni Merlin gibi scooterlara da baktım.

Sorun da tam olarak burada işte, hepsi güzel görünüyor.

Scooter için, bisiklet kullanmayı bilen herkes bu aracı kullanabilir dediler. Vitesli motorları boşver sen başlangıç olarak çok zor olur diyen de var. Kaldı ki yıllarca bisiklet kullandım aktif olarak, fakülteye gidip gelmek için. Yine okula gidip gelmek için kullanacağım motoru da. Hız meraklısı biri de değilim.

Bu arada, 188 boyunda 100 kiloyum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Aslında vitesli kullanımı daha kolaydır, dengesi ve yol tutuşu daha iyidir. Skuter uzaktan kolay gibi görünür ama yol tutuş, denge ve motora hakim olma olayı daha farklı olduğu için aslında daha zordur. Sadece daha pratiktir, özellikle trafikte iyiki almışım dedirtir.

Ayrıca girmeyin şu çinli toplarına, az daha koyun ybr, cbf alın. Ya da koymadan alın, çinli kadar sıkıntılı olmaz her türlü. Piyasada hala cayır cayır dolaşan, kuryede kullanılan koca kafa ybr'ler, mavi renk cbf'ler var (2007-08)

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    scooter yerine vitesli tercih et daha güvenli.

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Superlight alınabilir, artık yollarda çok görmeye başladık ve kullanıcılarından da beğeni alıyor. Ben de vitesliyle başlamanızı öneririm, fakat yeterli trafik tecrübenizin olduğunu düşünüyorsanız.

Scooter ile başlayın denilmesindeki sebep yolda ilerlerken aklınızın viteste veya debriyajda olmasını engelleyip trafiğe odaklanmanın daha iyi olmasıdır. Ama eğer trafik tecrübeniz yeterliyse ve az buçuk debriyaj-vites-gaz kombinasyonunuz var ise vitesli alınması daha doğru olur.

Motosikleti
    Honda NC700X
    Alıntı Espaniole adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Superlight alınabilir, artık yollarda çok görmeye başladık ve kullanıcılarından da beğeni alıyor. Ben de vitesliyle başlamanızı öneririm, fakat yeterli trafik tecrübenizin olduğunu düşünüyorsanız.

Scooter ile başlayın denilmesindeki sebep yolda ilerlerken aklınızın viteste veya debriyajda olmasını engelleyip trafiğe odaklanmanın daha iyi olmasıdır. Ama eğer trafik tecrübeniz yeterliyse ve az buçuk debriyaj-vites-gaz kombinasyonunuz var ise vitesli alınması daha doğru olur.
    trafik tecrübem var fakat zaten aracı öyle çok trafikte aktif olarak kullanmayacağım, okul içinde daha çok ve ev de okula yakın zaten.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    falcon a baktınmı veya kuba superlight .. bu ikisi cok yakısıklıdır..

Motosikleti
    Honda NC700X
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    falcon a baktınmı veya kuba superlight .. bu ikisi cok yakısıklıdır..
    falcon freedom 250'ye baktım, evet yakışıklı dedğiniz gibi fakat koruma ekipmanının parasından kısmam gerekir -ki kısmayı düşünmüyorum- ondan almaya karar verirsem. kaldı ki 4000-5000 den aşağı satan da yok. üstelik motorun başına bir iş gelirse beni üzer. keeway superlight 150 2000 lira kadar ediyor. kuba superlight da keeway'in neredeyse aynısıymış zaten, adı değişik sadece.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    CBF150 al. Şu sıralar kampanya var. Hoşuna gitmezse değerini çok kaybetmez , satar değiştirirsin . Çinli işine girersen de sen bilirsin.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Birde soyle birsey var, motor yikiliyor forumdan arastirabilirsin Hyosung RT 125 torklu bir makine 3 bin tl ye bulabilirsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler