Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617181927 ... SonuncuSonuncu

5000km.'yi geçen Çin'li motorlardan raporlar.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Ps 150i 09'
    Arkadaşın 125lik mondiali var 11 binde ciddi bir sorun çıkmadı şuana kadar hem
    Çin deyip geçmeyin o kadar para veriyorsunuz tabi en az 2-3 sene dayanacak! o kadarda kötülemeyin çinleri
    [B]Honda Ps 150i 09':queen:[/B]
    [I][B]Satılık Yamaha Ybr 08' 3600kmde siyah:salut:[/B][/I]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benım motorumda 11.350 km de zırılıtı tıngırtı bıle yok hıc bı sorun yok cok sukur
    maşallah dostum zaten bi seninki bide benimki sağlam çıktı

bende 8000 i geçtim 6 ay oldu motoru alalı dahada giderim.periyodik bakımlarını zamanında yaptırıyorum ve şimdiye kadar Allaha şükür sorun çıkarmadı.1 kere benzin bitti hava yaptı onun dışında yolda bırakmadı.geçende orta sehpayı açarken ayak kırıldı onuda ertesi gün sanayide kaynattırdım,üzerine bide sprey boya orjinaldende güzel oldu ha bide fren möşürü yanmıştı onuda beleş deyiştirdim serviste.çiziğide olmazdı ama salağın biri arkadan vurunca motor sola yattı ufak çizikler var.storm modellerinde sıkça görünen direksiyon boşluğu sorunu bende yok çünkü serviste ustam 10 numara biri.direksiyondaki bilya yatağını iptal ettik direksiyon stormlar içindeki en iyi direksiyon diyebilirim.geçen 8000km bakımında usta telefonumu aldı kanuni fabrikadan benim motosikleti görmeye gelecekler kalite kontrolcüler.motosikletimle gurur duyuyorum.beklentilerimden fazlasını aldım
    işin aslı motorun ömrü tamamen kullanıcıya bağlı kanısındayım.sen motora nasıl bakarsan oda sana öyle bakar.bizim milletin beklentileri çok olduğu için 2 günde ufacık motoru pelte çıkarıyor.sen eşeğin kıçına motorda taksan at olmaz çok hor kullanılıyor çoluk çocuğun eline motor veriliyor.
    şunuda iddaa ederimki ben 20000km yi çok rahat yaparım ama askere gidicem o yüzden satacağım motorumu.geldikten sonrada bi vitesliye terfi ederiz artık
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    ninja 300 2013 model siyah
    spirit cim bendeniz 90000km de yamaha ybr 125 gördüm hende gözlerimle. görmesem inanmamzdım. hemde kurye motoru.

Motosikleti
    cbf 150:::::08
    benim kanuni seyhan 100 üm . 10.000km de hiç bi sorun la karşılaşmadım.
    [COLOR="Red"][I]meğer gurbet dediğin mapuslukmuş güneşli avlularda yaşanırmış,öylesine,dönüşümde ne bulurum bilemem bildiğim döneceğim,,verilmiş sözüm edilmiş yeminim,,elbet birgün döneceğimm,,[I][/I][/I][/COLOR]

carzywindy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni windy 125
    arkadaşlar diğer motorları bilmiyorum
    şaşıracaksınız ama ...

kanunı nin windy 125 modelini 42,000 km de olanın gördüm kurye motoruydu hemde taşgibi

şaşırtıcı ama gercek

aslında bakımlı kullanılırsa bu makinalar bizi bile eskitir

ayrıca yine kanuninin bir modeliyle arkadaş mersinden izmire gelmişti sadece 3 kez kontak kapatarak oda ihtiyaçlar için
    ..::Bu Vatanın Gücü Ne Parasıdır Ne Tankları , Bu Vatanın Asıl Gücü İnanmış Evlatlarıdır::..

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Benım motor suanda 13.500 kmde en son 1 far kestı zaten zayıf olan aku 22 gun calısmayınca benden bu kadar demıs ama ayakla 4 seferde calıstı gene yatırdım 13 gun sonra gecen cıkardım gene 1-2 kıck den sonra calıstı hıc bır sorunum yok cok sukur.
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    -Marka ve model
    Baotian 125
    -Ne kadar zamanda, ne kadar yol yapıldı?
    2005 ekim ayında almıştık bu aralar 2.yıl dönümü 18000 küsür.
    - Kullanım şartları. (Dağ, dere, tepe, asfalt, kapalı garaj vb.)
    %70 asfalt %30 Dağ, dere, tepe. Gündüzleri dışarıda sokakta ağaca bağlı, akşamlar apartman içindeki merdiven altında koruma.
    - Bu süre içinde kaç defa bakım dışı servise gidildi?
    6 defa filan 2 kez akü problemi birinde akü kople değişimi, 1 kez egzoz içinde parça kırıldı, 2 kez ateşlemede problem oldu buji filan değişti.1 kezde alarm mekanizmasına su girmişti alarm çalışmıyordu onuda elektirkçide haletik. Bunların hiçbirinden işçilik alınmazken malzeme ücreti alındı
    - Tamirat masrafları toplamda ne kadar oldu?
    70 ytl olmuştur herhalde.Belkide geçmiştir.
    - Motor hakkında genel yorumlar.
    Plastik aksam kötü kalitesiz.Mekanik aksam beklemediğimiz kadar iyi çıktı.Hiç sorun çıkarmadı.Lastikleri iyi yol tutuşu yağmurdaki sürüşlerde olsun virajlarda olsun harika, en ufak bir kayma yok.Aydınlatma yeterli.Motordan genel olarak memnunum.Edremit-İzmir arası gittik geldik rüzgar etkiliyor okadar.Hız olarak80-90 arası bişe yapıyor.Gösterge doğru ybr 125 ile karşılaştırdık.Buda resmi

valla ne olursu çin malımı amn allah korusun ya benim de başım da var dı bi ara mondial 110ft şimdi ybr125 var yemin ediyom alklah şükür ediyom kurtuldum çin malın dan diye çünkü dayanıklı dgl be?

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    bende Kanuni Rokko scooter var. şuan 7500km'lerde. haziranda aldım. 4 ayda 7500km paso geziyoruz bugün bilecik'e gittik geldik. ortalama 250km filan yaptık. şuana kadar arka fren balatası 3.kez değişiyor, ön daha değişmedi... birde servisteki abimizin tavsiyesi üzerine hava filtresi değişti o kadar yoksa hava tutup yine değiştirmicektim filtreyi görünce hak verdim. sesinde bile değişme yok.

caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim motorda 4 ay oldu şuan 10400 küsür.hala iyi çalışıyo çok şükür.İNŞALLAH arıza yapmaz.(bakım ı yapıyorum tabi :D)

bitirim97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorumun garanti bitiş tarihi 2008 nisan.Motor;Mondial 151 rs Km;8,550 Masraf:Egzost,kayış,km teli.Servise gitme sayısı:5(2si periyodik bakim ^üde ilk motorum olduğu için pinriklilik)İlk motorum.Benzinsizlik dışında yolda kalmadım.2.el aldım(4,950 de)En az ayda bir motoru zorlarım basen 4-5 olur.Maximum 135km gördüm halada görüyorum bujiler eski olmasına rağmen.Arka jantım yamuk vede 8.000 bakımını yaptırmadım.Motorum çok iyi durumda Safranboluda turan arkadaşlar warsa gayet iyi bilirler hız konusunda inş 20.000 km yi bende görürüm.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bugün burda yarın şurda ertesi gün kimbilir nerde
    Motosikleti
    33 ACJ 92 ve 33 R 2170
    pazar günü sürdüğüm arkadaşın scooter'i daha yeni, o da çin malı, ben sürüp arkadaşa teslim ettikten hemen sonra gaz halatı koptu. çocuk eliyle halatı tutup çeke çeke gitti, at sürer gibi

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    yok anam çinliden uzak durıcaksın kimse alınmasın bendede mondıal 151 rs var 1.000 de çok dandik bir motordur kendisi geçn gün hevesle bi yıkıyım dedim yıkadıktan soora motor kendi kendine çalıştı durmadı gösterge bozuldu 4 lü kendi kendini devreye sokuyo kapatamıyonda hepsini yaptırdım gösterge hariç hepsini kendim yaptım göstergeyide halledicem bi ara eğer motor alıcaksanız 2.500 bin ytl ye gidin 2.el japon alın o anlık hevesle aldım pişman oldum ehliyet alana kadar idare edeceğim artık 3.000 bin biriktirdiğim zamanda çekicem altıma kakliteli bi japon rahat etçem
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    rokko'mda hiçbi sorun yok.daha bujiyi yerinden sökmedik. gerek yok çünkü. şuan 7600ü geçti. sesler normal. gösterge sağlam. ortalama 95km cvarı hzıla günde en az 75km yapıyorum ve memnunum...

Motosikleti
    mondial 125zn

16000 km mondial 125 zn

walla 20000 degil ama 16000de zn 125 kullanıyorum.cok cok memnunum.ve tahmin ettigimden cok cok daha ii cıktı.3 defa amortisor kırıldı.2-3 defa fren hidrolik hortumu patladı ama motordan inmeyen biri icin cok ii .edirnede otruyorum .canakkale bursa istanbul kocaeli sakarya tekirdag gittigim yerler arasında.cok i ibir model herkese tavsiye ederim

guveli28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda sw400
    arkasdaşlar, scooter larda hiç ön varyatör ve arka kavrama balatasını değiştiren oldumu? değişim sebebi ve km niz neydi? bilgi verebilirmisiniz.

ben biraz titiz davrandım ve 13.000 km deki 150t1 motorum, yokuş yukarı kalkışta hafif viyk viyk ses yapıyor diye ön varyatör ve arka kavrama balatasını değiştirdim. bu km ye kadar da motorumu çok özenerek ve zorlamadan kullandım.
    renault sport

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    benim makinaya yaptığım masraf 500 ytl yi geçti içinizden çüş diebilirseniz ama ön grenajı+torpidoyu+yan kapaklar ı değiştirdim+ufak tefek ışınlar ledlervs 300 ytl si bunlara gitti geri ye kalan 200 ytl ile motora araba vurunca arka fren kolu kırıldı onun orjinalini bulammamıştık onu bulunca değiştirdim fren telini değiştirdim balatayı değiştirdim yağ hava filtresi gibi şeyler şu anda 8000 ni geçti 1 kere bile yolda kalmadım
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

bestofonur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    su anda kanuni tiger..ama büyüyecek abisi
    Konu başlığı scooterlar ilgili ama bende mondial 125 kt vardı yaklaşık 1,5 yıl kullandım..Bilgiyi paylaşmakistedim

-Marka ve model:
    mondial 125kt
    -Ne kadar zamanda, ne kadar yol yapıldı?
    2005 yılında alındı,7500km yol yapmıştım
    -Bu süre içinde kaç defa bakım dışı servise gidildi?
    iki kere kaza yapmıştım o zaman götürdüm olmadık bir arıza çıkarmadı
    - Tamirat masrafları toplamda ne kadar oldu?
    kaza yaptığımda ön far,fren pedalı,sol sinyal,direksiyonda bazı parça ayar düzeltmeleri,orta tarafta parça(ismini bilmiyorum)+ işcilik(60 ytl)=120 ytl(parçalar 2 günde geldi)
    - Motor hakkında genel yorumlar:
    Ben kullandığım sürede oldukça memnundum,paramın tam karşılığını aldığımı düşünüyorum,2 defa kaza yaptığım halde taş gibiydi..Tabi bazı ayarları eski haline gelmedi onuda söylemek lazım.
    Bunun dışında söyleyebileceğim;mondial scooter alan dört yakın arkadaşım var ve hepsinde istinasıs sorun çıktı benim fikrim scooter motorlarda mondial iyi değil diğer markarı bilemem.Ama ben 125kt'den inanılmaz memnundum..Tek sevmediğim tarafı benzin göstergesinin olmamasıydı..

var dostum kanuni tigerle 15000 km yaptım ben su ana kadarda kayda deger bır arıza cıkmadı 1 tek mars motorunu yenıledım o kadar yolda hıc kalmadım bence tıger kanunının cıkardıgı en ıyı motor kımse kotulemesın adam gıbı kullanan adamın motoruna hıc bı sey olmaz fındık kadar motoru olan cbr 125 adamlar 5000 ytl gıbı bı fıyat cekıyo 4500 ytl tıgerın sıfırı sacmalık cbr dumanımı bıle koklayamaz benım kullanmayı bılmeden hor kullanıpta ondan sonra bıseye yaramaz yok dokuluyo gıbı yorumlar hıc hos degıl..

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Arkadaşlar bende ki asya 125t ile şu ana kadar 7000 km yol yaptım ve arıza adına
    bir şey olmadı ama artık ufak tefek arızalar çıkmaya başladı.Benzin göstergesi bozuldu
    müşürü değiştirilrcek ve kontak yaparken kullanılan sol gidon problemi
    dışında yürüründe hiç bir problem yaşamadım.Karakaçanım çinli falan ama ondan
    beklediğimi fazlasıyla verdi.

REKLAM ALANI
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617181927 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler