Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
16. sayfa BirinciBirinci ... 6141516171826 ... SonuncuSonuncu

5000km.'yi geçen Çin'li motorlardan raporlar.

Motovento
    REKLAM ALANI
    barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    atasözü ne demiş ucuz etin yahnisi yenmez,ekmeği ekmekçiye ver 1 kuruş fazla ver,,bunları boşuna sölememiş atalarımız öle diyelmi,neyse ben uyanık çıktım hussar almıştım 2004te 5 ay sonra sattım iyiki satmışım
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KAYA018 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT BEYAZ ANKA KUŞU
    9100 No Problem Ok Kalite Mondial Mct 250 Kara Şahİn
    Bakarsan Bag Bakmazsan Dag Olur Unutmayin

dertli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kangda lüx 125 T4
    bende kanda lüx 125cc var şuan 17200de şu ana kadar periyodik bakımları dışında kayış koptu, debrijaz 14000km de değişti, 16000de de aküm değişti. birde yaptığım bir kazadan dolayı eksozum değişti. onun dışında bir problemim olmadı. bakım dışında servisede canım sıkılırsa muhabbetine gibip hava filtesini temizletiyorum duruma göre arada bir değiştiriyorlar şimdiye kadar galiba 3 veya 4 defa değişti.

T_uruncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çin malı scooterlarda 1000 km'de kayış kopabiliyormuş (bir arkadaşınki koptu..) dikkat edin, önceden değiştirin...

bu arada motorum 10,500 km'de artık

sorun çıkarmadı mı? çıkardıııı... pişman mıyımmm?? hayırrrr ne kadar ekmek o kadar köfte... motorumu seviyorummm

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    Bende de Mct 250 vardı biraz motor ısındıktan sonra başlıyodu şar şur şanzuman dan ses gelmeye, yolda kalırım diye 10 dk stop ediyodum 1 sigara içip sonra dewam ediyordum yoluma çok şanslıyım Satılık yazmadan üstüne biri bana abi satıyomusun motoru dedi bastı parayı aldı motoru. iyikide satmışım,Seyhan ım la 110 km yol gittim geçenlerde tık demedi çok şükür almanlarla,japonlar bu işin erbabı
    Kadın;15 inde Ceren,20 sinde Ceylan ,25 inde Avcı nın kendisidir.:bounce:

Motosikleti
    as150t
    arkadaslar bnde 150hs var suanda tam 28bin küsür km de 3 kere dusmusluum var motordan arıza yabmadı dusmelerde ama 1 kere emme manıfoldum patladı oda 10 liraya deiştirildi kısaca 10 numara bı motor.

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    arkadaslar motoru alalı 1 yıl oldu periyodik bakımlar hariç bi sorun çıkarmadı motor şuan 6500'de ve 11'indede toplam 750-800 km'lik bi yolculuk dusunuyorum
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    henüz 20000 oldum ama dahada arttıracagım bu sayıyı,
    motorumun durumu harıka,
    ama bende sorun var,
    hep aynı rengi sevmıyorum,
    gecen kış fıstık yeşili yaptım bu kıs ise,
    siyah düşünüyorum,

makinem KANUNİ RACER 200
    20000 OLDU NAMI DİAR ''PAŞALI''
    FISTIK GİBİ MAAŞALLAH

Shot with 6630 at 2007-08-07
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

arkadaslar ben gecen sene bı dorado efıso dıye bı motor aldım.bana 2 yıl garantısı var parca sorunu yok her türlü sorunu gıderız gıbılerınde dıyerek kandırdılar ve 1.850 mılyon vererek yarı otamatıik dorado efıso aldım...

arkadaslar ben gecen sene bı dorado efıso dıye bı motor aldım.bana 2 yıl garantısı var parca sorunu yok her türlü sorunu gıderız gıbılerınde dıyerek kandırdılar ve 1.850 mılyon vererek yarı otamatıik dorado efıso aldım...
    bu motor vatandaslar vıtrınde durdugu yerde benzın bulamadıklarından ellerınde mevcut olan gazlardan koyup çalıştırmaya calısmısllar.gec fılan calısıyordu onu ıcındekı gazı tamamen atsın sorun olmaz süper calısır. her vıteste tekere kalkıyo fılan dıyorlardı...ondan sonra benım cılelı gunlerım başladı durup dururken 4 defa tekerı patladı sabahları motorla ıse gıtmek ıcın 30 dakka erkenden kalkmak zorunda kaldım.motor sabahları 15 dakka marsa basmıyınca almıyorve 15 dakkanın sonundada 10-15 dakka calıstırmıyınca gaz yemıyordu bunun dısındakı sorunlar urup dururken bos vıtes lambası sondu onu yaptırdım 1. vıtes lambası sondu onu yaptırdım 2.vıtes lambası sondu onu yaptırdım 3. vıtes lamvası sondu onu yaptırdım 4 vıtes lambası sondu onu yaptırdım sınyaller sabıt yanmaya basladı onu yaptırdım far sınyal yapmaya başladı.daha sonra on granaj kısmı cıkar tak cıkar tak yalama oldu en sonunda japonla yağpıştırmak zorunda kaldık ve daha sona-ra hıc acamadık.yan arkadakı granajlar bılınmedık bı sebepten dolayı kırıldı yanı kendı kendıne plastıgın kalıtesnden kaynaklanıyor....yanı kısacası bu motor aldıgıma alacagıma pısman ettı ve benım gezmek ıcın aldıgım motor benı tamırcıye nerdeyse ortak ettı..he buarada motor sorunu devamlı yapıyorsa garantıden sayılmıyormus oyle dedıler....ve motoru aldıgım kısıye defalarca gıttım bu motoru ben sattım kardesım benı ne ılgılendırır...almasaydın dedıler...adamı her devasın da bogazlamaktan zor kurtuldum belkı pıs herıf yuzune suan cezaevınde yatıyor olacaktımm....en sonunda 300 km ye gelmemeıs motoru....1.000 fıyyatla satılıga cıkarttım...olmadı 900 oda olmadı 800 dedım
    artık baktım satılmıyor 750 mılyonlıraya aylık 100 ytl taksıtle satacm dedımkı elekcısıne hırsızına kım gelırse motordan kurtulmak namına yıne satıcaktım..garajda her motoru gordugumde yada her tamırcıye goturdugumde cıldırıyordum artık.....en sonunda yıne satamadım...gıttım mobılyacı verdım ustunede 800 ytl para verdım bı yatak odası akımı aldım motosıkletı anca boyle elımden cıkardımkı....ıllallah dedım..nerdeytse motor denılecek seye ısyan edecek duruma gelmıstım o zaman....
    arkadaslar burdakı tum motor tutkunlarına belırtıyım cın malı alacaksanızda dorado almıyın...cın mallarrının en artık coplerınden yapılan motorlar dorado.hatta mondıal doradanın yanında ıtalyan bıle sayılır....
    kastamonuda olan arkadaslarada huseyın gun denılecek sozde namazında nıyazında olan serefsızde mılletın parasını bu sekılde zımmetıne gecırıp daha sonra benı ılgılendırmez dıyor..bu ve bunun gıbı serefsızlerının bıyerlerını nekadar kaldırırsak bu pıyasa o kadar kısının canını yer ya yolda lastıgı patlar bı arabanın altına gırer yada altında dagılır bıter... HUSEYIN GUN gıbı alcak şerefsız ınsanları bu pıyasadan sılelım arkadaslar...

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Benım motorumda 11.350 km de zırılıtı tıngırtı bıle yok hıc bı sorun yok cok sukur
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Benım motorda 7000e geldi biliyorum ki 15000 km ye kadar sorun cıkartmaz... 15000 km ye gelince de tahmin yürütürüm birazcık daha
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda

zırva

Merhaba,

daha önce de birçok yorum yaptım bu konulara binahen fakat bu kadar zırva yazan az kişi gördüm
    Kardeşim bunu inatla ne ilgisi var
    ben MCT 250 kullanıyorum ve tüm bakımlarını yetkili servisine yatırıyorum.
    Dilersen tüm sayfaları burada yayınlayayım ve neler yapıldığını sende gör.
    Hayret ediyorum sizler gibi ön yargılı insanlara.

22.000 KM yaptım ve üretim arızalı 2 ad. arka amortisörden başka değişen aksam yok.

ufak tefek sorunlar yapmadı değil ama bunlar asla motosikleti kullanılamaz hale getirmedi! anlayacağın dilde yazayım. İnsanlarda baş ağrısı olur ya hani Aspirin içersin ve geçer işte ''O'' tarz sorun/lar.

At birazda sahibine göre kişner değimi çok doğru! sen ata binmeyi bilmiyor ve sürekli düşüyorsan At ne yapsın

Alıntı asivezor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20000 km. waaav. bu kadar km yapıp da hala o motora tahammul gösteren varsa buraya cıkar ve aynen şöyle der.
    evet arkadaşlar ben çok inatçı biriyim motorum 20000 kmyi yeni geçti haftada bir gün tatilim vardı ve bu gune kadar hep servislerde geçti. ama ne yapalım dedim ya ben inatçı biriyim. o bozulur ben yaptırırım. satmakta istemiyorum. çünkü alan yok. saygılar
    Kardeşim,

Bile bile Lades demişsin kardeşim
    Adamlar sana neler yapıldığını ya da yaptıklarını açıkça anlatmış sende almakla en büyük hatayı yapmışsın.

Kendi derdine kendin yan demekten başka bir söz bulunamaz ama yinede geçmiş olsun.

Alıntı kawasakı_37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu motor vatandaslar vıtrınde durdugu yerde benzın bulamadıklarından ellerınde mevcut olan gazlardan koyup çalıştırmaya calısmısllar.gec fılan calısıyordu onu ıcındekı gazı tamamen atsın sorun olmaz süper calısır. her vıteste tekere kalkıyo fılan dıyorlardı...ondan sonra benım cılelı gunlerım başladı durup dururken 4 defa tekerı patladı sabahları motorla ıse gıtmek ıcın 30 dakka erkenden kalkmak zorunda kaldım.motor sabahları 15 dakka marsa basmıyınca almıyorve 15 dakkanın sonundada 10-15 dakka calıstırmıyınca gaz yemıyordu bunun dısındakı sorunlar urup dururken bos vıtes lambası sondu onu yaptırdım 1. vıtes lambası sondu onu yaptırdım 2.vıtes lambası sondu onu yaptırdım 3. vıtes lamvası sondu onu yaptırdım 4 vıtes lambası sondu onu yaptırdım sınyaller sabıt yanmaya basladı onu yaptırdım far sınyal yapmaya başladı.daha sonra on granaj kısmı cıkar tak cıkar tak yalama oldu en sonunda japonla yağpıştırmak zorunda kaldık ve daha sona-ra hıc acamadık.yan arkadakı granajlar bılınmedık bı sebepten dolayı kırıldı yanı kendı kendıne plastıgın kalıtesnden kaynaklanıyor....yanı kısacası bu motor aldıgıma alacagıma pısman ettı ve benım gezmek ıcın aldıgım motor benı tamırcıye nerdeyse ortak ettı..he buarada motor sorunu devamlı yapıyorsa garantıden sayılmıyormus oyle dedıler....ve motoru aldıgım kısıye defalarca gıttım bu motoru ben sattım kardesım benı ne ılgılendırır...almasaydın dedıler...adamı her devasın da bogazlamaktan zor kurtuldum belkı pıs herıf yuzune suan cezaevınde yatıyor olacaktımm....en sonunda 300 km ye gelmemeıs motoru....1.000 fıyyatla satılıga cıkarttım...olmadı 900 oda olmadı 800 dedım
    artık baktım satılmıyor 750 mılyonlıraya aylık 100 ytl taksıtle satacm dedımkı elekcısıne hırsızına kım gelırse motordan kurtulmak namına yıne satıcaktım..garajda her motoru gordugumde yada her tamırcıye goturdugumde cıldırıyordum artık.....en sonunda yıne satamadım...gıttım mobılyacı verdım ustunede 800 ytl para verdım bı yatak odası akımı aldım motosıkletı anca boyle elımden cıkardımkı....ıllallah dedım..nerdeytse motor denılecek seye ısyan edecek duruma gelmıstım o zaman....
    arkadaslar burdakı tum motor tutkunlarına belırtıyım cın malı alacaksanızda dorado almıyın...cın mallarrının en artık coplerınden yapılan motorlar dorado.hatta mondıal doradanın yanında ıtalyan bıle sayılır....
    kastamonuda olan arkadaslarada huseyın gun denılecek sozde namazında nıyazında olan serefsızde mılletın parasını bu sekılde zımmetıne gecırıp daha sonra benı ılgılendırmez dıyor..bu ve bunun gıbı serefsızlerının bıyerlerını nekadar kaldırırsak bu pıyasa o kadar kısının canını yer ya yolda lastıgı patlar bı arabanın altına gırer yada altında dagılır bıter... HUSEYIN GUN gıbı alcak şerefsız ınsanları bu pıyasadan sılelım arkadaslar...
    Sana sonuna kadar katılıyorum arkadaşım.

29.04.2006 dan bu yana en az 20.000 KM'si artçımla olmak üzer 22000 Km yol yaptım ve asla yolda kalmadık.
    Uzun yollarda ortalama hızım 95-100 KM saat dan aşağı olmadı.
    müsait olan yerlerde 110-120 KM saate çıktım.
    Yazın kavurucu sıcaklarında dahi 2 - 2,5 Saat HİÇ durmadan yol yaptık sorunsuz
    Yakında 2'nci bir Motosiklet daha alacağım ama MCT mi satmıyorum. Ben iddia ediyorum bu motosiklet 50000 Km ve daha fazlasını sorunsuzca gidecek.
    önümüzdeki günlerde 22000 Km yol yapan MCT min fotoğraflarınıda yayınlayacağım.

BU KADARRRRR

Alıntı KAYA018 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MONDIAL MCT 250 8700 KM YOL YAPTI DAHA YOLDA KALMADI ORTALAMA YAKIT TUKETIMI SEHIR ICINDE 0,10-0,13 ARASI ARIZA YAPIP DEGISENI YOK NORMAL BAKIMLARI YAG BUJI DEGISIMI VS YAPILIYOR 40-45 ARASI AMA BEN KENDIM YAPIYORUM 8700 KM DE SADECE GECEN GUN USTTEN SUBAP AYARI YAPILDI 30 YTL ODA MASALLAHI VAR BEN BURAYA YAZIYORUM 20000 KM DE BU MOTOR YAPAR EEEE ATALARIMIZ NE DEMIS ABAKARSAN BAG OLUR BAKMAZSAN DAG BOSUNAMI DEMISLER

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    @Özer 29.04.2006 dan bu yana en az 20.000 KM'si artçımla olmak üzer 22000 Km yol yaptım ve asla yolda kalmadık.

@myheart Benım motorda 7000e geldi biliyorum ki 15000 km ye kadar sorun cıkartmaz... 15000 km ye gelince de tahmin yürütürüm birazcık daha
    Pardon Ben 15000 km Yazmısım.. 150.000 Km demek istemiştim...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    Bu BaŞlik Altinda SaÇma Sapan Şeyler YazilmiŞ Hele Hele Kİmİlerİ Altlarinda Japon Var Dİye Name YapmiŞlar Çİnlİlere Yanİ Elİme GeÇse Tam Dayaklik

Ama Gene Yazicam Kendİmİ Yari Çİnlİ Olarak GÖrÜyorum 29000 Kmde Motorum Ve Her GÖren Abİ Bune Markasi Ne Dİyorlar Bİlmem Anlatabİldİmmİ

Motosikleti
    zealsun 100 (cup)
    Benim de Motorum 22.000 küsür km de 2005 Model Zealsun 100 cup
    motorun durumu modeline göre iyi
    bu güne kadar 1 kere debriyaj balatası değistirildi...
    Periyodik Yağ değisimi yapılıyor...
    Egzos bağlantı kısımından ayrıldı tekrar kaynak edildi...
    Pantalonumun Kolçaka takılmasından dolayı motordan ınemedim ve yan ayaklığa çoktüm oda kırıldı :D o yapıldı....
    Fren yayı kopuyor ara ara...
    bu yazdıklarım toplam : 40 YTL + 5 YTL (yağ değisimi 1 adet) = 45 YTL

Servisine götürmüyorum. Ustasına götürüyorum ;)

Bunların dısında masaallah canaVar gibi motorum 22.000 de halen 100 diyor :D e daha ne isteyim...
    saygılar...

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    yaw arkadaşlar motor aksamını geçelim şöyle bir baştan....

motosikletiniz kaportasını çıkarıyorum , çıkardığım vidalar , bir daha kesinlikle yerine oturmuyor. Hani bir porselen kırıldığında bir daha orjinali gibi olmuyor ya ,elbet 1-2 yerinde taşmalar oluyor vs.. aynen öyle yani o uymayan vidayı kulağımıza küpe mi yapmak lazım..?

bagajın içindeki plastiği çıkarayım dedim 15-16 anahtarı bir çevirdim kocaman kalın VİDa nın yarısı anahtarın içinde ,yarısı plastiğin içinde kaldı.bunlar adama kriz geçirttirir.

motor aksamın a bişi olmasa vidalar paslanıyo kablolar çürüyo daha 6.000 kmde.
    yazık..
    Kadın;15 inde Ceren,20 sinde Ceylan ,25 inde Avcı nın kendisidir.:bounce:

tyler_durden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT225
    Ramzey QM125T-10D 2006 model. 10000km yi devirdim. hız olarak en fazla 95 km yapıyor(broşürde 80 km yazıyordu) motorda hiçbir oynama yapılmadı, yani standart halde. 1 kez otobanda aşırı zorlamadan gaz teli koptu,onun dışında yolda bırakmadı. dağ bayır çıkarıyorum motoru bana mısın demiyor ;) gidişi böyleee...
    gelelim kaportaya:
    bir yerde ufak bi çatlak oluştu(kendiliğinden mi çarptılar mı bilmiyorum) japon yapıştırıcıyla yapıştırdım çatlama durdu. onun dışında ne bi renk değişikliği, ne bilim ne bir şeffaf kısımlarda güneşten dolayı sararma hiiiiç olmadı aynen aldığım gibi. ki güneşte de çok kalıyor.
    vidalara gelinceee...
    egzoz borusunun üstündeki vidalardan biri düşmüş onun dışında bişe yok.

motorum iyi maşallah diyelim
    Ama yapmayın diyordu Tanrı, o daha bir çocuk...!!!
    Nükleere H A Y I R!!!!!
    **01 JJ 743**

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı cankan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 1.5 yıldır mondial kullanamıyorum. altını ciziyorum kullanamıyorum ama sahibiyim. halen evin önünde yatıyo. geçen gun 160 lira masraf ettim ama 160 km gidemedim. gene bozuldu. alcak olan varsa hemen kazıklayabilirim
    Alıntı TuğrulÖzbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cankan sorun nedir?
    eğer yetkili servislerinde yaptırıyor ve bu şekilde kullanamıyorsan o zaman tüketici olarak haklarını neden kullanmıyorsun?
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı
    bakın yukarıda eleman yazmış. mondialim var kullanamıyorum
    mondialin hangi modelini kullanamıyorsun? cevap yok. ne sıkıntısı var? cevap yok...
    ben kullanıyorum. hem de çatır çatır. her işimi görüyorum. sen neden kullanamıyorsun?

Ümmet abi mondial mt 125 ile, 70 bin km. yol yaptı. 10 kez yurt turu attı. o nasıl kullandı?
    15-20 bin kullanan diğer arkadaşlar nasıl kullanmışlar?
    nihayet, başka bir başlıkta cevabı buluyoruz.

ama, olan bizim motorlara oluyor.

Alıntı cankan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorumu yaklaşık 2 aydır yatırıyorum. en son yolda kalmıştım. arızayı bulamadım ve motoru kamyonet e yukleyıp evımın garajına getırdım koydum. bugun şu motoru bı kurcalayayım derken gördüm ki, benzınım yokmuş. benzin koydum 1-2 kez marşa bastım çalıştı. hayatım boyunca unutamayacagım anılarımdan bırısını yaşamış oldum. motorumla yaklaşık evımden 15 km uzakta yolda kalıp , hıc deposuna bakmamış olmak, sonrada eve taksıye atlayıp gelmek ve mınıbusu alıp motoru almaya gıtmek meger ne delılıkmış. depoya baksaymışım ya ustunden 2 ay gectı. bende motora arızalı muamelesı yapıyordum. benzın koydum tık 3 . marşta çalıştı. ey benım akılsız başım

NOT: benzın şamandıram çalışmadıgı ıcın benzını takıp edemıyordum
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...tml#post624453

ne diyelim şimdi ???
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    ewet arkadaşlar benim motor 9000km yaptım tık yok hemde motorun silinidirini 150'lik yaptığım halde yeni silindirde şuan 1500'de tık yok hala gidiyor
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

ben çin malı scooterla antalyaya kadar gittim şu an 6500 km civarında sadece kayışı kopardım oda yeni koptu bayram bitsinde parçacılar açılsın diye bekliyorum ama bence kişisel yorumum daha önce japon malı motorlarda kullandığım için aradaki fark çok büyük diye düşünüyorum ancak oda aradaki fiat farkından belli olmalı

REKLAM ALANI
16. sayfa BirinciBirinci ... 6141516171826 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler