Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

5000km.'yi geçen Çin'li motorlardan raporlar.

Motovento
    REKLAM ALANI
    bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    15000 km hala aynı kayış çıkan masraflarsa rakam olarak birşey yazamam her 1000 km de yağ 3500-4000 arası buji,8000 de difransiyel yağı değişimlerini yapıyorum.Birkere indiksiyon bobini değişti 20 ytl(13000 civarında) hem şehir içi hem otobanda kullanıyorum hergün her şartta.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fener1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway KW250-H SUPERSHADOW
    Benim makina Dailem marka 2003 model 9250 km de değişeni yok.
    Fakat bu sene egsozlar değişebilir. Diğer sarf malzemelri saymıyorum akü v.s
    "Hayatta yegâne varlığım ve servetim, Türk olarak doğmamdır."

(Mustafa Kemal Atatürk)

arkadaşlar. 18 bin km deyim. en uzun max. 210 km yol yaptım hiç durmadan. motorum WUXI marka. tr ye ilk gelen modelden. mesela asya motordan aldığım bazı parçalar benim motora uymuyor. geçen gün salıncak(motor askısı) takozu aldım.daha doğrusu askı ile birlikte satın aldım. benim motordan çıkan askı 5 cm daha uzundu. ama motorların dış görünüşleri aynı. birde bendeki motor yere yakın duruyor.süspansiyondan olmalı. arka lastiğimi 130 X 60 X 13 yerine 140 X 60 X 13 kullandım. Lastiğim IRC türk malı. çok memnunum.

motorum 3000 km de kayış kopardı. yolda kaldım. bunun üzerine yedek kayış ve takımla dolaşmaya başladım. yürüyen tamirhane gibiyim. ama bu takımları kullanmama hiç gerek kalmadı.birdaha kayış falan kopmadı.hatalıymış sanırım. 13000 km de marş motoru nalları dikti :D. 20 ytl yenisi. her 4 bin km de ön fren balatalarım bitiyor.ben biraz sert kullanıyorum. uzun yola haftada bir çıkarım. kdz ereğli-adapazarı arası(185km) hiç durmadan giderim. ve 2 gün sonra dönerim. motorumdan memnunum.ama uzun yolda 115 i geçmiyor.araç sollarken sıkıntı yaratıyor. 14000 km de şanzuman rulmanı gitti.FAG marka 6 ytl yenisi.

bence çin malı bir motordan alınabilecek max. verimi alıyorum.halen aktif olarak kullanıyorum.
    5 kez memlekete gittim geldim.dağ yolundan. performansı iyi. hatta bir gün Grand Dink 150 ile kapıştık. memleketten dönüyordum. motor sıcak olduğu için verimi daha yüksekti. adapazarı düzlüğünde 115 km süratle giderken KYMCO grand dink beni ancak 120km/h ile geçebildi.

satmak istedim.abuk subuk fiyatlar teklif ettiler. satmaya kıyamadım. satmayacam bu gidişle. parçası da ucuz.

Mesela bir örnek. Piston silindir krank komple keçe+conta seti 150 ytl perakende. ben toptancı arkadaştan 120 liraya alıyorum.

bu arada motorumun rodajını çok düzgün tamamladım. şu anda ilk günki gibi çekişi.tahminim bu şekilde kullanırsam 100 bin km yi görür.bu konuda bazı arkadaşlar sallıyorsun diyebilirler. motorumu sürekli kontrol ederim.eksiklerini tamamlarım. kırık dökük çatlak halde binmem.

ufak bir turboşarj bağlayayım diyorum.ama bulamadım. suparcharger bulursam bağlayacam ilk fırsatta. kaybedecek neyim varki. komple egzost seti 60 ytl. komple sıfır motor 120 ytl.

turbo şarj olayını düşünün. kim motoruna takmayı düşünebilir. sıkar biraz. kymco yada daelim yada piaggio yada sym yada....v.s. bir egsozu bile 250 ytl vardır bu motorların. turbo charger için egsoz manifoldunu kesmek gerekiyor.

Alıntı fener1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim makina Dailem marka 2003 model 9250 km de değişeni yok.
    Fakat bu sene egsozlar değişebilir. Diğer sarf malzemelri saymıyorum akü v.s
    Eski çalıştığım yerde 125cclik bir daelim motosiklet vardı. egsoz manifoldu çürümüştü 10 ay gibi kısa bir sürede. sonra firmadan yeni parçalar ücretsiz olarak gelmişti. yeni gelen parçalar ise halen motorun üstünde. sanırım 5 yıl oldu.halen sağlam olmalılar.

oysa benim çin malı motorum bile 2 yıldır taşş gibi. Yağmur , Kar , Çamur. her koşulda kullandım. egsozda çürüme falan yok. egsozum aluminyum değil. Tamamı ile çelik.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    ben maksimum en uzun 12 saatte 540 km yol yaptım mondial 151 rs ile bunun 8 saatinimotor üzerinde geçirdim sabah yataktan zor kalktım malesef belim tutulmuştu.scooter motorlarda uzun yol çekilmiyorhem basılmıyor benzin gidiyor basmayıncada yol bitmiyor ben geçen gün edirne ye gittigimde uzun yolun nasıl oldugunu anladım.
    yakında cbf 150 alınca ilk hedefim memleketime gitmek durmadan 2 saatte bir 15 dakika dinlenerek 450 km yol yapacagım hayırlısı ile.inşallah.
    98 Beygir.....

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    Abi Burda 20.000 Km Geçen Sapa Sağlam Motor Bulmak Zor Vardir Fakat Servisten çikmayan Bi Motor Dur.
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dogru soze ne hacet
    Bu arada bende Düzce deyım ama Unv yı boluda okudum severım Bolu yu.
    kanka tanısalım bende boludayım... Bolu mt ye katalım senide

Alıntı kkorhann34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi Burda 20.000 Km Geçen Sapa Sağlam Motor Bulmak Zor Vardir Fakat Servisten çikmayan Bi Motor Dur.
    Yok oyle bi şey arkadasım normal bakımlarla 30 000 km giden motor gordum ben... Sen motora bakarsan o da sana bakat merak etme sen...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

LBC_34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jinlun
    jinlun 150
    26000
    standart bakımlar ve 2 kezzincir dişli takım değişti.
    gittiği yerler:bir kere eşimle karadeniz turu yaptık kamplı...geçen yaz.uzungölden döndük.(isteyen olursa öm den link verebilirim.)
    çanakkale edirne düzce ankara bursa bikaç kez balıkesir iğneada taraklı sakarya bikaç kez.istanbul etrafında heryer.
    kafana kasktan başka şey takma ...

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    5200 km'deyim. (kt 125)
    3 kez yağ
    1 kez buji
    1 kez far ampulü
    1 kez sinyal anahtarı (garantiden) değiştirdim.
    durduk yere ön çamurluk çatladı, kaynak ve boya yaptım, canavar oldu.
    silindir kapak contası değişecek. (garantiden) hafif terleme yapıyor. (acil değil)

tek sorun, kromajların paslanması... façasını bozuyor. satarken sıkıntı yapıyor. meto gibilere malzeme oluyor.
    yine de teşekkürler uğurcum.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

ben 1.5 yıldır mondial kullanamıyorum. altını ciziyorum kullanamıyorum ama sahibiyim. halen evin önünde yatıyo. geçen gun 160 lira masraf ettim ama 160 km gidemedim. gene bozuldu. alcak olan varsa hemen kazıklayabilirim

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    cankan sorun nedir?
    eğer yetkili servislerinde yaptırıyor ve bu şekilde kullanamıyorsan o zaman tüketici olarak haklarını neden kullanmıyorsun?
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

merhaba arkadaşlar
    ben ahmet
    fizik öğretmeniyim. ve özel derslerime gitmek için, geçtiğim yaz aldığım honda beat imle artık otoyolda gidememekten ötürü zorlanmaktayım. vitesli bir motorsiklet kullanma isteği de cabası! :D
    şu aralar motorsiklet arıyorum galerilerde ve bildiğim sitelerde...
    1998 model 16000 km'de bir honda rebel sizce 4000 YTL eder mi?

Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı cankan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 1.5 yıldır mondial kullanamıyorum. altını ciziyorum kullanamıyorum ama sahibiyim. halen evin önünde yatıyo. geçen gun 160 lira masraf ettim ama 160 km gidemedim. gene bozuldu. alcak olan varsa hemen kazıklayabilirim
    mondial'in hangi modeli?
    altını çiziyorum hangi modeli?

gittardando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha APX-5NA , Yamaha YFL-211S
    9 ay bitti motosikletimle, 14.500 km yol yaptım. Henüz motor arızası yaşamadım, sorunum daha çok arka lastik civarındaki parçalarla (yürüyen aksam diyelim) arka jantı değiştirmek zorunda kaldım, sert kullanımdan dolayı 6 kez dişliyi janta sabitleyen pimleri kırdım, en sonunda jantın göbeği dağıldı, değiştirdim...

Dün arka amortisörün birini kırdım. Motorun bana bakımlar dışındaki arıza maliyeti 250 YTL civarında.

Aküm bitti, bir defa garantiden değişti, yine bitti

Far-Ampul vs. arızadan sayılmamalı bence, evdeki ampul patlayınca evin alış maliyetine eklemiyoruz değil mi?

Küçük beklentilerle aldım motosikletimi, beklentilerimin üzerinde çıktı... Memnunum, tabii ki japon yada İtalyan hedefimden vazgeçmeyeceğim...
    ...Sergerdan...

Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı gittardando adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Far-Ampul vs. arızadan sayılmamalı bence, evdeki ampul patlayınca evin alış maliyetine eklemiyoruz değil mi?
    onları da yazmayınca, ekleyecek bir şey kalmıyor.
    sırf liste dolsun diye, yağı-bujiyi bile yazdım

çin düşmanı arkadaşlar inansın azıcık. eleştirirken insaflı olsunlar biraz...
    motora yeni başlayacak arkadaşlar var, bütçesi kısıtlı olan insanlar var, motor soruyorlar ne alalım diye, millet ağız birliği yapmışçasına "aman çin malı alma" diyorlar.

adam acemi. illaki düşe kalka, debriyajı sıyırta sıyırta öğrenecek.
    çoğumuzun zaten bütçesi kısıtlı.
    soruyor; ne alayım?
    cevap; aman çin malı alma... başlangıç için, ybr, cbf al.

tamam da, yolun başındaki bu insanlar, 3500-4000 ytl verip, ybr-cbf alıp onu mu parçalasınlar?

bir yıldan beri mondial KT 125 motorumu satmaya çalışıyorum.
    milletin çin düşmanlığı yüzünden, adı çıkmış dokuza, inmiyor sekize. halbuki, fiyatına göre canavar gibi motor. yapandan, getirenden, bize sunandan ALLAH razı olsun.

bakın yukarıda eleman yazmış. mondialim var kullanamıyorum
    mondialin hangi modelini kullanamıyorsun? cevap yok. ne sıkıntısı var? cevap yok...
    ben kullanıyorum. hem de çatır çatır. her işimi görüyorum. sen neden kullanamıyorsun?

Ümmet abi mondial mt 125 ile, 70 bin km. yol yaptı. 10 kez yurt turu attı. o nasıl kullandı?
    15-20 bin kullanan diğer arkadaşlar nasıl kullanmışlar?

yağını-gazını koyup, sağını-solunu sıktıktan, ve köküne kadar bağırtıp, hayabusa performansı beklemedikten sonra, arslanlar gibi kullanabileceğin, ucuz yollu, hayatını renklendirecek, ihtiyacını görecek, seni diğerlerinden farklı kılacak güzelim bir motoru neden alma diyorsunuz?

eksikleri yok mu? var tabiiki. çocuğun gibi ihtimam göstereceksin. saldım çayıra, mevlam kayıra yapmayacaksın. (aslında tüm motorlar için geçerlidir)
    ilk etapta, 4000 liralık motoru parçalayacağına, al, 1500 liralık motoru parçala...
    motora ve trafiğe hakim olmaya başladığın zaman, yarı fiyatına sat, git gönlündeki motoru al.

neyse... coştuk yine...

~~immigrant~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150
    arkadaslar bu foruma defalarca kez yazmısımdır at sahıbıne gore kısnıyor. . .
    bugun bı kaza atlattım benım zatla cok feci bi çukura girdim ayrı bı baslıktan ıcerıgını okuyabılırsınız motorun altını vurdugum an cukurdan cıkarken bıttı dedım daha yurumez bu alet tık yok once korktum kont ettım bısey bulamadım yawas yawas gıttım daha sonra denedım yıne gordu 110 u masallah ama suan kazadan dolayı raporluyum dınlenmem lazım gecınce hemen servıse kontrole

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    valla benim asya 125 t geçti 8.ooo oldu tık yok motorda o bicim bide ilk çıktığı seriden almıştım galiba o yüsden tık yapmadı motor her zaman bakımlarını yaptım oldu bu kadar hala tık demiyo motor.
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onları da yazmayınca, ekleyecek bir şey kalmıyor.
    sırf liste dolsun diye, yağı-bujiyi bile yazdım

çin düşmanı arkadaşlar inansın azıcık. eleştirirken insaflı olsunlar biraz...
    motora yeni başlayacak arkadaşlar var, bütçesi kısıtlı olan insanlar var, motor soruyorlar ne alalım diye, millet ağız birliği yapmışçasına "aman çin malı alma" diyorlar.

adam acemi. illaki düşe kalka, debriyajı sıyırta sıyırta öğrenecek.
    çoğumuzun zaten bütçesi kısıtlı.
    soruyor; ne alayım?
    cevap; aman çin malı alma... başlangıç için, ybr, cbf al.

tamam da, yolun başındaki bu insanlar, 3500-4000 ytl verip, ybr-cbf alıp onu mu parçalasınlar?

bir yıldan beri mondial KT 125 motorumu satmaya çalışıyorum.
    milletin çin düşmanlığı yüzünden, adı çıkmış dokuza, inmiyor sekize. halbuki, fiyatına göre canavar gibi motor. yapandan, getirenden, bize sunandan ALLAH razı olsun.

bakın yukarıda eleman yazmış. mondialim var kullanamıyorum
    mondialin hangi modelini kullanamıyorsun? cevap yok. ne sıkıntısı var? cevap yok...
    ben kullanıyorum. hem de çatır çatır. her işimi görüyorum. sen neden kullanamıyorsun?

Ümmet abi mondial mt 125 ile, 70 bin km. yol yaptı. 10 kez yurt turu attı. o nasıl kullandı?
    15-20 bin kullanan diğer arkadaşlar nasıl kullanmışlar?

yağını-gazını koyup, sağını-solunu sıktıktan, ve köküne kadar bağırtıp, hayabusa performansı beklemedikten sonra, arslanlar gibi kullanabileceğin, ucuz yollu, hayatını renklendirecek, ihtiyacını görecek, seni diğerlerinden farklı kılacak güzelim bir motoru neden alma diyorsunuz?

eksikleri yok mu? var tabiiki. çocuğun gibi ihtimam göstereceksin. saldım çayıra, mevlam kayıra yapmayacaksın. (aslında tüm motorlar için geçerlidir)
    ilk etapta, 4000 liralık motoru parçalayacağına, al, 1500 liralık motoru parçala...
    motora ve trafiğe hakim olmaya başladığın zaman, yarı fiyatına sat, git gönlündeki motoru al.

neyse... coştuk yine...
    Gültekin abimiz olayı çok açık biçimde özetlemiş, bunun üzerine söylenecek birşey yok artık
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

lewane_lee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x max
    arkadaşlar bende ramzey 125 lik scooter war 8000 km de şimdiye kadar hiç bir arızasını görmedim ki artvinin yollarını bilirsiniz sadece 1500-2000 km civarı yağını değişiyorum birde hava filtresini tmm bu kadar başka hiç bir şeyi yoktur saygılar

hımm birde ben bu km yi 1 yılda yaptım

Motosikleti
    Şimdiki: Gilera Nexus 500 / Önceki: Hyosung GT250R
    Mondial 250 MCT 4000 km raporu:
    - Ağustos 2005 - Mart 2007 arası 4000 km
    - Yaklaşık 2000de debriyaj teli koptu (garanti kapsamında).
    - Yaklaşık 2000de şanzıman dağıldı, bazı viteslere geçmez oldu, 7-10 gün civarı serviste yattı, bazı dişliler değiştirildi (garanti kapsamında).
    - Yaklaşık 3000de seyir halindeyken vites ayağı düştü. vidası çıkmış.
    - Bir süre sonra arka frenin vidası düştü ama Allahtan pedal düşmedi.
    - Arka koltuğu arka çamurluğa sabitleyen vida düştü. Giderken ses yapıyor (geçici olarak iple tutturuldu)
    - Birkaç ay önce de kornanın vidası düştü ve yerinden çıktı, şaseye tutturulan küçük bir metal parçası bulunamadığı (ve ayrıca satılmadığı) için sağlam olan korna işe yaramadı yenisi ile değiştirmek gerekti (13 veya 17 ytl gibi bir fiyat ödedim)

4000 bakımına gireceğim yakında ve yaşadığım problemler bunlar. Bunların dışında şanzımandan hala pek memnun değilim. Motor soğukken 1. viteste biraz gidince kendi kendine boşa alabiliyor ve 2. vitese (yine motor soğukken) çok zor geçiyor. Vidaları (tabi görebildiklerinizi) her sürüşten önce kontrol etmeniz şart. Zincir arada yağladığım halde sürekli gevşiyor yılda birkaç kez germek gerekiyor. Yedek parça problemi yaşamadım, fiyatlar uygun.

Bunların dışında motorun performansından, tipinden memnunum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    100 cc cup tipi motorum var. Marka vermiyorum hepsi hemen hemen aynı zaten. 6000 km'de 2 kez arka lastik patladı, iki kez yağ değiştirdim, rölanti ayarı yapıldı. Bu km'ye gelene kadar benzin hariç 150 YTL masraf yaptım. Hayabusa alsaydım masrafım daha az olurdu herhalde Ucuz etin yahnisi..

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler