Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

5000km.'yi geçen Çin'li motorlardan raporlar.

Motovento
    REKLAM ALANI
    sezginmax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125
    jinlun 250 değilde mondialin bu türde bi motoru var yanlış hatırlamıyorsam cross olması lazım çok güzel egzos sesi var yaa çok tok çıkıyo sesi
    Sezgin_Max

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben de jl 150 cc var dı 7550 km de sattım .

samet_1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco ck 125_.........
    benım motorum kymco 15000 de suan km tel kopupta gezdıklerımı sayarsak dedıgınız gıbı 20.000 yakın sayılır hıcbır parca bozulmadı hava fıltresı degıstırdım bırde bujıyı degıstırdım calısıyoduda ben ne olur ne olmaz dedım genelde cıktımmı uzun yol cıkıyoduk ormanlık alanları tercıh edıyoduk ve oyle onemlı bı sorunum cıkmadı yag,bakım,benzın masrafından baska hıcbısıyı patlamadı bana motorcuda zaten helal olsun dıyo her gıdısımde. bu yaz 30-000 gorursun dıyo)
    Aslında Söylediklerimden Çok, Sakladıklarımda Gizliyim.Siz En İyisi Beni Anlamak İçin Konuştuklarımdan Çok Sustuklarımı Dinleyin...([url]www.motorcular39.azbuz.com[/url])([url]www.delikentli39.skyblog.com[/url])

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    350 beyaz cava....hemde stylee...
    10000 dedim mi hurdacı aramaya baslayın.tamırcı aramayın sakın yenısını alın ondan daha iyiii
    yada made in japan gs500

samet_1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco ck 125_.........
    Alıntı bahadinli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10000 dedim mi hurdacı aramaya baslayın.tamırcı aramayın sakın yenısını alın ondan daha iyiii
    yada made in japan gs500
    bence oyle degıl bazı kısıler vardırkı sermayesı yetmez adam motoru taksıtle zor alır.gs500 degıl bence suzukı gsr600 yada honda cbr ama orası bence
    Aslında Söylediklerimden Çok, Sakladıklarımda Gizliyim.Siz En İyisi Beni Anlamak İçin Konuştuklarımdan Çok Sustuklarımı Dinleyin...([url]www.motorcular39.azbuz.com[/url])([url]www.delikentli39.skyblog.com[/url])

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    Banhe chopper ile 4500km yaptım 1 1.5 ayda yağı değiştirdim gaz teli koptu farlar patladı ön arka yüksek hızda sarsıntıdan olabilir?Şu sıralarda gaz yemiyo motor pek karbüratör tıkanmış olabilir yada bir parça var oralarda oda delinmiş hava alıyo olabilir birde 2 egsozu tutan vidalı yeri kaynak yaptırdım kopmuştu birde silindirle egsozun başlangızı manifoldu tutan vida kırılmıştı bu kadar ama sakin kullanmadığım için motoru normal karşılıyorum bunları..

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    bence uzun mesafe kullanmamak lazım ama kısa mesafelerde kulanılmak için tasarlanmış makinalar olduğundan o kadar km görmeleri için 2 makina parası gider herhalde serviste.ama başlangıç için tercih edilebilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ben gs500 ü 2.el aldım 88 model.
    ve bos zamanlarımdada tamirci arkadasımın yanına gidserim ve yardım ederım ona tamır işlerinide cok severım
    motorumdada her türlü malezeme mevcuttur.tamırıcye gelen çinlilerden bılıyom yanıııııııııı
    en ıyı ornek tamırcıdeeee

badabat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV650-Yamaha MT09
    okudumda çoğu arkadaş boş bo konuşuyo. bunların hepsi japon motoru olanlar. topiğin konusu 5000 km yı gecen çili motorlar adamlar hala çinli alınırmı çinli o kadar yaparmı. arkadaşlar geyik yapmayın o yuzden. milletin parası olsa gider alır sızın gibi bol parası olmayanlar çin malı alıyo. benım motorum 6500 km de 3 aydır kullanmıyorum. okulda oldugum ıcın. kusadasından trabzona gıttım motorumla hıc sorun cıkarmadı ve suana adar hıc bozulmadı. masraf yapmadım. benım gıbı olan cok arkadas var. burada sadece geyık için konusmayın mümkünse

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    sanki pesin parayla almadımya gs yii....250 ytl taksıtle zor gucele aldım..keske para cok olsada güzel bi 600 japon alsammm[

Motosikleti
    arkadasım benım onu bıle odıcek durumum yok belki ne biliyosun .burada insanları niye rencide ediyosunuz. onu anlamıyorum

canavar_hk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok YaKıNDa GeliYooo !!!
    bukadar şaşırmaya ne gerek var ben yaptım 21000km 2 3 kere servise yag değişimine gittim bikere hava fitresi değişti okadar bikackerede ben yagını değiştirdim okadar suan motorda tık ses bile yok şimdi cıkayım durmadan 1000km daha yaparım arkamada bakmam motorun markası regal raptor..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı badabat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okudumda çoğu arkadaş boş bo konuşuyo. bunların hepsi japon motoru olanlar. topiğin konusu 5000 km yı gecen çili motorlar adamlar hala çinli alınırmı çinli o kadar yaparmı. arkadaşlar geyik yapmayın o yuzden. milletin parası olsa gider alır sızın gibi bol parası olmayanlar çin malı alıyo. benım motorum 6500 km de 3 aydır kullanmıyorum. okulda oldugum ıcın. kusadasından trabzona gıttım motorumla hıc sorun cıkarmadı ve suana adar hıc bozulmadı. masraf yapmadım. benım gıbı olan cok arkadas var. burada sadece geyık için konusmayın mümkünse
    bu sözler banaysa sana gerı ıade edıyom..senın olsunnnn
    gunlerım tamırcıde gectıgı ıcın ordakı çinlileri de görüyom yanı nekadar saglam oldugunu....

ben size kötü yanını sölüyom..bilinde bidaha aynı hataya düşmeyin.3-5 kurus fazla verin..1-2 ay motora bınmeyın saglamını alın yaaaaaaaaa

Motosikleti
    soleme tarzın hıc hoos değil. senın basına gelmıs olabılır. ama benım gelmedı. bide bi laf vardır at sahıbıne gore kısner sen motora adam gıbı bakmazsan tamırcıden cıkamazsın. 1-2 ay bınmemeylede japon alabınıyosa oh ne ala. ayrıca ben bunu bu konuda yazan herkese soledım sen kendı uzerıne alınıyosun. sende onalrın yaptıgı seyı yapıyosun tü kaka diyosun bu kadar basıt

ben cok kisi gördüm ve duydum adam aldıgı ilk gün son gaz veriyo motora sonra diyoki çin malı cok dandik hemen dağıldı sen ole yaparsan dağılır tabiki. hıı sanş işi bu aldıgın guun bozulur olur bole seyle. sony tv alıyosun oda bozuk cıkabılıyo

canavar_hk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok YaKıNDa GeliYooo !!!
    bu nedir çin japon kavgasımı..bende şuan çin var ama bende elbet japon almak istiyorum..söyle bişey duydum adam almıs çin motorunu haldur huldur geziyo e aynı şeyi japona yapsan oda dokulur..japonlar elbet çinlere gore sağlamdır ama adamın gucu ona yettiyse....mesela duyumlarıma gore XT600e 1000km'de bir yag değiştirmen gerekiyomus..aynı işi çin motorlarına yapıldıgını gordunuz mu benım kac tane tanıdıgım var adam 500 bakımını yaptırıyo 6000e 7000e kadar oyle geziyo..o motorun omru nekadar olsun..bence kavga bosuna..kullanımdan kullanıma değişir

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    Kusura bakmayın ama ortam, kör döğüşüne dönmüş.
    Kişi/kişiler bütçesi dahilinde motosiklet sevdasını tatmin ediyor, bunda bir gariplik yok. Allah herkese akıl vermiş; neyin doğru neyin yanlış olduğunu pek alâ ayırt edebiliyoruz, edebiliyorsunuz, edebiliyorlar.
    Herkes biliyor ve araştırmışsınızdır; Büyük/Adı duyulmuş firmaların pek çoğu imalatlarını Çin'de yaptırıyor. Üretimi yaptırtacak olan firma vs.her ne ise, elde edilecek ürünün kalitesinin ne olması gerektiğini belirleyip, Çin'de imalatını gerçekleştiriyor. Adı Japon, Avrupa olan pek çok Mot. markasının üretim üssü Çin.Tartışılan nedir.Benim motorum seninkini döver mi?
    Başta da söylediğim gibi ; ''ne kadar ekmek, o kadar köfte' ' , Bu forum konusunu oluşturan arkadaşımız, naçizane bu konu başlığından elde etmeyi düşündüğü hasıla hakkında da iki satır yazarsa memnun oluruz.Konuyu ortaya atıp geriden seyretmek...!
    Keeway superlight kullanıcısıyım ve motorumdan da memnunum.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    ben asya kulalndım 125t 6 km kadar kullandım ilk scooterim ve gözüm gibi bakardım toz kondurmazdım ama bi gerçek var otoyol ve ana yollarda tehlike unsuru yaratıyo ve servislerde sıkıntılı kalitesiz bence parsı olan japon alıyosa parası olması ayrı bi unsur kendi güvenliğimiz ve motorda keyif yaşamak için japon motorlar ideali.

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    Alıntı canavar_hk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu nedir çin japon kavgasımı..bende şuan çin var ama bende elbet japon almak istiyorum..söyle bişey duydum adam almıs çin motorunu haldur huldur geziyo e aynı şeyi japona yapsan oda dokulur..japonlar elbet çinlere gore sağlamdır ama adamın gucu ona yettiyse....mesela duyumlarıma gore XT600e 1000km'de bir yag değiştirmen gerekiyomus..aynı işi çin motorlarına yapıldıgını gordunuz mu benım kac tane tanıdıgım var adam 500 bakımını yaptırıyo 6000e 7000e kadar oyle geziyo..o motorun omru nekadar olsun..bence kavga bosuna..kullanımdan kullanıma değişir
    Yani doğru 1000 1500km de yağ değişimi şart adamın yap olmuş yoğurt gibi hala biniyor motora vs vs bakım ve temiz kullanırsak gider bunlarda özellikle çin malı motorlar düşük motor hacimli olduğu için 125cc 250cc tek silindir gibi fazla zorlamamak lazım.

uglychild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ gs 500 e Bmw r 25("53)
    as t 125 aldim bi tane,2005 mayis ayi trafige cikis.... bu yaz sonu Bodrumda skyteam in servisine biraktim kışın binsinler diye.. , bi tek arka fren balatasinda sorun vardi, yanlis hatirlamiyorsam ya 12 500 ya da 13 500 km deydi biraktigimda... ha kullanim olarak bence de tehlikeli, katagorisine gore iyi hizlaniyor ama durmak ve manevra yapmak cok zor... bu arada ben o asya motoru ikinci el almistim hem de bi '''rent a car''' cidan, yani intihar gibi bisey degil mi? ama bi tek 40ytl masraf yaptim, yazin yanima tatile gelen arkadaslara veriyordum her milletten insan da kullandi ve inatla parcalanmiyor...
    ikinci cinli favorim ise, skyteam st 200 sm... servisinin soyledigi tek sey.. cok sansliyim. cunku '''cok hor kullaniyorsun ve hala o da inatla sana karsi direniyor'''' diyorlar... diger skyteamler serviste yatarken ve kimisi daha pek kullanamamisken kendimi o yonden sansli hissediyorum... km telim kopmustu bu arada Bodrum-izmir-Ayvalik arasi defalarca gidip geldim... aku problemim var... marj basmadigi zamanlar oluyor... ama ne olursa olsun bu iki motorda verdigim parayi hakkettiler...
    son olarak çinlilere laf atan arkadaslar, bakın, UMMET abi sizin japonlarla yapamadiginiz yollari yapti....
    GET UP STAND UP DONT GIVE UP THE RIDE

JaNTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    Ümmet abime Laf yok,adama motosikLet dayamıyor
    Born To Be wild,Live to Ride...

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler