Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
32. sayfa BirinciBirinci ... 223031323334 ... SonuncuSonuncu

5000km.'yi geçen Çin'li motorlardan raporlar.

Motovento
    REKLAM ALANI
    serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı istanbul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne 20,000km 'si abi??
    benim mondial 151RS 9500 km'de (kesin gösterge de bozuktur, çok gösteriyordur ya neyse)... ama:
    - karbüratörünü değiştirmek zorunda kaldım
    - egzostu olduğu gibi değişti
    - kayışı koptu, onu da değiştik
    - her bakıma gittiğimde usta bi dolu parçayı yeniledi...
    - iki kere yolda kaldım, hatırlamak istemediğim saatler yaşadım.
    - aynaları, sinyalleri vs. hiç anlatmayacağım.

herşeye rağmen makul fiyatlarıyla bize motosiklet zevki tattıran bu aletlere kızmak içimden gelmiyor. ilk göz ağrım, bakım dışı servise kaç kere gittiğimi bilemesem de bu motoru yine de seviyorum....
    garip, biliyorum.!:..

Bakım şart..
    4000 km de bir kayış değiştirilir zaten..
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YAMAHA XT-350
    slm arkadaşalar bende haojin 125 lik scoter vardı onunla 25000 km devirdim fakat 1 defa ben motoru almadan satan kişi yeniledi ve bende iki defa yenileedim komple motor ama şu an yamaha xt 350 ile takas yaptım kafam şu an rahat

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:04 ----------

Marka ve model.>>> haojin 125 t
    - Ne kadar zamanda, ne kadar yol yapıldı?>>> 3 ayda 7000 toplam 4 senede 25000 km
    - Kullanım şartları. (Dağ, dere, tepe, asfalt, kapalı garaj vb.) >>her yol da gittim cross gibi kullandım
    - Bu süre içinde kaç defa bakım dışı servise gidildi?>>> yetkili servise hiç gitmedi
    - Tamirat masrafları toplamda ne kadar oldu? benim yaptıgım masraf 350 tl
    - Motor hakkında genel yorumlar. >>> motora 3 ay içinde 2 defa motor yaptırdım ondan dolayı sinir oldum ve yamaha xt 350 ile takas yaptım

Motosikleti
    mondial 151 rs
    bence vardı yanlış hatırlamıyosam 1 ay önce falan bi dayı 125 cc bir cin malı mondial ile türkiye turu yapmıştı hatta bunu her halinle kanıtlayabilir o dayı yanlış atırlamıyosam 47,000 km yapmıştı bence küçümsememek gerekir dayı memnundu bencede önemli olan kişinin kendisinin beyenmesi ben çok taktir etmiştim kendisini her şartlarda çekilmiş fotorafları var..

Kolonya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam asya 125 t 2006 model motosikletimiz var.1.5 yılda 20000 km yaptık , ardından 2007 nin sonuna doğru yazlığa götürdük km teli koptu ancak şu anda 25000 geçtiğini düşünüyoruz.17000 km de kayışı değiştirmiştik.2 defa arka lastiği 1 defa ise ön lastiği değiştirdik.Motosikletin genel durumuna bakacak olursak abimin burgman aldıgından dolayı bana bu motosikleti vererek ben de henüz 17 yaşındaydım motorun her yerini belledim yürür aksamında bir sorun yok ancak grenajlar kötü durumda , far bir defa koptu değiştirdik aynaları değiştirdik.motorunda hiç bir problem yaşamadık sadece kayışı değiştirmiştik o da 17000 km de usta değiştirirken nasıl başardınız diye gülmüştü bu kayış nasıl dayandı euhe.şu anda sadece yazları kullanabiliyorum onun haricinde yağ koymaktan başka bir şey yapmıyorum.

Motosikleti
    kawa z750s
    asya as 125 t sanırım.şu mojito görünümlü olan.motora 10 sene ara verdikten sonra çok hoşlaşıp aldıydım.ilk geldikleri sene idi.24000 km yol yapana kadar plastik aksamları hariç(biraz da hor kullanıldı)hiçbir masraf çıkarmadı.yağ ,filtre, kayış hariç extra yok idi.o fiyata bu performans çok şaşırtmıştı beni.sonrası? sonrası zor bela elden çıkarma,x9 500,gs 500,bandit 600,z 750.

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    arkadaşlar ben 125zn almıştım ilk motorumdu 0 aldım 6000km de yanımda çalışan elemanıma hediye ettim şimdi motor 19000 km de çocuğun bana tek dediği laf abi sen bana iyilikmi yaptın kötülükmü ben anlamadım motoru bana hediye ettiğinden beri 3kere arka lastik 1 kere ön lastik 1 kere debriyaj değişti 2 kere motor yapıldı 5kere gaz teli 2 kere fren teli değişti 1kerede kilometre saati. ve ben satmadan bunun bi yarısını bende yapmıştım yani 20000km yi deviren bu motorun tahmini masrafı 750-800 tl masraf yapmış ben motoru 1000liraya almıştım memnuniyeti siz düşünün

Motosikleti
    2011 Honda Cbr 125RR
    bence biraz şans ve kulanışta biter benim motorum 8 bine geldi adam akılı kulanıldı zmanında yağı değişti tık demedi birazda özen gösterip iyi bakıcaksın senelerce gider
    Tedbir Senden Taktir Allahtan...

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    11.000 küsürde jünlun 150,karda yağmurda çamurda ,yazın tozda tepelerde (bakınız bu yıl ki yuvacık buluşmasına bögebkli bir arkadaşımı arkama alıp çıktım) her türlü gazı kapatıpta gittim kaldırıma çıktım indim ve açtıgı tek masraf gaz telip 2 kere koptu bende gittim gaz teli ve gaz borusu aldım 8.50 tl =))

çinli motorlar tam şans işi bence bunu bilerek tartışalım,100 km de dağalabilir yada 50.000 km tık demiyebilir =) kumar gibi bişey =)

Motosikleti
    gt250comet
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    11.000 küsürde jünlun 150,karda yağmurda çamurda ,yazın tozda tepelerde (bakınız bu yıl ki yuvacık buluşmasına bögebkli bir arkadaşımı arkama alıp çıktım) her türlü gazı kapatıpta gittim kaldırıma çıktım indim ve açtıgı tek masraf gaz telip 2 kere koptu bende gittim gaz teli ve gaz borusu aldım 8.50 tl =))

çinli motorlar tam şans işi bence bunu bilerek tartışalım,100 km de dağalabilir yada 50.000 km tık demiyebilir =) kumar gibi bişey =)
    daha nice kmler yaparsın inş
    kaçıncı kmlerde koptu teller, debraj telinde sıkıntı olmadı mı? bakımlarda değiştirdin hiç?

Motosikleti
    mondıal 125zn

20000 km

merhabalar bendede cın malı var kesem ona uygundu aldım tavsıyem mondıal modellerınden tercıh edın sorun daha az yasanıyor saglıklı gunler

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı fthinky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha nice kmler yaparsın inş
    kaçıncı kmlerde koptu teller, debraj telinde sıkıntı olmadı mı? bakımlarda değiştirdin hiç?
    teşekkürler amin =)

km teli 8 bin civarında koptu ve kavasaki servisinde çıkma bir tel taktırdım çin parçaları yok diye ellerinde.sonra oda koptu ve el yapımı bir gaz teli yaptılar ama gaz bormunun tırnagını kırdıo telin ucundaki parça ve vida ile tutturdular.içime sinmedi bende gidip orjinalini alıp taktırdım.Allaha şükür daha debriyaj telinde vs sorun olmadı hiç =)

Motosikleti
    Piaggio Quartz50
    Arkadaşlar bende kıyaslamanız açısından yazmak istedim.
    39000'de 1993 model 50cc'lik 2 zamanlı su soğutmalı piaggio quartz'ım var.Motoru sıfır almış babam ilk sahibiyiz.17 yıldır motordaki tek sorun geçen ay oldu diyafram patladı onuda 10TL'ye çıkma bir diyaframla değiştirdim.
    Motorumla İstanbul-Tekirdağ arası yazın gidiyorum 140km hiç durmadan hararet 60 derecenin üzerine bir kez bile çıkmadı 40 derece sıcağa rağmen şimdiye kadar beni bir kez bile yolda bırakmadı.
    Yani diyeceğim çin malı motorlar ne kadar ucuz olsalarda 3-4 sene içinde kendilerini kaliteli bir motor değerine getiriyorlar.

alpay95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Motor AS125T
    asya motor as125t 43088

Honda Cgl125 made in china,12.500 km'de aldım tam 1 sene sonra 24.000km'si.
    Masraf olarak sadece keyfi olarak buji aldım(5Tl),ama onu da almasaydım keşke çıkan buji yepyeniydi.

Motosikleti
    beklemede
    bianchi çin malımıdır bilmıyorum ama 150 km de akü sorunu yaşadım servisten bişeyleri değiştirdiler 1000 km de arka tekerlek değişti (benım hatam )1991 km ye gelmeden krankmili değişti 3000 km ye gelmeden motor yağ yakmaya başladı debriyaj teli yerinden cıktı devir teli 2-3 kere cıktı daha önemlisi ön fren balatası yerinden cıktı elektrik aksamı yine arızalandı farlar ve sinyaller çalışmıyordu 5000 km de sengman değişti elektrik aksamı değişti şimdi 5500 km deyim elektrik aksamı yine gitti farlarım yanmıyo sinyaller sürekli yanıyo yanıp sonmuyo motor yine yağ yakıyo bakalım ne değiştircekler
    16JBE36

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    1.cup motorumla 30.000 km yi gördüm
    2.1.ay da motorum km teli değişmesi için servise bıraktım aküsünü almışlar bidada vermediler bende onlara gitmedim bida :(
    3.toplam 550 tl masraf ettim 2 defa sanzıman değiştirdim 1 defada silindir (bnm hatam)
    4.dayanıklılık olarak plastikleri bes para etmez
    5.motoru 200 tl ye verdim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:06 ----------

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda Cgl125 made in china,12.500 km'de aldım tam 1 sene sonra 24.000km'si.
    Masraf olarak sadece keyfi olarak buji aldım(5Tl),ama onu da almasaydım keşke çıkan buji yepyeniydi.
    hocam yagdamı değişmedin yaws

Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hocam yagdamı değişmedin yaws
    Yok canım onu periyodik zorunlu bakım kabul edin,6500km'de bir 10-50 Power racing attım

Motosikleti
    hocam ben senelerdir 20-40 castrol kullanıyorum sence iyimi?

Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ben senelerdir 20-40 castrol kullanıyorum sence iyimi?
    İyi işte ne soruyosun

Motosikleti
    yok o açıdan sormadım motorum biliyorsun mondial 125 uag yani performansta parça aşımında iyi yada kötü yanı veya hangi yağ daha iyi ucuz yollu? yoksa bu yagdan devammı edeyim?

REKLAM ALANI
32. sayfa BirinciBirinci ... 223031323334 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler