Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
31. sayfa BirinciBirinci ... 212930313233 ... SonuncuSonuncu

5000km.'yi geçen Çin'li motorlardan raporlar.

Motovento
    REKLAM ALANI
    aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Çin malı japon malı aşın artık bunları bin motoruna ozgurce dolas gerisi hikaye.
    Motoru ne için aldıgın onemli.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M'ARRENTZIEH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250 Naked - Kuba STR250
    Alıntı aidikurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin malı japon malı aşın artık bunları bin motoruna ozgurce dolas gerisi hikaye.
    Motoru ne için aldıgın onemli.

Herkesin hayalinde güçlü ve kaliteli motorlara binmek vardır. Ama kaliteli motorları övmekle, ucuz motorları yermek arasındaki farkı anlayabilmek gerek.
    www.dersverilir.net/cagriakkoc----> Ankara'da ÖSS ve SBS hazırlık öğrencilerine özel Matematik ve Geometri dersleri verilir.
    msn:cagriakkoc@orphaned-land.net

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bekleyin çok yakında 20000km deviriyorum (ortalama 500km sonra)
    coming soon diyosun yani...yok aga sen 5000 i 6 ayda zor devirirsin...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    -
    Alıntı agecu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun modeli markasını merak ettim.
    7000 de aldım 10000 deyim 3 ay olmadı 4 defa otoyolda kaldım masrafımın haddi hesabı yok jinlun 150
    AS 150 T 19 olması lazım
    [B][I]-Söz konusu olan vatansa, gerisi teferruattır.
    [/I][/B]
    [I] M.K Atatürk[/I]

Motosikleti
    kanuni tiger 2005

kanuni tiger 2005

slm arkadaşlar bende çin malı tiger il 14000 yaptım dahada çok 14000 yaparım diye düşünüyorum gayette memnunum bir kere enjektör değiştirdim birde 10000 de zincir rutin oda herkeze tavsiye ederim 2 . eli 2000 civarı alın 250 cc işinizi görür iyi günler...

Motosikleti
    hyosung gv250
    merhaba arkadaşlar benim jinlun 150 şuan itibarı ile 31850 kmde zincir dişli takımı fren balataları ve buji haricinde mekanik aksamda bişey deişmedi ama şuan serviste kış bakımına soktum yaza hazırlık olarak debriyaj balatası deişecek 3. vites dişlisi ağlıyodu şanzımanda operasyon geçirecek gibi bunların hepsi benim titizliğimden kaynaklanıyo kullansam daha gider ama riske atmak istemiyom zaten bu kmde bunlar normal..

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Alıntı vipseyahat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlaşıldı ben bir an önce şu motoru satıyım daha gerçi bir ay bile olmadı ama zararın neresinden dönersek kardır....
    RIDE or DIE

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mosfet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar benim jinlun 150 şuan itibarı ile 31850 kmde zincir dişli takımı fren balataları ve buji haricinde mekanik aksamda bişey deişmedi ama şuan serviste kış bakımına soktum yaza hazırlık olarak debriyaj balatası deişecek 3. vites dişlisi ağlıyodu şanzımanda operasyon geçirecek gibi bunların hepsi benim titizliğimden kaynaklanıyo kullansam daha gider ama riske atmak istemiyom zaten bu kmde bunlar normal..
    üzülerek söylüyorum, battın!!!

Jinlun'un parçaları feci pahalı yaa.. Japonlarla hatta yer yer italyanlarla yarışıyor!
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    hyosung gv250
    hepsinin farkındayım aksesuar ve kaporta parçalarında yapacak bişey yok ama mekanik aksamda mondial parçalarının %90 uyuyor zaten benim servis hem jinlun hemde mondial servisi sıkıntım yok yani

Motosikleti
    BİSAN LİFAN 100CC
    benim motorum 20 bini gecti ve hala cok güzel gidiyo
    2006 model ben 2007 subatta aldım bisan lifan 100cc
    kullandıgım yer haftada bir dağa icmeye gidiyoruz sonra şehir ici
    hic bakıma sokmadım bakımlarımı kendim yapıyorum 700 km de bir hic aksatmadan yagını değiştiriyorum
    arızası cıktıgında hemen yaptırırım arızalı motora binmem
    tamirat masrafını bilmiyorum hesaplıyamıcam şimdi ama arıza cıkarmıyor
    [B][I]emre[/I][/B]

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Bu Çin komplexini yenin artık. Çin teknolojide bizden kat kat ileridedir..
    En basitinden biz virus aşımızı bile dışardan alırken onlar üretiyorlar.. Kısa süre sonra üreten toplumlar satınalan toplumların efendisi olacaklardır..
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    coming soon diyosun yani...yok aga sen 5000 i 6 ayda zor devirirsin...
    abi 5000 değil 500 demiştim ve şuanda çoktan geçmiş durumdayım.21600 km de

kanuni storm 150cc
    24 nisan 2007 den beri kullanmaktayım.(15 ay askerlik süresince yattı)
    beni bilen bilir çoğu geziyede katılmıştırım.yağmur,çamur,kar demeden biniyorum.
    periyodik bakımlar harici pek servis yüzü görmedi diyebilirim en fazla 3 tür.
    ama 2 bakım arası yağını deyiştirirken ustaya bakıtıyorum bişey varmı yokmu diye tabi.
    deyişen parçalar;
    debriyaj (komple)
    akü
    onun dışındakiler bakımlarda deyişiyo zaten
    aklıma gelenler bunlar
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650

yapma Kanuni !

Beyler yeni başlık açmak istemedim buraya yazayım siz de cevap verin. Motorum zaten 5000'i geçeli çok oldu : )

Bugün motorumu rutin bakıma soktum. Hava filtresi değiştirilecekti. Ve saçma sapan bir fiyatla karşılaştım. 21 TL servise gelişi. İnternetten de baktık öyleydi gerçekten. Usta kendine gelişine bana verdi filtreyi. Biraz koydu açıkcası. 11000 km'deyim. İlk defa Kanuni'den bu kadar sağlam kazık yedim. Daha önce de hava filtresi değiştirmiştim bu kadar pahalı değildi.
    Havafiltresi + Yağ + buji 44 TL tuttu.
    Eğer japon bir motorum olsaydı tüm bunlara ne kadar para verecektim merak ediyorum. bilenler varsa, yazarlarsa sevinirim. Yedek parçamız ucuz diye teselli ediyorduk kendimizi. Bu son olay canımı sıktı.

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    bende de mondial 150 hs scooter var 2006 model ilk çıkanlardan 28150 km de ALLAHIMA bin şükür ne kayıs ne fren balatası , debriyaj balatası vb seyler tabi diyeceksiniz imkansız ama değil işte değişmesi gerekiyormu diyecek olursanız tabikide evet motorumun değişmesi gereken parçalar arka fren balataları - arka lastik - debriyaj balatası - kayıs başka hiçbir masrafı yok

kullanım yerlerini soracak olursanız bayır - toprak yol - asfalt vb yerler

servise hiç gidilmedi değiştirilmesi gereken genel seyleri ben kendim yapıyorum

masraf = yağ - hava filtresi - benzinden başka masrafı yok ALLAHA ŞÜKÜR AMA GAYET İYİ BAKIYORUM MOTORA UFAK TEFEK SORUNLAR VAR ARIZA DENİLİRSE TABİ AYNALAR YOK MESELA , HAFİF ÇİZİKLER VE UFAK TEFEK KIRIKLAR
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

arkadaşlar bende mondial kt125 vardı ikinci el almıştım kilometre ben aldığımda 4000 civarındaydı iki yıl bindim 7600 km de sattım motorumla birsürü yol yaptım ankara-bolu ankara ilçeleri gezmediğim yer kalmadı hiç sorun yaşamadım hiç yolda bırakmadı çok zorlamaz çok sıkıştırmazsan sorun çıkarmıyorlar 125cc lik bir makinadan 600lük performansı beklemek saçmalık bence her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır mantığıyla bakmak lazım ben çinliyle gurup sürüşlerinede katıldım kaliteli motorlardan gideceğimiz yere belki 30 dakika geç varıyordum ama oda benim için sorun değildi çünkü benim makinanı çapı okadar bence herşey sürücüde bitiyor satgılar

Motosikleti
    kanuni seyhan 125t
    kanuni seyhan 125t sahibiyim 8000 küsürde şimdiye kadar servise sadece yağ değişimi için gittim,

diver1069 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250
    Alıntı alkadras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Havafiltresi + Yağ + buji 44 TL tuttu.
    Eğer japon bir motorum olsaydı tüm bunlara ne kadar para verecektim merak ediyorum. bilenler varsa, yazarlarsa sevinirim. Yedek parçamız ucuz diye teselli ediyorduk kendimizi. Bu son olay canımı sıktı.
    Ben gecenlerde hava filtresi, yag filtresi ve buji aldim (birtek bujinin markasini hatirliyorum, NGK). Hepsine 50 TL verdim, buji 15 TL, hava filtresi galiba 20, yag 15 idi.

Motor ise Honda Cbf 250.

Biliyorum konu farkli ama arkadas sormus, cevap olsun diye yazdim.

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı diver1069 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben gecenlerde hava filtresi, yag filtresi ve buji aldim (birtek bujinin markasini hatirliyorum, NGK). Hepsine 50 TL verdim, buji 15 TL, hava filtresi galiba 20, yag 15 idi.

Motor ise Honda Cbf 250.

Biliyorum konu farkli ama arkadas sormus, cevap olsun diye yazdim.
    cevap için teşekkürler.. keyfim iyice kaçtı şimdi. Bu iş böyle giderse kanuni çok müşteri kaybederler umarım farkındadırlar.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    mondial 100 kh kullanıyorum 25000 oldu. Periyodik bakımlarının dışında 22000 de kavrama balatası değişti. Bunun haricinde mekanik aksamdan hiç problem yaşamadım. Zincir dahi orjinali. Butür motorları kulanırken bakımını ihmal etme yeter.

Motosikleti
    Honda İntegra
    bu baslık sadece çin menşaili motorları kotulemek ve al asagı etmek adına acılan bır baslıktan öte birsey degildir ! bu 1.

kurye amaclı kullanılan bır motor degılkı hemen 20 km yapsın ve gecmısı o kadar uzun olan motorlarda degıller. bu 2.

2005 model 7700 km de Mondial 250 MCT var ve daha tık demedı tabıkı perıyodık bakımlar harıç ki japon yada farklı motor performansı ve ömrü beklemek sacmalık olur.bu 3.

saygılar..
    Bir yumruktan daha serttir bir kadının sözleri ;
    Biri dişlerini döker digeri düşlerini .....

REKLAM ALANI
31. sayfa BirinciBirinci ... 212930313233 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler