Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
28. sayfa BirinciBirinci ... 18262728293038 ... SonuncuSonuncu

5000km.'yi geçen Çin'li motorlardan raporlar.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    125 kt gerisi hikaye
    125 kt 23000 km de 2006 model ufak tefek arızalar haricinde büyük bi sorun yaşatma

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    19A
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster

şehir dışı konusunda,ÜMMET PERKİTAN 1 numardır

tüm TÜRKİYE'yi gezdi....
    ayberk kardeşim bahsettiğin kişi alıntı yaptığım kişimi 2006 model motorla 130.000 km yapmış benim dediğim ona şaşırdım ben yani 2-2,5 yıl gibi bir sürede motorda o kadar km

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayır; kişiler farklı!!!

130.000 km yapanı tanımıyorum...

Ümmet abiyi örnek vermemin sebebi,devamlı şehirler arası yol yapmasından dolayıdır... ama o kaç km yol yapmış bilmiyorum....

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı kutlay006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2006 model motorla 130.000 km yapmış benim dediğim ona şaşırdım ben yani 2-2,5 yıl gibi bir sürede motorda o kadar km
    kurye arkadaşlar günde 250-300 km. kadar yol yapıyorlar.
    çarp 2 yıl ile, rakam ortada...

20 bin km.'yi çin malı motorlara yakıştıramayanlar vardı. hatta avans olsun diye 5 bin km.'ye düşürdüler başlığı.
    ilk sayfaları okursanız, bu motorları nasıl hafife aldıklarını görürsünüz.
    O çok bilenlere kapak olsun diye buldukça ekliyorum.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    19A
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kurye arkadaşlar günde 250-300 km. kadar yol yapıyorlar.
    çarp 2 yıl ile, rakam ortada...
    yaw desene kurye diye bende şahıs olarak alğıladım onun için mümkün değil demek istedim özür dilerim. kuryeci arkadaşlar yapabilir tabiki ticari taksi gibi çalışıyor

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    benım 150ZC 4000km de bu hafta sonu bakımı var ve daha bır kere tık demedı hıcbır konuda...

Motosikleti
    keeway superlight 150
    mondial 100 kh. 21000 km. motoru açılmadı daha asla tamir görmedi

fehmiilker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bisan 100cc
    bisan lifan 1oocc
    2006 mayısta aldım.şuan 33520 km de.

3 kez debriyaj balatasını değiştirdim 10tl balata. 2 tl conta
    2 sefer ekzantrik zinciri değişti 20şer tl zincir 20şerde ustaya
    3 kez arka lastik fiyatlarını bilmiyorum ırc marka. ön lastik hala orjinal (değişmesi gerekli)
    7-8 kez km teli 5tl
    2 akü, ilk akü nün markasını bilmiyorum motorum gibi çinliydi ama uzun dayandı ikinçi aküyü bosch marka aldım motorun bünyesi kabul etmedi herhalde o cabuk bitti.
    1 kez konjektör 15 tl.
    buji, yağ, ampul gibi malzemeleri saymıyorum
    genelde şehir içi kullanıyorum haftada bir kez okula gidiyorum top.80 km
    yaz aylarında 2-3 haftada bir denize(salihli-kuşadası) gidiyorum. iyi dayandı garibim çinlide olsa bu ve bundan fazlasını yapabilir.
    ilk iki sayfayı okudum çinli motorları yerden yere vurmuşlar. motorun ömründe marka nekadar etkiliyse kullanıcı da bi okadar etkili. bende isterim hondaya yamaha ya suzukiye ama ...

Motosikleti
    Martian 150
    benimde martian 150 scooter ım var 3 kere benzin pompası 1 kere akü 1 kerede bujilerin yüzünden yolda kaldım. ama motorumu gerçekten seviyorum alalı 1 sene oldu hatta yolda kaldığım için kaza bile geçirdim. motorum oldukça konforlu bunların dışında birkaç ufak parçada değişti sevise ve ustalara verdiğim paranın haddi hesbı yok hatta 2 gün önce kırmızı ışıkta beklerken egzostum komple düştü sanırım motoru ilk aldığım dönemlerdeki (rodaj döneminde ) acemiliğime geldiği için çok hakkıyla kullanamadım onun getirdiği problemlerde olabilir ama çekişinde gidişinde hiç bi sorun yok yinede seviyorum motorumu 4.350 km deyim

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    20 bin km.'yi çin malı motorlara yakıştıramayanlar vardı. hatta avans olsun diye 5 bin km.'ye düşürdüler başlığı.
    ilk sayfaları okursanız, bu motorları nasıl hafife aldıklarını görürsünüz.
    O çok bilenlere kapak olsun diye buldukça ekliyorum.
    laf salatasını bırakalım beyler direkt icraate geçelim...

aha size rapor...benimkide çinli bu arada...Honda monda diye hava atmatılcak bir motör değil...halis muhlis meyd in çayna...bir kez kal yolda be...bi tekle ...gık mık et bişiy yap...tek bi yerini sıktığımı hatırlamam...benide aranıza alın...benimde çin malı motörüm varr...benide sevinn..

Kıltek yavrusu ben motörü hafife alırım ama seni hafife alamam...maşallah liman dubası gibisin..
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    3980 km de pertten dönene kadar gayet güzeldi benim mondial zc tabi sonrasında beni sat demeye başlamıştı ve gittii
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

Motosikleti
    125cc cup
    15.000 oldu crow marka cup 125lik 150 km deyken kaza yaptım ön takımın hepsini değiştirdim onun haricinde ufak tefek sorunlardan başka bişi çıkmadı ama değiştiricem honda cbr yada yamaha ybr nin yerini hiç bi motor tutamaz...

ghostriderrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MASH 150 BEYAZ
    MANDIAL RS 151 22000 KM
    BİR DEFA ARKA LASTİK VE FREN BALATALARI BİR DEFA KONJEKTÖR DEĞİŞTİ SADECE

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Km kapıştırmaca alın size işte bizim scooter 20 bin geçti 2008 yılında şimdi 30 binde ama fotolarını çekmedim daha eklerim sonra.

''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster

aha size rapor...benimkide çinli bu arada...Honda monda diye hava atmatılcak bir motör değil...halis muhlis meyd in çayna...bir kez kal yolda be...bi tekle ...gık mık et bişiy yap...tek bi yerini sıktığımı hatırlamam...benide aranıza alın...benimde çin malı motörüm varr...benide sevinn..
    Kışın kick-startı olmadığı için bayır aşağı vurdurduğunu, motorunun sürekli yağ yaktığını yazmamışsın.

4000-5000 lira para ver, cbf al, "ben contacıyım" diye ortalarda dolaş, ondan sonra sürekli yağ ekle.
    Kamyoncular gibi bagajında yağ taşı., milletin motorlarına da kusur bul.
    Yesinler senin contanı

bassy_bolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı altan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece 20 bin km. ve üzeri yol yapmış motorlardan görüş alalım.

- Marka ve model.
    - Ne kadar zamanda, ne kadar yol yapıldı?
    - Kullanım şartları. (Dağ, dere, tepe, asfalt, kapalı garaj vb.)
    - Bu süre içinde kaç defa bakım dışı servise gidildi?
    - Tamirat masrafları toplamda ne kadar oldu?
    - Motor hakkında genel yorumlar.

Lütfen kullanıcısı olmayanlar yorum yapmasın. Sadece dinleyelim.
    benim adımda altan :D ben huquvarna jet star kulandım 11 000 12 000 kadar yaptığım kazalar hariç pek bi sorun çıkarmadı bir kere bujiyi değiştirdim...husquvarna nın çin üretimi motorları çinlerin arasında en sağlam motor bence çekişide diğer 125 liklere göre daha iyi..
    Dağda motor kullanan asfaltta yan yatmaz...

Motosikleti
    as t1
    çinmalı motora toz göstermiyceksin abi tozlu yola hiç gelmiyorlar bikere 4.500 km de motor temizledim grank başlığı boşluk yapmış dediler hava filtresinin hortumu çıkmış kuru havayı çekince motorun içi toz dolmuş dizel motorlar gibi çalışıyordu 10-40 tan daha kalın yağ koyup kullandım ilk motora adeta işkence çektirdim ama yinede yolda bırakmadı içini söküp baktılar adamlar solventmi yaktın diyorlardı 2. motorum şuan 9.000km lerde buda sürekli yüksek devirli kullanmamdan dolayı başını yerse yer keyfi yerinde şimdilik yağını eksik etme yeterki gidiyor kolayla yolda bırkmaz düzenli olarak servise götürüyorum yolda kalmadım tek sorun 3 egzost dağıttım çinmalı motorların bütün egzostları böylemi?

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Alıntı okayyorukcuoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çinmalı motora toz göstermiyceksin abi tozlu yola hiç gelmiyorlar bikere 4.500 km de motor temizledim grank başlığı boşluk yapmış dediler hava filtresinin hortumu çıkmış kuru havayı çekince motorun içi toz dolmuş dizel motorlar gibi çalışıyordu 10-40 tan daha kalın yağ koyup kullandım ilk motora adeta işkence çektirdim ama yinede yolda bırakmadı içini söküp baktılar adamlar solventmi yaktın diyorlardı 2. motorum şuan 9.000km lerde buda sürekli yüksek devirli kullanmamdan dolayı başını yerse yer keyfi yerinde şimdilik yağını eksik etme yeterki gidiyor kolayla yolda bırkmaz düzenli olarak servise götürüyorum yolda kalmadım tek sorun 3 egzost dağıttım çinmalı motorların bütün egzostları böylemi?
    Sattığım OMI Bülbül 150 scooterin egsozunda hiç kurum yoktu sağlamdı ama kelepçe dayanmıyordu ikidebir kopuyordu.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Kışın kick-startı olmadığı için bayır aşağı vurdurduğunu, motorunun sürekli yağ yaktığını yazmamışsın.

4000-5000 lira para ver, cbf al, "ben contacıyım" diye ortalarda dolaş, ondan sonra sürekli yağ ekle.
    Kamyoncular gibi bagajında yağ taşı., milletin motorlarına da kusur bul.
    Yesinler senin contanı
    Kıltek usta bizim motorun kronik bir dalgasıymış bu...marş motoru içine tız torpak ne bulursa alırmıi...manyetoları saran bu toz tabakası maalesef buna neden oluyor...temizlendi bir daha yapmadı abisi...ama yapmayacak diye bir kaide yok...en kral Anadolu gezimin ortasındada bu sorunu yaşayabilirim...mesele bundan sonra yapacağı arıza koymaz bana...inanılmaz zor şartlarda yetişti abisi...yağı yakmaya 20.000 den sonra başladı abey...

huy suy değişirmi değişti işte...2009 1000 RR ında yağ yaktığı ve elde patladığı düşünülürse Honda mehendis beglerine ne desek az...yakalıcan birini basıcan zopayı...bagajda yağ taşımak mı iftira be kanka...milletten banane isterlerse 1.000.000 km yapsınlar bağane...ben kendi düldülüme bakarım...ha sana taktım kafayı o ayrı...kt 125 li günlerini unutma...ben hiç dandirik motöre binmedim...bak özgeçmişime altta...mobiletim bile özel toplamaydı...hayatta yanlışlar olabilir...sonra BMW alarak geçmişe bir set çekmek beyhude çabadır kuzen...

hadi yavrum eğlendir beni...

Son Aktivitesi: Bugün 18:15 PM
    Konuya Cevap Yazıyor 5000km.'yi geçen Çin'li motorlardan raporlar. @ 18:15 PM
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kt 125 li günlerini unutma...ben hiç dandirik motöre binmedim...bak özgeçmişime altta...mobiletim bile özel toplamaydı...hayatta yanlışlar olabilir...sonra BMW alarak geçmişe bir set çekmek beyhude çabadır kuzen...
    Sana şu kadarını söyliyeyim (gerçi sen anlamazsın); KT125'li günlerim, en heyecanlı günlerimdi. Asla pişman olmadım o motoru alıp binmekten. Hayrını gördüm, keyfini çıkardım.
    Sonrasında ise, fıstıkta yaşamıştım o heyecanı.

Dünya ve nimetleri geçicidir kanka.
    Hepimiz, aslında sahip olduklarımızın bekçisiyiz.
    Ülkede yaşanan deprem felaketinden sonra, nice ağaların-beylerin ekmek kuyruklarına girdiklerine şahit oldu bu millet.

Allah (cc) göstermesin ama, bir gün sıfırdan başlamak zorunda kalırsam, yine gider bin liralık çin motorlarına bakarım, KT125 alırım.
    Onu kullanır, keyfini çıkarırım. Hiç de gocunmam.
    "BMW alıp geçmişe set çekme" anlayışı, zavallılıktan başka bir şey değildir. Böyle bir yaklaşımım hiç olmadı. Tek bir satır örnek gösteremezsin beni yalanlayacak.
    Zaten aslını inkar eden bizden değildir.

Şükretmesini bilmek lazım kanka.
    BMW, Honda-conta vs. alıp kendini bişey zannetmek, diğerlerini küçümsemek, hor görmek insan evladına yakışmaz.
    Bu yanlışa düşme derim.

Başka başlıklardaki çin malı motorlarla, kullanıcılarıyla makara yapmak eğlenceli olabilir senin adına.
    Ama bil ki; 4000 liraya sıfır km. yağ yakan motor alıp, onu cihan yıldızı zanneden birinin düşünceleri zaten taksimden aşağıya, tee kasımpaşaya doğru yol alıyor.

Kendini geliştirmeye bak azıcık. Olgunlaş biraz.
    Kurgularından uzaklaşıp gerçekleri görmeye çalış.
    Kabul edersen, Dostça nasihatim budur. Yabana atma.

REKLAM ALANI
28. sayfa BirinciBirinci ... 18262728293038 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler